Как да се справим с досадните "съвети" на бабите

  • 18 789
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Как да се справим?Вечно ми се повтарят някакви глупости-мажи бебето с мас,дай му малко да яде от нея,слагай яйце във водата,повивай го,не използвай памперси,а пелени,за да пестиш,студено му е-облечи го/при 27 градуса/,после топло му е-съблечи го и т.н.,и т.н.Някакъв ужассс,все обяснявам ли,обяснявам и всеки си плямпа каквото му скимне.Тези хора си мислят,че ние сме задължени да гледаме децата си,така както те и едва ли не по-правилно от това няма. #2gunfire #2gunfire #2gunfire Трябва да ги спра с тези коментари,но не знам как.Явно,че думите не помагат

# 1
  • Мнения: 9 481
Според нашите баби-аз гледам децата "по интернет" Sunglasses-казвам "в нет-а, това не го пише" и точка. Mr. Green

Сега обаче, оценяват че нета е полезно нещо...демек добре съм отгледала челядта  hahaha

# 2
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Аз предупредих мъжът ми ,че отговорността да бъдеш майка си е само моя и не искам съвети от свекърва ми!Имаше много цупене и сърдене и настройване от нейна страна но като си повишихме тон 1-2 пъти разбра че няма да е бъде нейната и се отказа да ме атакува директно.Сега използва мъжът ми ако има нещо да ми казва го казва на него-така че оправия няма...... #Cussing out

# 3
  • Мнения: 1 402
Ами аз мисля, че трябва да им се обясни, защо точно техните методи не са правилни. Аз на нашите баби им обясних, че поради липса на информация във времето, когато те са отглеждали нас, са допускали много грешки от незнание и им принтирах много статии да четат  smile3529 и вече не ми се месят  Simple Smile. Иначе в началото и те ми надуваха главата за например: захар във водата, защото не иска да пие, кърмата ти е рядка и не го засища, сокче от ябълка трябва да пие на 2 месеца, кисело млекце в трети месец и други такива врели некипели  Crazy. Ама чак такива изцепки за яйце във водата и свинска мас не сме имали  Grinning.

# 4
  • Мнения: 27 524
Трябва да ги спра с тези коментари,но не знам как.Явно,че думите не помагат

Е, явно все пак с думи ще трябва да е, иначе ти остава или да ги вържеш и да им запушиш устите, или да им теглиш един бой  Laughing

Аз директно казвах, че ще гледам детето си както аз сметна за добре и че не желая вмешателство и съвети и слава Богу са достатъчно интелигентни да уважат избора ми и да не досаждат. Е, мрънкаха понякога, но не им обръщах внимение. За тях е трудно да възприемат промените и не съм се и опитвала да им ги налагам.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 282
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 216
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile
Не е сигурно, че няма да използват телефоните си за да дават непоискани съвети Mr. Green
Най-добре е да се казва, че детето е ваше и ще го гледате както вие смятате за редно. Все някога ще се откажат, ако сте достатъчно категорична.
Или да казвате - "Да. Добре" и да си правите каквото смятате за редно, без да се обяснявате.

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

Това е начинът!

Когато е невъзможно да избегнеш нежелани съвети, казваш "Педиатъра така ми каза!" и точка. Обикновено или няма какво да отговорят на това, или мърморенето се прехвърля върху набедения лекар, но това няма значение. Нали вече няма да мрънкат по теб... Whistling

# 8
  • София
  • Мнения: 17 282
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile
Не е сигурно, че няма да използват телефоните си за да дават непоискани съвети Mr. Green

Съвет по телефона се пренебрегва изключително лесно Wink точно както ти си описала - "Да. Добре" и да си правите каквото смятате за редно  Grinning

# 9
  • UK
  • Мнения: 2 838
Аз им обясних още първите дни, че ще си гледам детето без бабини дивотии, без мас, без сол и яйца във водата. Майка ми почна да чете нови книги, интернет и сега ако ми дава някакъв съвет винаги първо се е консултирала с Маммата.
Единственото нещо което неможах да изкореня е това , че на бебето му е винаги студено.Първата и работа като влезе вкъщи е да го облече  с елече ,но аз след това го събличам и вече не се ядосвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 650
Аз в началото "режех" всички съвети безкомпромисно. Така всички свикнаха да не си изказват мнението. Не е много дипломатично от моя страна, но върши работа. Понякога трябва да се действа по-директно.  

# 11
  • София
  • Мнения: 291
Дай й самостоятелна стая с телевизор, на който да има възможност да се гледат поне десет канала, излъчващи романтични сериали.

# 12
  • Мнения: 304
Това няма как да се избегне-майка ми живее на 200 км от нас,но постоянно задава глупави въпроси и дава неадекватни съвети.Не и обръщам внимание и това е.

# 13
  • София
  • Мнения: 142
Според моят скромен опит работят единствено методите "Да, добре" (и после правиш каквото ти решиш) или "Педиатърът така каза" (и после пак правиш каквото ти решиш) Mr. Green  Вече се отказах от всякакви обяснения, особено по темата за студа Whistling  Просто думите влизат от едното ухо и излизат през другото, не виждм защо да се хабя, а и колкото повече обяснявам те сякаш още повече се разпалват  Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 529
 Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

# 15
  • Мнения: 284
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 529
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...

 
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

Това е от професията след време,се вдаскаляваме.
 А бе....и аз съм педагог  55-ти набор. Embarassed
  Много искам да стана свекърваи подробно влизам в "С какво ни дразнят свекървите", ама син ми не щее да си вземе момиче. Rolling EyesДетето  си е твое и майката най добре знае, даже интуитивно от какво има то нужда.

# 17
  • Мнения: 273
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

Ние сме сами в собствена къща,терора е като са на гости/то е доста честичко/или по телефона

# 18
  • Мнения: 15 379
Аз явно съм късметлийка.
Свекървата ми е пълен непукист, що се отнася до детето ми. Вижда го 2-3 пъти годишно, никога не се е месила пряко в отглеждането му. В началото си позволи 2-3 много груби и брутални намека, съпругът ми се намеси и тя спря.
Майка ми - супермодерна жена, интересува се, чете. Никога не ми е давала безумни съвети, винаги се е допитвала до мен.
От първият му ден, та досега - това е човекът, на когото мога да поверя най-скъпото си без никакви притеснения. Тя му е като втора майка.


П.П. Границите са отглеждането и възпитанието на детето - кой, кога, какво се поставят още в началото. В случай, че се появят наченки и съвети.
Мисля си, че една интелигентна жена не би се бъркала и не би давала съвети, ако са непожелани и непоискани.

# 19
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Изслушвам и само си мълча, и си правя каквото зная. В началото опитах да обяснявам - стана по-лошо, започнахме да се надговаряме и реших, че няма смисъл.
Майка ми прави каквото й кажа, защото си призна жената, че не знае как се гледа в днешно време дете. И аз съм най-спокойна, когато детето е с нея. Общо взето източника ми беше личната лекарка на детето.

# 20
  • Мнения: 284
Аз явно съм късметлийка.
Свекървата ми е пълен непукист, що се отнася до детето ми. Вижда го 2-3 пъти годишно, никога не се е месила пряко в отглеждането му. В началото си позволи 2-3 много груби и брутални намека, съпругът ми се намеси и тя спря.
Майка ми - супермодерна жена, интересува се, чете. Никога не ми е давала безумни съвети, винаги се е допитвала до мен.
От първият му ден, та досега - това е човекът, на когото мога да поверя най-скъпото си без никакви притеснения. Тя му е като втора майка.


П.П. Границите са отглеждането и възпитанието на детето - кой, кога, какво се поставят още в началото. В случай, че се появят наченки и съвети.
Мисля си, че една интелигентна жена не би се бъркала и не би давала съвети, ако са непожелани и непоискани.


Лошото е като си има работа човек с НЕинтелигентни.

# 21
  • Мнения: 284
Да ,доста сме досадни бабите... Ама и ние се променяме . Wink
 Аз щом забременя дъщерята ,се регистрирах в бг.мамма Заедно обсъждаме някои неща,общо взето много бях ЗА кърменето. Съжалявам ,че по мое време нямаше толкова информация.
 Моята майка много досаждаше наистина и ме е разревавала чак. Сега като минна време ми е смешно.
 Съвета ми е не се ядосвайте момичета,спокойна майка ,спокойно бебе. Hug

Искаш ли да ми станеш свекърва?! Защо моята свекърва не мисли като теб...
"Интернета е лоша фирма, слушай мен и няма да сгрешиш" и това от педагог 55-ти набор...

 
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".
Не помогна ни с добро, ни с лошо.

Това е от професията след време,се вдаскаляваме.
 А бе....и аз съм педагог  55-ти набор. Embarassed
  Много искам да стана свекърваи подробно влизам в "С какво ни дразнят свекървите", ама син ми не щее да си вземе момиче. Rolling EyesДетето  си е твое и майката най добре знае, даже интуитивно от какво има то нужда.

Поздравления! Дай Боже всекиму да има наоколо подобни хора. Завиждам леко на децата ти Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 897
Аз явно съм късметлийка.
Май и аз така,свекито живее в друг град,виждаме се 3-4 пъти месечно,като сме в тях или в нас само играе с детето,ако иска да направи нещо ме пита.Отдавам го на това,че е много млада и интелигентна жена.Станала е много млада майка и винаги ми е казвала,като ме гледа какво правя аз с бебето,че е била неопитна и е правила някои неща грешно,но това "прави и ти така"никога не е било и няма да бъде.

Майка ми пък/живеем с майка ми и баща ми,само,че на отделен етаж/,често гледа малкия и прави само това,което и кажа,никога ни се позволявала да направи нещо,което тя е правила едно време.Дори като ми разказвала,че ни е къпала с яйце и ни е мазала с мас,казва,че е правила така,защото е нямало козметика и при положение,че сега има всякаква,дори на нея и се струва безмислено.

Единствено баща ми се намесва и то само с това,че детето трябва да се гледа на 27-28градуса и да е облечено с три ката дрехи,но дори и той знае,че няма как да стане така и се примирява.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 149
Аз явно съм късметлийка.

Вече и аз. Ама сама си го направих да е така. Свекърва ми и свекър ми съм ги отрязала още преди няколко месеца. Не контактувам с тях и съответно не слушам нищо. Майка ми се опитваше в началото да дава акъл не на място, отговорих й на няколко пъти, и повече не е правила изказвания. Което съвсем не означава, че начина е да прекратиш отношенията си или да кажеш директно нещата. Особено първото. Просто при мен така стоят нещата. Всеки си намира начин да се справи в такава ситуация - при едни действа едно, при други - друго. Зависи какви баби имаш насреща си  Grinning
"Бабо" Шпунц, ще ми се да има повече хора като теб около мен   bouquet
Подкрепям поста на Бърди за живеенето самостоятелно  Peace

# 24
  • варна
  • Мнения: 1 228
По този въпрос книга мога да напиша ooooh!
Майка ми е теросист  № 1 .Постоянно чувам репликата ,че ще му направя нещо на детето .Първо беше да давам вода -щяла съм да и напукам червата (имаше запек ,които бил защото не съм давала вода)Щяла съм да я уморя и т.н.После в къщи е много топло ,но според нея детето трябва да е с вълнени дрехи .След това имахме съмнения за рахит и естествено пак аз бях виновна ,защото не съм я била обличала  Shocked  и била слабичка #Crazy 5КГ .Просто и казах да седне да почете за рахита ,защото говори пълни простотии и тогава да говорим.А детенцето ни е много здраво и жизнено и всички упреци са напълно неоснователни.
След всяко нейно посещение с мъжа ми се караме ,заради нейното държание и когато и казах ми отговори"Щом детето е здраво малко спорове в къщи не са излишни) Crazy
Редовно ме разревава с нейните обвинения за щяло и нещяло ,нямам нерви с нея вече да се занимавам и просто спрях да и звъня ,когато реши тя да ми звъни.

Аз явно съм късметлийка.

