През АВГУСТ -2013 г. бебенце ще се роди и много ще ни весели

  • 27 805
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 68
Цитат: "........но не мога да си представя, Ники, че твоят лекар при първият преглед не ти го е изписал. На много мои познати които са забременели нормално също им го изписват- не съм лекар, не разбирам, но мисля че въобще не е вредно, даже  за мен е препоръчително от закъснението веднага да се слага утрогестан вагинално и да се пие дуфастон- НЕ апелирам към самолечение в никакъв случай,  просто се чудя на лекарите ви."

# 736
# 737
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Разбирам, че искате да помогнете, но Аста, ако правилно разбирам поста ти, предлагаш профилактично да се пие Утрогестан или Дуфастон. Това не мога да го разбера.
Абсолютно грешна идея. Прогестеронови препарати НЕ се пият профилактично и е лудост да се набеждава в непрофесионализъм и немарливост лекар, който е "пропуснал" да ги изпише профилактично. Мен повече би ме притеснил лекар, който изписва торба лекарства ей така за застраховка Wink Прогестерон се пие при доказана прогестеронова недостатъчност. Изследването е елементрно. Гледайте по-позитивно момичета, пиша го от позицията на човек с близо 4 годишни опити за бебе, т.е. съвсем не съм забременяла лесно. И не съм приемала прогестерон под никаква форма. Страховете през цялото време бяха огромни. Но е много лошо да живееш със свита душа и да мислиш лоши сценарии, да четеш лоши истории и да се страхуваш. Да, доверието в лекаря е много важно, открийте своя човек и му вярвайте, ако нещо ви притесни търсете второ мнение, но преди всичко мислете положително, не се загубвайте в страхове.
Весели празници и живи и здрави бебчета на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт