"Зелена" (екологична) тема 6

  • 68 514
  • 476
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 274
Този компостер с какви размери е и колко литра вместимост? Така по снимката не е ясно, мисля, че най-добре ще е да разбереш, преди да вземеш решение.

# 376
  • Русе
  • Мнения: 123
 Здравейте! Simple Smile Включвам се в Зелената темичка с въпрос - с какво почиствате мека мебел?Търся екологичен вариянт за плюшената тапицерия на дивана.Дано някой може да сподели нещо изпитано.. Поздрави! Simple Smile

# 377
  • Мнения: 1 732
Здравейте! Simple Smile Включвам се в Зелената темичка с въпрос - с какво почиствате мека мебел?Търся екологичен вариянт за плюшената тапицерия на дивана.Дано някой може да сподели нещо изпитано.. Поздрави! Simple Smile
Чела съм за ръсене със сода, четкане и после с прахосмукачката. Аз не съм пробвала този вариант, викнах фирма, която работеше с доказани еко-препарати.
Иначе, със сода почиствам редовно, но не мека мебел.

# 378
  • София
  • Мнения: 5 200
Глоби от 500 до 2000 лв. за граждани и от 10 000 до 50 000 лв. за фирми въведе Общинският съвет в Пловдив.
Те са за изхвърляне на боклуци на нерегламентирани места или за палене на опасни отпадъци, съобщи "Труд".

Главният еколог на града Стефан Шилев призова хората незабавно да подават сигнали, ако видят палене на контейнери за смет или нередности при изхвърлянето на отпадъци.

От 1400 до 4000 лв. глоба ще плащат вече пловдивчани за палене на автомобилни гуми. От 300 до 1000 лв. е санкцията за тези, които изхвърлят всякакви отпадъци в контейнери за разделно събиране.

За всичко това следи общинският инспекторат, който действа главно по сигнали на граждани.

http://plovdiv.dir.bg/news.php?id=17023538

# 379
  • София
  • Мнения: 709
Здравейте,
Аз съм в голяма чуденка какъв препарат за пране да взема за бебо. Вече почнаха да ми дават дрешки и ми се иска да си ги препера и приготвя. Чудя се между Бамбино мио и Алмавин със сапунени орехчета. Ще ползвам и многократни пеленки, но за тях няма значение препарата - важното е да не се ползва омекотител.
Освен това моля да ми препоръчате препарат за под, който да чисти без много търкане. Имаме куче и пода е в засъхнали лиги и т.н., а аз съм с голям тумбак вече и не мога да търкам по два часа превита на две...Настилките вкъщи са ни плочки и ламинат, които мия всеки ден.

# 380
  • Мнения: 4 370
Аз ползвах Бамбино Мио и бях много доволна.
Препарат за под препоръчвам с две ръце на Алмавин един портокалов. Мисля че не е точно за под а за общо почистване се води, но аз го ползвам само за пода. Изчиства всякакви петна по пода без особено усилие и после ухае страхотно на портокал цялата къща.

# 381
  • София
  • Мнения: 547
Здравейте Simple Smile
Издирвам разграждащи се чували за боклук, но никъде не откривам. Баща ми разправя, че в Италия имало - желатинови. След седмица ползване започвали да се разграждат.
В зоя.бг има само един вид, но са твърде големи - 80 литра единия. Непрактично ми се вижда да си поръчвам от чужбина чували.
Виждали ли сте някъде някакви?

# 382
  • Мнения: 1 274
Мисля, че пазарските торбички в Биомаг са такива. Въобще в био магазините би трябвало да има и специално за боклук.

# 383
  • София
  • Мнения: 547
hjkl, благодаря за отзива Simple Smile
Имаш предвид торбички тип "потник", които са от дегрален ли?
Ще прескоча до биомаг тия дни да видя какво имат.

# 384
  • Мнения: 485
Здравейте!
Искам да ви попитам, понеже се зачетох тази сутрин, знаете ли откъде мога да си купя домашен ръчно изработен сапун, но не от тея старите на калъпи, които бабите ни са правили, а с аромати. Прегледах един два блога, но ми се ще ако някой ползва, купувал е, да ме насочи.
Благодаря ви Simple Smile

# 385
  • Мнения: 1 274
Най-добре сама си го направи.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606742.0
Тази тема според мен в началото е рекламна, но после се включих с информация как се прави сапун със сода каустик, мазнина и вода. Включиха се и други хора. Много лесно става.

# 386
  • София
  • Мнения: 547
Klarheit, аз преди имах желание също, но вече се отказах - никой от тези домашни майстори не може да ти гарантира как точно се случва "производството" в неговата "лаборатория", произходът и съхранението на суровините, чистотата на работната среда (гледала съм клипчета Sick ), дали основата е напълно осапунена и дали сапунът няма да е твърде алкален (последното като че ли ме притеснява най-много); И понеже не ми се занимава със варене на сапун, си го купувам по био и здравословните магазини. Има невероятно разнообразие, с масла, само веган ако щеш и т.н. Може да пробваш и т.нар. сирийски сапуни - те съвсем като домашни идват, дори и на цвят и миризма а и по технология са ръчни Simple Smile

# 387
  • Мнения: 485
Благодаря! А какво ще рече веган сапун, понеже и аз го мернах, та ми е любопитно

# 388
  • Мнения: 1 274
Според мен купешкият сапун никога не може да е сигурен, най-малкото може да се очаква да има излишък на сода каустик, за да е по-твърд и траен. Не случайно щипе. Сапун се вари в рамките на половин час доза за 1-2 години.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 23 764
Благодаря! А какво ще рече веган сапун, понеже и аз го мернах, та ми е любопитно
Не се използва животинска мазнина, а само растителна.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт