Места за даряване, различни от домовете за деца.

  • 80 586
  • 122
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Привет на всички.
Да пусна темата ме провокираха многото мейли и телефонни обаждания, които ДБМ получава всекидневно. С въпроса "КЪДЕ да дам старите си дрехи? В кой дом за деца?"

Много от пишещите тук знаят, че в домовете все по-рядко приемат дрехи. Причините са различни и не това е идеята на темата.
В същото време има много други места, където вещите ни са нужни, но малко хора имат актуална информация за тях. По принцип няма единна база данни за такива държавни институции. Никой не поддържа такава, никой не актуализира малко наличната, никой не може да каже в даден момент , кои са местата където определни нужди се появяват, но те не стигат до голяма част от обществото.
Ние от ДБМ имаме информация само за около 20 дома за деца и редовно се пише ако има нужда от нещо конкретно. Социално слабите семейства и останалите целеви групи, които подкрепяме са много, но има страшно много места, където всеки би могъл да е полезен ако има информация.
Предлагам в тази тема да пишем за такива места и да събираме информацията. Който каквото знае да го пише и който иска и може да помага.

1. Домове за стари хора.
2. Кризистни центрове.
3. Звена "Майка и бебе".
4. Центрове за обществена подкрепа.
5. Психиатрични клиники.
6.Домове за стари хора с деменции и увреждания.
7. Комуни
8. Социални служби и Отделите за закрила на деца.
9. Домовете за временно настаняване.
10. Помощни училища .
11. Центровете(лагерите) за бежанци.
12. Защитените и наблюдавани жилища.
13. Други НПОта, който подкрепят различни целеви групи.

Моля, колегите от др. НПОта да пишат спокойно и да казват какво е необходимо.

Вероятно пропускам някои, но за тези се сещам сега.
Молбата ми е, за да сме по-бързи и точни, да се дават конкретни нужди, адрес и тел. за контакт.

Хайде, има много места, само трябва да съберем инфото от цялата страна до колкото можем  Hug
Новата Година с нова хубава тема  bouquet

Умолявам всички, които се интересуват от информацията в темата, да НЕ питат тук къде да дарят, а просто да прочетат и да си изберът място. Темата НЕ да се пита, а да се публикува  информация за самите места. МОЛЯ , не питайте в темата, ЧЕТЕТЕ!
Благодаря  Hug

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 21:28 от lavender

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И веднага продължавам.
Инфото е от фейсбук, от днес Peace

1.Цветелина Нешкова, "АРГИ", тел.02/9446389, събира дрехи за бежанските лагери.
Нямам личен контакт Rolling Eyes

 В България има на 3 места:
- в София, в Нова Загора и в Хасковско, като в хасковско са два - в с. Пъстрогор и гр. Любимец. В гр. Любимец лагера е по-скоро транзитен, където бежанците престояват по-кратко време, на затворен режим. След разни процедури ги преместват в Пъстрогор, където ги настаняват в нещо като общежитие с по-свободен режим. Там вече имат и някаква издръжка от 60 лв. В Пъстрогор са настанени предимно семейства. Към момента има 75 деца, 75 жени и мъже. Не се знае обаче децата по възраст и пол какви са. Там има нужда от посуда, дрехи, одеала, храна, обувки, санитарни пособия.
В Любимец има нужда най-вече от мъжки дрехи и обувки. Свържете на лични с  Фейщица за контакт.
 Ето как може да оставите за бежанските лагери даренията си:
През деня приемат дарения на Евлоги Георгиев 167а (Алианс за регионални и граждански инициативи - 02/ 944 63 89), а вечер от 18 до 20ч, бул. Витоша 146 (Асоциация "Свободна Сирия"). За София предлагат и транспорт, тоест дарителят трябва само да сортира дрехите, те минават и си ги извозват.
Имат нужда основно от зимни дрехи, но също така събират и санитарни материали от първа необходимост - дамски превръзки, памперси, салфетки, сапуни и т.н.
 


2. Ето информацията за Курило- психиатричната клиника. Контакт не трябва. Отива се на портала - Психиатрична болница "Иван Рилски", от там пускат до женското отделение и там се качват нещата. Информацията е от д-р Ирина Лазарова, тя е завеждащата отделението. Единствено условие - дрехите да са чисти. Взимат обувки, чанти, шапки, всякакви дрехи. Без шалове и без колани, по обясними причини. Също одеала, чаршафи, отскоро и лекарства, които са останали излишни - нямат особени претенции, те ще си ги проверяват и което не става, го изхвърлят.

3.  http://www.podslon.org/index.php?m=2&style=0&m1=0

4. Наблюдаваното жилище на БЧК " Шарената къща"  в с. Лозен. Ива Михайлова, тел.0888 616416.
Имат нужда от учебници за 8 кл. , чорапи и обувки. Ива ще се включи в темата Peace

5. в Пловдив в звено "Майка и дете" на ул. Стою Шишков 1  приемат дрехи, домашни посуди, чаршафи, пердета, одеяла.... всичко, което е нужно за оборудването на квартира. Капацитета е 9 майки, които след определени месеци биват настанявани в общински жилища - напълно празни и затова всяко подарено нещо им е от полза. Добре е първо да се свържете по телефона  
http://decaisemeistva-plovdiv.org/contacts-zmb.htm

6.Сдружение "Паралелен свят" основано от майки на деца с увреждания също помагат на социално слаби семейства и периодично приемат дрехи. / Пловдив, ул Родопи 70, тел. 0320660247

7.Към Комплекса за социални услуги "Св Георги" Пловдив има:
„Защитено жилище за хора с психични разстройства”
„Преходно жилище за лица с умствена изостаналост”
Там са настанени младежи навършили пълнолетие, повечето от които си нямат близки, бивши възпитаници на домове....  Не отказват шампоани, пасти и четки за зъби, гъби за баня... радват се и на развекателни игри - домино, шах, топки, пъзели.... екстри, за които средства много не се намират    Епизодично приемат и дрехи, но е добре предварително да се уговори . Настанени са общо около 30 младежа.

8. Сдружение "МИГ - Крайморие" - 0886/225 222
Поддържаме школи по приложно изкуство - изработка на имитационна бижутерия, рисуване, изработване на картички, народни танци и изработка на сапуни.
Необходими са ни дрехи, обувки,детски играчки, учебни пособия, хранителни продукти и материали за школите

Галина Димитрова,
председател на сдружение "МИГ - Крайморие" - 0886/225 222

9. Всекидневни вещи, необходими за престоя на децата в детските клиники в София.
Детски книжки - всякакви.
Детски играчки, но не плюшени, конструктори, пъзели - такива неща.
Материали за рисуване - бои, флумастри, листове - всичко. Ортопедията в Горна баня, в детско офталмологично на ИСУЛ, в педиатрията, в 5-та градска - никъде няма нищо такова, а някои от децата са там с месеци:( и родителите им колкото и да се стараят, не могат да занесат много развлечения.

10. Кризисен център за деца -жертви на насилие и трафик, намира се близо до Велико Търново.
Необходими са постоянно (понеже децата се сменят постоянно) запазени и що годе актуални дрехи и обувки, като за девойки между 10 и 18 години. Не ни достигат средства за материали за приложни занимания (фулмастри, хартия, бои, глини, прежди, лепила, мъниста и т.н). Радваме се на ново бельо и чорапи, на козметика и списания.
Verte e човека за контакти.

