Електронни четци - V

  • 52 886
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Относно избора при Киндъл 3 - WiFi или WiFi + 3G : не виждам голям смисъл от 3G. Свалянето на книги при използване на 3G режим е улеснение, но реално погледнато книги не се свалят всеки ден от Амазон, и е напълно достатъчно да се закупят и свалят тогава, когато има наличие на WiFi достъпно наоколо. Аз лично имам Киндъл 3 с 3G, но почти не съм използвала опцията, още повече че имам смартфон, и ако ми трябва интернет, използвам него. Книги съм купувала и сваляла от къщи, където имам WiFi.  Браузването и използването на интернет през Киндъл-а в режим на 3G е много бавно и досадно. А и разликата в цената при нас е £50. Но любимият ми го купи, така че нямам претенции.
Децата ми са с Киндъл 4. И двата вида (с физическа клавиатура и виртуална такава), са удобни са държане. Дори четворката ми се струва по-удобна, защото четците са по-леки.

Само че Kindle 3 без 3G вече не се предлага.

# 736
  • Мнения: 6 350
Относно избора при Киндъл 3 - WiFi или WiFi + 3G : не виждам голям смисъл от 3G.

Зависи от конкретните условия, с които разполага потребителя. Аз нямам WiFi нито вкъщи, нито "наоколо". Използвам само 3G мрежата на Киндъла, за да се свързвам с интернет, когато ми се налага.
Обикновено книгите свалям през компютъра и прехвърлям с кабел така или иначе, но исках да кажа, че има реални случаи, в които 3G си е съвсем валидна и нужна опция. Peace

Ледената кралица, аз съм с Kindle 3 + 3G и съм доволна от модела, удобен ми е.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 121
Вчера пуснах запитване до e-depot за Киндъл 4 с реклами. Получих отговор още днес, което ме изненада приятно. Калкулираха ми цена 177 лева без таксата за доставка. Все още не съм решила дали ще поръчам. Четецът е за мъжа ми. Има някаква вероятност да го поръчаме на познати на познати, но в такъв случай ще пристигне чак в края на лятото. Та дилемата е- или малко по-висока цена, но светкавична доставка, или супер изгодна цена с повечко чакане. Wink

# 738
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Ако има шанс някой друг познат (или познат на познат) да пътува по-скоро, аз бих избрала второто Simple Smile Приятелка ми донесе на връщане насам 3 К4, по 120 лв. Ако може да се избегне по-високата цена, защо не.

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Току-що си проверих мейла и видях, че имам отговор на запитването си от Едепот Mr. Green

За Kindle 3 + 3G с реклами от щатския амазон цената с всички такси (без доставката от Еконт) - 297 лв. Crazy


А да попитам krem4et0 и всички други, поръчвали чрез Едепот - с какви документи пристига Киндълчето, тъй като мисля да си го застраховам в myebook, а за да го направя е нужно "устройството в оригиналната му опаковка заедно с оригинална фактура или друг документ доказващ стойността на покупката" да бъде занесено в офиса на myebook, да бъде огледано и съответно ако всичко е ОК, да се застрахова newsm78

# 740
  • Мнения: 210
Току-що си проверих мейла и видях, че имам отговор на запитването си от Едепот Mr. Green

За Kindle 3 + 3G с реклами от щатския амазон цената с всички такси (без доставката от Еконт) - 297 лв. Crazy


А да попитам krem4et0 и всички други, поръчвали чрез Едепот - с какви документи пристига Киндълчето, тъй като мисля да си го застраховам в myebook, а за да го направя е нужно "устройството в оригиналната му опаковка заедно с оригинална фактура или друг документ доказващ стойността на покупката" да бъде занесено в офиса на myebook, да бъде огледано и съответно ако всичко е ОК, да се застрахова newsm78

Здравей, и моят Киндъл е от е-депо, както и още 2 броя за близки.
Цената беше същата, 177лв. за 4-ката с рекламите. Засега, пу-пу, нямаме никакви проблеми.
Документи обаче май нямах,като изключим една фактурка от Еконт, на която си пише стойността на четеца, де, щото има и наложен платеж...Иначе си бяха соригиналната амазонска опаковка.
Да си призная това малко не ми хареса, доколкото при евентуален проблем в гаранционния срок, за който от Е-депо твърдят, че е както при покупка от Амазон, не знам дали това ще бъде уважено, дано и да не се наложи да разбирам...Специално писах на е-депо, отговорът беше, че при проблем трябва да се свържа с тях и ако имат в наличност подменят веднага четеца, ако не е наличен - до 10-15 дни пращат нов.

Относно процедурата, по-горе е обяснено - изпращаш заявка, до ден-два получаваш четеца с наложен платеж и опция за преглед преди плащанетто.

Успех и...голяма зарибявка е!  Simple Smile  bouquet

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравей, и моят Киндъл е от е-депо, както и още 2 броя за близки.
Цената беше същата, 177лв. за 4-ката с рекламите. Засега, пу-пу, нямаме никакви проблеми.
Документи обаче май нямах,като изключим една фактурка от Еконт, на която си пише стойността на четеца, де, щото има и наложен платеж...Иначе си бяха соригиналната амазонска опаковка.
Да си призная това малко не ми хареса, доколкото при евентуален проблем в гаранционния срок, за който от Е-депо твърдят, че е както при покупка от Амазон, не знам дали това ще бъде уважено, дано и да не се наложи да разбирам...Специално писах на е-депо, отговорът беше, че при проблем трябва да се свържа с тях и ако имат в наличност подменят веднага четеца, ако не е наличен - до 10-15 дни пращат нов.
Благодаря за споделения опит на всички ви!  bouquet

Проблемът обаче е, че Амазонската гаранция включва само производствени дефекти, но не и примерно небрежност от страна на потребителя. Та именно за тези допълнителни рискове искам да си застраховам Киндълчето, защото едва ли от Депот ще ми го подменят, ако случайно го изпусна и му счупя екрана newsm78 (иначе един екран за К3 е 220 лв., а ако е застрахован четеца, аз ще платя за счупения дисплей и двете си леви ръце 55 лв.; така реално ремонта ще ми излезе 55 + 35 (застраховката за 1 година) = 90 лв. Едно е да дадеш 220, друго 90  Sunglasses

Писах до Едепот с питане относно придружаващите документи, да видим какво ще отговорят. То моята покупка стана една одисея, извинявам се, че ви тормозя с всички тези питания, ама като нямам опит в този тип пазаруване Embarassed Embarassed Embarassed

# 742
  • Мнения: 945
Аз имам един въпрос - когато някой ви донесе четеца от чужбина и нещо се повреди по него, как стои въпроса с гаранцията в този случай? Трябва ли да се връща отново в страната от която е взет, или може от България да се смени?

# 743
  • Свищов
  • Мнения: 875
И при мен нямаше никакви придружаващи документи. Но и аз предполагам, че бележката от Еконт върши работа в случая.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Според мен си е ясно купуваш евтино и го пазиш или даваш двойно и си плащаш за удоволствието. Всеки сам си преценя, в крайна сметка всяко удоволствие се заплаща. доколкото си спомням момичерата тук са доволни от оригиналната гаранция на амазон. Моят е от мyebook като за един тъч се оръсих 359 лв, имам гаранция от уника и зарядно. Лично мен ме е яд, че не знаех за едепот Wink

# 745
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Не мисля така. Светът е глобално село вече - ако някой си купи Киндъл от Амазон.ком, но после се премести другаде - би трябвало да си важат всички условия на Амазон и гаранциите, вкл. грижа за клиентите. Тук в темата бяха писали няколко човека как са им подменяли Киндъла от Амазон - разбира се, при фабричен дефект.
Ако човек просто ги изтървава или ги настъпва, няма причина да се поема подмяна от Амазон. Но в тоя случай може да се вземе допълнителна гаранция срещу това (вкл. Амазон предлагат).
На мен ми е лесно, понеже няколко пъти годишно някой пътува от САЩ насам и също така пазарувам от Англия и транспортирам дотук с транспортни фирми, но общо взето бих предпочела да ползвам без допълнителна гаранция и ако нещо стане, да взема нов.
Има разлика в цените между Амазон.ком и Амазон.ко.юк, де - най-евтиният Киндъл от амазон.ком с рекламите излиза 120 лв, а от амазон.ко.юк без реклами е 204 лв.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Според мен си е ясно купуваш евтино и го пазиш или даваш двойно и си плащаш за удоволствието. Всеки сам си преценя, в крайна сметка всяко удоволствие се заплаща. доколкото си спомням момичерата тук са доволни от оригиналната гаранция на амазон. Моят е от мyebook като за един тъч се оръсих 359 лв, имам гаранция от уника и зарядно. Лично мен ме е яд, че не знаех за едепот Wink
Реално цената на устройствата е една, но българските продавачи държат доста по-висока. Разбирам - слагат си проценти за печалба, но някак си разликата ми се струва голяма: за Киндъл 3 от Амазон САЩ с всичките такси за доставка до София - 300 лв., а за същия модел от БГ продавач - 430 лв. Естествено, че всеки ще предпочете да плати по-ниската цена. Освен това аз искам да си платя за допълнителната гаранция и единственото, което към момента ме притеснява е, дали разписката за наложения платеж от куриера ще бъде уважена от фирмата-застраховател като "документ доказващ стойността на покупката" newsm78

Иначе си права, че всеки си плаща за удоволствието Mr. Green

# 747
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Оооо, извинете ме, че нахлувам така, ама много, много, много съм щастлива в момента и ужасно много искам да се похваля  Embarassed
Току що получих смс от US, че вече имам Киндъл 4, йееееей, тоест току що са ми го купили, а на 13ти май Киндълчето каца в София  Heart Eyes
Леле, умувам го отпреди Коледа  Laughing Heart Eyes
Нямам търпение до 13ти....юхууууууу....
Следя ви отдавна, но сега ще ви чета пак, че вече да си набележа сериозно разни нещица, които ще са ми необходими  Hug

# 748

Общи условия

Активация на акаунт