Отговори
# 210
  • Мнения: 957
Не за кое?

# 211
  • Мнения: 343


Ди-то, човек трябва от време на време да прояви усещане, не мислиш ли? Вече не е смешно! Това е последното нещо, което подминавам без да коментирам така, както заслужават подобни безвкусици, хвърлени пред публика!

(или Филип беше млатил сина на усмивката та бяха ходили в болница с кръв от носа Twisted Evil

Съжалявам за написаното е се извинявам официално, не съм имала намерение да те обидя! Peace

# 212
  • Мнения: 374
Благодаря за милите думи Simple Smile и аз се надявам да сме щастливи там. като имам въпроси, на които може да ми отговорите само вие, ще питам!

имате си история, разбирам... то навсякъде има Simple Smile  Peace мир вам и хубави дни! скоро ще кажа "здрасти" по-отблизо.

# 213
  • Мнения: 323
Умби,имаш право да подадеш нещо като молба,че не желаеш детето ти да изучава религия.
Попитах една от лелките в детстката на Ели,чиито деца посещават частно католическо училище.Тя е евагелистка и е взела документ,с  който доказва,че децата не са католици и не желае те да изучават религия.Те не посещават часовете по религия,но не знам на местото на тези часове какво учат.

# 214
  • Мнения: 214
Здравейте и от мен след дълъг период на отсъствие. Радвам се да установя, че старите форумки са все така активни. И ние се борим с Warze на крачето.

# 215
  • Мнения: 323
Добро утро от мен.
Имам въпрос,посещавала ли е някоя от вас Kindermuzuem na Museumplatz 1?
Опитах се да видя какво предлагат за деца,ама нещо не можах да се ориентирам.Ако някой е ходил нека сподели впечатления.

# 216
  • Мнения: 4 150
Да не се замлатите и вие сега  smile3534

Аз наминавам да попитам дали религията е избираем предмет в училище. Ако при записването кажа че детето ми е без религия могат ли да му натресат да учи религия?  newsm78
Не,не могат.Казва се обаче още в пьрвата седмица.
Ако е в катол.училище няма как да стане защото се предполага,че това е основната идея на родителите при записването.
В някои училища чувам,че когато децата са записани за религион,след една година идват сметки/даньк от цьрквата.Kirchensteuer.
Затова е добре да се информира човек,ако не иска това да го сполети. Peace

# 217
  • Viena
  • Мнения: 7
Относно религията ,когато записвах сина ми в училището ,вав формуляра написах:" без религия "и той вече 3 години не посещава часовете,просто си седи в къщи в тези часове.

# 218
  • Мнения: 957
Благодаря за отговорите!

Ами някой случайно да знае как става получаването на удостоверението в изпълнение на указ за освобождаване от българско гражданство, когато молбата е подадена лично в министерството на правосъдието, а не чрез посолството, подалият живее в  чужбина и има изискване удостоверението да се получи лично  и не може с пълномощно? След като има издаден указ за освобождаване от гражданство значи освободеното лице вече не е българин и документите  му за самоличност са невалидни. Да ама и австриец не е ...и кво?

# 219
  • Мнения: 6
уомби, как какво? параграф 22  Laughing

# 220
  • Мнения: 957
E,ne pitam seriozno.

# 221
  • Мнения: 239
Аз наминавам да попитам дали религията е избираем предмет в училище. Ако при записването кажа че детето ми е без религия могат ли да му натресат да учи религия?  newsm78
Много е важно с каква религия ще запишеш детето. Ако е с ортодоксална религия или го отписваш всяка година или го водиш на съответната религия в някакво училище във Виена следобед, където я предлагат.
Ако е без религия можеш да избереш да посещава католическа като слушател без оценка. Това обаче не е възможно, ако е записано детето с ортодокс. Ако избирам днес, не бих писала религията, само си създаваш главобилие да го отписваш всяка година.

Последна редакция: нд, 11 ное 2012, 19:39 от Melicat

# 222
  • Мнения: 239
Имам въпрос,посещавала ли е някоя от вас Kindermuzuem na Museumplatz 1?
АКо имаш предвид този
http://www.kindermuseum.at/
много е добър. Аз съм водила Кати няколко пъти на различни мероприятия и винаги е била доволна. Има и игрална зала - изложба за по-малките.

# 223
  • Мнения: 277
Kindermuseum e obiknoveno sus zapisvane. Za vashata vuzrast, vij kakvo se predlaga v atelier sega. Okeanut e po-skoro za po-malki, a drugite puk za po-golemi. V atelieto temite se smeniat na niakolko meseca

Momicheta, molia, kajete mi koe tuk e ekvivalenta na zakvasena smetana? I otkude moga da is kupia gliukoza I glicerin (gotvarski), che mai is vkarah taralej v gashtite

Sorry za latinicata

# 224
  • Vienna
  • Мнения: 261
Уомби, преди да подадеш документи за освобождаване от българско гражданство от тук ти дават едно уверение, че ако се освободиш ще ти дадът австрийско. Но има едно известно време, в което си нямаш никакво гражданство. За религията меликат е права...
Заквасена сметана е или зауерам или крем фреш. За другото не мога да ти помогна, но виж тук:
http://www.zehrer.at/

Общи условия

Активация на акаунт