11. Във Варна.
 
http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/318339224951486/

12.За Фондация "Бетел България"- клон на  Associacion Betel Internacional, Espana
http://www.betelbulgaria.org/

 Неправителствена организация , регистрирана в обществена полза  в регистъра на Министерство на правосъдието за ЮЛНЦ  N 7474/2004 г.за изграждане на защитени жилища и оказване безвъзмездна помощ на лица ,  страдащи от зависимости към алкохол или наркотични вещества,  бездомни лица, младежи над  18 години , напускащи институциите за деца без родителски грижи., подпомагане и консултиране на семействата на зависимите, организираме и провеждаме превенционни програми по училища и младежки центрове, активно работим с медии,други неправителствени и държавни или общински структури по проблемите на зависимите.

нужди, подадени от тях:
 храни, дрехи и обувки,долно бельо и чаршафи,лекарства,почистващи и хигиенни материали.Събираме и извозваме стари мебели,бяла и черна техника,търсим всякаква работа  от полето на дейности , които сме посочили по-горе. Търсим доброволец  ИТ специалист за поддръжка и обогатяване на сайта ни,обучение на офис асистента в ИТ умения .

13. Сдружение  „Подари надежда”.
От село  ,област Пловдив  и се занимаваме изцяло с благотворителност .Съществуваме от 3 години , за това време сме хранели 50 човека ,веднъж седмично –първо,второ и десерт,кофичка кисело млеко и хляб. Дарили сме дрехи,играчки,обувки и пантофки за децата ,както от Скутаре,така и в цялата община Марица,дрехи и обувки за възрастни хора както и посуда и хранителни пакети,одеала,оликотени завивки,чаршафи и други.  Имаме нужда от абсолютно всичко в натура с което можем да бъдем подпомогнати.
телефон за контакти 0878345255.

14. http://amalipe.com/index.php?nav=Contacts&lang=1

Център за междуетнически диалог и толерантност "Амалипе" е водеща ромска организация, която работи за равноправно интегриране на ромите в българското общество. Организацията играе централна роля в организирането на ромското гражданско движение и реализира застъпнически дейности за интеграция на ромите пред държавните институции.

Може да се изпратят дрехи, обувки, аксесоари, помагала, книги, играчки... а вероятно и други неща.

15.   ЦОП /Център за обществена подкрепа/ в град Долна Митрополия, област Плевен.
  В центъра работят и със социално слаби семейства от общината. Приемат дрешки за деца от всякаква възраст, обувки, играчки, памперси. Мейл: cop_d.mitrorpolia@abv.bg,
телефон 06552/ 20-34. За контакт- Кръстева.

16. гр. Трън, ЦОП (център за обществена подкрепа)-дрехи и обувки за деца от 0 до 18г.

Подкрепя и работи с деца в района
Публикувам адреса на ЦОПа, който е в сградата на лесничейството и се открива много лесно.
гр. Трън
ул. "Ал. Стамболийски" 25

077319272-ЦОП

17.   "Център за настаняване от семеен тип за деца с увреждания" към КСУ Олга Скобелева

Настанени 11 деца на възраст между 8 и 12 години. Имат нужда от детски седалки за автомобили. Децата се транспортират всеки ден до специализирани дневни центрове и училища, но поради различните им заболявания / включително психическти/  и малкото персонал , трудно се удържат с обикновенните колани, а седалки не са им подсигурени.
Ако някой може да помогне може да ги отнесе директно в КСУ Олга Скобелева и да каже , че са за центъра или да се свържи с някой от доброволците на ДБМ звено Пловдив, тъй като от известно време посещаваме и този център.

http://www.--reklamen-spam--/video/2013/03/01/390-dom_za_nashite_detsa_video

Последна редакция: нд, 12 май 2013, 21:03 от lavender

# 2
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да се включа и аз с малко инфо, макар, че твоето е доста изчерпателно   bouquet
Детските градини по селата или в ромските квартали. Там имат нужда и от дрешки и от играчки.
В детските отделения , особено в по-малките градове също понякога имат нужда от играчки и дрехи. Изискванията към играчките е да не са плюшени,  тъй като трудно се поддържат. Задължително дрешките и играчките са чисти, здрави и годни за употреба. Носила съм и храна /АМ , каши/, памперси, биберони, завивки, кремчета за подсичане, но за тези неща, трябва предварително да се чуете със завеждащия отделение, за да ви каже може или не може.
Отделите закрила на детето по населени места не знам как реагират и  дали приемат детски дрешки. Нашите имат оставени няколко кашона дрехи, за да дават веднага и да не ме търсят на пожар. В Дирекция Социално подпомагане също съм оставила доста дрехи, особено преди зимните месеци, за да пооблекат хората, които ходят за различни видове помощи.
Различните видове общежития и центрове за настаняване / за Сф  тези в Красна поляна, Люлин 3 мисля/ там също има нужда от дрехи и обувки всякакви.Но повече инфо можете да получите пак от ОЗД или НПО-та, които работят с хора от тези общежития.
Ако се сетя нещо, ще пиша.
Рос, браво!   bouquet

# 3
  • Мнения: 620
хей момичета за много години  Heart Eyes Браво на вас!  Hug


Правя сега една акция за Нови Хан. Събрах доста неща, играчки, дрехи, рс-и, книги. Та приемат всичко, поне не са ми казали, че не искат нещо.

Ще пусна нова тема, ако някои иска да ми съдейства.

чудесни сте и дрерзайте   bouquet

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Браво, Роси!  Наистина темата е нужна, защото поради ред ограничения наложени със закони и наредби, в домовете се приема.... кажи речи само въздух  Crossing Arms

Към момента в Пловдив в звено "Майка и дете" на ул. Стою Шишков 1 ни приемат дрехи, домашни посуди, чаршафи, пердета, одеяла.... всичко, което е нужно за оборудването на квартира. Капацитета е 9 майки, които след определени месеци биват настанявани в общински жилища - напълно празни и затова всяко подарено нещо им е от полза. Добре е първо да се свържете по телефона  Peace
http://decaisemeistva-plovdiv.org/contacts-zmb.htm

Сдружение "Паралелен свят" основано от майки на деца с увреждания също помагат на социално слаби семейства и периодично приемат дрехи. / Пловдив, ул Родопи 70, тел. 0320660247/
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0% … 2/126561910698151

Към Комплекса за социални услуги "Св Георги" Пловдив има
„Защитено жилище за хора с психични разстройства”
„Преходно жилище за лица с умствена изостаналост”
Там са настанени младежи навършили пълнолетие, повечето от които си нямат близки, бивши възпитаници на домове....  Не отказват шампоани, пасти и четки за зъби, гъби за баня... радват се и на развекателни игри - домино, шах, топки, пъзели.... екстри, за които средства много не се намират  Mr. Green  Епизодично приемат и дрехи, но е добре предварително да се уговори . Настанени са общо около 30 младежа.
http://ksu-svgeorgi.org/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/







Последна редакция: чт, 03 яну 2013, 15:26 от antom

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 10:05 от lavender

# 6
Роси, с удоволствие се включвам в темата. И към мен много често се обръщат различни хора с въпроса, къде могат да занесат запазените си вещи, за да ги използват нуждаещи се. Смятам, че е много ценно да има един форум, в който да се срещат хората, които имат нужда и тези, които могат да предложат нещо полезно. Ето сега, например, както ти си писала при нас в наблюдаваното жилище на БЧК в с. Лозен "Шарената къща", имаме много младежи- ученици в различни класове. Знаете, че комплект учебници струват доста. Спешно се нуждаем от учебници за 8-ми клас. Нямаме претенции към издателството. Който има възможност да ни предостави, може да ми звъни спокойно!

Ивелина Михайлова - управител на НЖ
тел. 0888 616 416  

# 7
  • Мнения: 159
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

# 8
  • Мнения: 395
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=677660.0
Ето, тук макар, че тазгодишната кампания приключи, жената пише, че през цялата година ще събира помощи.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да се включа и аз с малко инфо, макар, че твоето е доста изчерпателно   bouquet
Детските градини по селата или в ромските квартали. Там имат нужда и от дрешки и от играчки.
Рос, браво!   bouquet

Не е точно по темата, обаче да споделя опит. Когато имам много ненужни дрехи отивам в началото на някоя ромска махала и ги остявам на видно място. За има-няма 10-15 мин. всичко е взето.
Бях събрала един чувал с плюшени играчки. И него го оставих по същият начин в ромската махала. Децата много се зарадваха на плюшковците.

# 10
  • София
  • Мнения: 673
Здравейте, момичета!

Запис да ви следя:) Ако имате нужда от дрехи (женски) размер 42-44, моля пишете. С детски момичешки за 2-3-4 годишно бих могла да помогна

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте, момичета!

Запис да ви следя:) Ако имате нужда от дрехи (женски) размер 42-44, моля пишете. С детски момичешки за 2-3-4 годишно бих могла да помогна

Момичета, пуснахме темата, за да се даряват нещата на указаните в началния постинг разни неща.
В момента ДБМ няма нужда от дрехи. Вероятно, много от местата, за които сме писали имат, но всеки трябва да си провери сам за себе си къде ще са нужни задалените от него дрехи. Темата не е за да събираме дарения, а за да помогнем на желаещите да дарят на правилните места. Те са написани в първите постинги.
Ще се наложи всеки сам да си избере, след като се свърже със съответните институции и хора Peace

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

Каква информация точно ти е необходима?

# 13
  • Мнения: 159
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

Каква информация точно ти е необходима?

Интересува ме къде в Пловдив или района мога да даря дрехи за млади жени/тийнейджърки. Видях, че има доста други теми, които също ще разгледам.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Antom е писала именно за Пловдив и то в тази тема Hug

# 15
  • Мнения: 199
Дами, Пловдив в звено "Майка и дете"  приемат ли дрехи за майките? Защото нямам дете и с детски дрешки не мога да помогна. Аз съм малък калибър не знам и за майките колко биха били подходящи, но за всеки влак си има пътници.  Rolling Eyes

# 16
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Дами, Пловдив в звено "Майка и дете"  приемат ли дрехи за майките? Защото нямам дете и с детски дрешки не мога да помогна. Аз съм малък калибър не знам и за майките колко биха били подходящи, но за всеки влак си има пътници.  Rolling Eyes
...
Интересува ме къде в Пловдив или района мога да даря дрехи за млади жени/тийнейджърки. Видях, че има доста други теми, които също ще разгледам.

В поста ми на първа страница съм пуснала линкове, в които има телефони за контакт. Какъвто и отговор да ви дам, шанса да е актуален към момента е 50/50  Mr. Green Когато аз съм ходила са взимали, дали още имат необходимост..... звъните и питате  Wink
Както и  lavender е писала, идеята за създаването на тази тема е да се издирят адреси и телефони за контакт на места, които ДБМ е посещавало епизодично и е имало нужда от дрехи, обувки, учебници.... , но тъй като звената на движението си имат конкретни домове, с които работят тези места не са в обсега на постоянното им обгрижване от тях. Затова и споделяме вариантите за контакт, на които вие самите да си позвъните и проверите .... един вид да спестим време в търсене на телефон   Peace  Повярвайте ситуациите в институциите всеки ден са различни / както и нуждите/ затова само чрез директно отправен въпрос към тях, можете да научите точните нужди  Hug

# 17
  • Мнения: 18
Здравейте,
Благодаря, че се пусна тази тема, председател съм на неправителствена организация, която работи със социално слаби семейства в град Варна, насочили сме вниманието си към децата и младите майки.
Поддържаме школи по приложно изкуство - изработка на имитационна бижутерия, рисуване, изработване на картички, народни танци и изработка на сапуни.

Необходими са ни дрехи, обувки,детски играчки, учебни пособия, хранителни продукти и материали за школите

Галина Димитрова,
председател на сдружение "МИГ - Крайморие" - 0886/225 222

# 18
  • Мнения: 4 195
Покрай престоя ми с децата от Св. Параскева по всички детски болници искам да ви кажа от какво имат нужда там - всички детски отделения:

Детски книжки - всякакви, нямат никакви.
Детски играчки, но не плюшени, конструктори, пъзели - такива неща.
Материали за рисуване - бои, флумастри, листове - всичко. Била съм в ортопедията в Горна баня, в детско офталмологично на ИСУЛ, в педиатрията, в 5-та градска - никъде няма нищо такова, а някоиу от децата са там с месеци:( и родителите им колкото и да се стараят, не могат да занесат много развлечения. Peace

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Покрай престоя ми с децата от Св. Параскева по всички детски болници искам да ви кажа от какво имат нужда там - всички детски отделения:

Детски книжки - всякакви, нямат никакви.
Детски играчки, но не плюшени, конструктори, пъзели - такива неща.
Материали за рисуване - бои, флумастри, листове - всичко. Била съм в ортопедията в Горна баня, в детско офталмологично на ИСУЛ, в педиатрията, в 5-та градска - никъде няма нищо такова, а някоиу от децата са там с месеци:( и родителите им колкото и да се стараят, не могат да занесат много развлечения. Peace

Крис, тук възниква въпроса........кого да търсят хората ако искат да оставят нещо там?
Ще се опитам в първия или втория ми пост да вкарам всичко до момента написано Peace

# 20
  • Мнения: 4 195
Нямам контакти - просто ги носят в болницата и търсят някого в детското отделения - завеждащ лекар или друго. Няма да върнат никого, имат нужда Peace

# 21
  • Мнения: 5 602
Бихте ли написали координатите на бежанските лагери .Гледам,във ФБ е коментирано,че идват боси и по сандали .... Sad

# 22
# 23
а др.места в страната има ли които да търсят дрехи за деца,обувки и др.консумативи?примерно В.Търново,Севлиево,Габрово,Казанлък,Ст.Загора?
благодаря предварително за отговора

# 24
  • Мнения: 5 602
с. Балван ( ВеликоТърновско )-дома за времено настаняване на деца ( не знам така ли се води).Там съм давала дрехи и обувки и момичето ми каза,че имат нужда. Дори на сестра ми балната рокля отиде там,за реквизит при представления .Ако не се лъжа май и за булченска я ползваха веднъж.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Бихте ли написали координатите на бежанските лагери .Гледам,във ФБ е коментирано,че идват боси и по сандали .... Sad

Да, когато ги имаме . Трябва време хората да проучат и обобщят инфото , за да е максимлано точно тук Hug

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
с. Балван ( ВеликоТърновско )-дома за времено настаняване на деца ( не знам така ли се води).Там съм давала дрехи и обувки и момичето ми каза,че имат нужда. Дори на сестра ми балната рокля отиде там,за реквизит при представления .Ако не се лъжа май и за булченска я ползваха веднъж.

Трапезица, тук ще пускаме само ПРОВЕРЕНА и актуална информация. Ако имаш възможност провери дали сега е така там и дай нуждите и координатите  bouquet А аз ще добавям всичко в първите два постинга Peace Така че, следете и там, защото някоя информация ми се подава през фейса и не я слагам отделно тук а директно горе.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
а др.места в страната има ли които да търсят дрехи за деца,обувки и др.консумативи?примерно В.Търново,Севлиево,Габрово,Казанлък,Ст.Загора?
благодаря предварително за отговора

Ако се появят, ще ги споделим Peace
Вероятно има, но някой трябва да ги издири.

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Малко инфо за бежанските  лагери. В България има на 3 места - в София, в Нова Загора и в Хасковско, като в хасковско са два - в с. Пъстрогор и гр. Любимец. В гр. Любимец лагера е по-скоро транзитен, където бежанците престояват по-кратко време, на затворен режим. След разни процедури / не ми са съвсем ясни/ ги преместват в Пъстрогор, където ги настаняват в нещо като общежитие с по-свободен режим. Там вече имат и някаква издръжка от 60 лв. В Пъстрогор са настанени предимно семейства. Към момента има 75 деца, 75 жени и мъже. Не се знае обаче децата по възраст и пол какви са. Там има нужда от посуда, дрехи, одеала, храна, обувки, санитарни пособия.
В Любимец има нужда най-вече от мъжки дрехи и обувки. Ако някой иска да помогне, нека го коментираме на ЛС, за да не пълним темата тук. На различни места има възможност да се събират нещата, а за тези от Сф, ще има хора, които ще минават и събират приготвеното.  По-късно очаквам да се включи в темата и колежката, която координира нещата в Хасково.

# 29
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
с. Балван ( ВеликоТърновско )-дома за времено настаняване на деца ( не знам така ли се води).Там съм давала дрехи и обувки и момичето ми каза,че имат нужда. Дори на сестра ми балната рокля отиде там,за реквизит при представления .Ако не се лъжа май и за булченска я ползваха веднъж.
Здравейте, Трапезица ми писа за темата  Grinning. Аз съм "момичето", работя в Кризисен център за деца -жертви на насилие и трафик, намира се близо до Велико Търново. Не получаваме много дарения, предимно персонала ходим и просим от познати, трябват ни постоянно (понеже децата се сменят постоянно) запазени и що годе актуални дрехи и обувки, като за девойки между 10 и 18 години. Не ни достигат средства за материали за приложни занимания (фулмастри, хартия, бои, глини, прежди, лепила, мъниста и т.н). Радваме се на ново бельо и чорапи, на козметика и списания. Дано не ви звуча прекалено нахално... Ако някой мисли, че може да ни е полезен, ще се радвам да се свържем на лични съобщения.
Трапезица, балната рокля има дълъг и бурен живот, продължава да се изявява на сцена и по Хелоуин   bouquet

# 30
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Вкарала съм всичко , сложено от вас последните дни.

Verte, има ли начин да оставиш някакъв мейл или тел. Много от хората, които ще прочетат темата не са регистрирани тук....

# 31
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Нуждите на колегите от фондация П.У.Л.С.
Няма как да ги вкарам в първите ми постове и ги оставям в отделен.

Списък на необходими неща за клиенти на кризисен център и рехабилитационнапрограма на Фондация „П.У.Л.С.”


Бебета
-   памперси (от 2-ри до 6-ти размер)
-   шишета (за вода и храна)
-   мокри кърпички
-   пюрета
-   детски каши
-   хумана
-   детски  термометър
-   детско спално бельо
-   детски спален комплект
-   детски хавлии
-   детски пижами
-   пантофки
-   детски прибори
-   проходилка
-   детски колички
-   гърне
-   проходилка
-   постелки за напикаване

Юноши
-   дрехи (момичета/момчета) за всеки сезон
-   якета
-   панталони
-   близи
-   обувки

Възрастни
-   апарат за кръвно
-   хавлии/халати
-   пижами
-   ж. обувки с номера от 27 до 39
-   чехли
-   гребени
-   памперси за възрастни
-   пролетни якета
-   дрехи за всеки сезон

Кризисен център-база
-   паста и четки за зъби
-   почистващи препарати
-   кухненска посуда
-   покривала за легла
-   дамски превръзки
-   сапуни/шампоани
-   детски прибори
-   холна масичка
-   походно легло


За повече информация: Юлия Андонова – консултант 076 60 10 10, 0894 502 956


# 32
  • Мнения: 734
Здравейте и поздравления за темата!  thumbsup

Ние имаме един матрак за спалня, който е много запазен и само стои опакован за вечни времена, в мазето. Simple Smile Ще се радвам да намери нов притежател, който има по-голяма нужда от него. Матракът е с размер 1.40/1.90м или 1.40/2.00м, не съм съвсем сигурна кое от двете е. Намирам се в София.
Чудя се дали в тази фондация П.У.Л.С. ще им е от полза..... newsm78 Други идеи?
Сложното е, че нямам идея как да го транспортирам.  Thinking

# 33
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте и поздравления за темата!  thumbsup

Ние имаме един матрак за спалня, който е много запазен и само стои опакован за вечни времена, в мазето. Simple Smile Ще се радвам да намери нов притежател, който има по-голяма нужда от него. Матракът е с размер 1.40/1.90м или 1.40/2.00м, не съм съвсем сигурна кое от двете е. Намирам се в София.
Чудя се дали в тази фондация П.У.Л.С. ще им е от полза..... newsm78 Други идеи?
Сложното е, че нямам идея как да го транспортирам.  Thinking


Здравейте.
Най-добре звъннете и питайте Юлия Андонова. Мисля, че имат вариант за транспорт Peace

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Колегите от
http://www.betelbulgaria.org/

се нуждаят от:

храни, дрехи и обувки,долно бельо и чаршафи,лекарства,почистващи и хигиенни материали.Събираме и извозваме стари мебели,бяла и черна техника,търсим всякаква работа  от полето на дейности , които сме посочили по-горе. Търсим доброволец  ИТ специалист за поддръжка и обогатяване на сайта ни,обучение на офис асистента в ИТ умения .

# 35
  • Мнения: 1 266
Здравейте,

"Макове за Мери" е НПО в подкрепа на родители, преживели загуба на бебе. (Може би след време ще подкрепяме и родители, загубили по-голямо дете, но засега се опитвам да поддържам каузата обозрима.)
В момента приоритет ни е промяната на Закона за гражданската регистрация, за да могат родителите на мъртвородени бебета да погребват или кремират децата си, които според сегашното законодателство се третират като "болничен отпадък" и се изгарят.
От м. февруари стартира първата за България група за емоционална подкрепа и взаимопомощ.

Ето няколко начина, по които можете да ни помогнете - не само финансово Simple Smile
Благодаря!

# 36
  • Мнения: 1
колко е хубаво да се знае, че макар и с малко, всеки може да помогне!
аз имам идеи за хартията, необходима на детските центрове или на детските отделения на болниците. навсякъде, където има ксерокс, може да се пита-винаги има бракувани листи, които някой вече е платил и по принцип изхвърлят, а те са чисти от едната страна. според мен могат спокойно да се използват за рязане, лепене, рисуване. аз така си изкарах студентството, с рециклирана хартия  Simple Smile.
как ви се струва идеята? аз лично ще посъбера малко и бих могла да разнеса малко хартия в болниците в сф, трябва да си потърся само контакти с различните отделения.

# 37
  • Мнения: 14
Здравейте на всички ! Председател съм на сдружение с нестопаска цел ,изцяло в обществена полза „Подари надежда”. От село Скутаре сме ,област Пловдив  и се занимаваме изцяло с благотворителност .Съществуваме от 3 години , за това време сме хранели 50 човека ,веднъж седмично –първо,второ и десерт,кофичка кисело млеко и хляб. Дарили сме дрехи,играчки,обувки и пантофки за децата ,както от Скутаре,така и в цялата община Марица,дрехи и обувки за възрастни хора както и посуда и хранителни пакети,одеала,оликотени завивки,чаршафи и други. На вашето запитване от какво имаме нужда смятам,че отговора вече е ясен. Имаме нужда от абсолютно всичко в натура с което можем да бъдем подпомогнати.
телефон за контакти 0878345255

# 38
Здравейте, вкъщи имаме 3 момичета, които са затрупани от баба им с играчки. Искаме да дарим играчки на нуждаещи се деца, но повечето са плюшени, а като гледам какво сте писали никъде не искат плюшени. Имаме и една детска кухня за даряване и гумени играчки. Кажете ми къде имат  нужда от тези неща.

# 39
  • Мнения: 14
Десислава Гълъбова  добър вечер,ако сте от Пловдив,можете да ми звъннете на телефона и да се разберем,ние се нуждаем от всичко.

# 40
  • Мнения: 59
Здравейте bambina_pld, аз съм Десислава Гълъбова, преди малко не си бях влязла в профила. Аз съм в София, но играчките могат да се изпратят и по пощата. Щом има желание има и начин.

# 41
Искам да попитам къде мога да дам бебешки дрешки за момченце до 7 месеца

# 42
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Искам да попитам къде мога да дам бебешки дрешки за момченце до 7 месеца

Смисъла на темата е да се систематизират местата в началото на темата и  не през пост да има запитвания "къде да даря?" На първа страница има доста възможни места, само си избирате, свързвате се с тях, ако има координати и изпращате или носите нещата.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам да попитам къде мога да дам бебешки дрешки за момченце до 7 месеца

Смисъла на темата е да се систематизират местата в началото на темата и  не през пост да има запитвания "къде да даря?" На първа страница има доста възможни места, само си избирате, свързвате се с тях, ако има координати и изпращате или носите нещата.

И аз разчитам на молбата ни да не се пита тук и да се публикуват въпроси. Темата  ще е полезна ако спрете да питате КЪДЕ. Четете, има достатъчно места и без да питате  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 615
Здравейте и от мен! Случайно се свързах с една фондация, работеща с роми: http://amalipe.com/. Те приемат буквално всичко, защото хората, които подпомагат са много и сред тях винаги някой има нужда от нещо. Имам съгласие от тяхна страна да споделя за дейността им, макар че не сме се срещали лично.
Може да се изпратят дрехи, обувки, аксесоари, помагала, книги, играчки... а вероятно и други неща. Контактите са на сайта.

# 45
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  bouquet
Готово Peace

# 46
  • Мнения: 420
ЦОП /Център за обществена подкрепа/ в град Долна Митрополия, област Плевен. В центъра работят и със социално слаби семейства от общината. Приемат дрешки за деца от всякаква възраст, обувки, играчки, памперси. Мейл: cop_d.mitropolia@abv.bg, телефон 06552/ 20-34. За контакт- Кръстева. Между cop и d. mitropolia има _, но не се вижда от подчертаното.

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 11:32 от tired

# 47
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Днес ходих до     
ПРИЮТ ЗА БЕЗНАДЗОРНИ ДЕЦА “МАЙКА ТЕРЕЗА”  Пловдив
Там са настанени деца от 3 до 18г. Нужда от дрехи имат целогодишно, но очаквам потвърждение и от директора / днес почиваше и не можах да се срещна лично/ Щом имам окончателно потвърждение ще пусна координатите  Peace

# 48
# 49
  • Мнения: 734
Аз наминавам само да се похваля, че матракът е при фондация ПУЛС и се надявам да си намери нов дом скоро.  Peace

# 50
  • Мнения: 10
Приготвила съм малко мъжки дрехи да занеса в четвъртък на ф-ция Бетел (№12 от този пост: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=695988.msg23948096#msg23948096 )

Ако някой от кв, Изток има желание да се включи (по възможност, да не е с обемисти неща),  може да ми донесе неща до сряда на кино Изток - пишете ми ЛС.

# 51
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много се радваме, че темата има смисъл и всеки намира местата, където може да помогне Hug
Страхотни сте  bouquet

# 52
  • Мнения: 23
Аз също подготвям да изпратя дрешки и др. дребни неща, но искам и да попитам дали няма възможност да се закове темата отгоре, тъй като потъва ако не се пише, а нуждата от тази информация ще я има и занапред (надявам се Simple Smile ).

Благодаря!

# 53
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз също подготвям да изпратя дрешки и др. дребни неща, но искам и да попитам дали няма възможност да се закове темата отгоре, тъй като потъва ако не се пише, а нуждата от тази информация ще я има и занапред (надявам се Simple Smile ).

Благодаря!

сега ще пиша Peace

# 54
  • Мнения: 10
Здравейте! Бих искала да даря балната си рокля, но не знам къде. Ако може да ми предложите място, на което бих могла да я изпратя.

# 55
  • Мнения: 395
Здравейте! Бих искала да даря балната си рокля, но не знам къде. Ако може да ми предложите място, на което бих могла да я изпратя.
Вижте, в темата за "Защитеното жилище - Заедно", там винаги има някоя девойка, която е абитуриентка...

# 56
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
http://milostiv.org/projects.php?id=5

 Това е сайт, в който събират информация за домове и центрове, в които също може да се помага. Който има инфо и желание, може да помогне за обогатяване на сайта. Рос, вие имате доста информация, момичетата от различните звена също могат да се включат.  Peace

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
http://milostiv.org/projects.php?id=5

 Това е сайт, в който събират информация за домове и центрове, в които също може да се помага. Който има инфо и желание, може да помогне за обогатяване на сайта. Рос, вие имате доста информация, момичетата от различните звена също могат да се включат.  Peace

Нати, благодаря  bouquet
Някой нещо ново?

# 58
  • Мнения: 1 531
аз искам да кажа БРАВО за темата Peace Peace Peace
имаше нужда от такава, наистина усещането, че няма къде да дариш, а същевременно си сигурен, че някъде има голяма нужда от тях, е много много неприятно - така че БРАВО   bouquet
ще споделя във фб Peace

# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477
аз искам да кажа БРАВО за темата Peace Peace Peace
имаше нужда от такава, наистина усещането, че няма къде да дариш, а същевременно си сигурен, че някъде има голяма нужда от тях, е много много неприятно - така че БРАВО   bouquet
ще споделя във фб Peace

 Hug

Да, така е, има много нуждаещи се и от нас зависи да ги намерим. Трудно е, но ако споделяме подобни места, нещата ще се случват.

Скоро не е подаване информация , но ако имате, моля пишете ги , аз ще ги добавям отгоре.
Благодарим на всички  bouquet

Молим

# 60
  • Мнения: 4
Здравейте, днес правих почистване и отделих около 5 торби с дрехи. Някои са новия други не толкова. Искам да ги даря, но нямам с какво да ги докарам до Балван.

# 61
  • Мнения: 1 531
днес чух за този безплатен пазар, както и че постоянно се поддържа. добра идея ли е там да занеса разни неща според вас?

# 62
  • Мнения: 5 602
bastetvt ,пиши ЛС на verte   за Балван,или ( ако си в Търново) има координатите и на една ромска фондация за интеграция ( в първия пост и в темата).

fluttershy -не пишеш за кой град става въпрос и какъв пазар .

# 63
# 64
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 "Център за настаняване от семеен тип за деца с увреждания" към КСУ Олга Скобелева

Настанени 11 деца на възраст между 8 и 12 години. Имат нужда от детски седалки за автомобили. Децата се транспортират всеки ден до специализирани дневни центрове и училища, но поради различните им заболявания / включително психическти/  и малкото персонал , трудно се удържат с обикновенните колани, а седалки не са им подсигурени.
Ако някой може да помогне може да ги отнесе директно в КСУ Олга Скобелева и да каже , че са за центъра или да се свържи с някой от доброволците на ДБМ звено Пловдив, тъй като от известно време посещаваме и този център.

http://www.plovdivutre.bg/video/2013/03/01/390-dom_za_nashite_detsa_video

# 65
  • sofia
  • Мнения: 7 477
 Peace
Добавено Hug

# 66
Скъпи приятели,
От фондация http://hopeandhomesbg.com/  имат  нужда от креватчета колички. Най-удобно би било да са сгъваеми кошари, но и други креватчета за малки деца. Ако някой има такива, които не ползва и би дарил за семейства и деца в риск, моля да се свърже с Валерия Драганова - 0887 818811 - координатор за гр.София.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте  Hug
На 19.5 във Варна фондация Св. Св. Константин и Елена приключват кампания за събиране на детски книжки. Аз съм пропуснала срока 15.5 и се замислих дали някъде в околноста не бих могла да даря детски книжки. Зачетох се в темите и не намерих никъде да има нужда от книги, което донякъде е разбираемо... А всички майки имаме купища детски книги и касети и дискове в къщи от порасналите ни деца. Чудя се дали би била добра тази идея за благотворителен базар на книги? Парите от продажбите да се дадат за разпределяне по предназначение на ДБМ примерно, а непродадените книги - на библиотеките в домовете.
В момента цените на книгите и учебниците в България са много много високи........

# 68
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Някой да има някакво ново инфо за места, които не знаем ? Контакти, нужди и тн.....

# 69
  • Мнения: 220
Здравейте, с колегите събираме дрехи, които няма да носим с идеята да ги дарим Simple Smile Намираме се в Пловдив и идея си нямаме къде да ги занесем, като не искаме да е в БЧК. Дрехите са по-скоро за хора над възрастта в домовете за сираци, всички сме от порядъка на 25-30 години Simple Smile

Тук (http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5491) открих няколко местенца, които ще преслушам, но ако някои има други идеи - ще се радвам да сподели.

# 70
  • Мнения: 5 602
Вариант 1-ДБМ Пловдив,може да питате в темата

Вариант 2-в  момента тече кампания за набиране и на дрехи за бежанците,има склад в Пловдив,ето темата .Желателно е дрехите да са есенно-зимни към момента. За повече информация може да се обадите на телефона,даден на за връзка с пловдивския склад,информацията ми е от съфорумка,която е дарявала скоро.

Вариант 3- от пуснатите теми в подфорума си избирате някой,който е в нужда.

 Peace



# 71
  • Мнения: 220
По-горе ясно споменах, че не желаем да е БЧК, а също и че дрехите не са много за деца - а ДБМ май се занимават с детски домове...  Peace Но явно няма да намеря тук, позволих си да питам, въпреки, че е изрично забранено, тъй като за първи път се занимавам с това...

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Че кой ви прати в БЧК не разбрах. 
ДБМ "май, май" не се "занимават" само с "детски домове" - подпомагат се соц. слаби семейства/вкл. родителите с дрехи ако е нужно/ , юноши след 18г възраст, които напускат домовете, юноши в защитени жилища.......  Просто попитайте човешки в темата, не ни се карайте тук.
Варианта с изпращането на дрехите в помощ на бежанците не ви ли устройва? Има адрес даден за Пловдив /от линка на Трапезица/, може да ги пратите и директно до някой друг от посочените адреси, както сме направили много от четящите/пишещите тук.

# 73
  • Мнения: 220
Не се карам, питах си човешки, в тема, която би трябвало да е за човешки отношения (а "май-май" иронията не е от тях, благодаря за вниманието) Simple Smile

Под помощ за бежанците разбирам точно БЧК, защото те се занимават с това основно, не знаех, че има и други. И не, не желаем да са за бежанците Simple Smile А в сайта на ДБМ не намерих инфо за тези дейности, които споменавате. Както и да е, мисля, че намерих нещо, което да ни устройва: http://ksu-svgeorgi.org/.

# 74
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Правилно си се насочила Hellinger   Laughing  


7.Към Комплекса за социални услуги "Св Георги" Пловдив има:
„Защитено жилище за хора с психични разстройства”
„Преходно жилище за лица с умствена изостаналост”
Там са настанени младежи навършили пълнолетие, повечето от които си нямат близки, бивши възпитаници на домове....  Не отказват шампоани, пасти и четки за зъби, гъби за баня... радват се и на развекателни игри - домино, шах, топки, пъзели.... екстри, за които средства много не се намират    Епизодично приемат и дрехи, но е добре предварително да се уговори . Настанени са общо около 30 младежа.


ДБМ звено Пловдив определено го посещава, защото там са настанени няколко младежа от ДДЛРГ Асеновград навършили 18г , които след напускане на дома продължаваме да си ги следим и подпомагаме, а от 3 години осигуряваме и абитуриенските тоалети на повечето младежи настанени там  Wink  В самия двор на КСУ Св Георги има и дом за възрастни с психически проблеми- мъже. Към момента ДБМ  Пловдив не развива никаква съвместна дейност с БЧК ако това те притеснява  Simple Smile  При пристигането на портала кажете на охраната, че сте за защитеното жилище, за да ви пуснат. Ако сте с доста багаж ще ви позволят да влезете с автомобила и в двора, но е добре предварително да се обадите на ръководителката, за да ви очаква / 0886050658 - Душка/
И понеже днес бяхме там ето имфо за малко споделени желания от двама младежа
за Пешето:
ръчен часовник
слънчеви очила
шапка с козирка

за  Наско:
обувки №44/45
телевизор
дискмен

Момичетата традиционно искат парфюмчета, може и наполовина използвани   Simple Smile

Благодаря ви за желанието да помогнете на младежите   bouquet

p.s.


Тук (http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5491) открих няколко местенца, които ще преслушам, но ако някои има други идеи - ще се радвам да сподели.

