Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 161

  • 43 225
  • 736
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 34 068







ПРЕВЕДЕНИ ЕПИЗОДИ - ПЛЕЙЛИСТИ

(1 eп)  (2 еп)  (3 еп)  (4 еп)  (5 eп)  (6 еп)  (7 еп)  (8 еп)  (9 еп)  (10 еп)  (11 еп)  (12 еп)  (13 еп)(14 еп)  (15 еп)  (16 еп)  (17 еп)  (18 еп)  (19 еп)  (20 еп)  (21 еп)  (22 еп)  (23 eп)  (24 еп)  (25 еп)  (26 еп)  (27 еп)  (28 еп)  (29 eп)  (30 еп)  (31 еп)  (32 еп)  (33 еп) (34 еп)  (35 eп)  (36 еп)  (37 еп) (38 еп)  (39 еп)  (40 еп)  (41 еп)  (42 еп) (43 eп)  (44 еп)  (45 еп)  (46 еп)  (47 еп)  (48 еп)  (49 еп)  (50 еп)  (51 еп)  (52 еп)  (53 еп)  (54 еп)  (55 еп)  (56 еп)  (57 еп)  (58 )  (59 еп)  (60 еп)  (61еп)  (62 еп)  (63 еп)  (64 еп)  (65 еп)  (66 еп)  (67 еп)  (68 еп)  (69 еп)  (70 еп)  (71 еп)  (72 еп)  (73 еп)  (74 еп)  (75 еп)  (76 еп)  (77 еп)  (78 еп)  (79 еп)  (80 еп - Финал)
 



Клипове направени от фенове в темата

       






   



АКО БЯХ ОБЛАК с български субтитри


   







ВАЖНО: НА КОЙТО МУ Е ТРУДНО ДА СЕ ОРИЕНТИРА-ДА ПИШЕ НА ЛИЧНИ.







В ПОМОЩ - ДА ПРЕЖИВЕЕМ НАСИЛИЕТО!




Н О В И Н И  


ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 34 068

# 2
  • Мнения: 3 217



И аз да се запиша в темичката с една песен

# 3
  • Мнения: 4 966
Плис! Марица се разплисква - да и върви по вода на темичката.. Simple Smile

Добре заварили! Simple Smile))

# 4
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 5
  • Мнения: 0
Браво на Цвети Пиронкова! bg Браво и на вас, момичета! Страхотен преговор правите! smile3501 И както винаги - на ниво! Kissing Heart

# 6
  • Мнения: 4 966
Защо Фатмагюл и Керим се вслушаха в чуждите съвети?
Младостта, невежеството, възпитанието – това ли обърна съдбите им?

Общо взето, за да отговорим на тези въпроси в темата, до тук наблегнахме на събитията от първите 5 епизода:
1. Безгрижие и кошмар
2. Истина ли е?
3. Натиск
4. Решение
5. Женитба

Събрах и подредих изказаните до тук мнения. Гледала съм да посочвам авторите им. Където не е посочено – аз съм се разливала...  Simple Smile Тук там съм си позволила леки технически редакции и съкращения  в името на по-добрата прегледност... Доказателствените диалози също съм съкращавала с цел облекчаване на разказа.
Ами – това е. Четете и знайте... Wink)) Ако не сте съгласни – ще дискутираме още, докато изясним нещата.  Simple Smile

През този ден съдбата направи така, че всички се срещнаха и предопределиха и по-нататъшния си живот, вече обвързани с невидима на пръв поглед, но с много здрава връзка. В този ден съдбата започна да преподрежда всичко така, както вече беше  решила.
Фатмагюл - която беше орисана при раждането си да " бъде красива, да срещне добри хора и  да има хубава съдба" -  трябваше да срещне тези добри хора.
Два пъти през деня тя се размина с този, с когото съдбата искаше да я срещне. Ако той не я беше спрял преди насилието, пак щяха да се разминат.
Ако я беше оставил да премине, дори и след това да я беше последвал, тя отново щеше да го подмине. Т.е нямаше да има среща между тях.
Точно тук е уловката - те са двете половини на цялото и за да не се наруши природното/житейско  равновесие - те трябва да са заедно, без значение на цената която ще заплатят.
Това е - неизбежната среща - там в черната и пълна с болка нощ. След нея всеки сам трябваше да избере начин и път да подреди своите парченца живот. (Марта)