Вече и аз. Ама сама си го направих да е така. Свекърва ми и свекър ми съм ги отрязала още преди няколко месеца. Не контактувам с тях и съответно не слушам нищо. Майка ми се опитваше в началото да дава акъл не на място, отговорих й на няколко пъти, и повече не е правила изказвания. Което съвсем не означава, че начина е да прекратиш отношенията си или да кажеш директно нещата. Особено първото. Просто при мен така стоят нещата. Всеки си намира начин да се справи в такава ситуация - при едни действа едно, при други - друго. Зависи какви баби имаш насреща си  Grinning
"Бабо" Шпунц, ще ми се да има повече хора като теб около мен   bouquet
Подкрепям поста на Бърди за живеенето самостоятелно  Peace

Аз нещата съм ги казала директно милиони пъти ,но през едното влязло -през другото излязло.Никакъв ефект

Последна редакция: пн, 19 дек 2011, 16:56 от mimenceto123

# 25
  • Мнения: 2 216
Ооооох има и такива майки, не са само свекървите.......
mimenceto123 , детето е много малко, нужни са ви сили и спокойствие, не си причинявайте такива емоции. Дистанцирайте се и максимално разредете срещите щом ви разревава, става причина за конфликти с мъжа ви и ви обвинява.....

# 26
  • София
  • Мнения: 371
 И аз съм от късметлийките със свекърви, които не дават непоискани съвети.  Simple Smile Но затова пък майка ми ме влудява, като за трима. За щастие живее на 300 километра. Това не и пречи да ме тероризира всеки ден по Скайп и телефона. Но и на това съм намерила решение. Телефона не го чувам, а интернета често ни го спират  Wink . Иначе прилагам и  кимването с глава и " Добре"

# 27
  • Мнения: 403
И аз се включвам по темата с бабите и техните съвети.
Щерката беше още мъничка и едно бабе /на моя мъж на дядо му, че доведена сестра/ влиза в стаята и ми казва "Искам да ти кажа, че детето ти след време ще страда от липса на любов", от което направя бях шокирана. Не можах да се сдържа и направо се сопнах и я попитах "Защо мислиш така? " и тя ми казва "Казвам ти го този съвет като майка, плюс това съм и акушерка. Бебетата трябва да се гушкат" и аз още повече бясна я питам "Защо си мислиш, че не я гушкам? Аз съм майката и най-добре знам как да си гледам детето, не мога цял да я държа на ръце,  когато трябва я гушкам, но не и цял ден" и тя ми вика "АБе само ти казвам бе, вие младите въобще не давате да ви се даде съвет!". В крайна сметка бабето се разсърди, че не съм и приела съвета, който аз не можах да схвана какъв е. Отделно вънка жега хората се потят а разни бабета и дядовци ми казват, ама това бебе е много тънко облякано, няма ли да му е студено? Общо взето бабите трябва да се слушат с двете уши, през едното влиза, а през другото излиза  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 44 106
Отделете се, живейте сами, гледайте си сами децата и такива проблеми няма да имате Simple Smile

това е най точното, до тогава отсичаш, че си гледаш детето както прецениш, както те съветва  педито и т.н.
Или просто като ти кажат нещо казваш - да, хубаво и си правиш каквото си знаеш.
Но общо взето ако не може да се отделите, трябва ясно да им се каже, кой точно решава за детето.

# 29
  • Мнения: 340
Обикновено като започнат да ме съветват бабите за глупости ги изслушвам и после спокойно им казвам какво смятам да правя. Свекървата дава повече съвети, просто иска да е полезна. Е, вярно е, че си мисли, че децата още се гледат като едно време, но поне се съгласява с мен. Аз й обяснявам за дадено нещо защо го правя или не правя. Например за захранването много ми се месеше. Всеки ден ме питаше какво й давам на малката да яде, по колко й давам и т.н. Казваше ми как да я храня, но аз се правех, че не чувам. Може би не разбира, че понякога досажда, въпреки че иска да е полезна.
Майка ми, например, ме е оставила да правя каквото си знам, понякога казва какво е правила тя навремето, но не ми се меси. Но...Сега редовно ми мрънка за кърменето - как още кърмя, трябва да отбивам и т.н. Всъщност, повечето непоискани и досадни съвети са точно за кърменето. Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Цитат на: Аля Иванова
Моето обяснение беше "Детето си е мое, ще го гледам както аз преценя за добре. Вие сте имали шанса да бъдете майки, оставете ме и мен, моля".

И моето беше същото.Не че спряха тотално със съветите,но резултата много ми хареса.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ех, тези непоискани съвети  Tired При все че моите момичета вече не са бебета атаките не спират. И то не от свекървата (майка нямам) жената от първия ден вкъщи за всичко ме пита. Аз тогава още не знаех къде съм и какво правя а тя ме пита "така или така и как го чувстваш ти", още повече я заобичах тогава и така си остана  Heart Eyes Но виж сестра и е друга мода, тя за всичко е права, за нея различното е грешно, лекарката ни е некомпетентна и дори само с глава да кимна или да кажа "добре" чака да и изпълня непоискания съвет и много се сърди ако не стане на нейната. А когато поискам такъв, никога не знае какво да каже и все се измъква. Е познайте колко се обичаме с нея Mr. Green Баща ми и той същия мърморко, само че по телефона там е вече лесно да се съглася като няма как да види че не е станало на неговата, добре че не ми е наблизо и се виждаме 3-4 пъти годишно.

# 32
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Когато сина ми се роди, вече живеехме отделно. Прибираме се от болницата и вечерта и двете баби са вкъщи, идва време за банята и свекървата скача "Аз ще изкъпя детето" , като неопитна се съгласих.Преди да потопи детето тича до хладилника, взима едно яйце и го чупи във водата  #2gunfire Казва ние на ..... (зълвината щерка) така правехме и кожата и беше много мека. Премълчах си(незнам как успях).
На следващият ден идва педиатърката вкъщи и ми обяснява какви алергии може да доведат такива експерименти. Тогава обясних на всички, че ако първо трябва да ме питат и то за всичко.Е свекърва ми от тогава- 1 година вече е идвала само няколко пъти да ни види.
И моята майка твърди, че гледам детето чрез "Чичко Гугъл" , но не ми опонира.  Mr. Green

# 33
  • варна
  • Мнения: 1 228
баба ми ми донесе специално един буркан мед за да потапям бибата в него.Казах и че меда  е алерген и не се дава на толкова малки деца ,а тя ми вика "глупости я стига ,давай му на детето да заспи по лесно"
Добре ,че живее на далече. Whistling

# 34
  • Мнения: 1 262
Аз съм казала на майка ми, че не съм й се месила, когато тя си е гледала децата  Joy, да не се меси и тя. Именно затова и я отпратих и не исках да ми помага - много ни се различаваха възгледите за гледане на дете, а и двете сме силни характери - тя си държи на нейното, аз на мойто. В крайна сметка детето си е мое. МОжеш да им кажеш на бабите, ако искат да си пазят съветите, да си родят деца и да си ги гледат, както искат, но това дете е твое, ти си му майка, ти ще решаваш.   Naughty
Аз съм много лоша.  Laughing ДОбре че поне свекървата не ми се меси, че сигурно щяхме да се скараме. Хубавото е, че и двете баби са далече и никой не им иска мнението.  Peace

# 35
  • Мнения: 9 481
Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.


Мдааа Thinking те, гърдите ни имат таймер! Кат' чукнат 12мес. и кърмата става нехранителна, вредна, отровна... perko

# 36
  • Мнения: 340
Майката на свекървата редовно ми мрънка да спирам, че тровя детето. Нея я игнорирам, хич не я и слушам какво ми приказва.


Мдааа Thinking те, гърдите ни имат таймер! Кат' чукнат 12мес. и кърмата става нехранителна, вредна, отровна... perko


 hahaha
Първо се извинявам на авторката за лекото отклонение  Simple Smile
Та, историята на кърменето на бабата е направо...невероятна...  Grinning . Всеки път ми разказва как отбила дъщеря си на 6-7 месеца по съвет на селският лекар (който, разбира се, е най-компетентният на света), защото след като накърмила бебето, то вдигало температура, повръщало (разбира се, това е по нейни думи, вероятно едното няма връзка с другото). След консултация със "лекарското светило", който пък установил, че кърмата й била много гъста, казала на бабата, че е луда, че кърми и че трови детето си с тая гъста, като боза кърма и затова детето повръща  Laughing .
Всеки път ми става смешно с тая история, а бабата всеки път ме приканва да не тровя детето си  Mr. Green

А, друго се сетих, след като прочетох, че гърдите са таймер - понеже сега кърмя 1-2 пъти през деня, бабата ми се кара, че кърмата така престоявала и се вкисва  hahaha !

 

# 37
  • Мнения: 22
 PartyАз лично просто не им обръщам внимание.Който каквото иска да си говори аз си правя каквото знам Twisted Evil

# 38
  • София
  • Мнения: 44 106
PartyАз лично просто не им обръщам внимание.Който каквото иска да си говори аз си правя каквото знам Twisted Evil

то лошото идва когато сте в една къща и те през теб почнат да правят каквото те си знаят с детето ти Wink

# 39
  • Мнения: 403

А, друго се сетих, след като прочетох, че гърдите са таймер - понеже сега кърмя 1-2 пъти през деня, бабата ми се кара, че кърмата така престоявала и се вкисва  hahaha !

 

Кърмата се вкисва  Laughing А като стоиш на топло и бягаш сигурно става на кисело мляко  Laughing Със захранването и на мене много ми се месиха и то бабите дето са далече... А най-гадното ми е като ми казват за кое и кога да одисвам на дъщеря си, а в крайна сметка аз си решавам, кога да й одисам и кога не... ама бабешка му работа Simple Smile

# 40
  • варна
  • Мнения: 1 228
На мен ми казват да храня на 4 4аса ,аз какво да  направя като детето си иска на 3 ,отговора е да давам вода за да я залъгвам.Да ама аз като съм гладна и един бидон вода да изпия едва ли ще ми мине .

# 41
  • UK
  • Мнения: 2 838
mimenceto123 защо не им кажеш те да пият една вода когато са гладни.

# 42
  • София
  • Мнения: 291
Относно кърменето всички баби задължително са големи капацитети.   Twisted Evil   Joy

# 43
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
E, много ясно. Тия, младите, нищо не разбират.  Naughty  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 6
Ох мога много да пиша и то при положение,че живеем отделно,дори в друга държава и свекървата дори не е виждала детето все още,но това не и пречи да дразни от разстояние,а не ми се мисли ако беше наблизо.Уж дребни неща,но много ме дразнят и все казва как не искала да се бърка,но пък все го прави.Само да и споменем,че е плакал и се започва познатия ви коментар на всички "Ооо сигурно не му стига кърмата...дайте му водичка"Още като и съобщихме.че съм бременна и коментара беше "Ох,страх ме е да се зарадвам""Как така ще ходиш на преглед преди втория месец"Отделно опяване как да не настъпвам кабели и 100 подобни простотии...ужас...После пък се започна с пазаруването за бебето в един момент,което изрично и казахме да не прави,че ние искаме да си му изберем всичко и да му купи подарък ако иска.но не и да се взима в ръце.Но тя не и не и след като се роди изпрати един колет с някакви ужасни дрешки...повече от колко сме му взели самите ние и то половината за момиче с едни цветенца и розови човечета ....луда работа....сега пък му била изплела терлички и елечета ...специално и казах,че го обличаме леко и никакви такива терлички и елеци няма да му сложим,но не всеки ден пита облича ли и дрешките и то при положение,е всеки път и казвам,че все още са му много големи,което си е така,но явно не ми вярва....Полсе за великото забелване на пишката...казваме и че няма да го правим и че и тук лекарите не го приемат за правилно,но не и не и започва да обяснява как лекаря на нейния колега който имал момченце им казал да го правят.Не че прави кой знае какво,но сякаш го приемам като намеса.Мъжът ми е на принципа добре и после си прави каквото иска,но аз някак си искам нещата да са ясни.Говоря с нея казва да съгласна съм и после пак продължава.Дори се стигна до там и майка ми да води разговори с нея и пак казва и да така си е и след това айде пак на нейното.Иначе и големи бисери ръси.При поредния разговор по скайп казва на мъжа ми:"Ох помагай и помага и,че много е лошо свекървата като е на далече!"  Joy

# 45
  • Мнения: 134
Клатя глава и казвам "Ще пробвам" или "Ще видим", а понякога се правя, е не чувам и си правя каквото си знам.
Днес например свекито искаше да сложа втори чифт чорапи на малкия, който беше с ританки и отгоре чорапки, че му било студено .... Аз и казах, че така си е добре.