посочения линк всъщност е копие в справочника на втория пост на lavender / координатор и собственик на ДБМ/  точно в тази тема на първа страница   Peace

Последна редакция: чт, 03 окт 2013, 00:17 от antom

# 75
  • Мнения: 220
antom, благодаря  Hug Аз точно от този линк попаднах на темата Simple Smile Ще се постараем да намерим и конкретно нещата, които биха искали младежите Simple Smile

# 76
  • Мнения: 18
Здравейте, има една кампания за дарение на шапки, шалове и ръкавици, чорапи...изобщо всякакви плетива. Ще бъдат дарени на хората без дом. Сред нуждаещите се има главно мъже на средна възраст, но и дечицата не са малко. Ако не можете да плетете, може да пратите някое старо забравено кълбо прежда в гардероба. Също ще е от помощ! Това се прави за втора поредна година. Пратките се събират до края на ноември. Ако нямате прежда, органзиаторите могат да ви пратят материали и пак да помогнете. Може да видите къде да ги пратите и изобщо каква е процедурата тук: http://ngobg.info/bg/messages/9280-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BB%D0%B … %D0%BD%D0%B0.html

# 77
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
ekaterina_kokushkina от години /2005г/ момичетата от Фондация Движение на българските майки /неправителствена, с нестопанска цел/ помагат на деца отглеждани в институциите. Звената са в София, Пазарджик, Пловдив, Бургас, Русе и Видин. Поради факта, че го правят в извън работно време, отделяйки от личното си такова, както и малобройността им,  домовете, които посещават и на които могат да помагат периодично са малко на брой. Разбира се, опитват се да откликват на всеки зов за помощ и от останалите домове и на социално слаби семейства, но това става епизодично. За съжаление все повече са хората нуждаещи се от подкрепа  Sad Това роди и идеята за създаване на тази тема. В нея да се съобщават конкретни адреси и лица за контакт на места, за които е постъпила молба за помощ, но физически е невъзможно на членовете на движението да откликнат. Идеята е хора, желаещи да помогнат, влизайки в тази тема да откриват място, на което могат да са полезни към момента в който са пожелали да го направят.
Инициативата, за която пишеш е прекрасна! В тази тема обаче е добре да дадеш точни координати - Примерно "три центъра за временно настаняване: в община „Красна поляна (София), Захарна фабрика (София) и в Бургас"  Адресите на центровете, които се нуждаят от подкрепа, точно от какво се нуждаят, име и телефон за контакт в центъра, защото тази тема е информативна. Поста ти в този вид, в който си го пуснала е по скоро за форум "Хоби" при момичетата, които се занимават с плетене, в Клюкарник- отделна тема подканваща желаещите да се включат, както и да го пуснеш в подфорум - Родители по градове / по един пост във всеки град/ Мисля, че в тези форуми ще има по голям отклик за плетене. Традиционно в Благотворителния се описват спешни нужди, за които трябва да се реагира до няколко дни.
Пожелавам успех на инициативата, защото наистина много ми харесва и я смятам за прекрасна и вдъхновяваща! Красиво и благородно е желанието човешко да дарява любов, съпричастност, топлина!

# 78
  • Мнения: 18
Сдружение "Младежка инициативна група Крайморие" започна своята нова инициатива "Работилница за рециклиране". В работилницата ще участват деца в неравностойно социално положение, които заедно с четирима доброволци ще реставрират стари предмети. За тази цел са ни необходими стари вещи независимо от формата или материала от който са направени.  Предметите ще бъдат реставрирани и разпродавани за да бъдат закупувани материали, с които да подпомагаме работилницата

Ако имате желание да ни дадете своите вещи, които не използвате можете да се свържете с нас на тел. 0886/225222; имейл:kraimorie_beloslav@abv.bg или да ни ги донесете на ул."Свобода"№ 33, гр. Варна.
Децата и младежите ще Ви бъдат благодарни, също и екипът на сдружение "Младежка инициативна група Краиморие".

# 79
  • Мнения: 18
antom, благодаря за разяснението, наистина не знаех. Адресът, на който може да изпращате готови плетива, е "Калей" Център  гр. София, кв.Лозенец, бул. "П.К.Яворов" № 22 . Ако имате въпроси, може да пишете на този адрес :kaleiseminari@gmail.com или да се обадите 02/868 52 89 моб: 0889 334805. Още веднъж накратко, кампанията има за цел да събере шапки, шалове, ръкавици, чорапи за хора без дом. Можете да изпращате плетива до края на този месец, това е крайният срок. Не остава много. След това доброволци от ЦДР "Калей" ще раздадат плетивата в няолко центъра. В кои центрове ще стане ясно след като имат точна бройка на събраното. Simple Smile  Peace

# 80
  • Мнения: 13
Здравейте приятели! Аз съм социален работник в скоро открит Център за настаняване от семеен тип за хора с психични разтройства с. Горен чифлик, обл. Варна и тъй като нашия център все още няма много приятели като вас горещо желая да създадем връзки и контакти,  което ще допринесе  за по-доброто развитие на центъра. С настъпването на Коледните и Новогодишните празници Вие сте хората които може да зарадвате много от хората в неравностойно положение и да вдъхнете надежда и любов в сърцата им. Очаквам отзиви от ваша страна, за което аз и екипът на ЦНСТ предварително благодарим!
За връзка с нас тел.: 05146/9999

# 81
  • Мнения: 1 167
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

# 82
  • Мнения: 122
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

# 83
  • Мнения: 1 167
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

Подготвих ги за една друга мама сега от тука.Но в събота ще попрегледам и ще изпратя нещичко,благодаря ви.

# 84
  • Мнения: 1 525
Аз имам обувки, ботуши...номер 38-39.
Дрехи, които са ми малки. Запазени. Някои и съвсем нови.
Може ли да ме насочите към хора, които се нуждаят от такива неща?

# 85
  • Мнения: 122
Здравейте,искам да подаря някои неща на малко детенце.Знаете ли някоя майка в нужда.Искам да изпратя дрешки и играчки.

Тази мама има момченце на 2 години : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656176.300

Тази мама има и 3 момичета Simple Smile

# 86
# 87
  • Мнения: 3
Здравейте!Искам да даря балната си рокля,но незнам къде,с кой да се свържа...Търсих много в гугъл,но попаднах на какви ли не истории за измами с бални рокли и т.н.. От Пловдив съм,моля кажете ми ако имате някаква информация!
Благодаря!

# 88
  • Мнения: 395
Здравейте!Искам да даря балната си рокля,но незнам къде,с кой да се свържа...Търсих много в гугъл,но попаднах на какви ли не истории за измами с бални рокли и т.н.. От Пловдив съм,моля кажете ми ако имате някаква информация!
Благодаря!
Попитайте в темата за "Защитеното жилище Заедно", там по принцип са тинейджъри и понякога имат абитуриентки...

# 89
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Кризисен център за настаняване на деца жертви на насилие "Вяра, Надежда, Любов" гр. София се нуждае от бельо за децата, като чорапи, гащи, потници.


Адрес:София 1220,
ж.к. Надежда 2, ул. Свободна 30
тел./факс: 02/ 936 00 11, 936 05 35
email: fhl.1995@abv.bg
Лице за контакт: Ивайло Йосифов

http://www.acybg.org/- Тук може да се запознаете подробно с организацията

# 90
  • Мнения: 1 167
Момичета,извинявам се ,че само питам,но не мога  да се ориентирам от първа страница къде точно имат нужда от бебешки дрехи newsm78

# 91
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Бобинкаа в поста преди твоя съм ти пуснала имфо къде търсят бебешки дрешки. Не знам от кой град си, но в Пловдив например бебешки дрехи се примат редовно в звено "Майка и дете" и кризисните центрове в които са настанени самотни майки и жени избягали от домашно насилие. Ако си от малък град и няма такова можеш да ги изпратиш в някое от тези звена в който и да е град в България. Освен това в Благотворителния форум има пуснати множество самостоятелни теми със зов за помощ за новородени или предстоящи да родят. Просто трябва да обиколиш темите, да си избереш мястото и да пратиш ЛС за да ти дадат адрес. Това е пътя да получиш пряк отговор.

