Ин-витро в Истанбул 6

  • 100 923
  • 727
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 3 860
Момичета аз имам няколко въпроса. Специално към тези които са били пациентки на клиника Щерев, как процедирахте, помолихте лекуващия ви лекар от клиниката да подготви епикриза и да координира с Мемориал или сами си я предвижихте  Rolling Eyes
Другия ми въпрос е в първоначалния мейл на Кюбра какво пишете, или директно питате за час когато ви е удобно?
И трети въпрос имам как стои въпроса с болничните след пункция, предполагам че от Турция няма как да се издаде документ валиден за БГ  Rolling Eyes мен лично няма да ме пуснат 1 месец отпуска и половинката също та много се чудя  Rolling Eyes

# 481
  • Мнения: 6 624
Lailah, аз не съм била пациент на клиника Щерев, но бих те посъветвала сама да представиш епикризата си и всички изследвания в Мемориал.

В мейла към Кюбра може да направиш едно кратко резюме за вас с партньора ти - какви диагнози имате, какви процедури сте правили и т.н, каквото сметнете за добре, и след това да я помолите да ви запише час за първичен преглед (може в удобен за вас ден). Добре е в мейла да помолите, проф.Кахраман да извърши първичния ви преглед.
През това време може да помолиш в Щерев да ти подготвят копие на досието (изследвания, стимулационни протоколи, епикризи, всичко, което имат), за да сте готови за прегледа.

Относно болничния...и на мен ми е интересно как стои въпроса. Аз при процедурата си месец май, ползвах почти целия си отпуск за годината. Може би трябва да питаш личната дали не може да ти даде някой болничен (мисля че до 14 дни може да ти даде без комисия), а останалите 4-5 дни примерно неплатена...по-запознатите да се включат.

Успех ви желая момичета - на всички, които тръгвате за първичен преглед и на всички в процедура Hug Hug Hug

# 482
  • София
  • Мнения: 142
Болничен издаден от Турция, тук не се признава, така че и да ти го дадат в НОИ не минава. А личната, като разбра, че искам болничен за лечение в чужбина, категорично ми отказа. Каза ти ще се водиш домашно лечение и ако ми направят проверка и разберат, че си в чужбина, щяло да има много големи последствия (не знам какви)

# 483
  • София
  • Мнения: 16 691
Защо трябва да й се обяснява на личната къде ще се ходи?
Аз по време на опита, който ми беше в БГ, в Щерев, си взех болничен от личния лекар, защото не искам в работата да знаят, че правя процедури и да виждат болничен от ин-витро клиника. Взех си без проблем болничен за грип или друго подобно общо заболяване.
Същото е и за чужбина. Взимаш болничен, пък не е нужно да те знаят къде ходиш и какво правиш.
Личния лекар ако и тази работа не може да свърши, то тогава за какво ни е ooooh! ooooh! ooooh!

# 484
  • Мнения: 6 624
Ето това е голям недостатък на системата...а може би зависи от човещината на личната. Друг вариант е болничен от лекар на частна практика Peace Няма начин да няма начин...

Иванка, писали сме заедно. Напълно съм съгласна, личната е затова да ни помага, още повече че не мамим държавата, болничния е свързан със здравни интервенции.

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 16:46 от Надежда :)

# 485
  • София
  • Мнения: 16 691
Като не ти дава личната, сменяш я, и си намираш такава, дето ще ти дава болнични Peace
Рядкост са тези, които не дават болнични.

# 486
  • Мнения: 6 624
Иванка, на теб колко дни ти даде личната? Аз знам че без комисия може до 14 дни.

# 487
  • София
  • Мнения: 16 691
да, толкова може...но аз ползвах даже по-малко, понеже си ходех на работа почти през цялото време.
В комбинация с няколко дни до седмица отпуска, мисля, че ще проработи схемата дори и за чужбина.

# 488
  • Мнения: 6 624
Е да, като правиш инвитро в БГ, може да излизаш от работа за час-два за прегледите и само няколко дни да трябват около пункцията. Ама за чужбина си трябват повече дни.

# 489
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами да ви кажа личната в случая е права, по закон няма право да ви даде болничен за домашно лечение, а вие да пътувате дори и в страната, ако се налага пътуване това се опеменава в болничния  Rolling Eyes Това да се лъже за болничен е кофти според мен не знам какви проверки могат да се направят ама ако някои се заяде ще му се получи  Rolling Eyes а аз имам толкова много натрупани дни че не ми се иска да лъжа да такова нещо  Rolling Eyes супер тъпо е че не се признава болничния от друга държава  Confused

# 490
  • Мнения: 8
Това с болничните е ужасно!

# 491
  • София
  • Мнения: 16 691
Ами да ви кажа личната в случая е права, по закон няма право да ви даде болничен за домашно лечение, а вие да пътувате дори и в страната, ако се налага пътуване това се опеменава в болничния  Rolling Eyes Това да се лъже за болничен е кофти според мен не знам какви проверки могат да се направят ама ако някои се заяде ще му се получи  Rolling Eyes а аз имам толкова много натрупани дни че не ми се иска да лъжа да такова нещо  Rolling Eyes супер тъпо е че не се признава болничния от друга държава  Confused
Аз това не го приемам като лъжа. Не стига, че държавата нищо не спонсорира за решаването на нашите проблеми, някои са принудени да търсят помощ и в чужбина, разбира се за тяхна сметка, пък и с болничните се създава проблем. А тези жени, които пътуват в чужбина какво да правят? Да напуснат работа ли, защото им се налага да правят ин-витро в чужбина? Поне като не помага държавата и правилата й- да не пречи..........съжалявам, но за мен това не е лъжа- никой не е тръгнал на екскурзия, а на лечение......

# 492
  • Мнения: 99
Наистина е тъпо да "лъжем" за болничните,но тая нашта държава така ни цака,че на мен лично въобще не ми е съвестно,че си взимам "измислени" такива.За стимулация и  пункция както и да е,хайде ще стигне отпуската ами после след трансфера......... Близо 4 месеца задържаща терапия-ако на някой му е тежка работата,какво става?.Така,че всичко опира до това JP-то да ти влезне в положение,или въобще да не споменаваме,че ходим в чужбина на лечение.Най-добре тукашния ти гинеколог който ще те следи след това да е разбран и да ти дава болнични.В крайна сметка на лекарите нищо не им коства.

# 493
  • Мнения: 4 737
Понеже виждам, че обсъждате "болната"ни тема за болничните, искам да ви кажа, че от личния лекар може само 7 дни болничен, който може да се продължи с още, но вече чрез минаване през лекарска комисия Peace
Миналата година имах грип с разни усложнения  ooooh! и въпреки, че се чувствах зле и бях с ТТ над 39 Tired  трябваше да вися с часове в болницата от кабинет на кабинет и да се обяснявам какво ми е и защо ми е това продължение на болничния ... Е нямам думи за БГ ни здравеопазване Peace

# 494
  • Мнения: 6 624
Аз от найси години трудов стаж, съм ползвала само 2-3 пъти болничен. От ФАР също нямам намерение да се възползвам. Но виж, ако ми се наложи да взема болничен, за да отида да си направя процедура в чужбина, и то само защото вече съм изхабила цялата си отпуска за предходната ми процедура, е няма да имам и грам угризения. Не съм ощетила с нищо държавата, нещо повече-спестила съм й хиляди левове от фонда...

Деси, аз знам, че болничен до 14 дни може да се издаде без комисия Peace

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 06:13 от Надежда :)

Общи условия

Активация на акаунт