Великобритания - тема 38 Есенно-Зимна Приказка

  • 48 664
  • 735
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 3 943
[Много ме боли гърлото, май някакъв вирус лепнах, много съм отпаднала и много ме боли гърлото. SadИ искам евентуално да си на правя гаргара.
Ако знаете нещо друго за болки в гърлото-споделете.
[/quote]
 САНДРИН e  много ефикасен билков препарат,произведен в ПЛОВДИВ.Малко е неприятно,защото устата и гърлото буквално изтръпват.Действа моментално,обеззаразява гърлото и устата.Няма начин да няма аналог там в АНГЛИЯ.Другото по просто  и също ефикасно е .....паста за зъби.По принцип това е пречистена,ароматизирана,оцветена и т.н.  ,но най- обикновена вар.Тя също е много силен антисептик,който на всичко отгоре е и безвреден.Направете си гаргара 4-5 пъти на ден като изтискате в уста и разтворите с вода примерно 4-5 см. паста за зъби и ще видите незабавния ефект.

# 406
  • UK
  • Мнения: 1 334
В нашето училище също не са разрешени шоколад, чипс и газирани напитки. Има стол и менюто и допада, а когато не и харесва нищо от него яде печен картоф-това им го предлагат всеки ден.
Иначе децата си коментират и сандвичите  Laughing голяма драма беше един ден, когато беше поискала да си вземе от вкъщи сандвич с бг кашкавал и краставица и децата видели, че изглежда различно и я питали как ще я яде тая гадост. За закуска яде поридж или сириъл, някой път сандвич и пие чай от лайка с мед  и лимон  Grinning

# 407
  • Мнения: 153
Аз все още нямам ученици, но наистина не мога да разбера какво толкова му има на един сандвич? За мен един сандвич може да бъде доста полезна храна, дори много по полезна от доста сготвени храни. Примерно пълно зърнест хляб, масло, кашкавал, яйце, дори някакво месо може да се сложи според вкуса на детето, пресни зеленчуци, домати краставици, различни зелени треви и други подобни, моркови, изобщо какво ли не може да има в един сандвич. А и суровите храни са много по полезни според мен.  Това за мен би било перфектния обяд за детето ми, стига да иска да го яде разбира се. А на вечеря вече у дома ще готвите супички и различните там топли храни. Наистина не виждам нищо обезпокоително от това да се ядат сандвичи за обяд.
За закуска не иска нищо друго освен weetabix  с мляко. Почивните дни палачинки. Това по негово желание.
Аз търся "big garage" за около 4 годишно момче и не мога да харесам, някой да е виждал някъде?

# 408
  • Мнения: 1 488

Искам да ви похваля детето си, не са много хората, които ще разберат тръпката: моето момиченце само раздели картичките си на български и английски. Сяда, мисли за кого е и обяснява защо на такъв език, после се хвърля да пише смело, а аз седя замаяна около нея. С грешки е, разбира се, разкривено, но все пак ще се пръсна от гордост.



Браво! И аз се радвам на такива неща. Да са ни живи и здрави дечицата, да ни радват още и още.
И на български ли пише?
Моята дъщеря също се пробва с писането. В градината редовно си подписва рисунките.

Иначе за сандвичите и аз не виждам нищо лошо, стига вечерята да е нещо готвено.
Моето момиче пък си пада малко злояда и не яде много, каквото и да е.

# 409
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Кой както е свикнал  Laughing За мен сандвича е прихапване или закуска, но не и основно ястие.  В редки случаи в къщи се правят сандвичи за обяд или вечеря, трябва супер да сме закъсали с времето  Crazy Аз и в работата непрекъснато си нося нещо сготвено или ям в стола  Wink Пък и разнообразието за мен е също изключително важно. Колкото и да връткаш пълнежа все е с хляб. Друго е да заменяш и хляба с картофи, ориз, булгур, паста Peace
А и суровите храни са много по полезни според мен.  
То само зеленчуците в сандвича май са сурови  Thinking В лънчбокса  можеш да сложиш отделно пръчици моркови, краставици или дребни доматчета. Пък и плод за десерт или плодова салатка да нарежеш.
Разбира се отнема време и сутрин трябва по-рано да ставам, за да приготвя лънчбоксовете Crazy Това не означава, че като нямам време или ме домързи не правя сандвичи, поне веднъж седмично минавам метър и ощастливявам щерката  Mr. Green Тази седмица веднъж правих сандвич, веднъж бъргер Wink