# 46
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Хах! Аз не успявам да се справя - аз казвам какво и как ще стане. при което ми се отговаря "добре". обръща се с гръб към мен и прави точно обратното - в случая става въпрос за вода със захар... Имало е и други "случки" като вълнен одеал август месец и т.н.  ooooh!
Не мога да се разправям просто - и да викам и да я набия тази жена - тя си е такава - цял живот е била и ще си остане такава - много убедително се съгласява с теб. дори добавя аргументи в твоя полза и после прави точно обратното - вид шизофрения ли е - не знам  Crazy  
Така че аз не мога да се справя и това е - ограничавах й контактите с детето - до годинката не беше оставал сам с нея. нито беше преспивал у тях ( в майка ми преспива уикендите от 3 месечен)...

П.П.
Нямям бутон за "запетая" - малкия си го хареса  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 216
Имало е и други "случки" като вълнен одеал август месец и т.н.  ooooh!
Това защо? Да не настине детето или да му пази сянка с одеалото?

# 48
  • Мнения: 6 713
Кимаш с глава, уж че си съгласна и после не правиш нито едно от нещата.

# 49
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Имало е и други "случки" като вълнен одеал август месец и т.н.  ooooh!
Това защо? Да не настине детето или да му пази сянка с одеалото?

Не. одеалото беше подарък от нея - плетено и тя много държеше да го "пробваме" . Искаше да го завие.  Peace Е. не го зави. но го взехме с нас по време на разходката и ми изпили нервите  Rolling Eyes
Изобщо първите месеци бяха най-кошмарните в моя живот. а съветите на баба му бяха 70% от този кошмар  Rolling Eyes

После ме питат защо не искам 2ро

# 50
  • София
  • Мнения: 357
Казвам добре, пък после си гледам детето, както сметна аз за добре Grinning
На по - настоятелните им запушвам устата с педиатъра - той казва да правя така и точка. Действа безотказно Mr. Green

# 51
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
To dobre 4e pri pove4eto deystva "Taka kaza lekarkata". V moya slu4ai kato izpolzvah tozi izraz(makar 4e ponyakoga lekarkata mi ideya si nyama 4e go e kazvala, no tova be6e posleden opit da im kaza 4e nyama da e na tyahnata) ta otgovora be6e "to dne6nite lekari kvo li znayat". Takiva naistina dosadni nepoiskani saveti prodalzavat i sega makar i v po-malka stepen. Obiknovenno si traya i si pravya kakvoto az si znam, ili kakto kazva maja mi deystvam na inat. Ako poprekalyat prosto kazvam 4e deteto e moe i ot akal nujda nyamam.

# 52
  • Мнения: 808
Кимаш с глава, уж че си съгласна и после не правиш нито едно от нещата.

 Peace +1. Аз това го използвам не само за съвети относно детето  Whistling.

# 53
  • Мнения: 1 677
Казвам добре, пък после си гледам детето, както сметна аз за добре Grinning
На по - настоятелните им запушвам устата с педиатъра - той казва да правя така и точка. Действа безотказно Mr. Green
И аз използвах този метод.

# 54
  • Мнения: 8 999
Не ми се е случвало досега някой да ми дава съвети, без да съм ги поискала изрично.

# 55
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Слава Богу не ми се бъркат. Когато се наложи да я гледат ме питат аз как правя нещата, а не действат на своя глава.

# 56
  • Мнения: 273
Слава Богу не ми се бъркат. Когато се наложи да я гледат ме питат аз как правя нещата, а не действат на своя глава.

Благородно ти завиждам

# 57
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Никак не се справям,защото не ми дават никакви съвети.Наясно са,че не съм малка и мога да се справя сама.При наличието на толкова много информация им е известно,че до тях няма да опра и си спестяват всякакви излишни лекции. Wink

# 58
  • софия
  • Мнения: 100
Аз явно съм късметлийка.
Свекървата ми е пълен непукист, що се отнася до детето ми. Вижда го 2-3 пъти годишно, никога не се е месила пряко в отглеждането му. В началото си позволи 2-3 много груби и брутални намека, съпругът ми се намеси и тя спря.
Майка ми - супермодерна жена, интересува се, чете. Никога не ми е давала безумни съвети, винаги се е допитвала до мен.
От първият му ден, та досега - това е човекът, на когото мога да поверя най-скъпото си без никакви притеснения. Тя му е като втора майка.


П.П. Границите са отглеждането и възпитанието на детето - кой, кога, какво се поставят още в началото. В случай, че се появят наченки и съвети.
Мисля си, че една интелигентна жена не би се бъркала и не би давала съвети, ако са непожелани и непоискани.

И аз съм от тези късметлийки със сърдитите свекърви,много ми е хубаво Grinning,няма кой да ми дудня на главата

# 59
  • Мнения: 1 567
Как да се справим?Вечно ми се повтарят някакви глупости-мажи бебето с мас,дай му малко да яде от нея,слагай яйце във водата,повивай го,не използвай памперси,а пелени,за да пестиш,студено му е-облечи го/при 27 градуса/,после топло му е-съблечи го и т.н.,и т.н.Някакъв ужассс,все обяснявам ли,обяснявам и всеки си плямпа каквото му скимне.Тези хора си мислят,че ние сме задължени да гледаме децата си,така както те и едва ли не по-правилно от това няма. #2gunfire #2gunfire #2gunfire Трябва да ги спра с тези коментари,но не знам как.Явно,че думите не помагат

Аз пък твърдя, че не всичко са глупости.
- това за маста. Домашно приготвена - е каквато и скъпа бебешка козметика да ползвате, от маста и преварения зехтин няма по-хубаво. Казвам го с оглед на това, че моята дъщеря от три месечна възраст има силно изразен атопичен дерматит. Дори в момента е с кортизонов препарат. Ползвала съм всичко, каквото се продава в аптеката (специализирана и бебешка козметика)
- за всичко останало - нещата се връщат. Това захар във водата и ранно захранване идва от съветската медицина. Преди 44-та год. нещата са били такива, каквито са сега.

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 13:52 от Айез Седай

# 60
  • Мнения: 1 466
Преценявам ситуацията - ако има логика в съветите се вслушвам. Ако са глупости, минава номера "така казаха лекарите" или "добре, после ще видя"... а после... забравям  Whistling

# 61
  • София
  • Мнения: 2 060
Тотален игнор. Изслушвам любезно (свекървата, с майка ми се разбираме с по-директни средства  Mr. Green) споделям мнение (ако съм в настроение) и си постъпвам както сметна за добре. Не съм оставяла малко бебе под грижите на която и да е баба. И двамата си ги гледам сама, а ако се наложи да ги оставя за час-два давам точни инструкции кое може и кое не.

# 62
  • Мнения: 92
Няма изпитан начин да се оправиш с тези намеси  smile3514  На мен проблема ми е с майка. Тя е много съвременна и не вярва на бабините щуротий, но  неможем да се разберем за обличането... Постоянно ме обстрелва с коментари от сорта "мамо да не му е студено така, виж колко е малко , то не е като нас и т.н. "Знам,че го прави от любов, но е адски дразнещо, а на мен ми се иска да прекарвам повече време с нея точно сега. В затворен кръг сме, предполагам,че като децата поотраснат малко и бабите видят, че се справяме и не сме ги "повредили" по нашия начин ще ни оставят намира, та даже и ще разказват " тя моята дъщеря с внучето правеше еди как си ...." Но това след време... силно се надявам, а дотогава кимаи и се усмихваи , пък после прави каквото ти си знаеш !

# 63
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Ох, Биляна, да не те разочаровам, но те няма да спрат. Ние с времето свикваме със съветите.

# 64
  • Мнения: 3
Аз изобщо не мога да си представя с какъв акъл бих слушал някого, чиито някогашни бебета са вече възрастни Simple Smile. Ами сестра ми има момиче на 12 години и вече не помни много неща, та как да разчитам бабата да помни неща отпреди десетки години.

# 65
  • Мнения: 92
Ирина мисля,че подсъзнателно го знам но ми се иска да се залъгвам още  малко  Laughing
А иначе Стефли е права, първия път когато майка гушна малката стоеше като препарирана и чакаше ние с мъжа ми да и покажем как да я държи(а ме е отгледала сам самичка без баби).Всичко се забравя с времето, а и когато не е твоето собствено дете се притесняваш много повече.

# 66
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Тотален игнор. Изслушвам любезно (свекървата, с майка ми се разбираме с по-директни средства  Mr. Green) споделям мнение (ако съм в настроение) и си постъпвам както сметна за добре. Не съм оставяла малко бебе под грижите на която и да е баба. И двамата си ги гледам сама, а ако се наложи да ги оставя за час-два давам точни инструкции кое може и кое не.
Ето това е и моят начин за справяне с досадните съвети. А освен това нашите баби се отказаха да дават каквито и да било съвети мнооого бързо.  Mr. Green

# 67
  • варна
  • Мнения: 1 228
Скоро майка ми ми каза ,че ми разглеждала бебешкия албум и там си пишела колко натдавам и ми виика :"Ами ти си натдавала по 150-200гр от консултация до консултация "
А тя иска да и слушам съветите Naughty

# 68
  • Мнения: 2 216
Добре, за съветите на бабите ...стана ясно. А как се справяте с непоисканите съвети на разни жени по детските площадки, по парковете и магазините? Една такава ми изкара акъла, само защото нейното дете било имало проблем и го водили в София, та да съм ходела и аз при еди кой си професор Shocked

# 69
  • Мнения: 92
Аз още не съм се сблъсквала с този проблем защото бебка е много малка и сме си вкъщи но предполагам в тези случаи трябва да ги отрязваш от раз,защото ако често се засичате с децата и видят че могат да ти дават акъл за щяло и нещяло, всеки път ще си развалят удоволствието от разходката.Така че поставяи граници още в самото начало. На мен така се опитваха да ми дават съвети за бременността - от сорта на "лелееее ама ти ли си караш колата" и " да не си посмяла да си подстрижеш косата".... Това направо ме влудяваше и на тези които ми бяха само познати им се усмихвах, а от едното влизаше, през другото излизаше, на по-близките ми отначало им показах че си правя нещата по свои начин и те се спряха.

# 70
  • София
  • Мнения: 17 282
Скоро майка ми ми каза ,че ми разглеждала бебешкия албум и там си пишела колко натдавам и ми виика :"Ами ти си натдавала по 150-200гр от консултация до консултация "
А тя иска да и слушам съветите Naughty

Това нещо не го разбрах  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 2 817
По повод темата за интернета - свекърва ми специално си купи 2 нови книги - и като видя, че и там пише същите неща, които й говоря, миряса малко. Но ми ги остави да ги чета.  Joy
Иначе - тя също я навлича - всеки път като й я оставя за няколко часа, и после откривам, че я е облякла с поне още един кат дрехи. Laughing Всеки път й обяснявам, че не е необходимо да е толкова навлечена - файда никаква... Майка ми е същата - ама как така само по боди и ританки, трябвало поне потник да има отдолу... Joy hahaha (в нас е топло, само да кажа)
Вече по-малко ми се месят, де. Понаучиха се с времето, че няма да стане тяхната... Wink

# 72
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
А как се справяте с непоисканите съвети на разни жени по детските площадки, по парковете и магазините?

Обикновено просто ги игнорирам. Не смятам, че трябва да се обяснявам на непознати хора. Ако не съм на кеф, просто ги поглеждам лошо и отминавам, ако съм в настроение, само се усмихвам и си трая.

