Комбуча

  • 107 668
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 24
Има ли значение дали чая ще го правя сама с гъба или ще взема напитката готова?

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 12
Здравейте!Аз съм от Стара Загора и си търся комбуча.

# 242
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Здравейте..
И аз искам да се сдобия с гъба.😊😊😊

# 243
  • София
  • Мнения: 1 872
Здравейте! И аз си търся комбуча. От София съм, в района на Люлин, но мога да я взема отвсякъде. Благодаря предварително!!!

# 244
  • близо под тепетата
  • Мнения: 668
И аз в Пловдив си търся...някой ако има, ще съм благодарна да ми даде да си завъдя гъбката Simple Smile

# 245
  • Мнения: 4 344
 magito1986 ,мога да ти дам,но след седмица,ако не ти е късно.

# 246
  • Мнения: 203
Здравейте и аз се нареждам на опашка ако някой им Комбуча от Бургас ?

# 247
  • Kazanlak
  • Мнения: 24
Имам проблем с моята комбуча от няколко месеца. Много бавно стават гъбите и чакам да ферментира повече от месец. От 4 години я гледам и за пръв път ми се случва. Чета за някаква захар с добавка, от която винарите и ракиджиите се оплакват. Смених марката, която ползвах досега, но промяна няма засега. Вашите как вървят и каква захар ползвате. Купила съм трета марка за следващия опит и се чудя какво ще правя с толкова захар, защото не я ползвам за нищо друго...  newsm78

# 248
  • Мнения: 308
Здравейте! Може ли някой, който гледа комбуча от повече време да сподели опит относно ползите?  Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 2
Здравейте,

Аз също съм ентусиаст за гъба КОМБУЧА.
Някой продава ли във Варна?

# 250
  • Мнения: 24
Аз си купих от официалния сайт. 20 лв. е и с безплатна доставка.

# 251
  • Мнения: 27

За първи път правя комбуча, прочетох, че долната гъба трябва да стане голяма колкото е дъното на буркана, моята си седи както я сложих, а отгоре има нещо като нова гъба, която не знам дали изглежда нормално (малко на парцали ми прилича). Дали ще се получи или нещо се е объркало ? Ще стане ли за консумация ? Направих я преди 7 дни.

 

# 252
  • Мнения: 24
По каква рецепта я прави? Как я прави?

# 253
  • Мнения: 27
По каква рецепта я прави? Как я прави?

15 г. зелен чай, 240 г. нерафинирана тръстикова захар. Сварих чая, добавих захарта в 3-литров буркан, изчаках да изстине. След това добавих гъбата. Покрих с марля. Накратко е това. Според мен, спазих всички условия и не знам дали това е нормално или не  Sad

# 254
  • Мнения: 384
Изглежда ми мухлясала. Иначе новата гъба се образува точно в горната част на буркана.

Общи условия

Активация на акаунт