Събитията (след това) се развиваха с бясна скорост, натискът от всички страни беше огромен. (Валя)

Керим

Решението, което взе – да се ожени за Фатмагюл, се основа на няколко важни момента:

-   от времето преди кошмара – в Йълдър той има свой дом, работа, чувства се уютно в градчето си, не мечтае за приключения, а за това – да се влюби, да създаде семейство с любимото момиче, да знае бъдещето си 100 години напред...

Скрит текст:
*00:27:00 – еп. 80 – разговор на Керим и Вурал в заливчето
Керим: Брат, имам дом тук, има и работа. ... Не мога да напусна Йълдър. ... Животът ми е тук. Тук ще създам семейство. ... аз не искам приключения. ... искам да знам какъв ще е животът ми 100 години напред ... Понякога... когато минавам през градчето, сякаш виждам бъдещето... нищо не може да ме изненада. ... Аз искам да имам семейство. Да се обичаме с жена ми. Няма да се оженя заради самата женитба. Искам да имам деца, да съм щастлив. И да живея тук. (00:27:00 – спомен за Фатмагюл с овцете) Замечтан поглед, мечтата вече има образ... този - на Фатмагюл.

-   чудото се случва – вижда момиче, което привлича погледа му – местно, красиво, вероятно възпитана в ценности, които и той споделя. Тя би могла да бъде осъществената му представа за щастие (това се отчита само на подсъзнателно ниво към този момент)... лошото в случая е, че я вижда в компанията на преситените от удоволствия братовчеди Яшаран и изпълнения с объркване и завист за простите, земни, но ясни мечти на Керим Вурал... неговите приятели от детинство... които вече имат други ценности (или нямат такива – въпрос на гледна точка), които гледат на света по начин, различен от неговия, които са се превърнали в консуматори и циници... Съдбата е благосклонна – още два пъти в същия този ден той среща погледа на това момиче. Възхитен е, пленен... научава името и – Фатмагюл – както и това, че вече е обвързана...

-   всичко след кошмарната нощ – вината, че се е оставил да бъде подведен да се покаже достоен за компанията на „приятелите” – пиян и дрогиран, безусвестен и неспособен на адекватни реакции ги е последвал във всичко през онази фатална нощ;
-   неспособността да си спомни какво точно се е случило – посегнал ли е на момичето (спомня си сълзата и запушената уста, писъците, но не знае дали това е преживяно, или халюцинация от дрогата)?, способен ли е на такава подлост? Без увереността, (която неговата съвест изисква) че не е участвал в изнасилването, му е трудно да вземе решение какво следва да направи – да се предаде в полицията, а заедно със себе си и извършителите на това гнусно деяние, или да търси начин да се спаси като невинен.
Един мъж, осъзнал събитията, случили се през нощта -  изпитващ огромна болка и вина. Това не може  е бил той, той не би могъл да нарани никого (още повече момичето, за което вчера тайно помечта). Отивайки на мястото сякаш иска да се убеди, че това не се е случило, че е било някакъв кошмарен сън. (Марта)
-   изясняването от адвокат Мюнир на тежестта, която ще трябва да понесат – изнасилване, което може да се нарече предумишлено, заедно с употреба на забранени наркотични вещества... присъдата ще е много тежка... Отново усеща пренебрежението на останалите към хората от неговата черга, бедни или не особено заможни... Тук се появяват страхът и самосъжалението, които се прибавят към ужаса от липсата на точен спомен.
-   натискът на семействата на неговите „приятели”, но най-вече техните лъжи и предателство: „Момичето пищеше, докато ти проникваше в царството и.”„Той не беше с нас в къщата на Вурал... не знаем къде е ходил и какво е правил след като си тръгнахме от годежа.” Ясно кой ще бъде жертвеното агне...
...в паниката си тръгват да отричат и с помощта на уменията на лисицата Мюнир и парите на Яшаран да прикриват извършеното, ако честно и почтено бяха поели отговорност за постъпката си и поели вината си ...В лицето на Керим видяха удобния обект за поредната сделка - ти поемаш вината, ние ти даваме пари и възможност за живот в чужбина. Да,  но за някои хора не всичко е сделка, имат и съвест, чест, чувство за отговорност. Той прие "сделката", за да изкупи част от  своята вина,  да "изчисти" в очите и устите на хората Фатмагюл, да я предпази от публично поругаване, може би дори от смъртта. (Дилеми)

Скрит текст:
Натискът, оказан на Керим да приеме да поеме сам вината, като се ожени за Фатмагюл:
Във вилата на Яшаран, след посещението на Мукадес и подмятането й, че вината се е умножила по 4 виновниците, бащите им и Мюнир се събират да обсъдят ситуацията и да решат какво да правят:
Мюнир – Ако успеем да убедим семейството на момичето…И ако само един поеме вината…Случаят ще е приключен. Трябва единствена да убедим Керим.
Керим - Защо аз да поемам вината? А пък и аз нищо не съм направил.
Вурал – Керим, не лъжи. Аз те видях какви ги свърши. И ти го направи.
Решат – Дори да го е направил в деня на годежа си, този /Селим/ си има годеница. Ще работя с бащата на момичето. Толкова вложения направих. А пък този/Ердоан/, ако ми падне, ще го удавя в една капка вода, но в ръцете му е голяма фирма. И от двете страни съм притиснат от работата. На този /Вурал/ ще му се почерни живота, ще му изгори магистратурата. Синко, синко, само ти си свободен.
Керим – Неее, това е вина и на четирима ни. Няма да я поема сам.
Мюнир – Синко, първо запомни, че няма да позволя да те вкарат в затвора. Семейството на момичето е съгласно на уреден брак.
Керим – Какви ги говориш, бате?
Мюнир  – После си вземаш паспорта и заминаваш за чужбина. Ще се установиш там, ще имаш нов живот. Ние ще те подсигурим до края на живота ти. Ако не се намеси името на Яшаран, тази работа ще приключи бързо. Ако ти се заемеш.
Керим – Аз не мога да нося този товар сам. И вие ще си понесете наказанието. Защо само аз, защо? Аз повече не мога да погледна в лицето онова момиче.
Мюнир - Виж, ти ще си спасението за това момиче! В града ще е белязана за цял живот. Ти по-добре знаеш какво се говореше за майка ти след самоубийството й. Лъжа ли? Ако лъжа, кажи? А? Хем момичето ще се спаси, хем всички ще се отървете.
Чува се гласа на Мерием която тропа по входната врата, вика името на Керим, иска да й отворят
Керим – По дяволите!
Първи го предава Вурал, като казва, че не е бил с тях предишната вечер. Един след друг всички потвърждават това.
Мерием - Керим, какво говорят те?
Керим  – Нищо не си спомням. (Дилеми)

-   мислите за съсипания живот на Фатмагюл, срама пред себе си, пред майката, която е посегнала на живота си, защото е била нещастна, пред жената, която го е отгледала и възпитавала в уважение и зачитане на другите хора и на жената в частност...
-   сблъсъка с прекършеното цвете Фатмагюл (Божествена роза) – там, на брега, на който си отиде тяхната невинност – поругана, стъпкана, предадена... Тук вече вината го съсипа. В очите на Фатмагюл той се видя като насилник. Прие  твърдението на Вурал, че е участвал в престъплението, за истина... Спаси Фатмагюл -  да не посегне на живота си  - но разбра, че нейният живот, както и неговият, вече са разрушени. Целият кошмар е истина, която няма как да бъде пренебрегната, забравена, простена... Сега той трябва да поеме своята отговорност за този съсипан живот и да направи каквото му е по силите, за да не завърши това момиче с примка на шията, както неговата майка, защото с подобна вина той не би могъл да издържи да живее.