# 73
  • Мнения: 666
В началото се карах..виках и се изнервях TiredСега просто игнорирам чрез тактично обръщане на другата страна,затваряне на телефона или с тихичко изнизване от стаята.Аман от баби и съвети как да си възпитавам детето ooooh!Пфууу Simple Smile

# 74
  • Мнения: 646
По повод темата за интернета - свекърва ми специално си купи 2 нови книги - и като видя, че и там пише същите неща, които й говоря, миряса малко. Но ми ги остави да ги чета.  Joy
Иначе - тя също я навлича - всеки път като й я оставя за няколко часа, и после откривам, че я е облякла с поне още един кат дрехи. Laughing Всеки път й обяснявам, че не е необходимо да е толкова навлечена - файда никаква... Майка ми е същата - ама как така само по боди и ританки, трябвало поне потник да има отдолу... Joy hahaha (в нас е топло, само да кажа)
Вече по-малко ми се месят, де. Понаучиха се с времето, че няма да стане тяхната... Wink

 menyanthe напълно те разбирам за моята свекърва по същия начин дебнеше да изляза и мигновено го навличаше, в стаята 25 градуса синът ми с чорапи,ританки,боди с дълъг ръкав,жилетка и завито с одеало.Постоянно вменяваше на мъжа ми как не съм си хранела бебето,какво било това да яде на поискване,как можело да проветрявам сутрин от течението щяло да настине,ама защо не му слагаш шапка като излизате(говоря за 20 градуса навънка) и всякакви тем подобни, но след няколко скандалчета  Mr. Green и след като ясно и показах,че ще си гледам детето както аз сметна за добре и след като беше погледала няколко предавания за новите методи при отглеждането на бебета се миряса и сега само му се радва без да дава никакъв акъл.Е свекърът продължава от време на време пак да дава съвети ама като почна и аз да го дразня с нещо и бързо бързо престава  Laughing

# 75
  • варна
  • Мнения: 1 228
Онзи ден пак се наложи да повиша тон заради майка ми.
Бяха дошли да видят детето и при всяко нейно заплавакне майка ми хваща шишето с вода да и дава ,накра и го грабнах от ръцете ,но тя пак посяга през мен ,аз пак го взех и тя пак ще и дава- докато не го дръпнах и не се развиках ,че нещата ще стават както аз преценя .
Казах и че просто сама си вреди ,защото няма да и оставя да гледа детето .
Според нея водата го успокоявала  newsm78
И казва на малката "тази твойта лошата майка .." Twisted Evil

# 76
  • Мнения: 1 131
Как да се справим?Вечно ми се повтарят някакви глупости-мажи бебето с мас,дай му малко да яде от нея,слагай яйце във водата,повивай го,не използвай памперси,а пелени,за да пестиш,студено му е-облечи го/при 27 градуса/,после топло му е-съблечи го и т.н.,и т.н.Някакъв ужассс,все обяснявам ли,обяснявам и всеки си плямпа каквото му скимне.Тези хора си мислят,че ние сме задължени да гледаме децата си,така както те и едва ли не по-правилно от това няма. #2gunfire #2gunfire #2gunfire Трябва да ги спра с тези коментари,но не знам как.Явно,че думите не помагат

Ами спри да им обръщаш внимание.Аз така направих и сега съм рахат  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 1 609
Около нас бабите основно си мълчат. Аз още по време на бременността им казах, че това си е моето дете и ще го гледаме така, както аз и баща й преценим. Ако не съм помолила за съвет - да не ми дават такъв. От време на време решават да се пробват, но ги тутакси ги режа. При мен работи Simple Smile

# 78
  • Мнения: 183
skypi mami vie ste mnogo dobre ako se razminavate samo sas syveti ... moqta svekyrva osven 4e me vludqva sys vsqkakvi typi syveti pak i se syrdi che ne i davam da dyrji deteto prekaleno dylgo ....postoqnno e pri nas ..vseki pyt kato 4ue 4e deteto reve ili myca ve4e e vyv staqta nezavisimo kolko e 4asa...

______________
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 09 фев 2014, 08:54 от AnMary

# 79
  • Мнения: 2 850
Ами мъжа ти как го приема това вмешателство?

# 80
  • Мнения: X
С "Да, добре.",  " И докторката ми каза друго, нея ще слушам." А когато се роди синът ми, баба-свеки (разбирайте бабата на ММ, с нея живеехме тогава) нахълтваше при всяко мрън, без значене от часът. Е на третата нощ спря, след като отнесе едно мъмрене от ММ.

# 81
  • Мнения: 780
Е чак пък да влизааааааа  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Аз като знам моята свекърва как се меси сега...после сигурно ще си оскубя косите. А дори не живеем заедно.  ooooh! Лошото при мен е, че ще ми започнат лекциите и трябва да ходя от време на време и когато се роди бебо тя ще се премести при нас... не ми се мисли какво ще става  Laughing

Последна редакция: вт, 11 фев 2014, 14:10 от Marissa_

# 82
  • Мнения: 5 173
В началното се опитаха, свекървата дори ми предлагаше книги със съвети от 70те години, но аз ги върнах. Но тя се съобразява де, макар че понякога не мисли какво говори, но свекърът е ужасен. Дава непоискани съвети, изгледал 3 деца, той е голям капацитет, видя, че не отбирам от дума, детето ми е здраво, развива се в норма и се е кротнал. Мака дава акъли, но в работата й 1та колежка има внуче малкоп-малко от нашата дама и явно обменят информация и вижда, че не само аз закъснявам късно, кърмя на поискване и е малко по-умерена.

# 83
  • Мнения: 836
Майка ми е дразнителя при нас. Ония ден, когато беше 20 градуса, дойде да види малката и с таткото решихме да отидем до магазина. Като се върнахме радиатора беше включен, а бебето навлечено. Друг път я спирам да го навлече и тя ми вика "Ти не го ли обичаш това дете"  ooooh!   
Нейна приятелка стана баба няколко месеца след нея и тя ми вика, че на бебето му давали вода. Аз й казах, че тяхното бебе да си го гледат както си искат, моето бебе си го гледам, както аз искам.
Отделно баща ми  #Crazy  се опитваше да ме убеди, че не ми стига кърмата, защото искала да суче често (тогава беше на 2 месеца). Когато го питах колко дълго е кърмил спря да се меси  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 1 359
  Майка ми веднъж си позволи да даде непоискан съвет (още в болницата) и аз  още неокопитена майка я послушах . Та .. прегрях  бебето още на втория ден заради изречение като " Завий го - студено му е!" От тогава, откакто видя  обрива от претопляне, майка ми си мълчи!
  Свекървата обаче е друг индивид.  Laughing  Там се стигна до крайности още първите месеци. Случки много, изцепки от нейна страна - много.. тя не влизаше в стаята като се разплаче малката, ами заставаше на касата на вратата и ни навън, ни на вътре ( това в 2 сутринта заради коликите на бебето). Вратата стои отворена  и лъха хлад от студения коридор.  Laughing  И с добро съм се опитвала, обяснявала съм, образовала съм я , карала съм се с нея, игнорирала съм я , присмивала съм се - ефект нулев!  Laughing   Явно зависи от човека срещу теб и от умствения му потенциал. ooooh!

# 85
  • Мнения: 780
Моята свекърва още вчера ми заяви, че през нощта ще вземала детето да спи при нея!  Laughing Толкова категорична беше...   hahaha

# 86
  • Мнения: 2 850
Б*** и защо?

# 87
  • Мнения: 5 173
Защото едно време тя така си е пращала детето, за да може тя да се наспи.

# 88
  • Мнения: 780
Абе не знам, ама много си е повярвала от сега още... Явно си мисли, че като ми е първо дете и съм на 22 не мога да го гледам  newsm78
Шушулче, не знам едно време как са правили и какво е било/тя е на 60+ в момента/, но не мисля че би ми помогнала със съня ако ми вземе детето. Аз няма да мигна като знам, че не е до мен   bouquet

# 89
  • Мнения: 2 850
 Не е лошо да ти помагат, ако ти искаш, обаче много мразя да ми дават акъл, щото нищо не разбирам, нали..

# 90
  • Мнения: 780
Така е. Всеки човек има нужда от съвет или помощ в определена ситуация, но въпроса е сам да си ги поиска. Нормално е да ги поискаш от по-опитен човек, но пък от друга страна нещата толкова много са се променили, че няма нищо общо сега с преди.
С майка ми няма да имам проблеми-нея я е страх да каже нещо, въпреки че преди 3г. роди и е много по-напред с материала, но свеки не ме познава все още и си мисли, че е в мъжкото си царство, в което ще продължава да диктува правилата.   Peace

# 91
  • Мнения: 183
мойта свеки се меси много често... дори последната изцепка беше когато бебка стана и тя я взе и тръгна да я преубува и да и сменява памперса а пак аз да готвя и да върша всички работи и аз си взех детето и и казах че още не съм умряла ..тя малко се обиди де... ама не ми пука само ми обяснява че по нейно време си е давала децата още като са направили месец на бабите за 2 3 дни да спи при тех и тя си ходила насам натам.. и се опитва постоянно да ми вземе детето от ръцете ..относно другите домакински работи аз ги върша тя не си мръдва пръста ..само гледа да гледа как да и оставим детето, обаче не е познала...  Mr. Green сетила се на 60 г да гледа дете Laughing

# 92
  • Мнения: 2 850
 Малко грубичко си се изразила, но може да й кажеш да изпере или да глади, ако толкова иска да помага.

# 93
  • Мнения: 183
ами то при нашата баба с намеци не става ...доста време и намеквах и тя ме принуди да бъда груба .. Mr. Green обаче тези дни е по мека ...продължава нищо да не върши, но поне не ми се меша с отглеждането на бебето   Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 484
Според мен си е до човек, моята свекърва никога не ни се меси, казва само аз да предложа........, НО  вие си преценявате, ние едно време о друг начин гледахме деца  Laughing. Е вярно ме ми е подръка и идва на месец -2 един път , да гледа малката, но като дойде винаги пита, какво да й дам да яде, колко ,кога да я изкарам. С майка ми положението е друго  ooooh!, гледа само да се налага, добре , че и тя е извън БГ и  само по скайпа  си дава мнението, но нея винаги мога да я отрежа . Ако свекървата нещо е объркала, само тактично й казвам как го правя аз и въпроса приключва 

# 95
  • Мнения: 77
Изслушвам и споделям мнение след това. Аз вземам крайното решение Simple Smile

# 96
  • Мнения: 6 214
Ако са от непознати баби по улиците, ги обръщам срещу тях и става много забавно. Една ме съветваше да обръсна косата на детето, за да се сгъсти. И аз и предложих да обръсне своята.  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 15 379
И аз и предложих да обръсне своята.  Mr. Green

Хаха, добро предложение.

Страхотно съм се дразнила, когато познат/непознат каже "Ама той е момченце, нека да си вземе". Така и не разбрах тази простотия каква е, какво подуване, какви 5 лева....

# 98
  • Мнения: 5 173
То и на момиченцата им се подувало...

# 99
  • Мнения: 15 379
То и на момиченцата им се подувало...

Това не го знаех Crazy.
Като бях с огромния корем и една непозната жена едва ли не ме нахрани с нейния сладолед, да не съм пометнала...

# 100
  • Мнения: 6 214

Като бях с огромния корем и една непозната жена едва ли не ме нахрани с нейния сладолед, да не съм пометнала...[/i]
Auggghhhhh  Sick

# 101
  • Мнения: 5 173
То и на момиченцата им се подувало...

Това не го знаех Crazy.
Като бях с огромния корем и една непозната жена едва ли не ме нахрани с нейния сладолед, да не съм пометнала...

Малко офф: когато бях бременна в 5-6 месец имахме родителска среща в ДГ, в която работя. 70% от децата са от малцинството и една загрижена ромка ми предлагаше да пия от нейната кола, за да не ми станело нещо. Ама тя с видимо не добри хигиенни навици, едва отклоних напъните ѝ да ми утолява жаждата Tired. Иначе, редовно ме хранеха в аптеки и магазини.

# 102
  • Мнения: 89
Аз ги изслушвам какво имат да ми кажат,през едното ухо пропускам ненужната информация,а останалото ако реша го прилагам,но след като с мъжа ми сме решили,че е правилно.Живот и здраве и аз някога ще стана свекърва,та знам ли какви ще ги бръщолевя но определено доста неща са ме дразнили.

# 103
  • Мнения: 248
На мен ми се налага да се справям с добронамерена и загрижена свекърва  Laughing , но достатъчно изнервяща. Като почне и тя "На бебето му е студено, слагай и чорапки" или "Навън е студено слагай и жилетка"... вече тия чорапи взех да ги сънувам. Отделно постоянно завива детео до уши и и обяснявам, че като започне да се върти има опасност да се завие през глава и да се задуши, тя не слуша и аз като падарин ходя след нея и отвивам, обаче тя минава след това и пак го завива  #Cussing out . Направо нямам нерви да се разправям. Отделно звъни всеки ден, постоянно иска да и показвам малката по скайп, за което си правя някой път углушки. Онзи ден докато говорих с нея и пих вода та се задавих и тя веднага  "Защо кашляш, да не си болна" и не чака да и отговоря ами се започва - яж чесън, пий чай и тем подобни.
Майка ми е съвсем друго.Живее извън БГ и постоянно се чуваме по скайп, но никога не ми се е месила, винаги когато искам да я питам за съвет ми помага, ако съм притеснена за нещо винаги ме успокоява (ако звънна на свекито и и кажа, че се притеснявам за нещо става ужас. Вместо да ме успокои става обратното, най-накрая ми се налага на мен да я успокоявам).

# 104
  • Мнения: 6 214
(ако звънна на свекито и и кажа, че се притеснявам за нещо става ужас. Вместо да ме успокои става обратното, най-накрая ми се налага на мен да я успокоявам).
При нас тоя "феномен" го има с майка ми.  Grinning

# 105
  • Мнения: 59
още като съобщихме за бебо казахме че ние сме родителите ние преценяме .... Цвеки на 2 пъти като идва на гости прави намеци за животното ни .и че не и харесвал органайзера на леглото да сам го махнела ... сопнах се  че ми харесва и няма да го махна (мислих да го махам но сега на инат няма ахаха)  и след това нищо повече ... живи и здрави ще видим като дойде бебко как ще  е..... от мойта майка само чувам ако има нещо ми се обади знам че ще се оправиш и сама ма ще идвам да досаждам  Joy


Но си трябва скръчване със зъбки ... най-добре е мъжът да говори със свеки , но най -вече си е до човек  Wink

# 106
  • Мнения: 7
Днес имам рожден ден и помолих моята баба да ни прави един хубав кекс да почерпя в работата. Отидох вчера вечерта да го взема, а моята баба, която е на 94 години, каза ела утре сутринта. Днес сутринта тя ми обясни, че нищо не се дава предварително и като го взема днес, ще ми върви на пълно и се оказа права. Толкова много подаръци получих, че чак не мога да повярвам. За това трябва да се вслушваме, понякога и в съветите на старите хора

# 107
  • Мнения: 2 237
http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/lekari-v-stara-zagora-se- … -kyrmache-6006016

Ето какво се получава в случая, като слушаме старите хора  #2gunfire

# 108
  • Мнения: 6
И аз се разправям постоянно със свекървата (майка ми почина отдавна) за децата. Все им е студено - класиката! Захарта във водата, кърмата все не стигала, да и ги оставям да ги гледа и да се връщам на работа (каката ходи на ясла, а бебето е на 8 м кърмаче), елечета, терлици, да ги къпя със светена вода, тя да остава да ми помага да ги къпя, защо не къпя във ваничка, а под душа и куп други малоумщини. Заще не давам на каката да яде салами  Sick и кренвирши. Тя вече била голама (на 2.6 г) и трябва да свиква с "нормалната храна", не може все бебешки неща да ядяла  #2gunfire.

Не става нито с игнор, нито с пропускане покрай ушите, никак. Тя все си дудне след мен и как се цупи само като не става нейното  Laughing Ако не ми се налагаше понякога да я позлвам за гледане нямаше да я викам изобщо  #Cussing out Никога за нище не съм я питала за съвет, но тя винаги нарежда някакви глупости непоискани.  Любимото ми напоследък е да облизва лъжицата на каката и после да и дава с нея да яде  Sick Разбира се не и давам и само веднъж успя понеже не го очаквах.

Това е една мега ужасно досадна жена, която само и единствено е доволна когато успее да се наложи на някого за нещо. Винаги се влияе от хорските приказки и мнения и всеки е прав в съветите си как да си гледам децата освен мен разбира се. Аз винаги бъркам и не се влушвам в опитните бабиери  #2gunfire

За случая с това осолявано бебче не знам какво да кажа  Cry Дано се оправи детето и аман от такива разбиращи и знаещи!

# 109
  • Мнения: 27
Ох, моето свеки не иска да се налага ама за всичко иска да си каже как трябва да е според нея.
Когато малкия имаше колики ми даде съвет да взема да пийна една глътка ракия и да я изплуя в/у детето -  Shocked 
А пък вчера ми дава акъл да му дам парче месо да смуче ,че да свиква с храната! Само , че синът ми е на 4 месеца - е как си я представя тя тая работа!

# 110
  • София
  • Мнения: 484
Леле момичета, като ви чета  ooooh!, аз направо имам свекърва мечта .  Не бях чела за бебенцето , как може такова невежество и лекомислие от страна на майката, пък и по нейно желание да го изпишат. Жалкото е , че има и млади жени, който продължават да спазват разни бабини деветини, преди броени дни една майка ми обясняваше , как било много полезно и мазала детето си само с мас  Sick

# 111
  • Мнения: 5 173
А пък вчера ми дава акъл да му дам парче месо да смуче ,че да свиква с храната! Само , че синът ми е на 4 месеца - е как си я представя тя тая работа!

Веднагически ти отговарям: режеш ивица месо, подходяща за хващане в ръчичка и тикаш в ръчичката на бебешока. Hug

# 112
  • Мнения: 27
А пък в другата ръка-шишенце с биричка  newsm24

# 113
  • Мнения: 183
момичета нашата баба иска да издържам детето на гърне, за да свикнела от малка.... моята госпожица е на 2 месеца  #Crazy като ми каза и казах, че ще изхвърля гърнето дето е купила .... #2gunfire

# 114
  • Мнения: 780
хахаха   hahaha Как на гърне дете на 2 месеца?  hahaha Тези баби понякога съвсем изтрещяват... Аз много се притеснявам как ще го оставям при нея, защото в началото ще ми се налага често.

# 115
  • Мнения: 183
да иска да я издържа от сега за да свикне после да няма проблеми направоооо ... ужас голям сме     и сега освен гърнето вече ми дава "съвет" да започна да давам кисело мляко понеже сме на АМ и то това било химия пък киселото мляко било добро направо ми дойде да се гръмна преди малко като ми го сервира ...

# 116
  • Мнения: 1 262
Аз съм дала пълен игнор на всички. Гледам си детето сама, трудно е, но ми е спокойно, че никой не ми се бърка. Не позволявам никакво вмешателство.
Затова независимостта от подобни източници на съвети, е най-доброто решение.  Wink

# 117
  • Мнения: 780
И на мен ми се иска да можех да направя така. Дори от сега не знам как ще го дам на друг човек в ръцете освен на баща му... Нямам доверие на никой и не обичам да разчитам на никого за нищо, но се налага. Ще ми е много трудно   Sad

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Ох хич не е лесно с тези баби и дядовци. Ние в момента най-големи караници имаме относно храненето на детето. Свекъра и свекървата ако можеха постоянно щяха да го хранят с бонбони, салами, маслини, бирени фъстъци и разбира се пържени картофи ( е защо не му давам, то нали са картофи, полезни са  #Crazy). И ние си живееме отделно и аз си спазвам хранителния режим на детето (няма такива работи да яде каквото му се прииска и когато му се прииска), ама като им идем на гости и за една седмица целия му режим се бъгва. Избиват го пъпчици от "здравословната" им храна и спира да си ака редовно. Направо побеснявам. И баща ми е същия и все едно че си говоря на стената  #2gunfire

# 119
  • Мнения: 4 270
Ох, моето свеки не иска да се налага ама за всичко иска да си каже как трябва да е според нея.
Когато малкия имаше колики ми даде съвет да взема да пийна една глътка ракия и да я изплуя в/у детето -  Shocked 
А пък вчера ми дава акъл да му дам парче месо да смуче ,че да свиква с храната! Само , че синът ми е на 4 месеца - е как си я представя тя тая работа!


О, не, не е истина, нали #2gunfire

# 120
  • Мнения: 72
Ох, чета ви тук от 2-3 дни и немея... Страшна работа. Във връзка с горния линк - споделям го с моите родители, с които сега по стечение на обстоятелствата живеем с половинката, а баща ми убедено твърди, ами да, така се прави, осолява се, за да не мирише  ooooh! А не са някакви ниско интелигентни хора, направо не очаквах такова нещо. Ние нямаме деца още, но все пак и това ще стане, не съм си и помисляла, че точно в такова направление може да имаме някакви противоречия.

ПП днес намерих дълъг репортаж на Нова ТВ е - има видео в сайта им, а който иска да чете - ето тук са го препечатали http://www.viapontika.com/index.php?page=article&article=3551

# 121
  • Мнения: 836
Днес имам рожден ден и помолих моята баба да ни прави един хубав кекс да почерпя в работата. Отидох вчера вечерта да го взема, а моята баба, която е на 94 години, каза ела утре сутринта. Днес сутринта тя ми обясни, че нищо не се дава предварително и като го взема днес, ще ми върви на пълно и се оказа права. Толкова много подаръци получих, че чак не мога да повярвам. За това трябва да се вслушваме, понякога и в съветите на старите хора
Много ме съмнява, че си получила толкова много подаръци, защото си взела кекса на деня Peace

# 122
  • Мнения: 42
моята свекърва е австрийка и не се бърка много... но го познавам проблема с бг-мами и лели.
моята леля като и казвах че бебо не спи добре през ноща или пък неиска да се изгходи по голяма нужда нейното обяснение, при това ябсолютно категорично и без всякакви съмнения, бе че е гладен. за всеки проблем РАНАТА беше решението. Тъпчи колкото можеш и готово ooooh! Laughing

мойта свеки се меси много често... дори последната изцепка беше когато бебка стана и тя я взе и тръгна да я преубува и да и сменява памперса а пак аз да готвя и да върша всички работи и аз си взех детето и и казах че още не съм умряла ..тя малко се обиди де... ама не ми пука само ми обяснява че по нейно време си е давала децата още като са направили месец на бабите за 2 3 дни да спи при тех и тя си ходила насам натам.. и се опитва постоянно да ми вземе детето от ръцете ..относно другите домакински работи аз ги върша тя не си мръдва пръста ..само гледа да гледа как да и оставим детето, обаче не е познала...  Mr. Green сетила се на 60 г да гледа дете Laughing
ами ето тя сама си го е казала>не е гледала нейните и сега съжелява и иска да гледа твойто ама не е познала. да си е гледала собствените а не да ги дава на бабите

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 01:03 от AnMary

# 123
  • Мнения: 183
ооо да като ми отвори въпрос за това и го напомням, че трябвало тогава да си ги гледа а не сега да гледа моето ...аз не случайно и напомням, че на мен ми плащат да си гледам детето  Grinning

# 124
  • Карлово
  • Мнения: 328
ами просто не ги слушай и прави това което мислиш че е добре за детето

# 125
  • Мнения: 65
ами просто не ги слушай и прави това което мислиш че е добре за детето

Ами, то така, ама не винаги става.  Има и нахални дето търпиш търпиш не обръщаш внимание, ама не се издържа особедно ако живеете в една къща, направо може да те побъркат.

Ох, и свекървата беше такава все да се намеси все да даде съвет и тн.
Майка ми и тя се оказа мн досадна. Не очаквах от нея такова нещо.
За всяко нещо се обажда все мрънка и все не съм постъпила правилно и тн.
Ще дам един пример само че ако почна да ги пиша всички няма да ми стигне не темата а форума... Grinning
Не иска да яде дъщеря ми (тя си е мн злояда и все зорлам я карам да хапне поне една филийка) Та след едночасово молене и уговорки да си изяде  яденето, тя ми се тръшка и реве че не искала. Сложих я на стола и и и казах  че няма да стане от масата цяла нощ докато не се нахрани. И излязох за малко до кухнята.  Тя си реве  в стаята, и бабаи веднага дотърча да я успокоила...(не можела тя да я слуша как реве). До тук добре, ама в место да я залъже да хапне още някоя хапка, тя и вика не си гладничка нали бабо пък майка само те кара на сила да ядеш да те разревава... Направо полудях като я чух... И на мен вика "е остави ся детето на мира може да не е гладно". ми как не е гладно като цял ден кара на една купичка макарони. А след няколко дни... Мрънка че я карала да яде а тя не искала, да взема да се стегна и да я накарам да яде, че щяла да умре от глад.
Ненормална история...

