Каква пералня

  • 848 779
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 2 655
  • София
  • Мнения: 2 296
Раличке, прав е.
Най-близкият и познат пример, който повечето хора са използвали, е климатикът - новите модели са с инверторни мотори и съответно КПД им е много по-високо, отколкото на по-старите и евтини машини, които са с "обикновени" мотори.
Същото е при пералните и сушилните. Дали инверторният мотор е по-здрав - божа работа  Laughing

# 2 656
  • Мнения: 5 978
Аз не знам защо очаквах инв. мотор да е и по-тих, но сушилната ни машина определено не е тиха, а е с такъв мотор  Rolling Eyes Не, че имам база за сравнение, защото не съм имала друга преди нея, но определено си е шумна. При пералните мога ли да очаквам от две перални БЕко, принципно еднотипни, тази, която е с инв. мотор да е по-тиха  newsm78

# 2 657
  • София
  • Мнения: 44 140
Аз по принцип съм на мнение, че няма как такъв уред изобщо, въобще да не се чува. Wink

# 2 658
  • Мнения: 47 996
При пералните шуми и помпата за вода
Имахме пералня Баукнехт, проверявала съм дали работи изобщо, толкова беше тиха. Не се чуваше нищичко, освен дрехите, които пада в казана при въртенето му. Има тихи перални. Ма май се нацелват с проба/грешка.

# 2 659
  • Мнения: 5 978
Ааа, аз не живея в заблуда, че има съвсем безшумна пералня, а се чудя дали на един и същ модел пералня тази с инв. мотор ще е по-тиха. Отивам да видя дали има написани Db, като при други уреди.

# 2 660
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да, със сигурност ще е по-тиха. А при сушилнята шумът е от друго предимно.

# 2 661
  • Мнения: 7 779
Снощи и аз попитах ММ има ли представа с какво толкова са по-добри тези мотори, и според него(не мога да твърдя дали наистина е така) са по-икономични, защото по-рационално използвали енерията  Rolling Eyes Нещо от сорта, че нямало големи загуби и по-голям % ел. енергия се оползотворявала отколкото при обикновения. Все пак, човекът няма техническо образование и май това е информация, която е чувал оттук-оттам, не знам до колко е правдоподобна  Rolling Eyes
при инв.двигатели нямаме ремъчната предавка. движението се предава директно на барабана. за това КПД-то е нормално да е по-високо. нормално е и да са по-икономични относно ел.енергията.  но аз не съм видял забогатял от това човек.  Laughing

# 2 662
  • Мнения: 665
Такаа видях последния спор за инверторния мотор и за обикновенния, бонго според мен грешиш, че не се използва ремък.
Боша който си купихме е инверторен и мога да те уверя, че е с ремък при това доста добре опънат.
Разликата е в това, че при инверторните мотори няма четки и се задвижват на принципа на електромагнит и съпротивление като по този начин се постига и по-добрата консумация и по тихата работа на мотора.
И не за друго е по тих, а основно заради четките защото при по старите перални основния шум идва от четките.

ПС: Пише мъжа в семейството.

# 2 663
  • Мнения: 7 779
Direct Drive  аз го разбирам да се действа директно на движението , а не индиректно (с ремък в случая)

# 2 664
  • Мнения: 665
ПС: Отново отговаря мъжа  Grinning

В случая говорехме за Инверторните мотори попринцип, а не за спецификацията на ЕлДжи директ драйв? Или аз самия съм се объркал?
Защото за обикновенния инверторен мотор важи казаното от мен, но за Директ Драйва важи "задвижване посредством електромагнит директно на барабана без ремък и т.н." тоест там вече самия двигател е прикрепен отзад на барабана, точно там където минава ремъка попринцип и си върти директно. Simple Smile

# 2 665
  • Мнения: 7 779
аз мисля че говорим за инвертор при пералните. все пак темата е за тях.

# 2 666
  • София
  • Мнения: 44 140
Те не всички инверторни мотори са с директ драйв Wink Освен ЛГ, имаше още едни директ драйв, другите не са.

# 2 667
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 825

# 2 668
  • Мнения: 710
Здравейте, и аз си търся пералня, но втора ръка. Препоръчаха ми да проверя в магазините за бяла техника втора употреба- внос от Германия. И да търся Миеле или АЕГ. Знаете ли къде в София има добър такъв магазин? Гледах и в продавалник има ги и то на много изгодни цени, но не смея. А и там са без гаранция. В тези магазини дават поне 1 година.

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 11:00 от moonlight_80

# 2 669
  • Мнения: 424
Втора употреба с гаранция има перални в техновижън

Общи условия

Активация на акаунт