Едно слънчице е грейнало тук! Дано се задържи за уикенда  Grinning

# 410
  • Мнения: 743
Извинявам се за нахлуването,но ако може да ми кажете какво е положението в Лондон преди олимпиадите,дали още има ремонти и строежи по улиците или всичко е приключило,много Ви благодаря. Hug
И ако има някой в Бристол или Бат какво е времете през февруари-март? newsm78

# 411
  • Мнения: 1 959
Фюююю, вече знам, какво им е на джуджетата предколедно  Crazy
Лудница е в училище.. Добре че затваряме за стачката и ще наваксам малко с документацията..


Разбирам ги децата за храната...

Попрехвърлила 30-те на мен и сега много храни не ми харесват и отказвам да ги ям.
В ресторанти съм връщала храна, на гости отказвам да ям нещо, което не ми харесва.
От детската градина са ми останали кошмари и си бях казала-един ще стана голяма
и няма сила, която да ми бута гадното сухо телешко в устата...

В училище трябва да "натискаме" децата да пробват и ядат различни храни.
С моите карам на преговори и до ниво пробване... Нормално е да не им харесва едно или друго.
Някои зеленчуци, например, нямат никакъв вкус.
Истинска трева, заплюта някога си за полезен зеленчук, от някой хранително извратен тип Crossing Arms


Ако детето ми предпочита сандвичи, бих правила такива.
Вярно е това за разнообразието, но ще остане за храната в къщи.
Много ме беше срам на времето, като ме пращаха да черпя за рожден ден
с домашно приговени сладки. Исках нормална кутия с бонбони.
Не бих искала детето ми да се чувства по същия начин.
Бих се опитала да го науча да преодолява едно или друго неудобство,
но ако не става, ок, няма да е готвено или какъвто е там проблема.
Та нима възрастните нямаме своите предпочитания, харесвания, срамове и
всички онези неща, които ни правят индивидуални..

# 412
  • Мнения: 1 673

Толумби, добре казано! Говори ни по-често, хубаво е да чуваме какво мислиш и ти от другата страна на нещата!


И на български ли пише?
Моята дъщеря също се пробва с писането. В градината редовно си подписва рисунките.


И на български, да. Разбира се, само много леснички неща и смесица от главни и малки букви. Аз си я бяха научила на българската азбука, пък тя е половината като английската, така че се оправя милото. Много ми се иска да подкрепя всичко това и с едно бг училище, но тепърва трябва да си направя сметката колко сме далече и как ще успяваме. И ние като вас почнахме с подписване на рисунките, много мила работа!

Мери и другите момичета, така и така заговорихме за лънч кутиите, аз за първи път ще приготвям такава скоро. Още не съм я поръчала и не знам дори отвътре какво представлява. Има ли разделения някакви или да взема и отделна пластмасова кутия за вътре в лънч бокса? Вилица и лъжица какви пращате - за еднократна употреба или метални? Салфетки слагат ли се? Соковете със сламка ли ги пращате, с чашка или от бутилката се пие? Някакви други скрити трикове?

И да върна пак темата за костюмите, забравих да ви кажа - ние имаме народна носия, става за момиченца от 4-8 годинки. Ако на някой му се зададе международна вечер или базар и му потрябва за училище, с радост ще ви услужим.

# 413
  • Мнения: 1 959

Искам да ви похваля детето си, не са много хората, които ще разберат тръпката: моето момиченце само раздели картичките си на български и английски. ...

Разбираме, разбираме... Нищо, че нямам и деца..
Ако знаеш, как дребничките успехи на моите ученици
ми носят страшно много радост  Peace


tzvetak, за организирането сещам се за една организирана персона  Wink

Накрая ви подбирам една по една  Wink

# 414
  • UK
  • Мнения: 1 334
Цитат
Извинявам се за нахлуването,но ако може да ми кажете какво е положението в Лондон преди олимпиадите,дали още има ремонти и строежи по улиците или всичко е приключило,много Ви благодаря

Leicester square е в ремонт.
 В наше село (Слау:) няма да има състезания, но понеже от там ще се прекачват зрителите на гребането за Дорни лейк, ни бутнаха автогарата  Laughing

# 415
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
zlatnata tolumba, My big fat greek wedding, главната героиня носеше мусака и гледаше със завист сандвичите на съученичките си, от там ли си се нахъскала  Laughing Ние с мъж ми сме ящни и експериментираме често с храна. Няма как хора като нас да хранят децата си консервативно, ще трябва да сменят родителите си  Crazy Все едно атеист да учи децата си да вярват в Бог  newsm78

Маpи, чантичка и отделно вътре слагам две пластмасови кутии. Голямата за основното ястие, по-малката за зеленчуците или плодова салата. Зеленчуците могат и в пликче да се слагат. Аз сокове не слагам, защото децата често се поливат с тях, само чиста вода. От плодовите млекца слагам само такива с въртящи се капачки, защото ако не го довърши, да може да си го затвори и да не омаже целия лънч бокс. Прибори съм купила разноцветни пластмасови от Икеа. Салфетка задължително. Купи като за начало шарени да се радва детето и с удоволствие да си отваря лънчбокса.

Днес извадиха на малката зъбче, клатеше се, но не беше паднало, а зад него се е подало постоянното  Rolling Eyes Имаше избор с упойка или не, тя избра с упойка. После като излизахме от зъболекаря каза, че май грешно е избрала  Joy Посъветвах я следващия път, ако се наложи, да пробва без упойка и така най-добре ще прецени кое е по-добро  Laughing

# 416
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Привет Hug!

Не съм изчела темата, сега ще се върна на първа страница, може пък някой вече да е направил моето запитване Wink.Все пак ще попитам , а ако прочета по- назад - още по- добре, ще имам повече информация Wink.

Работя като медицинска сестра , тук, в БГ, а ми се иска да си намеря работа в Англия.Дали е възможно?Какви стъпки трябва да се предприемат и признава ли се образованието ми там?Завършила съм през далечната 1993 г., тогава колежа беше полувисш, но после приравниха образованието ми с висше, макар и най- ниската степен - специалист по медицински грижи.Справям се с английският, имам приятели в Ливърпул, които евентуално могат да ми помогнат в началото, но не искам да оставям всичко на тях, иска ми се подготвя поне с информация какво ме очаква.

Разбира се, не очаквам веднага да започна работа като сестра, може би като санитарка с переспективата след време да изпълня някакви техни изисквания, които да ми повишат квалификацията.

Ако някоя от вас разполага с информацията, която търся и я сподели - ще съм много благодарна.Четох в разни форуми, но там се обръща повече внимание на така наречените self employed, а аз доколкото разбирам трябва да мина по друг път.

# 417
  • UK
  • Мнения: 727
Мисля, че за да практикуваш трябва да си член на RCN - Royal College of Nursing. https://www.rcn.org.uk/
Aз предида стана член на Royal College of Veterinary Surgeons нямах право да практикувам като вет. лекар. Но при всяко кандидатстване за работа освен рег. номер ми искаха и синя карта задължително. Така че без азрешително нямам идея как ще работиш като мед.сестра.

# 418
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
svidni4ka , посетих сайта, който си ми дала - там изискват степен "Бакалавър по медицински грижи", а ние сестрите не разполагаме с такава, поне не тези , завършили преди 1996 г..А и аз си мислех, че първо трябва да започна работа и тогава да кандидатствам за синя карта newsm78.В смисъл, повечето българи, които познавам , отидоха в Англия просто така, без никаква предварителна подготовка и без синя карта, а вече от години работят там newsm78.

# 419
  • Мнения: 1 959
zlatnata tolumba, My big fat greek wedding, главната героиня носеше мусака и гледаше със завист сандвичите на съученичките си, от там ли си се нахъскала  Laughing

Неее  Crazy От домашните сладки за черпене в училище...
А и много обичам сандвичи, пък все ме натискаха на готвено, брррр


Аелис,

Няма начин да дойдеш просто така и да работиш като медицинска сестра.
На теория можеш да започнеш работа, но тя няма да е като сестра.
На сайта, който ти е дала svidni4ka има и раздел за съвети към идващи в УК.
Разгледай, пиши им, задай си въпросите, конкретно за твоята ситуация.
Пише, че е безплатно. Отделно, има разни агенции за набиране на персонал,
те също имат раздели за идващи от чужбина, може и такива да поровиш..

Общи условия

Активация на акаунт