# 126
  • Мнения: 27
Скоро се прибираме с малкия за БГ, и си говорим със свекървенското тяло по телефона ,тя супер развълнувана ми съобщава ,че е поръчала пчелен мед ,когато се приберем с малкия да му топи биберона  в нея  Grinning Аз и казах че мед не се дава ,защот бил алерген- така ми каза лекаря.
отг. - Ааа той пък много разбира, ние на Ивето (племенницата на ММ ) сме и давали ,нищо и няма!! 
 Е като ми падна пердето, обясних и ,че моят син не е Ивето , и че аз преценявам какво да му се дава и какво не!Пък и педиатъра ми не случайно е учил  10 години та да си разбира от работата!!

# 127
  • Мнения: 183
дааа и при мен имаше предложението с меда само че да давам с преварена вода   #2gunfire

# 128
  • Мнения: 27
оф, сега като се приберем , съм сигурна,че ще бъда много активна в темата Wink
Сега , като и кажа ,че жълтък ще му дам след 10 месечна възраст,очаквам ново 20  Laughing
Май трябва да отскоча в ''С какво ви дразнят свекървите''

# 129
  • Мнения: 183
оххх и ние сме така дори понякога се налага да съм много груба ама нямам начин... Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 850
Скоро се прибираме с малкия за БГ, и си говорим със свекървенското тяло по телефона ,тя супер развълнувана ми съобщава ,че е поръчала пчелен мед ,когато се приберем с малкия да му топи биберона  в нея  Grinning Аз и казах че мед не се дава ,защот бил алерген- така ми каза лекаря.
отг. - Ааа той пък много разбира, ние на Ивето (племенницата на ММ ) сме и давали ,нищо и няма!! 
 Е като ми падна пердето, обясних и ,че моят син не е Ивето , и че аз преценявам какво да му се дава и какво не!Пък и педиатъра ми не случайно е учил  10 години та да си разбира от работата!!
Толкова не могат да изчакат с тоя мед значиии...как може да са толкова прости.

# 131
  • Мнения: 27
Лошото е, че мойто чудо не само,че е проста , но и си държи на своето и си мисли че всичко знае!
Сега се чудя , ако и оставя малкия , дали няма да вземе да му даде нещо което не позволявам newsm78 , и ако му даде как ще разбера?

# 132
  • Мнения: 2 850
Няма да разбереш. Избягвай да го оставяш, ако й нямаш вяра.

# 133
  • Мнения: 780
Аз друго не проумявам. На един нормален човек като му кажеш нещо-разбира! Тези не са хора. Аз още не съм родила, а ми идва да я ......  #2gunfire На майка ми като и кажа нещо слуша и изпълнява, а тази жена си знае нейното и дори докато и говоря тя в същото време си говори нейното и не ме бръсне за .... Това вече ми е болна тема...мога да говоря с часове и вместо да ми минава се самонавивам все повече и повече се ядосвам...  Cry

# 134
  • Мнения: 183
да ви се оплача нашата баба свеки онзи ден и оставям детето, защото грееше слънце, но  беше студено, и излизам да платя някоя сметка връщам се и тя изкарала детето навън  #Crazy ...аз и я питам "защо изкарваш детето аз ако съм искала да съм го взела" я тя ми вика "епа аз гледам че хубаво времето грее слънце, пък съм я облякла" ...на другия ден детето със запушен нос и се почнаха едни пищевици докато му издърпам сополите да му сложа капки абе... нямам думи

# 135
  • Мнения: 65
Нашата пък обратно правеше. Времето вън горещо ама защото облачно и тя го навлякла  сякаш  е първа зима... И после цялата потна.

# 136
  • Мнения: 183
аз вече се убедих че няма оправия с тез баби ... изперкват от време на време и това си е  Cry

# 137
  • Мнения: 316
Лошото е, че мойто чудо не само,че е проста , но и си държи на своето и си мисли че всичко знае!
Сега се чудя , ако и оставя малкия , дали няма да вземе да му даде нещо което не позволявам newsm78 , и ако му даде как ще разбера?
сякаш аз съм го писала... за оставянето, докато не проговори не смятам да и го оставям дори за 30 мин; преди няколко дни се опита масаж по гръбнака да му прави в мое присъствие, ако ме няма може и йога да иска да му прилага...

# 138
  • Мнения: 629
Единственият начин е младото семейство да живее отделно и така намесата ще е минимална, но делите ли един покрив няма как да стане!

# 139
  • Мнения: 780
SoFarSoGood , повярвай не е това единственото условие. Един човек не разбира ли няма как да стане... Ние сме отделно, но тормоза е постоянен...  #Cussing out

# 140
  • Мнения: 316
и ние сме отделно но тя идва почти всеки ден, дори понякога по два пъти ...

# 141
  • Мнения: 15 379
и ние сме отделно но тя идва почти всеки ден, дори понякога по два пъти ...


Много нахална Laughing, аз бих намерила начин да я разкарам.

# 142
  • Мнения: 780
Те не се усещат... на мен сега понеже ми остават 4 дни до термин ми звъни по 5 пъти на ден/ при положение и че сме се видели-идвала е/, за да пита има ли промяна...каква промяна освен в кръвното като видя, че е тя... нейното вече е терор. Детето заради нея няма да излезе! Обърнах темата на оплаквания от свекърви...съжалявам  Peace Hug

# 143
  • София
  • Мнения: 923
мен пък майка ми ме тормози... най-вече с обличането на детето. Винаги я обличам така както аз се обличам като и обличам една дрешка в повече, било то елече или тънка жилетка... Вечно слушам репликите "гола е облечи я", "тука е студено ще настине", "не е ли много голо тва дете"  ooooh! Баща ми също, като беше на 2 месеца "Ама тва дете що е без шапка, ще му замръзне главата" при положение, че в стаята е 22-23 градуса  Shocked

# 144
  • Мнения: 629
SoFarSoGood , повярвай не е това единственото условие. Един човек не разбира ли няма как да стане... Ние сме отделно, но тормоза е постоянен...  #Cussing out

Ужас! Заключвайте и се правете, че ви няма! Ама какво да ги правиш, за тях такъв тип " загриженост" е ок. Има я и другата крайност, да се правят, че не съществуваш и, че нямат внуци! Така, че по-добре досадни и да ги игнорираш...

# 145
  • Мнения: 65
Аз лично бих предпочела да се прави че не съществуваме пред подобен терор! Wink

# 146
  • Мнения: 27
И ние сме отделно, делят ни цели 2500км. ама нали има телефони, та по тях дава акъл ooooh!

# 147
  • Мнения: 5 173
да ви се оплача нашата баба свеки онзи ден и оставям детето, защото грееше слънце, но  беше студено, и излизам да платя някоя сметка връщам се и тя изкарала детето навън  #Crazy ...аз и я питам "защо изкарваш детето аз ако съм искала да съм го взела" я тя ми вика "епа аз гледам че хубаво времето грее слънце, пък съм я облякла" ...на другия ден детето със запушен нос и се почнаха едни пищевици докато му издърпам сополите да му сложа капки абе... нямам думи
Не е било подобаващо облечено ли? Аз не виждам нищо лошо детето да се изкарва при хубаво и слънчево време Peace.

# 148
  • Мнения: 183
абе то хубаво слънце беше ама със студен вятър,беше студено .... пък и тя много я облякла с едно елече ...поне да беше я увила с някаква пелена ...

# 149
  • Мнения: 5 173
а, щом е духало вятър изобщо не е права да го изкарва, да. Още повече пък леко облечено.

# 150
  • Мнения: 15 379
а, щом е духало вятър изобщо не е права да го изкарва, да.

Да бе, като има вятър - какво?
Вятър, студ, мраз, дъжд - бебето и малкото дете трябва да излизат.
Има неподходящо облекло, няма неподходящо време.

# 151
  • Мнения: 2 850
а, щом е духало вятър изобщо не е права да го изкарва, да.

Да бе, като има вятър - какво?
Вятър, студ, мраз, дъжд - бебето и малкото дете трябва да излизат.
Има неподходящо облекло, няма неподходящо време.

Хайде бе...на мъгла, влага и виелица излизат ли?
 И ако има леден вятър,  защо трябва да седи детето вън? Майката преценява - щом според нея не трябва  да излиза,  бабата и други разбирачи до си изкарват своите деца.

# 152
  • Мнения: 15 379
Хайде бе...на мъгла, влага и виелица излизат ли?

Излизат, да.

Всеки сам си преценява, така е. Аз дете вкъщи не държа, причините са 1001.

# 153
  • Мнения: 5 173
а, щом е духало вятър изобщо не е права да го изкарва, да.

Да бе, като има вятър - какво?
Вятър, студ, мраз, дъжд - бебето и малкото дете трябва да излизат.
Има неподходящо облекло, няма неподходящо време.

Като има вятър аз не си изкарвам детето.
В мъгла пък е абсурдно да изкарвам за каквото и да било. Tired

# 154
  • Мнения: 52
Здравейте, четох до някъде и искам да ви споделя как щях да разстрелям мъжа си и свекърва си, след това се връщам да чета... Simple Smile
Понеже живеем с родителите на мъжа ми, още докато бях бременна ми нареждаха какво да ям кога да ям, кога да спя, че не трябвало да правя това или онова.... И не само свекървата, а и разни нейни познати и приятелки... Най - мразех: "Вземи си, бременна си, да не му стане нещо на детето или пък да нямаш кърма"  #Crazy

Та, прибираме се след изписването, идва време за баня, аз нареждам мострички на козметиката за баня, събличам бебка, а мъжа с майка му приготвят водичка за къпане. Изрично бях заявила, че не искам и да чувам за сол, яйце, мас и пр.

Къпем бебето, на следващата сутрин челцето едно беличко такова, целувам я солена. И така няколко дни, ние се къпехме всяка вечер. Отварям да прочета защо, по дяволите детето ми е солено, и откривам, че това е симптом на муковисцидоза... Няма да ви казвам какво почувствах и, че сърцето ми беше спряло....

Никога не съм помисляла, че ще ме прескочат по този начин, че ще слагат тайно от мен морска сол във водата. Аз да съм съблякла бебето, те да приготвили водата.... #Crazy #2gunfire

За скандала няма да говоря... Но и до сега се чудя, хората като се къпят в морето, след това удрят един душ, за да махнат солта, нали? Защо защо ще го правят, ако солта е толкова "полезна"?

# 155
  • Мнения: 15 028
По принцип никой не ми се меси, ако все пак си направят устата да ме 'посъветват' ги поставям на мястото им! Детето си е мое, аз си отговарям за него. За излизане в мъгла и влага - никаъв проблем, излизала съм и тогава имаше най-много съветващи - как ще му докарам пневмония. Слава Богу, нищо такова не се случи.

# 156
  • Мнения: 6 214
Хайде бе...на мъгла, влага и виелица излизат ли?

Излизат, да.

Всеки сам си преценява, така е. Аз дете вкъщи не държа, причините са 1001.

И аз. Ама мързелът е по-силен от 1001 причини.  Peace Друго е да си кесиш на компа.

# 157
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
В  плътна като мляко  мъгла ,силен и пронизващ вятър и проливен дъжд ,аз не виждам причина да изляза с децата навън,просто защото удоволствието от игра и разходка за тях не би било пълноцено.Но това е мое мнение по въпроса.
Иначе минусовите температури и сняг  никога не са ме плашили.Дъщеря ми е декемврийско бебе и от 1 месец реално е била по улиците при -7 градуса  без никакъв проблем в  подходящо облекло  Peace

# 158
  • Мнения: 34
Ами просто неги слушайте.За някой неща може и да са прави, но сега вече нещата са доста по различно.

# 159
  • Мнения: 836
Аз съм на мнение, че майката си знае най-добре. Щом е решила, че дете не се извежда - бабата не извежда, независимо от времето  Naughty   Аз не съм тактична хич и ако майка ми се опита да даде непотърсен съвет ще и го кажа, за да не се повтаря. Ако майка му, на моя се пробва, той ще си го изяде... И той знае това, за това държи техните изкъсо  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 7
А моята свекърва не ми се налага щом аз не съм съгласна за дадено нещо. Но понякога техните съвети не са излишни. Веднъж синът ми беше хремав (за сега не е боледувал сериозно), та свеки предложи да му намажем стъпалцата с мас и аз взех, че се съгласих. На сутринта нямаше и следа от хремата... Не знам случайно ли отмина хремата или маста помогна, но щом не вреди на детето, а му помага съм склонна да се доверя на "бабешките съвети"

Последна редакция: вт, 25 мар 2014, 09:19 от pepijo

# 161
  • София
  • Мнения: 1 426
Аз извадих късмет с моята етърва(на брата на милото жената) Simple Smile.Така я беше обработила свекървата и и беше взела страха,че женицата не шуква.Преди да им отиде на гости,винаги звъни по телефона.Ама и двете са в тиха война,леееекинко се чопкат една друга Mr. Green.Ние сме на 200 км.чуваме се рядко,виждаме се 2-3 пъти в годината,не ми се бъркат ни свеки,ни нашите.
Но тия хора определено не в ред,леле дано не станем като тях  Whistling Whistling Whistling.
Миналата седмица виждам на една приятелка детето с баба му-беше страшно топло,къмто 20 градуса....еми беше го облякла със зимен гащеризон(за ски),яке и плетена шапка ooooh! ooooh!

