Някой ползвал ли е услуга на интериорен дизайнер?

  • 7 970
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 020
Здравейте,
ние в момента обзавеждаме апартамент и го правим с дизайнер. Услугите, които ползваме са не само изработване на идеен проект, дизайнерът прави и техническите чертежи с авторския контрол. Това означава,че почти всеки ден е на обекта и пряко надзирава работата на майсторите. На пример с нас коментира за осветлението кое къде да се намира и тя изработва чертежите и надзирава майсторите кое къде се прави.Също така - избира и ни препоръчва кое от къде да купим. Казва и колко т. е прави сметките, като разбира се има зададен бюджет. За сега сме доволни. Един дизайнер трябва да разбира не само от съчетания на цветове, разположение, а и чисто количествени сметки и техническа работа. За мен има смисъл използването на дизайнер, това са разумно похарчени пари и си струват.
Браво, един добър коментар.

Използването на точно такъв дизайнер е най-доброто и според мен, но, разбира се, и хонорара му ще бъде достоен за работата му. Но, дори и без количествените сметки и цветовете, поне за функционалното използване на пространството е хубаво да се консултирате с такъв. Когато правиш свой собствен проект в последствие винаги не ти достигат 10 см. или ти остават 30 в повече и се чудиш какво да ги правиш, или си пропуснал контакт, а как хубаво би стоял един лампион на това място Sunglasses

# 16
  • София
  • Мнения: 2 884
А всъщност какви са цените за тези услуги и как се определят? На помещение ли?  newsm78

# 17
  • Мнения: 3 020
За съжаление навремето аз не ползвах такъв, така че нямам много актуална информация за цени и дизайнери, но доколкото знам цената е или на кв.метър, или може би на цялостен проект - зависи. Дано някой от ползващите услугите им се включи и ви даде по-актуална информация.

# 18
  • София
  • Мнения: 194
Цената варира, но повечето фирми/ дизайнери са полудели и явно смятат, че живеят в някоя друга държава. Когато аз проучвах имаше и такива които ми цитираха 30-50 евро на квадрат
тоест за 78 кв. трябваше да се изръся 2340 евро мин и това е цена без надзор в последствие.
Но реално си намерих дизайнери, които ми струваха 1700 лева с включен надзор  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, за цените на услугата, Аз се обърнах към няколко студиа/лица за оферта. Всички дават конкретна оферта. Тя е за разделена на 3 - идеен проект, техническа част и авторски надзор. Може да наемеш дизайнер за всяка една от фазите, може и за 3 те.  

# 20
  • Мнения: 1 100
А какво се има впредвид под "надзор" - цял ден наблюдават майсторите или ходят по веднъж на ден на оглед?

# 21
  • София
  • Мнения: 194
А какво се има впредвид под "надзор" - цял ден наблюдават майсторите или ходят по веднъж на ден на оглед?
Мога да отговоря за това , което ние искахме.
Понеже строителните работи ги прави друга фирма, исках да съм уверена, че ако някой от майсторите каже това не знам как да стане или не може да стане, Дизайнерите ще отидат и ще обяснят/разрешат проблема. Така че да не се налага и аз да завърша второ висше - строителство  Laughing

При нас - се наложи няколко пъти да ходят и да говорят с майсторите  Peace
Което ми спести много нерви .

# 22
  • Мнения: 4
Цената варира, но повечето фирми/ дизайнери са полудели и явно смятат, че живеят в някоя друга държава. Когато аз проучвах имаше и такива които ми цитираха 30-50 евро на квадрат
тоест за 78 кв. трябваше да се изръся 2340 евро мин и това е цена без надзор в последствие.
Но реално си намерих дизайнери, които ми струваха 1700 лева с включен надзор  Peace
Къде са тези 30-50 евро /м2 в България? Явно някой колеги тотално са полудели. Относно надзора, цените се сформират на база проект и ангажираност на дизайнера/техническо отговорното лице.

# 23
  • Мнения: 283
Здравейте, за цените на услугата, Аз се обърнах към няколко студиа/лица за оферта. Всички дават конкретна оферта. Тя е за разделена на 3 - идеен проект, техническа част и авторски надзор. Може да наемеш дизайнер за всяка една от фазите, може и за 3 те.  

Моля те, пиши на лични кои са въпросните студиа/ лица
В интернет намирам само такива фирми, които изготвят мебели Sad аз ли не търся като хората

# 24
  • Мнения: 19
Здравейте,

В момента аз правя пълно преустройство и ремонт на жилище старо строителство, като всичко е възложено на интериорен дизайнер.След като се опарих от фирма за инт.дизайн, на която платих 50% авансово и за месец и половина нямах нищо насреща, проучих доста подробно нещата и попаднах на дизайнерка ,  в която собственичката си е и дизайнер.Много, много съм доволна до момента.Ако някой иска повече информация да пише на лични, да не излиза като реклама.

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте,

В момента аз правя пълно преустройство и ремонт на жилище старо строителство, като всичко е възложено на интериорен дизайнер.След като се опарих от фирма за инт.дизайн, на която платих 50% авансово и за месец и половина нямах нищо насреща, проучих доста подробно нещата и попаднах на дизайнерка ,  в която собственичката си е и дизайнер.Много, много съм доволна до момента.Ако някой иска повече информация да пише на лични, да не излиза като реклама.

Здравей, @ААZ
би ли споделила как така за месец и половина нищо не се случи? Върнаха ли ти парите или...?

# 26
  • Мнения: 11 080
Един дизайнер трябва да разбира не само от съчетания на цветове, разположение, а и чисто количествени сметки и техническа работа.
Не е задължително тази задача да се поеме от интериорния дизайнер.
Ремонта ни го прави строителна фирма, която си движи всичките етапи (под наш контрол, естествено), като почти ежедневно на обекта е един от двамата собственици - строителни инженери.

Сега вече, ако работят полуграмотни майстори на парче, всеки що-годе компетентен ще е от полза в качеството на надзорно лице.

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
......
Сега вече, ако работят полуграмотни майстори на парче, всеки що-годе компетентен ще е от полза в качеството на надзорно лице.
И накрая... бояджията ще оправи всичко, нали?  Wink

Истината е, че ползването на интериорен дизайнер спестява много нерви и усилия - ако целта е да се направят нещата идеално.
Дизайнерът освен цялостен проект с визуализации и планове, в повечето случаи осъществява и необходимия надзор и така нещата се получават точно по изискванията на клиента.  Peace
Лично мнение.  Peace

# 28
  • Мнения: 11 909
Аз много се колебаех, но в крайна сметка май реших, че няма да ползвам.

Причината е следната- не съм убедена, че ще успея да насоча дизайнера в това, което искам.Има неща, които интуитивно оценявам и припознавам като "мои", но не бих могла да изразя и едва ли бих могла да ги поставя на дизайнера като задача.


Затова си мисля, че дизайнер е по-подходящ за обществени помещения- изложбени зали, офиси и др.

# 29
  • Мнения: 11 080
И накрая... бояджията ще оправи всичко, нали?  Wink

Истината е, че ползването на интериорен дизайнер спестява много нерви и усилия - ако целта е да се направят нещата идеално.
T Ilieva,
аз писах как съм решила въпроса с професионалния надзор, и той не е дизайнер - просто давам друга гледна точка Simple Smile
А и нямам наблюдения дизайнерите много да разбират от електрическа мрежа примерно (там водих независим надзор, защото се кърти всичко до табло и заземяване) или от специфично структурно окабеляване, което проектирахме сами заради сложните ни изисквания.

Трябва да е ясно, че дизайнерът е човекът за съчетаването на плочките и мебелите и обикновено НЕ Е човекът за инфраструктурата. Така че си има хора за всяка фаза от ремонта/строителството.

Общи условия

Активация на акаунт