Скрит текст:
Налага му се да мисли. Не е съгласен да поеме цялата вина, за да се отърват останалите, които, видиш ли, имали бъдеще... все едно, че той няма. В същото време срамът и чувството за отговорност за собствените му постъпки изискват да се предаде... да, ама защо той да отиде в затвора, а другите да се спасят, като е убеден, че дори и в онова безсъзнателно състояние не би могъл да престъпи чертата, да "направи такова нещо" на момиче... Опитва се отново да извика точните спомени... да разбере дали е посегнал на Фатмагюл... И точно тогава вижда как тя посяга на себе си... После - ужаса в очите и, че е до нея, че я докосва - той, единият от мъчителите и... значи е истина, значи и той е виновен също като останалите...


Скрит текст:
Още се чудя,  как така го манипулираха нашето момче тогава и го прекараха, той да "плати сметката". Оправдавах го с това, че е раснал без родители и най-вече без баща. Да Мерием е цяло щастие, че го е отгледала, но в такива ситуации трябва здравата подкрепа на бащата. Ако беше Фахредин тогава там, едва ли Яшаранови щяха да посмеят ...  Тези мръсници се изгавриха както с тялото на ФГ, така и с душата на Керим. След всичко това, Керим се оказа  не по-малко силен от ФГ!!! В тази ужасна ситуация наистина имаше от страна на К в началото лутания и колебания, но все пак той реши - аз оставам, аз съм длъжен да се погрижа за ФГ. Тогава изобщо не можеше да се мисли, че ФГ един ден ще му каже - обичам те! и да отидат двамата на психолог.

На по-късен етап ФГ казва - "Онази нощ е вкоренена в съзнанието ми" - Вкоренена!!! - Ох, колко много сили и време са нужни, за да бъде нещо лошо изкоренено!!! Такова нещо как се забравя???

При психоложката, след шамара, когато К беше пиян, ФГ казва, че мирисът на алкохол и напомня за Онази нощ. (Ди...ва)
Всичко това, събрано с „благородната лъжа” на Мукаддес и Мюнир, подсказана му услужливо от коменданта в полицейския участък, накара Керим да вземе решението: „Женя се, како”...
Знаеше какво го очаква - живот пълен с гняв, болка, срам и вина. (Марта)

Решението да се примири Керим взе след думите на Фатмагюл към Рахми, признанието, което чу на плажа: „Аз го направих. Искам да умра. Да умра и да се спася.”

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 10:00 от marytza

# 7
  • Мнения: 4 966
Фатмагюл

Нейното решение да приеме уговорения и натрапен брак с „насилника” беше взето само заради обстоятелства и случки след кошмара.

- Годеникът, комуто се уповава, че ще и  подаде ръка, ще я прегърне и утеши, я проклина. Най-важна за него е неговата наранена чест, най-важно е да отмъсти, за да изчисти петното от името си, което тя е позволила да му бъде нанесено. (Марта)

Скрит текст:
За Фатмагюл Мустафа е първата любов, с него тя си представя осъществяването на мечтите си - да има собствена къща, да има собствено легло, да готви в собствената си кухня любимите ястия на своя мъж, когото ще чака да се върне от риболов... Обикновени, човешки мечти за един тих и спокоен живот. (Дилеми)
Натиск: Мукаддес и Налчалъ
И двамата бързат да обвинят момичето в предизвикване на насилието... Тя ги е провокирала да и посегнат, тя трябва да бъде проклета за това деяние... (Марица)

-  Мукадес - да направи най-доброто за семейството, но с едната подробност - "семейството" е ТЯ. Уговорената женитба на Фатмагюл е една "успешна" сделка, а  същевременно е и "наказанието" на брат и сестра - за нейният личен провален живот. Тук и за минута не допусна, че нещата ще се преобърнат с времето на 180 градуса. (Марта)
Скрит текст:
След посещението си в къщата на Яшаран с годежния пръстен на Селим, Мукадес е убедена, че Яшаран са готови да платят много пари, за да "откупят" синовете си. Трябва обаче да не позволява на Фатмагюл да говори, да разкрие истината за случилото се.
Мукадес – Преди малко излязох навън. Знаеш ли всички как гледат? За теб говорят. Казват, че е станало по твоя вина. Нарочно си го направила, така говорят.
Фатмагюл - Четири човека ме насилиха. Селим, синът на Яшаран…Селим…
Мукадес – Стига си го повтаряла. И един е предостътъчен да ти съсипе живота. Мустафа не може да ти помогне, но аз ще го направя. Сега ще те заведа в къщи. Тук не си на сигурно място, Фатмагюл. Това са много влиятелни хора. Ще го вкарат за два дни в затвора и после ще го пуснат. Сега ако чуят, ще полудеят. Разбираш ли ме? Аз всичките ги наказах. Всички наказах. Ще ти разкажа всичко, само час по-скоро да се махнем от тук. Моля те,  Фатмагюл.
***
Вече откарана вкъщи, Фатмагюл се събужда, пред нея е Мурат – Изкъпаха те. Много ли се беше изцапала? Мама каза :”Тя се изцапа, вече няма да може да се изчисти.”
***
Фатмагюл - Трябва да говоря с Мустафа.
Рахми  – Не може, не може. Той е полудял. Полудял е. Не може.
Фатмагюл - Трябва да му обясня.
Рахми- Няма да те изслуша. Той е полудял от яд. Като луд е.
Фатмагюл - Той ще ме изслуша. Трябва да му обясня. Батко, моля ти се. Дай ми телефона си. Трябва да се  обадя на Мустафа.
Рахми – Виж, не вдига. Не вдига. Няма и да ти вдигне. Много е изнервен. Няма да говори.
Фатмагюл - Аз вече не съм неговата Фатмагюл.
***
Мюнир – Виж, момичето ми, преживя нещо ужасно. Може да бъркаш някои неща. Не може да обвиняваш. Вината е голяма.
Фатмагюл – Не е обвинение. Двамата на Яшаран…
Мюнир – Фатмагюл, да не си посмяла. Да не си посмяла. Знаеш ли, че Мустафа иска да те убие? Снощи, за да те предпазят, е бил задържан, но днес е навън. Ако му кажеш тези и тези ми го причиниха това, ще си му показала мишените.
Мукадес – И без това достатъчно проблеми му докара. Не му докарвай още.
Мюнир – Снаха ти е права. Ако наистина обичаш Мустафа, ще си замълчиш и ще се примириш със съдбата си. Ако ти не проговориш, поне засега, ще спасим живота на Мустафа. Виж, бъдещето на брат ти, твоето, на племенника ти и на снаха ти, на всички ви, зависи от това, което ще кажеш.
Фатмагюл – Аз и без това съм мъртва.
Мукадес – Не си мъртва, а спасена. Нали има едно момче, Керим. Съгласен е да се ожени за теб. Срещнали сте се на годежа. Керим ни каза. Поне малко ще прикрием срама. Ще изчистим името ти.
Мюнир – Виж, ако не искаш да се пролива кръв, ще ме чуеш. Нямаш друг избор.
Мукадес –Ако Мустафа не те убие, ще станеш посмешището на града.
Мюнир – Кой ще може да те защити тогава? Снаха ти ли?  Или странния ти брат? Пак ще попаднеш в нечии ръце.
Мюнир – Керим е съгласен да изчисти името ти. Сега, или ще ме чуеш и ще дадеш показания, ще ги подпишеш така, както аз ти казвам, или ще се съгласиш с бъдещите случки.
(Дилеми)