# 162
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Аз пък съм в другата крайност и сигурно ще ме помислите за луда , ама ... Живеем сами с ММ и малката , а родителите му живеят много близо до нас . Искам да кажа ,че наистина мн ни помагат. Но , колкото ми помагат , толкова ме и дразнят. Аз уча в момента редовна ф/ма на обучение и ми се налага често да ги викам да стоят при малката . Та моята свеки като дойде да гледа малката и започва - да чисти ( прах , пода , глади , банята ....) . Направо полудявам . Зная ,че го прави за да ми помогне , ама аз не искам .Хиляда пъти съм й казвала. Ама не. То излиза все едно ,аз не мога да си гледам къщата ! Относно гледането на малката постоянно дава съвети от едно време , ама аз като кажа ,че не желая така и не настоява . Дядо й пък на малката , като я вземе и като започне едно целуване- мале иде ми да си я взема и да избягам! Луда я прави милата - за 1 минута я намлясква 100 пъти .Не зная как по тактично да му кажа да спре! То милото нищо не може да направи.
Та така, не са ми кой знае какви сериозни проблемите с тях , ама вика и аз да си изкажа неволите . На ясно съм ,че има мнооого по- досадни хора , а както вече споменах ,те наистина ми помагат много , да са ни живи и здрави.

# 163
  • Мнения: 5 173
Аз ясно съм дала да се разбере, че не ми е приятно да ми целуват детето. Ние, с баща й, я целуваме достатъчно. Свекърът мн се пенеше, скандали вдига, демонстративно си тръгваше от вкъщи, развиваше теориите за "едно време",но клекна. Ама аз хич не съм тактична, действам на принципа "право, куме, в очи".


# 164
  • Мнения: 183
Аз ясно съм дала да се разбере, че не ми е приятно да ми целуват детето. Ние, с баща й, я целуваме достатъчно. Свекърът мн се пенеше, скандали вдига, демонстративно си тръгваше от вкъщи, развиваше теориите за "едно време",но клекна. Ама аз хич не съм тактична, действам на принципа "право, куме, в очи".




а когато това не действа какво правим, че и аз действам на същия принцип (след дълги тактични намеци,които или никой не разбра или се правеше, че не разбира) обаче и право в очите пак не става, аз  много се дразня  #Cussing out

# 165
  • Мнения: 1 630
При нас най- новото е "Ако до 2 години не й поникне коса, ще й обръснеш главата....". Факт е, че малката няма много коса, но не искам да я бръсна гола глава....  Cry Как да й го обясня на бабата  Crazy То пон момче да беше, а пък то... Представяте ли си момиче на 2 години с гола глава  Cry

# 166
  • Мнения: 836
Е защо пък да не й поникне коса на детето  newsm78   А остригването с нищо няма да подпомогне косорастежа  Crossing Arms   Само детето ще седи гологлаво, щом косата му расте бавно  Naughty

# 167
  • Мнения: 1 630
Просто е от тези деца, на които им расте бавно косичката, но около 2 см. вече има. Даже започва да има маааалки къдрички на тила. Аз съм против теорията, че обръсването на главата подпомага по- бързото израстване на коса. Да не говорим, че малката сега е в такъв период, че не ми дава да я облека, камо ли да я подстрижа, камо ли да й обръсна главата. Най- много да я порежа  ooooh!

# 168
  • Мнения: 836
А на бабата не е необходимо да даваш обяснения! То ако тоя номер ставаше, всички щяха да са с гъсти, буйни, дълги коси  Joy

# 169
  • Мнения: 5 173
Това с нищо няма да помогне. Супер гнусно ми е да виждам момиченца с голи глави. Нито ще започне да расте по-гъста коса, нито по-бързо, това си е генно обусловено. Ако вие сте с редки коси едно остригване на главата няма да направи косата на вашето дете гъста и бързорастяща.
Една колежка пък острига косата на едногодишната си щерка до 0 номер, за да растяла равномерно Shocked. Мн гадно изглежда детето. Peace

# 170
  • Мнения: 15 379
Ауу, бръсненето и идиотското вярване, че обръсне ли се детето, то косата му ще започне да расте, че чак ще пращи и ще стане гъста-гъста...
Косата, както и цвета на очите е до ген. Това е положението.

П.П. Моя приятелка, интелигентна жена, обръсна момиченцето си, когато то беше 2 годишно. Скъса се от плач и срам това дете, чак аз се чувствах неудобно.
Помня 2-рия РД на моят син, който от новороден е със супергъста коса, дълга и красива. Моят беше като момиче, а милата тя - с една забрадка и пищеше, не даваше на майка й да я махне.

# 171
  • Мнения: 1 630
И двамата сме с гъсти коси, но и двамата сме се родили почти без коса и късно са ни израснали косите. Явно и малката ще е така. Изобщо нямам намерение да я бръсна или подстригвам  Naughty Ще чакаме, колкото порасне толкова. То от една страна е добре, че няма много коса, защото тя така и така не ми дава нищо сега, представям си ако трябваше и да я стрижа.  Crazy

# 172
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 051
Просто е от тези деца, на които им расте бавно косичката, но около 2 см. вече има. Даже започва да има маааалки къдрички на тила. Аз съм против теорията, че обръсването на главата подпомага по- бързото израстване на коса. Да не говорим, че малката сега е в такъв период, че не ми дава да я облека, камо ли да я подстрижа, камо ли да й обръсна главата. Най- много да я порежа  ooooh!

При тебе бабата , а при мене таткото . Постоянно ми мрънка да сме я подстрижели малката 0 номер. А аз категорично отказвам. Няма да ми ходи така без грам косичка ( а тя си има доста ,роди си се с коса , сега и поопада ,ама си има де ) .
А аз като съм била 2-3 годишна са ме офъкали 0 номер точно за да ми се сгъсти косата - е , ефект няма , гарантирам на 100 %. То си е ген- или имаш хубава коса или не.
После като бях в първи клас пак ме бяха подстригали като момче и навсякъде , където отидехме ме минаваха за момче , беше ми супер тъпо , все още си спомням някакви случки ,все едно не е било преди 20 години .
А мен сега ме притеснява , че някой ден ще се прибера и ще я видя малката остригана и сигурно война ще стане ....

# 173
  • Мнения: 248
И на мен ми бяха подметнали, че като стане малката на 6 месеца трябва да и се остриже косата 0 номер и аз категорично заявих, че няма да стане тая работа. Като малка, братовчедка ми я бяха обръснали 0 номер и е факт сега, че косата и си е рядка и тънка. На мен, от друга страна, никога не са ми я постригвали и мога да се похваля с доста гъста коса. Така че си е факт, че е до ген всичко.

# 174
  • Мнения: 712
На вуйчо ми хлапето се роди с тънка, редичка, много руса коса - приличаше по-скоро на патешки пух. Като беше на годинка и малко още му беше такава косичката, но вече беше поизрастнала и лятото вуйчо го хванал и го остригал с машинката първи номер. Факт си беше, че вратлето му се потеше ужасно заради лимбите. Та, мисълта ми е, че след тази подстрижка косата му се сгъсти и косъмът стана по-твърд. Вероятно си е до ген, но при него подейства. Да го направиш с 2-годишно момиче обаче е за публичен линч. #2gunfire
А колкото до досадните баби:
Леля ми е лекар (както и цялата и челяд - децата, снахата и зетя). Снахата категорично не дава на детето да яде шоколад, но в момента в който го оставят на "бабин дом" леля му бута в устата бонбончета ooooh!
Баба ми гледа хлапещака на вуйчо (късно се ожени човекът и дребния е на 6). Напоследък не толкова често, но когато беше по-малък... Момченце е и на тази възраст е нормално да му се беснее - има енергия за изразходване. Баба обаче, ако има как, ще го върже на стола, да не би нещо да се удари. Вуйчо непрекъснато и се кара, че е нормално да бяга и да се удря понякога, че трябва да му казва да внимава и да се пази сам, а не да не играе. Ама не - жената е силно притеснена, че ако детето си удари коляното ще му остане травма за цял живот и като подскача около него съвсем го побърква
Ние с ММ още нямаме потомство обаче малко се плаша от прочетеното до тук. Уж и двете мами са разбрани и не се месят, ама знам ли на къде ще им избие като се появят внучета. Със сигурност кучето ще е огромен проблем (поне според моята майка) Simple Smile

# 175
  • Мнения: 15 379
Кира, бебето е било с бебешки пух, който са свалили и затова косата е поникнала в нормален вариант. Това не е от бръсненето, в смисъл, че е закрепнала косата.
Генетично е зададено каква да бъде дебелината на косъма, цвета и пр.

# 176
  • Мнения: 712
Кира, бебето е било с бебешки пух, който са свалили и затова косата е поникнала в нормален вариант. Това не е от бръсненето, в смисъл, че е закрепнала косата.
Генетично е зададено каква да бъде дебелината на косъма, цвета и пр.

Може и така да е било - не се числя към разбиращите, определено Simple Smile С това за генетичните заложби съм напълно съгласна.

# 177
  • варна
  • Мнения: 1 228
При нас не е съвет при нас е ТЕРОР от страна на майка ми .Възможно най мрачните мисли и сценарий са и в главата,при което психира и мен за неща за които даже не съм помисляла.
Най новото като "препоръка " е :понеже малката от както е на ясла има чести хреми които са доста упорити и обеснявам и аз че вече незнам къде да я водя какво да и давам и тя почва -"Абе сложи и едно елече в къщи бе маме ,да и спре хремичката "
Тя ми го казва това ама даже незнае детето как е облечено в момента .
И сега живот и здраве с номер 2 не ми се мисли какво ме чака .
Обаче от сега съм си измислила стратегия ако ме изнерви въобще няма да вдигам телефона,защото доста неври изхабих .

# 178
  • Мнения: 15 379
Не е от особено знание това, че бебешката коса често е като пух и ако не опада по-рано, просто в един момент се подменя по естествен път от по-твърдата коса.

# 179
  • Мнения: 0
moeto dete 6te go gledam kakto az iskam otgledali ste va6ite,ostavete na6ite na nas

# 180
  • Мнения: 6 214
moeto dete 6te go gledam kakto az iskam otgledali ste va6ite,ostavete na6ite na nas

Добре дошла във форума!  bouquet Какво те води насам?

# 181
  • Мнения: 15 379
Риъл, щях да падна от стола и да се потроша. Не те е срам Hug!

# 182
  • Мнения: 6 214
Риъл, щях да падна от стола и да се потроша. Не те е срам Hug!
Ами първи и единствен пост и е.   ladyuu

# 183
  • Мнения: 15 379
Хихи, лошо момиче такова!
Всъщност такова посрещане, ама дали е схванала Mr. Green?

# 184
  • София
  • Мнения: 39 761
В 1вият момент и аз се втрещих, но явно поста е отговор на "Как да се справим с досадните "съвети" на бабите".

# 185
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

# 186
  • Мнения: 4 270
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

Режи, че после ще ти се качи на главата!

# 187
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.
И аз да се оплача ,имам още няколко месеца до като родя ,но от сега се е почнало: каква вода трябвало да пие бебето, кошара била избрала вече с не знам си какъв повивалник (при положение ,че казахме ,че ние ще си избираме всичко първо детенце ни е и искаме ние сами да си изберем нещата),къде да съм сложила кошарката.За абсолютно всичко се меси моята свекърва имам чувството ,че съм на 5 години незнам как ще се оправям...

Режи, че после ще ти се качи на главата!

Herz режа я , но тя продължава все да дава акъли за всичко, и като не стане на нейната после се сърди .Или ,ако реша да направя нещо ,без значение какво на нея ,ако не и допада започва да ми казва да не го правя ,и като и кажа ,че това ще ми е от полза продължава да настоява ,че тя е правата накрая ми писва и млъквам понеже няма какво да се занимавам ,а е сравнително млада ходи си на работа,не ми се мисли как ще е за напред .Скоро и сватба ще правим и в началото се опитваше да налага ,кога щяла да е датата за сватбата и тем подобни неща ,но разбра ,че няма да отстъпя все пак това си е нашия празник и ние ще решим кога ще е той  Hug

# 188
  • Мнения: 183
qnichhka Не се притеснявай и аз бях така даже по-зле!  #2gunfire Бях бременна в 9-тия месец и тя не вършеше нищо вкъщи под претекста, че ходи на работа ...по едно време толкова ми тежеше, че зарязах всичко; за сватбата се опита да се наложи( и аз бях бременна), но мъжът ми много лошо я отряза чак се беше обидила; после роди дъщеричката ни, тя 5 дни беше във възторг всичко правеше  и после от раз пак спря всичко, висеше ми по цяла нощ на главата( мъжа ми караше нощни смени) как чуе че детето плаче вече в стаята ...търпях я няколко дни и я отрязах, после 5 дни МИР , и после същото взе да гледа детето аз да готвя и всичко останало пак я отрязах.... Та исках да ти кажа че с това СВЕКЪРВА ОПРАВИЯ НЯМА! Режа я всеки ден, след като месец бях тактична де, обаче тя или изобщо не разбра, или се правеше на луда ( това го знам от етърва ми, тя ме беше предопредила за нейните изцепки) ...тази седмица пък живеем за съседите, оставям и детето да отида до магазина за памперси връщам се няма я ...излязла  #Crazy след малко идва във вятър извела детето по квартала на ръце   #Crazy щях да припадна   #2gunfire та ние сега живеем заради съседите важното е съседите да я видят, че гледа детето... оттогава не съм я оставяла не мисля и да го правя , защото или ще се скараме, или ще се сбиеме  Crazy  #2gunfire

Станала съм пълен непокист  Mr. Green изобщо не само че не и обръщам внимание а като ми писне не правя нищо Simple Smile и хич не ми е зор и мъжа ми се предупредила, и той ме подкрепя Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 21:33 от AnMary

# 189
  • Мнения: 316
...тази седмица пък живеем за съседите, оставям и детето да отида до магазина за памперси връщам се няма я ...излязла  #Crazy след малко идва във вятър извела детето по квартала на ръце   #Crazy щях да припадна   #2gunfire та ние сега живеем заради съседите важното е съседите да я видят, че гледа детето... оттогава не съм я оставяла не мисля и да го правя , защото или ще се скараме, или ще се сбиеме  Crazy  #2gunfire
Хахахаха, моята също за съседите, ама не само с гледането на деца- имам 2ма племенника, които тя е "изгледала", искала да ми простира, да ми разходи детето с количката, да съм кажела от какво имаме нужда, все действия с които да се "изфука" колко би помага... ей затова докато не проговори добре малчо хич няма да и го дам , да мога да проконтролирам какво се случва. Отделно малкия племенник все се разболява като е при нея, все го разсъблича като е студено и го навлича като е топло, сякаш детето критическа кара... А къщи като дойде все му било студено на бебето /аз го държа силно разголен, ама пък е топло вкъщи/, няма оправия за съжаление. Това свЕстна свекърва да ти се падне, е като 6ца от тотото  #Crazy

# 190
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ех,момичета много сте смели в изказванията за бабите сега,но повярвайте ще дойде момент в който ще ви се иска да са около вас...
И аз бях в началото така:сама се справях,не търпях ничия критика или обяснение как да си гледам децата.Минава времето и бебето вече не е бебе,а пораснало дете..имаш нужда да излезеш на кафе,с приятелки на разходка,на шопинг,на мероприятие/театър,кино/ та дори и на ресторант със съпруга...и т.н и определено имаш нужда от една баба която да е насреща.
Да не говорим,че когато дойде яслено-градинската възраст и започнат болестите определено си е в плюс да имаш такава.Рядко работодател търпи чести болнични.....
Тогава разбираш,че също могат да са в полза  Peace и то голяма!
Не ги отрязвайте...разбира се бъдете умерени и пояснявайте какво смятате ,че е правилно за детето ви,но не ги гонете в буквалния смисъл  Peace

# 191
  • Мнения: 2 237
Девчица, много си права  Peace То е ясно, че свекървите са чужди нам хора и все ще им търсим кусури.
При първия брак, първата ми свекърва беше ад. Ужасна жена. И аз такава млада, наивна...Само скачах, намирах кусури и все тя ми беше виновна. После се разведох, отрязах всякакви контакти с нея. Но никога не съм спряла дъщеря ми да ходи, интересувам се после как е и пращам поздрави. Осъзнах, че ако аз не я харесвам, то дъщеря ми я  обожава. Тя пък е прекрасна баба за нея. И заради нея преглътнах. То не било страшно Simple Smile

Сега тази свекърва също има кусури. Все си мисля, че ако бях по-млада щях със сигурност да я плювам по форумите. Но вече съм в зряла възраст и мисля по друг начин. Приех я каквато е, прощавам всичките и недостатъци и изцепки. Тя иначе е много добра по душа. Обикнах я и си наложих да не забелязвам кусурите и. И така ми е по-леко. Тя обича и първото ми дете и то много, при все че не е нейно внуче. Установих, че ми е по-добре когато не забелязвам и не се връзвам на недостатъци. Да и тя иска да навлича детето и не разбира от дума, и тя иска да дава храни , които той е малък да яде...И тя ми дава разни странни акъли.....Парирам я с усмивка и добър тон. Даже ми е сладка. Това знае жената, това може. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Разбира се има такива, които няма как да обичаш и които са наистина дразнещи. Но намерете начин ако можете да не им се връзвате толкова. Те наистина понякога могат да бъдат много полезни Wink

# 192
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
.. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Много ми хареса как си го формулирала  Hug

# 193
  • Мнения: 6 214
Това свЕстна свекърва да ти се падне, е като 6ца от тотото  #Crazy

 Grinning Grinning Grinning хахаха
[/quote]За това един мой приятел казва "аз съм си избирал тъща, не жена".  Laughing Laughing

.. Тя е родила бащата на детето ми и това на мен ми стига да я уважавам.
Много ми хареса как си го формулирала  Hug
Аз съм на същия принцип.

Последна редакция: пт, 11 апр 2014, 10:15 от AnMary

# 194
  • Мнения: 2 237
Баба ми навремето ми каза: "Ако искаш да живееш кротко и спокойно с мъжът си, уважавай майка му ! Каквато и да е тя. И никога не казвай лошо за нея пред него". С първия не я послушах. Разведохме се. Сега я послушах. Уважавам и обичам тази отрудена женица, която не се поколеба да насърчи връзката ни. Въпреки, че живее в мъничко селце, където е направо позор синът ти да е с разведена с дете.  Тя обаче не се съобрази с "Какво ще кажат хората" и аз съм и много благодарна. Да ми е жива и здрава, каквато е - такава. Аз пък да не би да съм безгрешна?  Blush

# 195
  • Мнения: 836
Аз си мисля, че е до човека който имаш на среща. Щом ви е подкрепила разбира се, че ще я уважаваш. Но ако всячески се опитваше да раздели сина си с теб? Все пак това са теории на вероятностите  Peace   Човек ляга на това, на което си постели!
Аз оплаквания от майката на приятеля ми (не сме женени и не я възприемам като свекърва) нямам. Жената дава всичко за децата си и вече за внучката си! И най-хубавото е, че не се меси със съвети и слуша какво ми е мнението за отглеждането на детето. Тя казва, че едно време е било едно, сега е друго.
Майка ми е голям проблем в случая  ooooh!   Все едно не е гледала две деца! Ако може ще я храни с обща храна от сега (натопен хляб в мазнината от печено пиле, на пример)! Нямам й никакво доверие! Ако се наложи ще вземем детето с нас навсякъде, но не мога да й я оставя. По начина, по който се държи заключвам, че би я хранила само с пържени картофи, пица, солети, слънчо и пр. И защо? Защото другите баби дават такива неща  ooooh! ooooh! ooooh!
Преди да премахна изцяло доверието си от нея ще трябва да рискувам и да оставя детето поне веднъж. Може пък да се окаже, че ще се справи  Praynig

# 196
  • Мнения: 2 237
 Mtve, права си. Ако не ни беше подкрепила...просто сега нямаше да сме заедно и нямаше да ми е свекърва. И нямаше да има внуче. Simple Smile

# 197
  • Мнения: 836
Mtve, права си. Ако не ни беше подкрепила...просто сега нямаше да сме заедно и нямаше да ми е свекърва. И нямаше да има внуче. Simple Smile

Абе зависи колко си упорита и твърдоглава ти и до колко мъжа ти държи на теб  Peace   Но най-хубавото е когато всичко завършва хубаво   bouquet

# 198
  • Мнения: 6 214
За някои баби е гордост да издебнат кога майката я няма и да захранят бебето на 3 месеца с кюфтета или шоколадец така да си близне.  ooooh! ooooh! #Cussing out

# 199
  • Мнения: 836
Пак майка ми разправяше за нейна колежка, която била навикана от дъщеря си. Значи дъщеря й не позволявала на детето да седи пред компютъра, защото е малко (мисля, че беше около 2-годишно). И дъщерята се прибира и заварва бабата с внучето в скута щрака карти на компютъра. И последвала кавга.
Казвам й че е нормално дъщерята да се разсърди, защото първите стъпки на детето към каквото и да е трябва да е с позволението и желанието на родителя. И й заявих, че я чака същото ако ми пренебрегне начина на възпитание на детето. Все пак аз отговарям за него!

# 200
  • Мнения: 183
Прекрасно ви разбирам. НО! Аз стигнах до това положение от доверие оставяла съм и детето няколко пъти и все на другия ден е с хрема ...  ooooh! ooooh! това стана традиция да я извежда като ме няма, в което не виждам нищо лошо, но при по-лошо време тя не я облича а при хубаво много я навлича точно все едно не е гледала малки деца  ooooh! а и се ядосвам когато ме лъже за едно или друго нещо ... #2gunfire #2gunfire така че тя имаше моето уважение, но го изгуби заради глупостта си... Naughty

# 201
  • Мнения: 1 350
С голямото дете много се впрягах и много нерви потроших.Най-вече заради дългото кърмене.
Сега нямам проблеми.Децата си ги гледам сама,съвети не приемам,претенции никой не може да има.Ако искам ще кърмя бебето до първи клас,ако искам ще храня баткото само с филии - гък никой не може да каже !
Майка ми се съобразява като й оставя някое дете.Баща ми 0 не ,затова и сам с децата не остава.Искаше да даде на бебето сладолед наскоро ooooh! Добре ,че е мама ,та го реже здраво.Тя за всичко ме пита и няма проблеми с нея.
Свеки нищо не знае,само повтаря ,че нейните деца са яли от 40 ден кис.мляко с бисквити и нищо им нямало.Дете на такъв човек не оставям,ако ще и на ресторант да ми се ходи ,и на кафе и т.н.Всеки си претегля плюсовете и минусите.

# 202
  • Мнения: 4 270
С голямото дете много се впрягах и много нерви потроших.Най-вече заради дългото кърмене.
Сега нямам проблеми.Децата си ги гледам сама,съвети не приемам,претенции никой не може да има.Ако искам ще кърмя бебето до първи клас,ако искам ще храня баткото само с филии - гък никой не може да каже !
Майка ми се съобразява като й оставя някое дете.Баща ми 0 не ,затова и сам с децата не остава.Искаше да даде на бебето сладолед наскоро ooooh! Добре ,че е мама ,та го реже здраво.Тя за всичко ме пита и няма проблеми с нея.
Свеки нищо не знае,само повтаря ,че нейните деца са яли от 40 ден кис.мляко с бисквити и нищо им нямало.Дете на такъв човек не оставям,ако ще и на ресторант да ми се ходи ,и на кафе и т.н.Всеки си претегля плюсовете и минусите.
А така, браво! Човек се учи от опита си Peace

Общи условия

Активация на акаунт