Санторини

  • 152 775
  • 826
  •   1
Отговори
# 360
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Под достатъчно количество финикийски знаци имам предвид, че транспорта е скъп - и стигането до острова /самолет или кораб/ и наемането на кола там. Освен това хубав хотел на калдерата, също е доста, знаете.

# 361
  • Мнения: 11 136
Да, да,
напълно си права, разбира се, имах предвид, че не трябва да се допуска грешката да се третира единствено като високобюджетна дестинация, може и по двата начина.
Евтините чартъри също са решение в тази посока.

# 362
  • Лондон
  • Мнения: 449
Мнението ми е обективно, доколкото мога... Очаквания не съм имала, на годините, на които съм, и местата, които съм посетила досега, ме правят малко  песимистична, не съм била на круиз, а летяхме със самолет през Атина... Остатъци от древни цивилизации съм виждала на други места по света, и определено бяха по-добре съхранени и представени  Peace

 Краят на юли беше единственото време, когато можех да съм без дете, в България, но както казах, не е подходящо въобще за Санторини... Ходихме и до Акротири, и въобще до всяко възможно кътче на острова, но нищо друго освен Фира и Ия на второ място не ме впечатли... Надявам се да съм била полезна Peace

Парите, които бях предвидила, ми стигнаха, но всеки си знае бюджета, този въпрос не се наемам да коментирам ... Определено края на юли е пик сезон, поне по цените на хотела, в който бяхме отседнали

# 363
  • Лондон
  • Мнения: 449
... Чартърите бяха обявени за май и после септември, нямаше нищо през най-активните месеци... За от София имам в предвид...

# 364
  • Мнения: 11 136
Цвета,
мнението ти всъщност е ценно и може да бъде полезно на много хора, които сега се запътват за там.
Аз също мисля, че зашеметяващото на този остров е горе, на ръба на калдерата - и подозирам, че (почти) всичко останало може да разочарова, при определени обстоятелства. И назад сме коментирали как не си струва особено настаняване в Камари и т.н...
В крайна сметка, всеки преценява за себе си и своите нужди.
Юли, особено втората половина, и август е скъпо навсякъде в Гърция.
А чартърите наистина са само май и септември/октомври оттук, поради спецификите на пазара- малък, по-ниски бюджети. То и за другите острови с чартъри от София е така (Закинтос, Крит).

# 365
  • Мнения: 3
Здравейте на всички,аз съм екскурзовод на Санторини,ако имате някакви въпроси свързани с острова ми пишете,при възможност ще отговоря с удоволствие.
Надявам се,че това няма да прозвучи като реклама....просто искам да помогна на желаещите да посетят острова..Simple Smile

# 366
  • Мнения: X
Астра Еърлайнс имат редован линия от Солун. Когато я обявиха имаше и билети по 29 евро. В момента има налични по 100 евро, за двама с таксите излизаше общо 400 евро. Мисля, че това е удачен вариант при условие, че билетите от София до Санторини (през) Атина с разумен престой (а не по 20 часа и то пез ноща) са ужасно скъпи.
До Солун с кола. Има паркинги около летището на разумни цени.

Това вече е друго г-н Дилов.   bouquet

# 367
  • Мнения: 134
Всяко мнение на посетил острова е полезно Simple Smile
И аз съм била май месец и още тогава си казах, че юли-август сигурно е абсолютна лудница. Като изключим жегите, то тези тесни малки улички не знам как побират толкова много хора.
Определено след Ия и Тира, то останалите градчета изглеждат скучни и не впечатляват. Когато пътувахме с трансфера от летището за хотела ние малко се учудихме, че не виждаме прословутите санторински красоти. Е, по-късно дойдоха.
Много пъти в темата се е говорило, даже е имало спорове къде да се нощува. Ами ето, за пореден път се потвърждава мнението, че е най-добре във Тира/Фиростефани.

Организирам си всички пътувания сама, но за това конкретно се радвам, че бяхме с чартър. Дали е бил по-скъп...може. Но за един час бяхме там. Аз лично цялата тази история с прекачвания и фериботи не бих си я причинила.
На мен лично цените на острова не ми се сториха скъпи. Щом съм сядала и на ресторанти, и кафета, и то все на места с изглед към калдерата. И без това там пари за музеи, галерии и църкви не се дават Simple Smile

# 368
  • Мнения: 186
Бях по време на майските празници с Елфи Турс.
Освен раздрънкания автобус и леки забележки към екскурзовода нямам други такива- за 500 лв не съм си и представяла, че мога да впиша цените на ферибота, хотела в Камари със закуски и вечери и екскурзоводското обслужване.
Началото на май беше жега, сега не искам и да си представям какво е.Времето беше страшно променливо, нон стоп мъкнех и плътно яке.Дъжд нямаше, но вятър колкото искаш.
Хареса ми абсолютно всичко там- и залеза, който гледахме в Ия/ какви тълпи с техники бяха само /, и единствения ветровит и мъглив ден в Имеровигли , когато почти  успях да докосна облаците с ръце, и изкачването на вулкана, и Червения плаж, където станаха страхотни снимки.
Ия ми хареса малко повече от Тира, в интерес на истината.
Останах влюбена във вратите , боядисани в ярки цветове и водещи наникъде, в ярките цветя, в белите сгради и хубавото вино.
Три дни за острова са напълно достатъчни, но след време с радост бих се върнала отново в този рай, за да си го припомня.
PS Цените бяха напълно нормални, може би защото беше началото на сезона.

# 369
  • Мнения: 267
За цените - и аз не забелязах да са по-високи от други места в Гърция, кафенетата по калдерата бяха с цени като на бийч бар в Северна Гърция Simple Smile А очаквах да е доста по-скъпо. Направи ми впечатление, че почти всички заведения имаха изнесено меню пред входа и не видях някакви фрапантни цифри, с изключение на едно място, където мернах гръцка салата за 10 евро. Но на всички останали места не сме плащали повече, отколкото на Халкидики например Peace
Бяхме в началото на септември, вятър имаше почти всеки ден, но умерен. Всеки ден се изсипваха хора от круизни кораби, но главно в Тира и Ия. Във Фиростефани и Имеровигли беше много по-спокойно и може би затова там ми хареса повече.

# 370
  • Мнения: 3
 И кой беше екскурзовода на Санторини?

# 371
  • Мнения: 36
а какви бяха цените на атв?

Тарифата е 25 евро на ден, но за колкото повече дни си взимаш, толкова по-евтино излиза.
Моето мнение е, че ако не се вземе някакъв такъв превоз (кола или атв) почивката ти е почти скофтена, защото градския транспорт е наистина ужасен, нередовен и претъпкан! Ние имахме честта да пътуваме с него последния ден от хотела до автогарата във Фира и щяхме да припаднем, защото бяхме наблъскани като сардели. И още нещо за времето за посещение - имахме намерение да ходим май месец и добре, че не го направихме, защото е валяло почти целия месец червен дъжд от Африка и е скапал всички бели къщички - боядисвали са ги наново. При нас времето беше чудесно, е вечер към осем, осем и нещо си започваше да си духа, но това си е нормално за острова. Тълпи чак не съм усетила да има, в Ия естествено надвечер всички се трупат да гледат залеза, там концентрацията на хора е по-голяма, иначе и на плажа и в морето успях да си направя снимка без около мен да има още десетки полегнали на кърпи идивида, нещо, което в БГ трудно би се получило... Нашият хотел беше посредата между Фира и Ия, беше толкова спокойно и тихо и същевременно гледката към калдерата беше спираща дъха.
Санторини определено не е дестинация, на която можеш да се насладиш напълно, ако не опиташ от всичко. 3 години се подготвяхме за тази ваканция и бяхме наясно, че ако не си вземем хотел с изглед към калдерата, почивката ни ще е наполовина! Не съжаляваме за нито едно похарчено евро!

Здравейте момичета,
преди няколко дни с мъжа ми се върнахме от този прекрасен остров Санторини - моя мечта отдавна. С две ръце ви препоръчвам този хотел в Имеровигли http://www.calderamemories.com/. Всичко е едно към едно със снимките, което много често не се случва с други места Simple Smile Кула, собственичката е страхотна - дава съвети за всичко, помага при организацията на круизи, наемане на кола или атв под наем, добри места за хапване. Гледката от хотела е неописуема и още ми е пред очите. Ние си наехме атв и обиколихме целия остров, бяхме буквално от Ия до фара в Акротири. Ядохме от прочутите доматени кюфтенца и сувлакито от калмари, ужасно вкусната салата от бели патладжани, пихме от десертното вино Винсанто! Ходихме с корабче до вулкана, взехме си камъчета за спомен! За нас това беше най-невероятната ваканция и със сигурност ще я повторим!

# 372
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,аз съм екскурзовод на Санторини,ако имате някакви въпроси свързани с острова ми пишете,при възможност ще отговоря с удоволствие.
Надявам се,че това няма да прозвучи като реклама....просто искам да помогна на желаещите да посетят острова..Simple Smile
     Предлагат ни вечеря срещу 10 евро това добре ли !?
Какви са другите варианти  къде са прилични цените?

# 373
  • Мнения: 3
Цената е нормална за Санторини,но на много места можете да си купите гирос (дюнер),за около 2,50-3 евро и пак да се нахраните,зависи какви са Ви желанията

# 374
  • Мнения: 849
Едно от най-любимите ми места! Ето как го видях аз - http://sunnywanderer.wordpress.com/2013/07/22/island-of-lava-santorini/. Завиждам на всички, на които предстои скоро да го видят! Да си изкарате незабравимо там!

Общи условия

Активация на акаунт