- майката на Мустафа – „Не отивай. Не го доближавай. Приключи с теб. Виж – запали те, изгори те. Вече е невъзможно. Хайде, върви си вече. Повече не може да сте заедно. Погуби себе си, не съсипвай и сина ми.”
- да спаси живота на Мустафа (предпазвайки го от затвора, където неминуемо щеше да попадне след като "отмъсти" за нея).  Себе си тя смяташе за мъртва вече и не я интересуваше нищо друго. (Марта)
- обстоятелствата - дори Фатмагюл да беше подала оплакване, тя нямаше подкрепа от никого при водене на делата (нито финансова, нито морална), а дори и да беше спечелила делото, за нея в онова общество пак нямаше да има място, за тези хора тя щеше да продължава да бъде омърсена. За съжаление това е истината. (Веляна)
А аз ще добавя, че макар и водени от различни интереси, избутвайки на преден план какви ли не мотиви, в крайна сметка всички се подчиниха на т.н. "Традиция".  Друг път за никого нямаше. (Натали)
- Самата Фатмагюл„Моят дом изгоря. Знаеш ли? Той не ми вярва. Ненавижда ме. Боли... Да беше видял лицето му – безчувствено. Не остави нищо, което да му напомня за мен. Нищо. Всичко изгори. Мустафа изгори мен. Батко, как ще живея? Батко, не искам да се омъжа за мерзавец. Моля те, не позволявай снахата да ме омъжи за него. Батко, моля те, остави ме да умра. Нямам сили да живея повече.”
- Рахми – Кой го направи? Ти ли го направи?  Защо го направи? Ще мине. Всичко ще мине. Ще се омъжиш. Хората ще забравят. Трябва. Така трябва да стане. ... Искаш да ме оставиш? И аз ще тръгна с теб. Ако се самоубиеш, аз също ще го направя. Ти си ми душата. Как ще мога да живея без душата си? Кой може да те замени? Не е важно кой какво говори. Не е важно какво се е случило. Ти си моята чиста сестричка. Неопетнена. Ти си моят живот, Фатмагюл.

Решението да се примири със съдбата си Фатмагюл взе заради брат си.

Събитието не касаеше само преките участници в него. То рефлектира върху всички, които са им близки... Всеки от тях реагира според собственото си виждане, всеки от тях се намеси според собствената си съвест, за да се стигне до казаните пред закона две "да", определили съдбата на истинските жертви в тази драма - Фатмагюл и Керим...

И така – отговорът на въпроса е, че двамата се подчиниха на съдбата, която взе решенията вместо тях в този момент... отстъпиха пред обстоятелствата, натиска на близки и врагове, на обществото като цяло, защото бяха млади, наранени, объркани и в този момент не видяха друг изход за себе си и своите близки.

А ето така изглеждаше НАЧАЛОТО на този съвместен живот.


Последна редакция: вт, 30 окт 2012, 22:03 от marytza

# 8
  • Разград
  • Мнения: 8 243

# 9
  • Мнения: 849
Здравейте момичета wavey wavey

Какво ме направихте? Направо се ошеметих  от бързината ,с която изписвате темата . Два дни ви оставих и вие сте написали чудеса!!!  Страхотни постове и анализи и снимки и информации и прочее!! Нямате равни!!!
Нещо не мога да се справя с вашето темпо напоследък, само се опитвам да ви настигам поне с четенето.
Спомням си поста на Дива от предходната тема и кое я е провокирало да заплаче та и аз да си кажа. Мен ме провокира да се разплача момента, когато всички започнаха да искат от Керим да поеме вината и да се ожени за момичето. Почувствах Керим като “жертвен агнец“, отиващ на заколение. Спомням си, че много се гневях на решението му да поеме вината и плаках безутешно и не толкова за героя, колкото за неправдата към един невинен младеж, който няма гръб в живота. Мислите ми отиват и по-нататък в одобрение на решението Мелек и Едже да включат и Фахретин. Знаете колко много се наблегна на това, че Керим вече има защита в лицето на баща си.

# 10
  • Мнения: 3 217
Димана,здравей-и на мен точно като тебе ми беше мъчно,но не само за Керим,а и  за Фатмагюл,затова написах,че те просто бяха притиснати от всички до стената и принудени да се оженят,но то пък Господ(в случая Едже и Мелек) си знае работата и на двамата им се случи най-хубавото нещо на света.

# 11
  • Мнения: 4 966
Здравейте момичета wavey wavey

Какво ме направихте? Направо се ошеметих  от бързината ,с която изписвате темата . Два дни ви оставих и вие сте написали чудеса!!!  Страхотни постове и анализи и снимки и информации и прочее!! Нямате равни!!!
Нещо не мога да се справя с вашето темпо напоследък, само се опитвам да ви настигам поне с четенето.
Спомням си поста на Дива от предходната тема и кое я е провокирало да заплаче та и аз да си кажа. Мен ме провокира да се разплача момента, когато всички започнаха да искат от Керим да поеме вината и да се ожени за момичето. Почувствах Керим като “жертвен агнец“, отиващ на заколение. Спомням си, че много се гневях на решението му да поеме вината и плаках безутешно и не толкова за героя, колкото за неправдата към един невинен младеж, който няма гръб в живота. Мислите ми отиват и по-нататък в одобрение на решението Мелек и Едже да включат и Фахретин. Знаете колко много се наблегна на това, че Керим вече има защита в лицето на баща си.


То точно така си и беше. Майката на Ердоан го каза - Благодарим ти за саможертвата. Само дето не отбеляза, че Керим беше принуден да се жертва към този момент. После стана свидетел на опита на Фатмагюл да се самоубие, което го накара да вземе решението да се омъжи за нея, за да и даде поне малък шанс да изглежда "почтена и чиста" в очите на околните, да и даде шанс за ново начало...

# 12
  • Мнения: 4 966
Димана,здравей-и на мен точно като тебе ми беше мъчно,но не само за Керим,а и  за Фатмагюл,затова написах,че те просто бяха притиснати от всички до стената и принудени да се оженят,но то пък Господ(в случая Едже и Мелек) си знае работата и на двамата им се случи най-хубавото нещо на света.

Аха - Господ в лицето на Мукаддес (свещената). Simple Smile)) Тя точно тази заслуга си приписваше - че с нейното настояване са си осигурили щастието да са заедно.

# 13
  • Мнения: 23 229
Честита Нова Тема !

Благодарности на Мариянка, че винаги се грижи да ни е "топло", слънчево и уютно във виртуалният ни дом !

Понеже времето с което ще  разполагам  да пиша в темата от утре ще бъде ограничено / отпуска, отпуска- колко да е отпуска ? - просто свърши /, ще продължа да преговарям самостоятелно и в по-бързи темпове, но винаги с мисъл и любов за всички вас !

Не съм по обширните обобщения, затова накратко - преговорните ми разсъждения останаха в старата тема, но за сметка на това тук ви поднасям виждането си за "Ангел- пазителят".

Този който винаги стои до човека за когото се "грижи", обича, подкрепя и пази от злото.

Понякога този Ангел - може да придобие и човешки облик - стига ние самите да му позволим това.

С много любов за вас !




http://www.dailymotion.com/video/xupz8w_kerim-and-fatmagul-the-b … inning_shortfilms

Текста на песента се разбира, но за всеки случай превода  / взет е от Ютуб /


Скрит текст:
АНГЕЛ  ПАЗИТЕЛ

В болести и в здраве,
в богатство и бедност,
аз съм твоят
АНГЕЛ  ПАЗИТЕЛ

В щастие и нещастие,
в мощ и немощ
аз съм твоят
АНГЕЛ  ПАЗИТЕЛ

Когато ме повикаш
идвам,
когато ме отпратиш
си отивам,
АНГЕЛ  ПАЗИТЕЛ

И никога няма
да позволя
да се влюбиш
в някой лудо
АНГЕЛ  ПАЗИТЕЛ

В доброто ще бъда
добър,
в злото- два пъти
По-добър.
Да те вдигам когато паднеш,
да ти  помагам да станеш
и да побеснея,
 ако заобичаш някой друг

Отричам се от крилата си,
но не мога да отрека,че
може и човек да е
АНГЕЛЯТ  ПАЗИТЕЛ

Каквото човек не може,
Ангелът го може.
Но малко му трябва,
да добие човешки облик
и лицето си да открие.
Малко му трябва.

Да завиди и да удари,
да го заболи и закърви,
малко му трябва.

Затова за нищо не ми вярвай.
И грешната ръка не милвай,
защото малко ми трябва.

Но ти не искаш твой да бъда
ни ангел, ни човек.
А ти не искаш моя да бъдеш
нито на Земята, нито на Небето.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 34 068

Марта_49, кога сколаса...За теб специално: http://media.msgplus.net/flashAnim/anim/b013.swf

Общи условия

Активация на акаунт