използвате ли инхалатори

  • 54 698
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 140
има си специални за инхалации, реално е като този в банките но в единични дози. http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=73

вентолин спец - само по лекарско предписание.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 635
Angel_Dust, мерси. По аптеките масово няма такъв и ме гледат като извънземно, когато търся.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте,мами!Аз също бях скептична,относно инхалаторите.Но бяхме се разболели,малкия ми син получи "бронхиолит" и влязохме в болницата.След като излязохме си купих инхалатор и сега го ползваме при всяка настинка.От аптеката си купуваме физиологичен разтвор,а ако положението е по сериозно си купих също и Ventolin за инхалации.Много съм доволна,защото  и каката го използва при такива случаи!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 28 650
Само да вметна за Вентолина - ползвайте го само след препоръка от педиатър, а не по ваша преценка.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 635
Само да вметна за Вентолина - ползвайте го само след препоръка от педиатър, а не по ваша преценка.

Абсолютно! Може би не съм се изразила добре в първия си пост. Ставаше въпрос за инхалации с физиологичен разтвор. Вентолин само в болницата.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 140
то не само ти, в 2-3 поста така се споменава вентолина, все едно е, като физ. р-р Wink и на мен ми направи впечатление....

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 14:49 от Angel_Dust

# 21
  • Мнения: 158
Angel_Dust, мерси. По аптеките масово няма такъв и ме гледат като извънземно, когато търся.

И мен така ме гледат, аз го копувам от аптека ерудита.Влез с сайта на аптеката и го погледни,аз съм гпворила с една аптекарка, която ми е доста по близо от ерудита да си го поръчвам от нея.Иначе повечето твърдят,че няма разлика, а тя е доста голяма,та тогава се чудя аз щом е еднакъв защо не използват за инжекции да речем tonimer?Ако не можеш да намериш от този, използвай си банка.

# 22
  • Мнения: 35
на аптека Ерудита в София 20ампули  физиологичен разтвор-по 10мл. са 6.82лв. и в момента имали в наличност.Така ми казаха по телефона вчера.

# 23
  • Мнения: 158
Точно тези са.

# 24
  • Мнения: 35
здравейте, купихме Инхалатора на ПИК Мистър Морков,  даже днес го изпробвахме за първи път, малката много го хареса и с желание и направихме една инхалация. Само не ми стана много ясно за почистването на консумативите- от аптеката ми казаха че само чашката веднъж на ден мога да стерилизирам с таблетки за студена вода ( понеже ги поръчах с пратка с инхалатора - видях че са таблетки за почистване на зъбни протези), а маската и маркучето ми казаха че мога да изплаквам с топла вода. в упътването за уреда пише че маската трябва да се почиства и със спирт. Вие така ли почиствате вашите консумативи на инхалаторите?

# 25
  • Мнения: 972
Взехме си инхалатор , когато сина ми беше на две години и направи три ларингита за една зима. Това е една от най-добрите ми покупки, която много отдавна си е избила парите. Правим инхалации само с физиологичен разтвор и помагат страшно много. Вентолина е силно лекарство и лесно може да се предозира, така че не експериментирайте с него Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 169
И ние много ползваме, имаме на Омрон. С физ.р-р, налагало се е и с вентолин...много бързо му слиза всичко надолу в гърдите и прави хрипове. Но откакто имам инхалатор, за 2-3 дни всичко минава! Hug
А тези ампулките ги продават навсякъде, ама не казваш за нос, а просто физиологичен разтвор на ампули и това е, аз поне лично от 15 различни аптеки съм купувала и винаги ги е имало.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 140
ампули има физ. р-р, но е за нос, ако не уточниш спец, че ти трябва за  инхалации ест ще ти дадът ампулка, но не е подходяща.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 635
Пазарувам в няколко аптеки обикновено. В нито една не са и чували за физ.разтвор за инхалации. Винаги ми дават от този за нос. Затова питах по-нагоре. Абсолютно всеки път уточнявам, че ми трябва за инхалации.

# 29
  • Мнения: 158
Разтворът за инхалации трябва да бъде инжекционен.

Общи условия

Активация на акаунт