Някой ползвал ли е услуга на интериорен дизайнер?

  • 7 971
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Параход, аз не оспорвам твоето мнение.  Naughty
За бояджията беше шега, нали разбра?  Laughing  Има такъв виц....

А по отношение на надзора, ако самият дизайнер не разбира, зад него стоят специалисти които разбират и той се допитва до тях при евнтуални колебания.
Всъщност читавите дизайнери правят и СМР-та и са наясно с нещата - говоря от гледната точка на човек, който работи с такива и виждам как им се получават нещата, и то наистина добре им се получават.  Peace

# 31
  • Мнения: 11 088
Не го знаех вица Grinning

# 32
  • София
  • Мнения: 2 051
...Трябва да е ясно, че дизайнерът е човекът за съчетаването на плочките и мебелите ..

Не съм съвсем съгласна с това мнение, работя в мебелна фирма и имам някакви наблюдения от проекти на архитекти и интериорни дизайнери, някой от тях са много добри в професията си, но други, честно казано се чудя как намират клиенти. В момента трябва да направя оферта за обзавеждане точно на такъв проект, който освен хубава картинка, на взаимствани идеи от интернет и събрани на едно място, няма нищо друго. Дизайнера не е наясно какви материали ще се използват,   какви възможности предлага всеки един от тях, няма понятие от механизми, конструкции и т.н, не казвам, че трябва да разбира от всичко, но когато се предлага нещо на клиент, трябва освен доброто съчетаване на цветове да имаш и някакво минимално техническо познание все пак, за да знаеш дали е изпълним проекта ти.

# 33
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Добре, в крайна сметка някой, ползвал и останал доволен от услугите на интериорен дизайнер / фирма / студио, може ли даде информация - тук или на ЛС?

# 34
  • Мнения: 11 910
...Трябва да е ясно, че дизайнерът е човекът за съчетаването на плочките и мебелите ..

 но когато се предлага нещо на клиент, трябва освен доброто съчетаване на цветове да имаш и някакво минимално техническо познание все пак, за да знаеш дали е изпълним проекта ти.

Нали интериорните дизайнери са завършили "Инженерен дизайн" или греша?Аз мисля, че са със специално техническо образование, в техн. ВУЗ?

# 35
  • Мнения: 19
Здравейте,

В момента аз правя пълно преустройство и ремонт на жилище старо строителство, като всичко е възложено на интериорен дизайнер.След като се опарих от фирма за инт.дизайн, на която платих 50% авансово и за месец и половина нямах нищо насреща, проучих доста подробно нещата и попаднах на дизайнерка ,  в която собственичката си е и дизайнер.Много, много съм доволна до момента.Ако някой иска повече информация да пише на лични, да не излиза като реклама.

Здравей, @ААZ
би ли споделила как така за месец и половина нищо не се случи? Върнаха ли ти парите или...?

Здравейте! Заведох дело срущу фирмата, но когато са ходили да връчват нотариална покана от самата фирма служители са казвали, че такава фирма не съществува. По самите дела никой не се явява от тяхна страна. По време на делото продадоха фирмата на някакво лице от ромски произход, което изобщо не знае за какво става въпрос и няма нищо на негово име. Явно не съм била излъгана само аз.После когато се разровихме из Търговския регистър се оказа, че имат такава практика да продават фирмите си и да създават нова със същата дейност и същия персонал. Нищо учудващо за България. Накрая решението на съда излезе в моя полза, но от кого да си търся парите и нервите???
Става въпрос за ИРИС ДИЗАЙН С УПРАВИТЕЛ ВЕРОНИКА ИЛИЕВА.

# 36
  • Мнения: 11 088
Нали интериорните дизайнери са завършили "Инженерен дизайн" или греша?Аз мисля, че са със специално техническо образование, в техн. ВУЗ?
Имат техническо образование, разбира се. Интериорните дизайнери, които аз познавам (едната работи в чужбина) са завършили архитектура, всъщност. Но да искаш дизайнер да се занимава със СМР е като да искаш хирург да ти пломбира зъба - и двамата са с медицинско образование Simple Smile

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........
В момента трябва да направя оферта за обзавеждане точно на такъв проект, който освен хубава картинка, на взаимствани идеи от интернет и събрани на едно място, няма нищо друго. Дизайнера не е наясно какви материали ще се използват,   какви възможности предлага всеки един от тях, няма понятие от механизми, конструкции и т.н, не казвам, че трябва да разбира от всичко, но когато се предлага нещо на клиент, трябва освен доброто съчетаване на цветове да имаш и някакво минимално техническо познание все пак, за да знаеш дали е изпълним проекта ти.
Значи ти не говориш за интериорен дизайнер, а за декоратор.... Разликата между двамата е огромна.  Peace

Продължавам да твърдя, че истинският интериорен дизайнер си разбира от работата и освен от цветови съчетания, има понятие от архитектура, преустройства, конструктивни елементи, материали, механизми, както и основни понятия за ВиК и Ел. инсталации.
Мога да посоча поне 3 имена, които отговарят на тези изисквания.  Peace

Както казах и по-горе:
.....ако самият дизайнер не разбира, зад него стоят специалисти които разбират и той се допитва до тях при евентуални колебания......

# 38
  • София
  • Мнения: 2 051
t_ilieva абсолютно съм съгласна с твоето твърдение. Мнението ми беше в отговор на Параход, че дизайнера служи за да съчетава  плочки и мебели.
А иначе би трябвало интериорния дизайнер да има техническо образование, но съдейки по себе си след като завърших /беше отдавна  Embarassed/ имах някакви сухи знания, но като цяло като започнах да работя осъзнах, че всъщност нищо не съм научила, сега не знам как стои въпроса с образованието, но за мен практиката е основния учител.
А относно дали има нужда от ползването на такъв, мисля че да, но все пак зависи от човека, някои са наясно как искат да изглежда дома им - разглеждат различни интериори, интересуват се от модни тенденции и нямат нужда от такъв, други пък въобще нямат никаква идея, трудно им е да си представят нещата, докато не видят визуализации, другия фактор който не е за подценяване  е финансовия, не всеки може да си го позволи.

# 39
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет  Simple Smile
Четох, четох ..... и така или иначе никой не дава отзиви за конкретна фирма за интериорен дизайн.
Аз също обмислям дали да използвам такава услуга  newsm78 от всичкото четене на различни теми и мнения стигнах до извода, че ще спестя нерви, време, материали и пари ......, а не в движение да се сещам какво още искам да се направи и да коригирам непрекъснато.

Та може ли някой все пак да сподели личен опит с конкретна фирма, евентуално примерни цени, как точно решихте че това е "вашия" човек за това и т.н.
Може и на лични, макар че предполагам всички са тук в тази тема точно за такава информация и не пречи тези неща да се напишат тук.
  bouquet

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
velmar333, аз имам личен опит, но не като клиент на интериорен дизайнер, а като партньор в част от изпълнението на цялостния процес.
Ако те интересува, ще ти препоръчам фирмата на лични.
Мога да кажа, че нещата се получават едно към едно с предложения и одобрен от клиентите дизайн.  Peace

Но нека някой да сподели от личен опит като клиент - и на мен би ми било интересно да чуя на какво държат клиентите.  Wink

# 41
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
velmar333, аз имам личен опит, но не като клиент на интериорен дизайнер, а като партньор в част от изпълнението на цялостния процес.
Ако те интересува, ще ти препоръчам фирмата на лични.
Мога да кажа, че нещата се получават едно към едно с предложения и одобрен от клиентите дизайн.  Peace

Но нека някой да сподели от личен опит като клиент - и на мен би ми било интересно да чуя на какво държат клиентите.  Wink

Да, ще ти бъда благодарна ако ми дадеш някакви техни контакти за подробности.   bouquet

# 42
  • Варна
  • Мнения: 176
Ползвах услуги на познат архитект и съм много доволна, че имах план и ясна визия за ремонта на целия апартамент, какво трябва да се направи за постигане на крайния резултат и чертежи, които да се предоставят на майсторите.
Не съм ползвала точно "интериорен дизайнер" въпреки че получих съвети и за крайното обзавеждане и интериор.
В интерес на истината сега за друг ремонт се пробвах да ангажирам една подобна фирма, но ми стана малко странно, че искат да си продадат идейния и работния проект в комплект и искат плащане на 70% от цялата цена преди да започнат работа и дори преди да са направили оглед на обекта. Звучи ли Ви нормално?

# 43
  • София
  • Мнения: 44 106
На мен никак Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 110
Имам приятелка, която се възползва от услугите на дизайнер. Тя не живее постоянно в България, но искаше да обзаведе жилището си. Казва, че с дизайнерката се разбирали страхотно и се е получило точно това, което е имала като идея. Жилището съм виждала само на снимки, предстои след около 2 седмици да го посетя.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт