Нутрициология – да се лекуваме чрез висококачествена храна!

  • 31 772
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 713
Да, ясно е, че нутрициологията се опира на холизма.
Но интересното е, че когато съм гледала повечето програми тук за нутриционист, стъпват на Аюрведа, ТКМ, хомеопатия и какво ли още не....т.е. сбор от много утвърдени науки. Да не говорим, че обикновено бият към веганство и суровоядство.

Другото интересно е, че един тукашен консултант при гестационен диабет, примерно, се нарична нутриционист. За мен си е равно на диетолог.

Срещат се и други понятия - натуропатия и натуропат....

# 46
  • Мнения: 2 761
Както преди години малко се използваше хомеопатията, но в момента се е наложила като основно средство при лечения на заболявания.

Малко е преувеличено това твърдение.Освен това мисля,че хомеопатията взе да замръква-преди всяка втора тема в този форум беше за нея,сега май хората взеха да си отварят очите...

Да, ясно е, че нутрициологията се опира на холизма.
Но интересното е, че когато съм гледала повечето програми тук за нутриционист, стъпват на Аюрведа, ТКМ, хомеопатия и какво ли още не....т.е. сбор от много утвърдени науки. Да не говорим, че обикновено бият към веганство и суровоядство.
........
Срещат се и други понятия - натуропатия и натуропат....

И аз съм срещала натуропатия,не знаех, че е едно и също с  нутрициология.
Намирам сходно с аюрведата,поне доколкото четох тука.За ТКМ знам,че се е развила след и на базата на аюрведа,аюрведа и хомеопатия имат ралични принципи-хомеопатията действа с подобни средства,аюрведа казва,че трябва да се действа с противоположното.Аюрведа е против суровоядството,а веганство допуска в известни граници(за кратко) и то не напълно-примерно не изключва гхито ако има веганска диета.
Аз лично през годините минах през много информация и сега определено мисля,че съм си загубила времето в лутане,защото има само една първоначална сиситема,наречена "Наука или знание за живота", и всичко друго открито по-късно(преоткрито) и работещо се базира на нея.

# 47
  • Мнения: 5 713
"И аз съм срещала натуропатия,не знаех, че е едно и също с  нутрициология."

О, не, засега не твърдя това.  Laughing
Хич не са ми ясни тези нови понятия.

Ето влезнах примерно тук, където между другото е обновено:
http://csnn.ca/programs/rhn-program/rhn-courses/

Повечето неща се учат и в института по натуропатия.
Единствената разлика, която намирам така на прима виста е, че при натуропатията изучават/имат курсове по рейки, квантово докосване....

Всъщност май май и това не е разлика. В csnn има Energy medicine.

А гледайки горната програма, виждам, че има препокриване с диетологията - болести и режими, смъкване на килограми...

Вижте модулите им колко часа обхващат. Wink За мен това си е просто някаква основа, която аз лично съм получила с годините четене на форуми, статии и книги.
Simple Smile

Да, така е - топлата вода не я отриваме тепърва. Simple Smile

ОМ, не е загубено време. И аз така съм си мислила често, но пък иначе няма как (според мен) да си/сме на сегашните позиция, развитие, разсъждения....

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 11:32 от Вери

# 48
  • Мнения: 2 761
Едно време му казвали лечение с прана,сега му викат модерно рейки или био...незнам си каква енергия.Аз лично не бих се подложила на такова нещо,защото си е доста опасно.Аюрведата казва,че много малко хора имат чиста енергия и могат да я владеят, и поради тази причина повече могат да ти навредят като ти докарат черна магия(т.е. те разболеят повече).Пък като чета във форума колко "чисти души" все спасяват земята и хората и ми призлява... ooooh!
Това за кванта е интересно и пак е свързано с древността.
Разните обучения по това и онова са направени само да ти вземат парите и да ти издадат легитимен документ-иначе и аз съм на принципа на самообучението.
Едно време ученици се "биели" за учители,сега учители си търсят ученици. Simple Smile
Обаче хартийката понякога е потребна...

За последното си права.
Поне ще скъсим пътя на децата. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 5 713
Напълно съм съгласна.
Няма какво повече да добавя.

Хартийката и PR-a са важни в днешно време. Wink

# 50
# 51
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кратка история на медицината:
2000 г. пр.н.е. - Ето, изяш този корен.
1000 г. от н.е. - Не яж този корен, той е езически! Кажи тази молитва.
1850 г. от н.е. - Да казваш молитви е суеверно! Изпий тази отвара!
1940 от н.е. - В тази отвара има змийска отрова! Глътни това хапче!
1985 от н.е. - Това хапче не е ефикасно! Вземи този антибиотик!
2000 от н.е. - Този антибиотик е вреден! Ето, изяж този корен!

http://www.izbrani.net/vicove-5.html

 Wink

Da  не забравяме че смъртните случаи са били много повече по време оно  Sunglasses Един вид естествен подбор  Grinning
След 'появяването' на официалната медицина успеваемостта е по-голяма при лекуването  Wink

Та тъй че аз съм и за двете,  официалната и алтернативната  медицина Hug




ОМ  Peace споделям мненията ти  Grinning

# 52
  • Мнения: 624
Da  не забравяме че смъртните случаи са били много повече по време оно  Sunglasses Един вид естествен подбор  Grinning
След 'появяването' на официалната медицина успеваемостта е по-голяма при лекуването  Wink
Hug
Да не забравяме, че и хигиената и качеството на живот са се повишили, така че някои болести са намалели и от това, а и като се гледа предимно едно - две деца, а не по 5-6 (че и на горе, една моя позната на преклонна възраст ми сподели, че баба й е имала 11 деца, като последното й е било наборче  Grinning  )... Така че нещата са доста комплексни, но определено медицината е свършила огромна работа. А и като диагностика съвременната апаратура вече е на доста високо ниво.

ОМ, за Рейки съм напълно съгласна с теб! Доста си е опасно, защото малко са подготвени за такава силна енергия. Преди време, не случайно са се избирали малцина, за да им се предаде това знание.

 

Последна редакция: ср, 30 май 2012, 23:27 от Passiflora

# 53
  • Мнения: 730



ОМ, за Рейки съм напълно съгласна с теб! Доста си е опасно, защото малко са подготвени за такава силна енергия. Преди време, не случайно са се избирали малцина, за да им се предаде това знание.

 

Ей, това не ми стана ясно  Shocked

# 54
  • Мнения: 2 761
Desss  Hug
Не мисля,че съвременната медицина лекува-тя само замазва симптоми и поддържа пациента в едно зависимо състояние от лекарства.
Съгласна съм за комбинацията официална с алтернативна-първата да диагностицира,втората да лекува.Обаче не съм сигурна,че въпреки скъпата апаратура някой от съвременните лекари може да интерпретира точно данните,да не говорим за точно поставена диагноза.С една дума за мен е вариант само при спешна помощ,но за останалите случаи я оставям за другите Simple Smile

# 55
  • Мнения: 969
Харесва ми темата! Много чета напоследък за здравословното хранене и искам да започна една дискусия!
Четох за генотиповете, т.е, че има различни типове хора, някои от нас трябва да станат вегетарианци, а други трябва да хапват и месо! Това ми се струва логично, как мислите? ще се радвам на мнения по въпроса, включотелно и от тези които са чели теорията за генотиповете на Питър Д'Адамо!  Hug

Хубава седмица!

# 56
  • в белята
  • Мнения: 536
Аз пък имам въпрос относно пътпъдъчите яйца - как да се дават на децата ( визирам на 2 и на 5 год.) ,трябва ли да се варят или може и сурови?Четох ,че са изключително полезни ,а в момента имам възможност да вземам от "щастливи" пътпъдъци .............

# 57
  • Мнения: 6 713
И на мен ми харесва темата, ще я чета сега. Peace

# 58
# 59
  • Мнения: 624
Изключително ми е трудна темата, която ми се иска да започна! Пиша няколко изречения и спирам...
Не ми върви особено, но е изключително важно да се започне тази тема! Помагайте, за да може да продължи, да я приключим и цялата информация да е полезна за хората!

Преди две седмици почина един приятел от ... рак на белите дробове! (Но ако трябва да съм точна: почина от лечението!)  Sign Exclamation
Имах знанията, поднесох му информацията и чаках той да направи крачката, да ми се довери, а решението му беше, че ще ми се довери след приключването на лечението – химиотерапия.
Е! За съжаление това лечение така и не приключи!

Заболява човек от рак и обикновено това, с което се опитва да лекува медицината ракът е химиотерапия или с лъчева терапия. Но това, което не съобщават лекарите на клиентите си е, че химиотерапията и лъчевата терапия убиват раковите клетки, но също така и здравите клетки. Tези две терапии, както и всяка една операция водят до влошаване на имунитета.
Кой определя броя на вливанията, които трябва да се направят при химиотерапията? Защото това си е отрова, а всеки организъм, в зависимост от множество фактори, може да устои до определено време на каквато и да е отрова! Какво трябва да е количеството за съответния човек???
 
Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против съвременната медицина, но се учудвам защо е толкоз агресивна!
Но да не забравяме, че всеки човек има право да избира как да се лекува. Крайната цел е една и съща здраве!
Няма да насочвам болните от това заболяване как да се лекуват, а ще се опитам да ви обясня (поне според моите възгледи) защо се получава ракът, защо се получават метастази и как да избегнем и предпазим от това коварно заболяване, от което за съжаление все повече хора страдат.

Ракът се заражда в някоя от здравите клетки, просто тази клетка се изменя – изражда се. Поради различни обстоятелства замърсена околна среда, стрес, неправилно хранене... такива клетки се образуват много често във всеки организъм, но тук определяща роля има имунитетът на човек и ако той е силен унищожава тези клетки, ако е слаб - тези клетки остават и продължават да се разпространяват. А какво създава една увредена клетка? – Ами друга също увредена клетка!!!
Всяка клетка съхранява определена информация за това какви функции да изпълнява и когато клетката е увредена тази „програма” също се уврежда – изменя се.
Да, вярно е, живеем в агресивна природна среда – мръсен въздух, съмнителна питейна вода, нарушение на озоновия слой, токсини натрупвани чрез ниско качествена храна, алкохол и цигарен дим, силни медикаменти...
Нека не забравяме и стресът, който се е превърнал просто в ежедневие...
Нека обърнем внимание преди всичко на профилактика, а не да се стига до етап когато е необходимо лечение!

Не можем да спрем замърсяването, но можем да променим начина си на живот, като намалим стреса и успокоим ритъма на ежедневието си, пестим своите нерви и нервите на околните; да намерим време макар и за няколко минути да отделим за себе си, но не за гледане на новините, филми с насилие, сълзливи сериали..., а за успокояване на организма – разходка, четене на приятна книга или просто съзерцаване на нещо любимо. Трябва да изградим баланс в ежедневието си.

Нa всяка клетка й трябва енергия. В клетката има собствени "клетъчни енергийни фабрики" – митохондрии. На всички клетки в тялото им трябва енергия за изпълнение на техните функции, а тази енергия я дават витамините, минералите, аминокиселините, т.нар. нутриенти. Митохиндриите превръщат органичния материал в енергия.

И как смятате какво се случва, за да се зароди това коварно заболяване рак?

Ще оставя над този въпрос да разсъждавате, не защото искам да ви провокирам, а защото ми е трудно да продължа за днес!

Ще ви дам още едно мнение за рака:
"Кой и защо крие, че ракът се лекува успешно още от 1969 година?"
http://snaiper-bg.net/2012/02/koj-i-zashto-krie-che-raka-t-se-le … e-ot-1969-godina/

Дали това е вярно или не? - Не се наемам да коментирам, но има едно изречение, което подкрепям с две ръце (подчертаното): "Силният имунитет ги държи под контрол."

Цитат
Неговото „престъпление” се състои в това, че разбрал, че злокачествените тумори – това са разраснали се гъбички от вида кандида ( дрождеподобни гъбички, имащи паразитна природа, които живеят дори в организмите на здрави хора. Силният имунитет ги държи под контрол. Но ако организмът е отслабен, гъбичките се разпространяват по тялото и предизвикват злокачествени тумори).”

Каквото и да е, силният имунитет е в основата на всичко!

Когато имам време и сили, ще продължа темата...

Последна редакция: пн, 16 юли 2012, 14:09 от Passiflora

Общи условия

Активация на акаунт