Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 162

  • 35 018
  • 722
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195







ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 



Клипове направени от фенове в темата

       






   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


   








ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.







В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!




Н О В И Н И  


ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195

# 2
  • Мнения: 849
Здравейте момичета!!! wavey wavey wavey

Марияна
, благодаря за новата тема!  bouquet  bouquet
Благодаря за удоволствието, което ни предоставяш с линка за "Брак с чужденец"
 newsm51 newsm51

Пожелавам на всички чудесна седмица и много емоции в нашата тема. Предстои ни един много "влюбен" преговор и се надявам да има много обсъждания!


# 3
# 4
  • Мнения: 3 217
И ние сме тук,Енгин,ама теб нещо съвсем те хвана липсата-ходиш си по сладкарници,ама после ще има newsm39.
Марианка,права си,че явно не е имало какво да привлече вниманието на Енгин като сценарий,но пък от друга страна и прекаленото избиране да не се окаже нож с две остриета-продуцентите и режисьорите съвсем да го забравят. newsm78

# 5
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195


velijana, въобще нямам такива притеснения. Всеки сценарий има нужда и от водещи добри и интелигентни актьори. Спомнете си интервюто на Енгин. Само пози не са достатъчни. Индустрията им няма да се срине, но трябва да се съобрази със зрителите. Енгин снима филм. Дали ще приеме проекта за "20 минути" - остана малко и ще разберем. Екипите на продуцентските къщи и там които още влизат в правото да взимат решения - ще се замислят. Не може да влагат пари и да няма гледаемост, да няма пари от реклами. Рейтингите са жестоки.  А за да има такава, да се съобразят с нас зрителите. Има социална мрежа...вероятно четат и мислят... Боже....така мисля аз.

# 7
  • Мнения: 3 217
Марианка,напълно си права,така мисля и аз,но за съжаление има го и този момент,че актьори,които не са чак толкова талантливи,се врат,натискат за роли,за реклами,във вестници и телевизиии и в края на краищата широката публика си казва,абе този като е навсякъде явно е добър(не искам да подценявам вкуса на никого,но медиите са страхотни манипулатори -наистина могат да издигнат някоя нула до небесата и обратно да стъпчат в калта някой бисер).Ето ние си имаме наш пример в България-един актьор,който е над световно ниво-Мариус Куркински,той прави висше изкуство,но някой да го е видял в реклама или сериал,колко хора познават неговото творчество,повечето хора го знаят само от подигравките с него в някакви жълти парцали.Не казвам,че Енгин е в неговото положени,разбира се че не,но това се дължи все пак и на участието му в сериали,а от там и на подкрепата на хиляди фенове.Та мисълта ми е,аз и друг път съм го писала,че малко флирт с преса,продуценти и режисьори не е излишна.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195


Така е, но водещи са парите. А те как ще дойдат....На никой не му пука от индустрията за този или онзи. Пробват, пробват - или печелят или губят. Но този сезон направо са жалки. Говоря за турските дизита. А Мариус е гений. И му дойде времето. А нашите бг.сериали - похвално е, че вече ги има. Лично аз - поглеждам, почти не харесвам и сменям канала. Но по-важното е, че се започна. А ситото ще си свърши работата. Вятърът също - той отвява плявата. Но го има и другият момент, че за всеки влак си има пътници. Но и там нещо спират влаковете....

# 9
  • Мнения: 3 217
Да де,точно това имах предвид и аз-то избираш,избираш,ама трябва и да се пробва все пак в нещо-сега ако остане чак до другия септември да чака този Джевдет бей-сигурно ще е стойностен сценарий,но този образ е по-елитарен,може да остане неоценен и неразбран от широката публика,просто не ми се мисли,а пък и актьорството трябва да се практикува-ако дълго не играе ще загуби форма.

# 10
  • Мнения: 4 966
Добре заварили! Simple Smile На хаир да е и на хабери новата тема. Simple Smile)


Да де,точно това имах предвид и аз-то избираш,избираш,ама трябва и да се пробва все пак в нещо-сега ако остане чак до другия септември да чака този Джевдет бей-сигурно ще е стойностен сценарий,но този образ е по-елитарен,може да остане неоценен и неразбран от широката публика,просто не ми се мисли,а пък и актьорството трябва да се практикува-ако дълго не играе ще загуби форма.

