Ирландия - пета тема

  • 33 714
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 274
Джуличка, аз още само проучвам.Но трябва нанякъде да тръгнем.Тук не виждам светло бъдеще, имаме син, който е по-добре да расте другаде, поне той да има шанс.

Разбирам.
А защо Ирландия?

# 721
  • Мнения: 11
Мда, затова написах -да ме разберете правилно....Заплатите тук  за жени 400-500 лева, за мъже 800-900.Как се живее?Исках да кажа, че 10 евро ни се виждат добре, а с нужната квалификация си правиш сметка, че ще взимаш още-повече.Тук доктори и учители взимат 500 лева.При вас така ли е?... Парно -150 лева, отделно ток и т.н.Не казвам, 4е Ви е лесно, но искам когато работя, да получавам заплата, с която да мога да живея пълноценно. Peace

# 722
  • Мнения: 11
Джуличка, случайно попаднах на темата, постепенно започнах да я следа.Да не прозвучи като подмазване, но са ми интересни публикациите ти. Simple Smile

# 723
  • Мнения: 6 274
Хихихи ...
Радвам се.  Wink
Желая ти успех, каквото и да решите да правите.  Peace

# 724
# 725
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Уфффф бе няма свършек тоз ден тц тц  ooooh!

Кога ще идва събота вечер, че направо, ще пребия някой, яко нервите ми откачат, сутринта Джон го отнесе, а не трябвашееее  Blush

Момичета, мен глава ме боли много рядко, но като хване не пуска, една ирландка ме открехна на nurofen plus, по двечки, не е хубаво да се приема често, защото се привиква, даже в аптеката като се купува те питат за какво го вземаш, как защо кога бла бла  Naughty но това в нашето село де, като сме почнали за села да си говорим  Mr. Green

Нем, как не те беше срам да го напишеш това за спането до 12  Crossing Arms

Лем, добре се завърнала  Hug

Джу...пак си се развихрила във фейса  hahaha

Тази вечер ходих да гладя ризи на един чичо, дето е разведен и си живее сам в огромната къща, ама е работохолик, там се вясва само да спи, та му обяснявах, че таблетките за миялната машина не се слагат във пералмнята и обаратното, ама....кой да те чуе, откачена работа... Rolling Eyes

Охоооо станало време да се ляга, че утре пак на тръстиката  newsm78

Хубава нощ на всички  Hug

Джу, ще пускаш ли нова ти или ...мммм:)

# 726
  • Мнения: 1 388
Копнах нещо интересно от Английската тема. Надявам се да не се сърдят.

Basil - Босилек
Cinnamon - Канела
Celery - Целина
Clove - Карамфил
Cumin - Кимион
Dill - Копър
Ginger - Джинджифил
Mint - Джоджен
Rosemary - Розмарин
Turmeric - Куркума
Thyme - Мащерка
Allspice - Бахар
Sage - Салвия
Bay leaf - Dафинов лист
Anise(star anise) - Aнасон
Semolina - Грис
Лично аз не знаех как е мащерка.

# 727
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз така като гледам само семолината и бахара не знаех, пък sage-a го имаме в нас, Джон си готви с него, но и на бългрски не съм чувала за такава подправка, на какво се слага  newsm78

# 728
# 729
  • Мнения: 11 555
Daniela 111 добре дошла и от мен!  Hug Наистина напоследък все повече хора проявяват интерес към Ирландия, но голяма част от тях тръгват със заблудата, че тук е рай и работа се намира под път и над път.
Анеле, радвам се да те видя отново в темата!  Hug И аз те помня-беше доста активна и се опитваше да съживиш темата. Пиши когато можеш, ако имаш време и желание разбира се! Hug
Чоси, честита "С'' категория!   bouquet Дано да си е струвало и да намериш работа с новата книжка!  Peace
Джу, щом си такъв запалянко и гледаш БГ-първенството, какво ще кажеш за новия шампион?  Flutter На мен са ми интересни изявите на националния ни отбор, който обаче последните години никакъв го няма.  Confused Надявам се да се класираме са Световното след 2 години. За сега добре вървят в квалификациите, нооо никога не е късно да станем за резил.  Twisted Evil
Нем, съчувствам ти за случката с велосипедиста.  spoko Аз съм много страхлива и то не защото се съмнявам в себе си, а защото ме е страх да не стана неволен участник в ПТП по вина на някой друг. Сега с мотопеда съм много внимателна, защото всички около мен са много големи и бързи. Обаче голям кеф е. Онзи ден го изпънах на една права отсечка за да видя с колко върви - точно 50 км/ч е максимума.  Sunglasses
И аз погледнах линка с обявите за чистачките и се чудя колко от тях наистина си намират работа по този начин. Преди години пусках безброй такива обяви, и никой не ми се е обаждал. Бях си направила на компютъра малки обяви, които пусках лично във всяка пощенска кутия и пак нищо. От стотиците разпечатани рекламки получих едно-единствено обаждане и то за да ме питат дали ще изчистя прозорците им отвън.  Confused
Дзак, така се радвам за изследванията ти.  Hug Много работиш наистина. Пази се.  Peace
Гилти, благодаря за списъка.  bouquet Повечето ги знам, но така и не научих как е на английски девисил.
Джу кога ще имаме нова тема? Flutter

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 00:03 от Лем

# 730
  • Мнения: 2 885
След 3 седмици ще има референдум за Закона за детето.
http://www.irishtimes.com/topics/childrens-referendum/

# 731
  • Мнения: 1 388
Само дето трябва да се регистрираме да гласуваме.

# 732
  • Мнения: 2 885
Аз съм против. Ако сте следили и темата в Клюкарника заради същия закон...
Ще видя дали мога/как да се регистрирам. Мен лично тази тема много ме вълнува.

# 733
  • Мнения: 6 274
Лем, новия шампион - селяни, кво да ти кажа?! Mr. Green Joy
За Националния се радвам, но не вярвам да стигнат далеч. Sad

Дзак, Фейса е такава краста, особено пък като ми вибрира и дрънчи телефона при всяко събитие!  Crazy

За новата тема - е, да ни е честита. Wink

От мен лекичка, че в 6.30ч ще искам да се отстрелям.  ooooh!

Последна редакция: вт, 23 окт 2012, 02:21 от Джуличка

# 734
  • Мнения: 6 274
Я направо скачайте в НОВАТА ТЕМИЧКА

Да не ви мисля утре. Wink

Общи условия

Активация на акаунт