Ще има ли черен петък в България тази година?

  • 74 719
  • 199
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 478
Здравейте,понеже още никъде не съм чула реклама,някой дали знае тази година ще има ли черен петък.Би трябвало да се пада  на 23-ти или 30 -ти.По скоро ме интересува магазини Хиполенд,които миналата година направиха разпродажба на играчките с 25% и 50%,и така излизаше по изгодно пазаруването на коледни подаръци за децата.

# 1
  • Мнения: 8 163
Ако има Черен петък в България, това ще е доста странно. Все пак този ден е в някаква степен обвързан с Деня на благодарността, пък това си е празник, характерен само за Щатите... Нима българите не могат да си намерят друг ден в календара и да го обявят за начало на коледния пазарен сезон, та трябва Черен петък да правят?

Да не говорим, че Черният петък, както повечето национални празници в Щатите, е с плаваща дата (всеки четвърти петък през ноември). Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

Не всички празници са фиксирани - Великден, например. Wink

# 3
  • Мнения: 8 163
Това е крайно непривично за българите, чиито официални празници са винаги на конкретна дата.

Не всички празници са фиксирани - Великден, например. Wink
Приемам! Но колко са официалните празници в БГ, които са с променлива дата? В САЩ повечето са.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не знам да имало до сега в БГ 'черен петък', та какво остава за 'тази година'. Хиполенд, доколкото знам, го правят във връзка с РД-то си. Някой в темата за коледните подаръци беше писал, че тяхното намаление ще е в петък (23.11)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
Благодаря ти Гита,ще трябва да поразпитам по подробно за 23-ти.Да Хиполенд миналата година направиха черен петък с такова намаление,поне във Варна беше така и беше лудница,но успяхме да понакупим доста играчки и подаръци.Може би и сега ще има.

# 6
  • Мнения: 5
Я споделете дали и в Бургас в някои магазини ще има "Черен Петък" ?!?

# 7
  • Мнения: 46 526
...Хиполенд, доколкото знам, го правят във връзка с РД-то си. Някой в темата за коледните подаръци беше писал, че тяхното намаление ще е в петък (23.11)[/b]

Да, ще има и тази година - 25%  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 779
ама това е луд , а не черен петък. за протокола де  Joy

# 9
  • Мнения: 3 675
Да ,Луд петък е, на 23 ноември/т.е. утре/, този петък, всичко в Хиполенд ще е -25%, но аз няма да се възползвам, ще купувам коледните подаръци другия месец.Дано да им се вдигна малко оборота, понеже обикновено никакъв го няма.Колкото пъти мина от там има 2-3 човека на кръст.Лудницата там ще е преди празниците, както беше миналата година.

# 10
  • Мнения: 363
някой знае ли, защо носи името "черен петък" newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
някой знае ли, защо носи името "черен петък" newsm78
http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(shopping)

# 12
  • Мнения: 363
Благодаря  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 675
Ами сигурно, заради голямата блъсканица по време на тези намаления, сигурно сте гледали какво става по време на новогодишните и коледни намаления..хората са блъскат, ръгат

# 14
  • Мнения: 46 526
ама това е луд , а не черен петък. за протокола де  Joy

Отговорих не на авторката, а на Гита Ог - за намаленията по случай рождения ден на магазина, мислех, че като сложа конкретния цитат ще е ясно, но явно не е  Wink

# 15
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 741
Има, има - миналата година Техномаркет имаха такъв и цените бяха супер....сега се ослушвам пак Peace Praynig

# 16
  • Варна
  • Мнения: 478
Благодаря момичета за отговорите.Имаше днес такова намаление в Хиполенд.Наистина беше лудница,доста хора и не само играчки купуваха но и бъдещи мами,взимаха колички,кошари ,столчета и други работи.И ние се възползвахме,цял чувал с играчки накупих,вече съм готова за всички деца с подаръците им,така че ми отпадна голямото обикаляне и чудене,пък и поспестих някой лев  Simple Smile,които да използвам за себе си.

# 17
  • Мнения: 0
Благодаря за интересната тема никога не е зле да се знаят намаленията и да се следят  Laughing За черен петък в България не знам, по скоро черния петък при нас е в обратна насока черен за потребителя и бял за търговеца  Mr. Green всичко в България се покачва покрай Коледа и въобще покрай всеки празник дори и горивата се покачват така, че да не можеш да си позволиш да пътуваш насам натам да си видиш роднините, в Щатите напълно обратното поощряват харченето на пари като прилагат политика с намаления абсолютно на всичко  Joy Искрено се надявам и ние в България да почнем да следваме тази политика ще е добре за клиента и за търговеца  Peace

# 18
  • Мнения: 3 070
Аз се "възползвах" от този черен, луд петък и не стига, че се редих на километрична опашка, вкъщи с неудоволствие установих, че под цените на играчките има други, по-ниски цени.. Много некоректно от тяхна страна. Примерно рекламираната кукла Уинкс с допълнителни кичури и цветни балсами за коса бяха обявени на цена от 49,90 лева, а отдолу цената беше 41,90. Погледнах от вкъщи в онлайн магазина им - цена 41,90 лева.. Тогава защо да ходим и да се блъскаме като животни, а те ни правят точно на такива с това некоректно поведение. Даже не бяха си направили труда да премахнат старата, по-ниска цена. Повече няма да се подлъгвам по тези уж -25, -30%.. Всичко е нагласена работа, особено за по-оборотните, рекламирани играчки.

Последна редакция: пн, 26 ное 2012, 22:44 от СКО

# 19
  • Мнения: 46 526
СКО, това при 1 продукт само или при всички  Rolling Eyes може да е грешка, ако е само при един.

И ние купихме няколко играчки. Цените в сайта и тези там бяха 1:1, възползвахме се от намалението.

# 20
  • Мнения: 3 070
При Уинкс и при ето това Лего имаше по две цени: Цена върху която направиха отстъпката - 49,90, а отдолу етикет за 44,90 лева. Другите неща, които взех бяха по-евтини и там нямаше по два етикета.

# 21
  • Мнения: 363
СКО трябва да пуснеш жалба на агенцията за Защита на потребителите. Не е редно да си мълчим. Искрено съжалявам.

# 22
  • Мнения: 3 826
Аз се "възползвах" от този черен, луд петък и не стига, че се редих на километрична опашка, вкъщи с неудоволствие установих, че под цените на играчките има други, по-ниски цени.. Много некоректно от тяхна страна. Примерно рекламираната кукла Уинкс с допълнителни кичури и цветни балсами за коса бяха обявени на цена от 49,90 лева, а отдолу цената беше 41,90. Погледнах от вкъщи в онлайн магазина им - цена 41,90 лева.. Тогава защо да ходим и да се блъскаме като животни, а те ни правят точно на такива с това некоректно поведение. Даже не бяха си направили труда да премахнат старата, по-ниска цена. Повече няма да се подлъгвам по тези уж -25, -30%.. Всичко е нагласена работа, особено за по-оборотните, рекламирани играчки.

 а тук е 39,90
http://get7.eu/product_info.php?cPath=80_99&products_id=1479 … 711dcabb6a0f2de0c




# 23
  • Мнения: 970
http://www.technomarket.bg/products/promo
от днес до неделя е намалението

# 24
  • Мнения: 539
Супер!
И в "Карфур" има голямо намаление /май е 50%/, но само в събота и неделя на черната техника, модели до 2013 - това чух по ТV, нищо не намирам в нет-а.

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
По ТВ само за Техномаркет видях. Днес се възползвах за нов сешуар - от 70лв беше намален на 34.50лв, утре пак ще отскочим, дано е останало нещо.

# 26
  • Мнения: 13 191
По ТВ само за Техномаркет видях. Днес се възползвах за нов сешуар - от 70лв беше намален на 34.50лв, утре пак ще отскочим, дано е останало нещо.
Ходихме там, но имаше много хора, а консултантите бяха все заети и прескочихме до друга голяма верига, в която уж намалението беше само 11%, а се оказа че цената се получава по-ниска от на ТМ, та се обзаведохме без време с някои страшно нужни ни техники  Wink.

# 27
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Черен петък в Grand Mall

На 22 Ноември 2013г. - Хиполенд ще има  25% отстъпка на всички стоки..  Peace

# 28
  • Мнения: 1 230
Дали тази година ще има пак в Техномаркет?

# 29
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Дали тази година ще има пак в Техномаркет?

Пролетта имаше при тях .... тази година.

# 30
  • Мнения: 0
Здравейте,
някои знае ли кога горе долу беше голямата разпродажба в техномаркет с отстъпки, през пролетта на миналата година мисля си че беше през април но не съм сигурна  newsm78.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 129
e, то като е имало една година не значи, че ще има всяка година Wink

# 32
  • Мнения: 0
e, то като е имало една година не значи, че ще има всяка година Wink

 Mr. Green
Между другото Техномаркет прави тази промоция вече втора или трета година винаги около Великден, само за 1 уикенд, даже ако не беше и за един ден, та за това се надявах и аз.   Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 44 129
е, ще се чуе ако има Simple Smile дано има де, колкото повече промоции, по-добре Simple Smile

# 34
  • Мнения: 0
промоцията на техномаркет миналата година беше от 12.04. до 14.04.2013 и се казваше треска за техника. дано тази година пак да я има  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 479
Последните 3 години я има тази промоция и е все около 12-13 април Wink

# 36
  • Варна
  • Мнения: 107
На 12ти и 13ти април ще са намаленията в Техномаркет. За 11ти не съм сигурна.

# 37
  • София
  • Мнения: 10 336
На 12ти и 13ти април ще са намаленията в Техномаркет. За 11ти не съм сигурна.
Това сигурно ли е?

# 38
  • Мнения: 0
от 11 до 13.04.2014
брачедката дето работи там ми потвърди
 Joy    Joy

# 39
  • Варна
  • Мнения: 107
И аз го знам от служител.

# 40
  • Мнения: 156
И аз го знам от служител.
Странно...защото все още никъде не е обявено и няма реклами,а посочените по-горе дати наближават.Предишните години имаше доста сериозна реклама и огромни билбордове навсякъде.

# 41
  • Мнения: 64
Аз също не намерих никъде информация, че от утре ще има намаления в Техномаркет. Ако някой види, че е обявено някъде офицялно да сподели.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Да, поне в сайта си да го бяха обявили Техномаркет.  Thinking

# 43
  • Мнения: 1 230
Не са го обявили, обаче сигурно ще има, защото емаг усилено си рекламират намалението за тези 3 дни...

# 44
  • Мнения: 2
 Wink Wink Wink Wink Winkще има сигурно е

# 45
  • Мнения: 1 230
И в Зора също. Излиза им на сайта

# 46
  • Мнения: 64
Аз в крайна сметка реших да звънна на националния телефон за клиенти на Техномаркет и един господин троснато ми отговори, че щом няма обявено значи такова намаление няма. Казах, че така се говори от техни служители, а той отговори, че нищо такова незнаел. Е на кой да вярваме сега.

# 47
  • София
  • Мнения: 14 710
Току-що се опитах да разгледам неща в Техномаркет - излезе надпис -Над 5000 предложения на невероятни цени от 11 до 13. 04.  Сайта ще функционира нормално на 14. 04.

# 48
# 49
  • Мнения: 3
Здравейте мами,

туко що отворих сайта им и ще имат черен петък от 11- 13 април.



# 50
  • Варна
  • Мнения: 107
Вече има и ТВ реклама!

# 51
  • Мнения: 46 526
Прегледах още снощи рекламната листовка в сайта им. Нищо интересно. Пълна подигравка  Stop

# 52
  • София
  • Мнения: 23 165
и другите подобни магазини сложили същите черни надписи, всичките цени обаче са си същите  ooooh!

# 53
  • София
  • Мнения: 14 710
В магазините някой ходи ли? Имам мерак за хлебопекарна, не знам дали да се разкарвам.

В Технополис - 10 % на всичко, компютърна техника - 5 %.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 927
Техномаркет, осшен в Сити Център София - къде другаде има (около центъра)?

# 55
  • Мнения: 550
Момичета сутринта бях в Техномаркет Бургас, влязох с първите 20-30 човека. Аз, майка ми и една жена тръгнахме към хлебопекарните и трите си купихме по една от тази в брошурата за 149лвл. и модела се изчерпа. Доволна съм че имам хлебопекарна, но не съм доволна че са по няколко бройки от артикул. Излязох от там към 11 и нещо и на изхода се заприказвах с една жена която е искала да си купи каквато и да е хлебопекарна и са останали само мострите. Телевизорите също бяха доста намалени, много ме е яд че преди седмица си купихме а сега е със  100лв. по-евтин. Имаше също много работи, но пак по няколко бройки. От целия този панаир излязох с хлебопекарна от 220 намалена на 150, ютия от 120 намалена на 60 (взех последната) и сушоар от 80 намален на 60  Peace
 Ако мислите да ходите за нещо тръгвайте веднага че едва ли ше остане нещо до утре.  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 44 129
Техномаркет, осшен в Сити Център София - къде другаде има (около центъра)?

MALL OF SOFIA

# 57
  • Мнения: 0
Знаех си, че ще го направят практика и това е супер! Нека има повече такива промоции Laughing
Дори и в Технополис свалиха цените през уикенда Mr. Green. Въпреки, че големите намаления бяха само на подбрани марки, пак можеше да се намерят изгодни отстъпки и на останалите предлагани марки. Щеше да е хубаво да е така и около Коледа защото тогава се купуват подаръци, но уви  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 33
Добре беше, аз разбрах за промоцията още предната седмица и само изчаквах. Купих си ТВ от 550 на 430. Намаление наистина имаше, защото следях цените във всички големи вериги.
А Технополис бяха жалки с тия 10% Grinning

А родителите ми си купиха ТВ миналата година намален на 1100 от 1600.

Явно всяка година ще има такава промоция, миналата датите бяха пак около средата на април.

# 59
  • Мнения: 2
треска за техника но само онлайн за таблети,лаптопи,телефони в Техномаркет от 22,04-29,04

# 60
  • Мнения: 2
ОНЛАЙН ЗА ТАБЛЕТИ,СМАРТФОНИ И ЛАПТОПИ ТРЕСКА ЗА ТЕХНИКА ДО 29АПРИЛ В ТЕХНОМАРКЕТ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 61
  • Мнения: 33
Разпродажба на мостри Grinning  Не се прецаквайте да купувате такъв тип техника онлайн.
Не е проблем да се вземе пералня/печка/хладилник мостра, но за телефон или таблет би било голяма грешка.

# 62
  • Мнения: 373
Хайде да побутна темата и за тази година! Ще има ли Черен петък 2014 или някаква по сериозна разпродажба в Техномаркет до Коледа?

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 360
И аз тома питам
Нали е на 28-ми

# 64
  • Мнения: 276
Чух, че ще е на 21 ноември.

# 65
  • Мнения: 373
В кои магазини - в е-маг или Техномаркет?

# 66
  • шумен
  • Мнения: 100
на една приятелка и казали ,че този петък в джъмбо ще има голяма разпродажба,понеже било черен петък Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1
това за всички магазини Jumbo ли се отнася

# 68
  • София
  • Мнения: 14 710
А изобщо видяхте ли някъде официални съобщения за черен петък? Говори се и за Хиполенд, сега за Джъмбо, за......нещо сигурно?

# 69
  • шумен
  • Мнения: 100
отнася се за тези във Варна,това са го казали служители които работят там Simple Smileпредполагам и за другите градове ще важи

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 360
за Хиполенд-със сигурност ще има 25% на всичко
Но мен ме касасе техниката и си търся инфо за емаг

# 71
  • Мнения: 174
Този петък ли ще е в хиполенд и джъмбо?

# 72
  • софия
  • Мнения: 1 305
Записвам се да следя Simple Smile

# 73
  • шумен
  • Мнения: 100
черен петък ще има и в гранд мол варна,в сайта им е качено Simple Smile

# 74
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Този петък ли ще е в хиполенд и джъмбо?

Да, на 21-ви за всички стоки.

# 75
  • Мнения: 1 732
Бях писала до сайта на Хиполенд,ето това е отговора от днес:
Здравейте,
Със сигурност ще имаме и тази година "Black Friday", но за съжаление все още
нямаме информация за точната дата и за условията.
Следете сайта ни- със сигурност ще го обявим като новина.

# 76
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Моя приятелка работи в Хиполенд и ми каза, че ще е на 21 ноември. Първо ми беше казала 28-ми, преди седмици, но миналата ми каза, че ще е на 21. Странно е управителите на магазините да твърдят едно, а после друго.

# 77
  • Мнения: 455
Черен петък ще има на 21.11. в Хиполенд и в доста магазини в Гранд Мол Варна. Peace

# 78
  • Мнения: 174
Има го вече събитието на сайта на хиполенд за този петък.  За джъмбо?

# 79
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Видях билборд с инфо за черен петък в Парадайс. Пишеше -70%, каквото и да значи това за мол.

# 80
  • Мнения: 64
на една приятелка и казали ,че този петък в джъмбо ще има голяма разпродажба,понеже било черен петък Simple Smile
Това за утре за Джъмбо сигурно ли е?

# 81
  • софия
  • Мнения: 1 305
Някой да е ходил до Джъмбо да даде инфо.

# 82
  • Мнения: 1 557
Някой успя ли да купи нещо от сайта на Хипо, на мен ми излиза само разгледай, но не и поръчай, иначе намалението е реално, аз си бях набелязала някой неща още преди 2 седмици и цените са наистина 25% надолу.

Вече всичко е наред!

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 11:25 от mishka88

# 83
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Току що успях да поръчам. На няколко пъти ме изхвърли сайта, но успях. Отметнах 2 неща от писмото за Дядо Коледа, че и спестих над 20лв.

# 84
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз направих поръчка през сайта от Хипо. Изхвърля ме няколко пъти и доста време ми отне, но аз се бях въоръжила с търпение.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 467
За Хиполенд е сигурно ,че е днес......и аз чакам някой да сподели за Джъмбо  newsm78

# 86
  • Мнения: 4 393
Аз пък за Коледа трябва да купувам таблет, та търся информация за Технополис, Техномаркет и т.н. дали ще имат ден с намаления. Емаг мисля, че имаха миналата година, но не съм убедена. Комсед днес нямат ли 30% отстъпка?

# 87
  • Мнения: 12
Дочух, че магазини ЗОРА също ще се включат в предпразничната треска, май ще им е за пръв път...

 Rolling Eyes Praynig

# 88
  • София
  • Мнения: 3 797
има ли репортер от Парадайза да каже дали си заслужава да харча бензин до там Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 401
В Техномаркет или Технополис, все ги бъркам (Мол парадайс) няма НИЩО! Служителите се криеха като мишоци и никой нищо не знаеше. На същия и на горния етаж също не видях никакви обявления за намаления. Може и да пуснат нещо по някое време на деня, за да се покажат после по телевизията, ама от "любим" тоя мол ми е вече съвсем АУТ.  То нямаше и хора вътре, явно си ги знаят магариите им.

# 90
  • София
  • Мнения: 3 797
 Shocked Няма намаления? Толкова много магазини са обявили в сайта си. Мен ме интересуваше дали на всичко в упоменатите магазини има намаление или само на два продукта са сложили, колкото да се отчетат...

# 91
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
В магазин Хиполенд-Плевен - кошмар ooooh!

# 92
  • Мнения: 12
ама вие сте луди, този петък не е черен петък, мишките - бързат с промоцията, че да изпреварят "големите"

другия петък е черният петък

# 93
  • софия
  • Мнения: 1 305
Няма ли някъде накуп да се обяви къде ще има , мен телевизор ми трябва.

# 94
  • Мнения: 12
Официалната дата е 28 за подобно мероприятие, идва от САЩ

иначе всеки петък някой  може да си почернява петъка

другата седмица е, не бързайте толкова

# 95
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Тук е БГ, не САЩ и не е практика да има истински Черен Петък. Аз съм ОК с намалението на Хиполенд, но поръчвам през сайта, няма сила да ме накара да ида във физически техен магазин днес.

# 96
  • Мнения: 12
Ами да де, това и написах по-горе, има слух, че търговска верига ЗОРА ще има черен петък, валиден онлайн и в магазините им, те не са от веригите които лъжат, туко виж сме проимали първият истински черен петък Simple Smile

ама това е за 28ми

# 97
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Е, да, зависи кой какво търси. В Зора няма как да отметна поръчки към Дядо Коледа  Crazy

# 98
  • Мнения: 1 557
Вижте на каква статия попаднах вчера, така че не се надявайте на "Черен петък" Peace. Дано не е вярно!
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4435962

# 99
  • Мнения: 4 393
Аз не бързам, предполагам, че може би следващият петък ще е черният и затова сега се записвам в темата. Предположих, че седмица по-рано е нормално да има информация за веригите/магазините, които са решили да се включат.

Допълвам се относно статията. Аз не търся от този тип "намаления", за които се пише в нея. Ако ще вдигнат цените предния ден и да ги намалят в петък - не, мерси. Така че хич няма и да оплаквам липсата на тези търговци в този ден. Чакам си реални отстъпки, иначе ще си чакам традиционните коледни намаления в търговските вериги, които предлагат техника.

# 100
  • Мнения: 47 996
Именно, кой им е виновен че ги санкционират, това си е измама  Tired и съвсем правилно са ги санкционирали, ако въобще е имало някаква санкция де, в което се съмнявам

# 101
  • София
  • Мнения: 9 927
Очаква ли се и техника да има на -50-70%

# 102
  • София
  • Мнения: 3 797
Не е много по темата, но не видях да има тема за Комсед..та, днес купихме за подарък една играчка Плеймобил, но се указа, че детето я има. Аз не пазя бележката, но може ли утре да отида и да я сменя с нещо друго, без бележка?

# 103
  • Мнения: 7 779
тц
как ще докажеш ,че играчката е купена от техния магазин ?

# 104
  • София
  • Мнения: 3 797
тц
как ще докажеш ,че играчката е купена от техния магазин ?

Cry  а, де..платено е с карта, ама за 20 лв да вадя банково извлечение

# 105
  • Мнения: 7 779
там пише сумата , но за какво се отнася тази сума само ти си знаеш  Laughing
сещаш се ,че може да си купила 20 неща за по 1 лв всяко. общата сума пак ти е 20 лв.

# 106
  • София
  • Мнения: 3 797
 Crossing Arms Не ми харесва такъв отговор, но си прав.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 107
Рекламация се приема само срещу касов бон. Могат да ти сменят играчката на добра воля, но не са длъжни.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Бях купила бански за бебе размер 0-3м но беше малък от Джъмбо
Дрехата беше с етикета и закачалката,но отказаха да го сменят за по-голям без касов бон
Там клиента е 0,но това е др.тема
Там имаше ли намаление в петък
Аз чакам техника да намалят,скоро имаше в емаг crazy days и бях харесала един монитор,който така и не поръчах,та сега си дебна пак :ч

# 109
  • София
  • Мнения: 4 397
Дали ще има още едно намаление в Хипото  newsm78

# 110
  • София
  • Мнения: 44 129
Ами то мина този петък -25%... колко още намаления да има.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 397
Ами имам спомени , че миналата година и Комсед и Хипото имаха декември , затова питам, нещо много рано ги пуснаха сега, и се надявам на още едно  Mr. Green, че ми трябва нещо от Хипото.

# 112
  • Мнения: 7 779
следи го и като му падне цената го взимай  Joy  защо ти трябва да е в черен петък ? ако искат да го продадат ще си намерят повод за намаление за всеки ден.

# 113
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В Хиполенд поне от няколко години е все през ноември намалението от -25%

# 114
  • Мнения: 12
Добре, вече е сигурно ЗОРА ще се включи в черен петък на 28 и 29ти. ето на какво попаднах в мрежата, предполагам .... няма да има само Moulinex Simple Smile

# 115
  • Мнения: 35 976
търся техника и на въпроса ми дали ще има ЧП в Технополис, отговорът беше:

Цитат
когато има официална информация по темата, тя ще бъде разпространена по съответните канали

при такъв отговор, дори и да имат нямаление, няма да си купя от тях  Crossing Arms
възможно ли е намалението да е толкова тайно и специално, че да не могат да кажат 3 дни по-рано дали ще го има или не?

# 116
  • София
  • Мнения: 14 710
И аз чакам за техника и ровя за черен петък, но само на емаг видях реклама в метрото.

# 117
  • Мнения: 35 976
на емаг дори и в момента е постен асортимента + миналата година май скриха доста неща на самия петък

# 118
  • Мнения: 8
В емаг българският черен петък е след румънският и общо взето при нас се продава това, което е останало след разпродажбата в Румъния, то за това има и много малко бройки от дадените продукти... ако въобще нещо е останало.

# 119
  • Мнения: 1 557
Миналата година, бях харесала един винтоверт за ММ. Седмица преди черния петък му вдигнаха цената с 15 - 20 лева, на черния петък беше намален с 15 лева, а седмица по-късно го взех с по-ниска цена отколкото на черния петък, каквато беше цената преди да я завишат изкуствено. Проверявайте цената на даден продукт преди да го купите, за да не се окаже, че сте си взели нещо на редовна цена.

Иначе днес четох, че в сайта им в Румъния е дал грешка в някаква секция за продукти с нарушена опаковка(у нас няма такава) и е закупена техника на цени от 50 стот. до 2-3 лева. Например телевизор за 1880 лева за 1.80лева, те са решили за да не си развалят имиджа, въпреки грешката, да доставят покупките на клиентите, въпреки грешката. Загубата им е около 500 000 лева.

# 120
  • Мнения: 47 996
Уау...е значи ще си избият от нас  Tired

# 121
  • Мнения: 8
То подобна грешка имаше и тук, не толкова фрапантна де, джаджи, които иначе струват по 60-70 лева бяха пуснати по 2 лева, тия които си ги поръчаха обаче така и не ги получиха...

# 122
  • София
  • Мнения: 4 397
Мъж ми преди 2 г. си взе от Скандал едни кецове на Дизел за 200 кинта. Около Коледа когато имаха намаления влезнахме да си взе още едни , защото каза, че са му супер удобни и познайте какво  Mr. Green Цената беше 260лв. с намалението 200лв.  #Cussing out
На въпроса ми дали реално са намалени и подигравт ли се с клиенти те си мигаха на парцали , като им казах, че няколко месеца преди "намалението" им сме ги взели на 200лв.

# 123
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
И Зора ще се включат Peace

# 124
  • варна
  • Мнения: 263
Знаете ли в ЕМАГ от колко часа започва намалението в черния петък. newsm78

# 125
  • Мнения: 8
Рано сутринта ще бъде, 6 най-късно 7. През нощта или късно вечерта преди черният петък ще изпратят каталога на тези, които са се абонирали.

# 126
  • варна
  • Мнения: 263
Vinse Vinse /благодаря ти

# 127
  • Мнения: 12
emag се включват само в петък  http://www.emag.bg/narachnik-za-otseliavane-black-friday-2014

ЗОРА ще го правят петък, събота и неделя http://zora.bg/blackfriday/

Сутринта чух по радиото, че мол Парадаиз ще правят втори ПЕТЪК... миналият и този

# 128
  • София
  • Мнения: 9 927
В сайта на Зора пише, че ще се обяват и там намалените стоки.
Този на бул.България голям ли е?

Последна редакция: ср, 26 ное 2014, 20:35 от Starrydream

# 129
  • София
  • Мнения: 3 789
Eто какво намерих като информация за Черния петък и къде ще има намаления.
Миналата седмица от Фешън дейс направо се разорих  #Crazy Сега мисля да наблегна на техниката

http://skandal.bg/bg/cherniyat-petak-s-do-80-namaleniya/

# 130
  • Мнения: 35 976
Напомням, че пуснето на афилиейтни линкове води до бан.

Линкът към New Yorker е http://newyorker.eu/black-friday/ и всеки линк, който има цифрички след наклонената черта е линк, който води до джоба на пускащия линка.

# 131
  • Мнения: 237
Да се включа и аз за черния петък. Може и да е споменавано преди, но аз да кажа. В емаг вдигат цените няколко дни преди този прословут черен петък и така после на черния петък намаление реално дали има не знам ще видим.
Но може да направите следното- утре когато си харесате стока сложете преди линка cache: и по този начин ще видите реалната цена отпреди няколко дни. Ето примери с произволно избрани телефони-

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-htc-desire-816-4g-8gb-bjal-de … ite/pd/DZD0ZBBBM/

cache:www.emag.bg/mobilen-telefon-htc-desire-816-4g-8gb-bjal-desire-816-white/pd/DZD0ZBBBM/&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&ei=SY53VPKaNcG7ygPQwYKAAg


http://www.emag.bg/mobilen-telefon-htc-one-32gb-sin-htc-one-32gb … lue/pd/D92CVBBBM/

http://webcache.googleusercontent.com/search?client=opera&q= … PrVDIWBywOt0IGABg


http://www.emag.bg/mobilen-telefon-htc-one-mini-2-m8-mini-4g-16- … old/pd/D84TZBBBM/

http://webcache.googleusercontent.com/search?client=opera&q= … LvKJKeeywOqh4KACg




# 132
  • Мнения: 3 917
Mimka871 доста полезно ще е това, което си написала. Преди малко говорих с приятелка, която ми каза, че сайтовете на Техномаркет и Технополис са временно недостъпни. Предполага, че правят нещо свързано с Черния петък Wink

На това попаднах аз https://plus.google.com/+technomarket/posts Хм, значи намалението вече е в сила, а сайта не работии...

# 133
  • Мнения: 14
Мдам в момента и на Технополис и на Техномаркет сайтовете са аут.

Намаленията са започнали в 22:00 тази вечер но... Поради големия интерес има проблеми с отварянето на страницата. Ех значи, не се научиха да си поддържат добре сайтовете. НО важното е че ще участват.

 Peace

# 134
  • Мнения: 4 393
Да се похваля, че рано сутринта успях да взема от Емаг таблет за детето за Коледа, намалението е 80 лв. и е реално - от 249 лв. на 169 лв.
И да се оплача - майка ми си прави нова кухня и исках да ѝ направя поръчка за съдомиялна, плот, фурна и хладилник, че тя не може да се оправи, но нямат почти нищо в категорията за вграждане. На Зора сайта не зарежда, ще си изхабя нервите и от офиса явно.

# 135
  • София
  • Мнения: 14 710
И Технополис и Техномаркет имат - едните 10% на всичко, другите - на подбрани артикули. В Емаг - същата работа - някои категории въобще ги няма.

# 136
  • Мнения: 8
Емага имаше добре намалени неща, на хора които се нуждаеха от тях, за нещастие промоциите обхващаха твърде малко продукти. Наистина го имаше момента, че някои продукти поскъпнаха ден преди петъка, за да може после да има се сложи надпис "60% намаление", но дори и при такива цигански номера румънците биха нашите таргаши (които даваха по 10-20% намаление) на собственият им терен. Примерно Галакси ноте 3 за 750 лева, ипад за 470, разни видео карти които по принцип вървят по 800+ се продаваха по 550 лева.

# 137
  • Мнения: 3 917
От Е Маг Взех страхотни конструктори Лего и Енгри Бърдс комплект делукс за  таблет от 60 лв за 14 лв Grinning Това обаче, около 8.30 h. Определено ще доставя огромна радост на племенника си. Сайтът на румънците "удържа фронта" (ако мога така да се изразя), за разлика от нашите. Този на Техномаркет още не работи Simple Smile

# 138
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
След около 40 мин. усилия уж поръчах от Техномаркет таблет и телефон. Статусът е $запитване$. Дано да ми отговорят, че са налични.

# 139
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Понеже на мен сайтовете  на Техномаркет, а и на Технополис не ми се отварят още, да питам - намаленията там важат ли за покупка на място от магазините или само онлайн. Другият ми въпрос е само за днес ли са иили и за утре и вдруги ден.

# 140
  • Мнения: 8
в сайта на технополис не може да влезнеш, защото днес е закрит - промоциите важат само за покупка в магазина. Промоциите в техномаркет важат и при онлайн покупка, но сайта им зарежда безобразно бавно

# 141
  • София
  • Мнения: 2 908
След около 40 мин. усилия уж поръчах от Техномаркет таблет и телефон. Статусът е $запитване$. Дано да ми отговорят, че са налични.
Миналата година беше по същият начин,ужасно бавно се зареждаше сайта,в крайна сметка с много усилия успях да поръчам един фотоапарат,който беше със статус запитване,нито получих фотоапарат нито някой ми се обади,а при опит аз да се свържа с тях никакъв шан,дано при теб не се повтори същото.

# 142
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Освен да взема да им се обадя. Crossing Arms

# 143
  • Мнения: 4 393
С хиляда мъки поръчах от Зора хладилник, съдомиялна и фурна на майка ми. Пратили са ми на мейла, че поръчката е приета и чакам техен служител да ми звънне за уточнение на дата на доставка. Спестих й едни 300 лв. Simple Smile Дано всичко е ок.
За съжаление, не намерих добри оферти за котлони и абсорбатор никъде, но тях ще ги купува на място. 
Едит: Обадиха ми се, много бързо реагират, супер. Предложиха дори доставка утре, но се уговорихме във вторник следобяд да ги получа. Сега да видим Емаг кога ще ми пратят таблета за детето. Стискайте палци да не ми се размине поръчката, че към момента от тях ни вест, ни кост, а поръчката я направих сутринта в 7:30.

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 13:05 от инсп. Гаджет

# 144
  • Мнения: 6 833
В м-ни Зора има 20% намаление на неща, които не са включени в промоции. Отстъпките не са калкулирани предварително, а на касата ти приспадат сумата. Ние взехме прахосмукачка с около 40лв намаление.

# 145
  • Мнения: 3 917
От Техномаркет поръчах преса за коса и сокоизстисквачка. Отстъпката им е повече от 10%, за пресата например беше 20%. Предварително проверих цената й в сайта на Ремингрън, така че намалението си заслужава Peace

# 146
  • Мнения: 493
Аз също съм доволна от покупките си. От сайта на Техномаркет си поръчах прахосмукачка с 47% намаление, че моята сдаде багажа преди около месец и имах нужда. А от сайта на slowcooker си поръчах Crock Pot с 60% намаление. Макар, че Емаг продават продуктите на slowcooker днес не намалиха нито един техен продукт, а аз си направих вчера регистрация само и само да не изтърва някоя тяхна оферта  #2gunfire.

# 147
  • Мнения: 3 917
Има ли вече получени поръчки от Е Маг? Моята все още стои на статус регистрирана  Thinking

# 148
  • Мнения: 64
И на моята поръчка от ЕМаг пише статус: регистрирана поръчка. Чудя се дали изобщо ще пратят нещо, имам четири поръчани артикула от там.

# 149
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
Една приятелка днес е получила поръчания фотоапарат. От Нова Загора е.

# 150
  • Мнения: 3 917
Поръчка на моя позната също е дошла, но тя  е поръчала Лего в петък следобед,  моделът и в момента е намален. Тоест не от тези "шок цена".  Наистина и аз вече се  съмнявам ... Може и да излъжат, че артикула е изчерпан. Само не ми е ясно как като поръчах в 8 .00, а надписа изчерпано се появи в 9 и нещо  ooooh!

# 151
  • Мнения: 4 393
Същата работа и при мен. Пробвах да звънна на кол центъра им, но всичките им оператори били МНОГО заети и ме прати да си видя в акаунта статуса на поръчката. Както и да е, 7-дневният срок изтича в петък. Дано дотогава се появи куриер на Спиди с таблета на детето за Коледа. Ако не, ще търся коледни промоции по другите магазини.

# 152
  • Мнения: 3 917
Редактирам се. Явно статуса на поръчките в сайта се бави. Сестра ми е се свърала  с Е Маг от там любеЗно са обяснили, че поръчките са изпратени  и днес или утре ще бъдат получени.

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 11:06 от Ellinor*

# 153
  • шумен
  • Мнения: 100
Част от моята поръчка трябва да пристигне днес.Пэръчах си играчка кола и пилата на доктор шол,но пристига само играчката за което съм леко разочарована.

# 154
  • Мнения: 12
Днес има петъци Simple Smile

ЗОРА, разпродават целите си продуктови линии до 20% за 3 дни https://zora.bg/3dni/

Техномаркет - 11% само за днес http://www.technomarket.bg/

Технополис - 11% само за днес - без онлайн магазин https://technopolis.bg

успех на тези които работят до 17:30, жалко за по-късно работещите Simple Smile

# 155
  • Мнения: 12
Еее само аз ли пиша тук... а вие на готово  Thinking

добре де... до сега разглеждах сахтовете ... ЗОРА правят нещо като черен Великден Simple Smile

https://zora.bg/page/easter

ако засека другите ще пиша...

# 156
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 829
emag.bg и Техномаркет също

# 157
  • Мнения: 12
в ЗОРА има намаление до 50% на уреди за вграждане:

http://zora.bg/page/vgrajdane

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 360
за хиполенд имате ли инфо за тази година?

# 159
  • Мнения: 3 917
за хиполенд имате ли инфо за тази година?

В кои дни се правеше намалението през изминалите години?

# 160
  • Мнения: 1 517
не е лина 30-ти.11 newsm78

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Няма спомен,все си мисля,че беше заедно с хелуин,но прегледах из нета и май е ноември

# 162
  • Мнения: 455
Последен или предпоследен петък на ноември беше.

# 163
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Към 20.11 е било намалението в Хиполенд миналата година

# 164
  • София
  • Мнения: 44 129
за хиполенд имате ли инфо за тази година?

В кои дни се правеше намалението през изминалите години?
Темата е цели 10 страници, може да погледнете кога са били датите миналите години.

самият черен петък винаги е последния петък на месец ноември, тази година 27 се пада.

# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Последен или предпоследен петък на ноември беше.
Мерсаж

# 166
  • Мнения: 119
сега се обадих на тел 0291006  Хиполент на 20. 11. ми каза жената , че ще е
черният петък ...  аз ще ида в Благоевград най-близо ми е 😆 интересно ми е колко ще са намалени... имате ли опит ?

# 167
  • Мнения: 1 557
Миналата година беше 25%.

# 168
  • Мнения: 119
Миналата година беше 25%.
благодаря за отговора

# 169
  • Мнения: 2
Здравейте!

Някой знае ли със сигурност дали ще има черен петък при EMAG? Следил съм фейсбук страницата им, но отговарят на този тип въпроси "следете сайта ни за новости" итн, итн. Предни 2 години беше доста успешна кампанията, но тогава все още нямаха такава популярност, та за това ми се върти и мисълта, че е възможно да пропуснат тазгодишния черен петък.

# 170
  • София
  • Мнения: 3 797
Здравейте!

Някой знае ли със сигурност дали ще има черен петък при EMAG? Следил съм фейсбук страницата им, но отговарят на този тип въпроси "следете сайта ни за новости" итн, итн. Предни 2 години беше доста успешна кампанията, но тогава все още нямаха такава популярност, та за това ми се върти и мисълта, че е възможно да пропуснат тазгодишния черен петък.
Май четох някъде, че ще е другият петък.

# 171
  • София
  • Мнения: 1 209
Здравейте!

Някой знае ли със сигурност дали ще има черен петък при EMAG?

Сега гледах реклама - петък 27.11 . "Започваме рано сутринта " Laughing

# 172
  • Мнения: 220
А чували ли сте нещо за Техномаркет или Технополис, дали и те ще имат в петък?

# 173
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
И мен ме вълнува този въпрос. Миналата година в Технополис беше в последния петък на ноември. За тази година информация не намерих...

# 174
  • Мнения: 12
Хммм попроучих нещата и ето сигурните неща

Магазини ЗОРА - ще имат черен петък от 26ти-до 29ти Ноември
https://zora.bg/

Емаг - ще имат черен петък само на 27ми Ноември
http://www.emag.bg/

Техномаркет и Технополис - все още не се знае, най-вероятно ще имат. Не успях да се добера до инфо.

# 175
  • Мнения: 36
Ще имат и те, но дочух че там по-скоро ще е символичен -10 -15.

# 176
  • Мнения: 126
А някой от веригите магазини за дрехи обувки/дежурните в моловете/?

# 177
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Като цяло се очертава този петък да е черен на доста места. Днес видях, че ще има и в Ринг мол и в Дъ мол. В ресенския също ще е този петък. Та обувки да искаш Simple Smile

# 178
  • Мнения: 156
А някой от веригите магазини за дрехи обувки/дежурните в моловете/?
Във всички молове ще има намаления.
Сердика:
http://serdikacenter.bg/event/77

The Mall обещават да качат списъка скоро:
http://www.themall.bg/events/black-friday-v-the-mall.html

Paradise:
http://paradise-center.com/bg/sale_campaign/black-friday-2015_i908

# 179
  • Мнения: 14
Здравейте, решихте ли от къде ще си пазарувате за Черният петък. Аз си търся лаптоп, но не мога да се ориентирам от къде мога да си взема на по- добра цена. Помагайте, моля!

# 180
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Аз пък търся навигация за кола. За сега съм се спряла на една от Зора, но не можаха да ми отговорят дали обновяването на картите влиза в тази цена. Ако някъде другаде знаете за Garmin  на добри цени ще съм благодарна.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 677
Тази година псевдо петък, зора и технополис чакаха Техномаркет, той даде мижави 10% и накрая се съмнявам, че и Емаг ще пуснат нещо изгодно, след като конкуренция тази година няма

# 182
  • София
  • Мнения: 9 927
Школа Интелект, утре -30%  Peace

# 183
  • Мнения: 1 208
От Емаг бързо ли пристигат поръчките от черен петък? Даде ми срок за доставка 10 дена, което ми се струва много.

# 184
  • Мнения: 4 393
Миналата година почакат доста, може би даже повече от 10 дни.

# 185
  • София
  • Мнения: 1 209
От Емаг бързо ли пристигат поръчките от черен петък? Даде ми срок за доставка 10 дена, което ми се струва много.

И при мен бе така , но сега получих СМС , че пратката ще я доставят на 28.11 . Peace

# 186
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 741
Получих смс за доставка на поръчката от 29 до 1.12 да я очаквам.
Малко са безумни тези срокове, ама са супер бързи. Още чакам някакъв знак от Хиполенд за поръчките от миналата седмица.

# 187
  • Мнения: 1 557
Странно, аз моята от Хипо я получих още в понеделник, но я бях пуснала в четвъртък вечерта(бяха ми пратили код, като лоялен клиент, с който можех да ползвам отстъпката от черния петък в сряда и четвъртък). Хубавото при тях е, че винаги компенсират клиента, миналата година, на всички забавени над обявения за доставка срок, бяха изпратили талони за 25% отстъпка, които можеше да се използват през следващите 2-3 месеца.

# 188
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 741
Странно, аз моята от Хипо я получих още в понеделник, но я бях пуснала в четвъртък вечерта(бяха ми пратили код, като лоялен клиент, с който можех да ползвам отстъпката от черния петък в сряда и четвъртък). Хубавото при тях е, че винаги компенсират клиента, миналата година, на всички забавени над обявения за доставка срок, бяха изпратили талони за 25% отстъпка, които можеше да се използват през следващите 2-3 месеца.

Проверих си пощата, уж и двете поръчки са направени, в смисъл имам номера и т.н. Определено не са от стоките, които най-много се търсят като Лего например. Зор ми е до 10-ти да ги доставят, което е точно в срока им....

# 189
  • Мнения: 746
А пък аз си получих поръчка от Техномаркет направена четвъртък вечер, вчера в 10 ми я потвърдиха и тази сутрин дойде. Изненадаха ме много приятно.

# 190
  • Мнения: 68 703
Получих смс за доставка на поръчката от 29 до 1.12 да я очаквам.
Малко са безумни тези срокове, ама са супер бързи. Още чакам някакъв знак от Хиполенд за поръчките от миналата седмица.

При мен от Хиполенд ми даваше срок за доставка около 14 дена - това когато пусках поръчка от черния им петък. Изненадващо дойде във вторник Rolling Eyes

# 191
  • София
  • Мнения: 9 927
По Великден дали ще има черен петък? Трябва да си взема пералня, телевизор и прахосмукачка  Peace

# 192
  • Мнения: 1 517
По Великден дали ще има черен петък? Трябва да си взема пералня, телевизор и прахосмукачка  Peace
Още май е рано за да се обяви.
П.с. понеже и аз съм на вълна пералня, каква си избрала? newsm78

# 193
  • Мнения: 448
Знаете ли дали ще има пролетен Черен Петък по моловете тази година ? Предишни години имаше, ама сега нищо не се чува...

# 194
  • Мнения: 35 976
черният петък не е ли към края на есента, а не през пролетта?

# 195
  • Мнения: 448
По принцип да, но е имало и допълнителни по никое време... та се чудех дали някой не знае нещо.

# 196
  • Мнения: 14
Този месец на края чувам, че ще има черен петък. Избрала съм си няколко подаръка да си направя.  Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: 702
Този месец на края чувам, че ще има черен петък. Избрала съм си няколко подаръка да си направя.  Rolling Eyes

В кои магазини?

# 198
  • Мнения: 14
Разхождам се набелязвам си дрехи и после проверявам  дали магазина/фирмата предлагат Онлайн паразуване. Става лесно и бързо. Simple Smile

# 199
  • Мнения: 448
Този месец на края чувам, че ще има черен петък. Избрала съм си няколко подаръка да си направя.  Rolling Eyes
Краят какво ще рече ? 23 или 30 ?

Общи условия

Активация на акаунт