Форма няма да загуби. Талантът е неговата същност и форма. Simple Smile Но популярност - да. Има такава опасност. "Преходна е световната слава"... са казали римляните още преди хилядолетия. Енгин трябва да отчете това и да се възползва от шансовете си сега, когато е на гребена на вълната. Само си повтарям "дано!" Simple Smile

# 11
  • Мнения: 106
Момичета, успокойте се,
Убедена съм ,че времето на Енгин е разчетено поне 2 години напред
Цената му е толкова висока, че той със сигурност е пожелал  в договора клауза …до започване на снимките на следващия проект да няма гласност за неговото участие
Така иска да си осигури спокойствие
Защо го няма в рекламите…
Ами Енгин е с характер, той не е печалбар ,той играе заради самата игра, тя му доставя удоволствие и единственото удовлетворение за него  е  мнението на  феновете
Тогава той знае, че си е свършил работата, нищо друго няма значение за него

# 12
  • Мнения: 3 217
Ева,написаното от теб звучи идеално-както се казва от твоята клавиатура в божиите уши!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 34 195


http://www.ayakligazete.com.tr/haber/tuba_buyukustun_un_oynadigi … _olayli_sahne.htm

Според статията, Енгин е бил пред камера, снимали са го, когато е станала експлозията. Туба много се е уплашила. Иначе новината я знаем, нищо, че е сложена днес - 05.11.2012 11:42:00. Това е сериозно издание. Една от наградите на Енгин е от тях.
Скрит текст:

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 382
Здравейте момичета! Hug
Първо да ви благодаря,че бях излушана,просто имах нужда да го споделя Peace
Въпреки липсата на време,не можах да се удържа.Ще напиша нещо в доста телеграфен стил/личи ми ,май че не съм поетична натура/ за да допоясня мнението,което изказах.Надявам се ,че предишните ми постове не звучат крайно и като нещо,което натрапвам!Бяха доста хаотични и затова реших да обобщя,колкото мога.
Не гарантирам за достоверност,приемете го като „башка“ мнение/който иска да го чете разбира се/.
Скрит текст:
             
  И двете решения –за женитба и да остане от страна на Керим бяха много комплексни,плод на
много ,едновременно задействани фактори.
В решението за женитба мога да включа следните :
Обективни причини
Плана на Мукадес и Мюнир,който успя с помощта на:
-натиска от „приятелите“ и тяхната готовност да лъжесвидетелстват
-натиска от родителите им/заплаха и молба/
-натиска от полицията
-липсата на подкрепа за Керим
Парите няма да намесвам.
А този натиск успя,поради следните субективни причини:
-на първо място чувството за вина/убедиха го ,че е участник/
-страха от наказанието/чувството за самосъхранение/
-отговорността,която той притежава/щом си извършил нещо,трябва да си поемеш последствията/
-ще прибавя и другото чувство за отговорност,което се задейства- за живота на Фатмагюл/спомена за майката при опита за самоубийство на Ф/

Всичко това въздейства върху него,като мисля в случая по-голямата тежест се падна на обективните фактори,по простата причина,че /всичко му беше като насън/.

Обратно,решението да не замине беше взето с кристално ясно съзнание,но също беше комплексно.Тук ги разделям така:
Обективни причини:
Натиск от :
-на първо място Мерием
-Мукадес
-Рахми/макар под друга форма/
-отново „приятелчетата“
И субективните:
-на първо място ЛЮБОВ/първоначалното моментно трепване е отстъпило място на истински осъзнатото влюбване/
Всичко останало,което той почувства тръгвайки:
-страх,че ще я изостави в беда/спомена за изоставилия ги баща/,
-желание да се грижи за нея и да намали по някакъв начин болката й,
-да я пази от Мустафа и „приятелите“/съня отново/
е само функция на любовта му.

За разлика от предишното решение/женитбата/ тук нещата се обръщат.Сега двигателя са субективните причини,даже само една-любовта,която изпитва.

Сетих се и за другите два съня/на Ф и К/.Бяха нещо като пророчески.На Ф-че Керим ще замени Мустафа,а на К-че Фатмагюл ще му прости.

И накрая не мога да пропусна да не кажа нещо и за  фактора Мерием- моралната опора/понякога коректив/,която беше тя.Без нейната намеса нищо от това,което последва  нямаше да се случи.Защото в крайна сметка Керим стигна до това,което тя искаше да направи насила в момента,в който разбра за случилото се/да го предаде/.Но Керим трябваше сам да извърви този път,сам да взема решенията си.Тя само му даде опората.

             
Писали сте много/Маричка виждам,че пак си се отплеснала/,но нямам сега възможност да ви прочета .Ще се включа при първа възможност. HugЛек ден и седмица Hug

Общи условия

Активация на акаунт