Dilyana_h в Пловдив можеш да отскочиш до Олга Скобелева. Директорката г-жа Стоянова винаги дава пълна информация за нуждите на децата. Може тази година да имат абитуриенти.  В Защитеното жилище  за младежи с психически увреждания тази година има само две момичета и звеното на ДБМ е пуснало в темата си мерките, ако прецениш, че роклята става можеш да ми пишеш ЛС, за да ти дам телефон и координати на отговорничката им  Peace

# 92
  • Мнения: 4
Здравейте,

Обаждах се в болница "Иван Рилски", "АРГИ", БЧК, Фондация „Движение на българските майки” - никъде не приемат дрехи.

Къде мога в София да даря дрехи за 20-годишни?

# 93
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте,

Обаждах се в болница "Иван Рилски", "АРГИ", БЧК, Фондация „Движение на българските майки” - никъде не приемат дрехи.

Къде мога в София да даря дрехи за 20-годишни?

Драсни едно ЛС на Tari Tasartir тя ще ти даде имфо за младежите в Защитено .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=392816.465;topicrefid=20
адреса на който можеш да ги изпратиш е-
"Защитено жилище Заедно"
общ. Божурище, обл. София
2226 с. Гурмазово
разбира се ако не искаш да отскочиш до там и лично да се запознаеш с младежите  Peace

по принцип много младежи след навършване на 18г напускат ДДЛРГ и са настанявани в Защитени и преходни жилища... там обикновенно живеят до към 2 години и после ги местят в общинско, ако самите те не са си намерили достатъчно добра работа, за да си позволят квартира... в повечето случаи при излизането си от дома не разполагат с много дрехи, можеш да провериш какви Защитени жилища има в района, в който живееш и да отскочиш лично. Практика е по телефона директор или възпитател да съобщават, че няма нужда от дрехи, но... при среща с младежите да се оказва, че не е баш така....
БЧК не приема дрехи, защото за да го направи те трябва да са придружени с документ от химче за почистване и за препаратите, с които това е направено, ДБМ звената посещават най вече домове, в които са настанени деца до 18г ....

Ако все пак не откриеш.... и решиш, че би могла да изпратиш дрехите в друг град би могла да го направиш примерно за някое от нуждаещите се семейства в Добрич. Има доста пълен списък с нужди
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fJwll98h7DvvX6pmXwp0Oest … /edit?pli=1#gid=0

в София често се организира събиране на дарения за там от доброволци, които ги закарват до Добрич...Варна.... по избор на дарителя.
https://www.facebook.com/groups/870560742958042/
Във Фейса има създадена група "Да Помогнем на Добрич" с 5002 участника, в която перидично съобщават за дати и място на събиране на помощи

Като цяло, няма кой да ти отговори конкретно на въпроса.... примерно днес съм ходила там и има нужда.... след мен са минали още хора и след 2-3 дни няма нужда.... най актуалната имформация се получава на място  Peace



# 94
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Появи се тема за набриране на дрехи в област Велико Търново

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=820146.new#new

Домовете, на които се опитват да помогнат момичетата са -

Град Дебелец ДМСГД-за деца  0-3г,3-7г.,град Стражица ДДЛРГ 3-7г,7-18г.

# 95
  • Мнения: 122
Имам един голям хубав юрган, който искам да даря, но не знам на кого. Ако има желаещи или знаещи къде може да се даде, за да влезе в употреба, моля, пишете ми!

# 96
  • София
  • Мнения: 3 757
Вчера имаше тема,събираха дрехи за дом в Стражица.Днес изпратих 3 чувала.Сега не намирам темата...Какво се случва?

# 97
  • София
  • Мнения: 39 788
Вчера имаше тема,събираха дрехи за дом в Стражица.Днес изпратих 3 чувала.Сега не намирам темата...Какво се случва?
Няма трити теми за Стражица.
Вижте дали не става дума за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=842622.msg30760533#msg30760533

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 11:57 от AnMary

# 98
  • София
  • Мнения: 3 757
Да,"Да разчистим гардероба"беше темата,благодаря!А защо не намирам в гугъла инфо или страница на този дом?

# 99
  • София
  • Мнения: 39 788
Да,"Да разчистим гардероба"беше темата,благодаря!А защо не намирам в гугъла инфо или страница на този дом?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=88405.0

Цитат
53   ДДЛРГ   "Пеню и Мария Велкови"   В. Търново    5000   ул."Цветарска"14   062/   65-26-69
Информацията предполагам не е остаряла, т.е. телефона да е сменен.

В предния пост бях объркала линка, извинявам се.

# 100
  • Мнения: 3 927
Имам една използвана ученическа раница за момиче 2-3 клас. Има изтърквания по дъното, най-лошото е накъсаната мушама от вътрешната страна на капака й, но раницата е изключително здрава и удобна - на Габол, с широки презрамки, три джоба, всички ципове работят.

Най-лесно е да я метна на казана, но вчера се ядосах на опърпаните циганета, ровещи в контейнерите- те са много и ежедневно минават покарай нас. Оставих цяла раничка с подредени здрави носени дрехи - панталони, блузи от мен и децата. Раничката закачих на контейнера, така че нищо да не се изцапа и да могат да я вземат. След малко видях всички дрехи извадени от раницата и хвърлени в казана при битовите отпадъци, обелки и т.н.
Затова искам да дам на някого ученическата раница, а затова, че е със скъсан капак ще компенсирам с несесер, кутия моливи и флумастри. Пък той да я хвърля в контейнера.
Видях темата за Полски Тръмбеш и понеже имат Еконт офис, мога да изпратя нещата дотам за моя сметка, ако има кой да ги получи.
Това е, не ми се смейте.  Simple Smile

# 101
  • Мнения: 50
Здравейте,
имам над 10 огромни кашона с дрехи за младежи, жени и мъже както и огромен куп играчки. Тъй като обаче са за всякакви възрасти не знам къде да ги даря.
Моля за съвети, тъй като трябва бързо да ги махна от нас а и мисля че има много хора и деца на които биха свършили работа. Ако има такова място в София ще съм най-улеснена.

# 102
# 103
  • София
  • Мнения: 247
Линка за дрехите ми дава"имате ограничени права"

# 104
  • София
  • Мнения: 39 788
Линка за дрехите ми дава"имате ограничени права"

Темата е изтрита.

# 105
  • София
  • Мнения: 247
А има ли причина за въпросното изтриване ?

# 106
  • София
  • Мнения: 39 788
А има ли причина за въпросното изтриване ?

Да, има.

# 107
  • София
  • Мнения: 3 757
Като разчистим отново гардеробите къде да пращаме?

# 108
  • София
  • Мнения: 39 788
Като разчистим отново гардеробите къде да пращаме?
Можете в тази тема да пишете "имам... къде да даря". Момичетата винаги ще ви насочат.
lluna не е обърнала внимание, че поста е от преди 4 месеца.
Ако държите да е тема от същата авторка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=859230.0

# 109
  • Мнения: 1 167
Искам да даря бебешки и детски дрехи на майка в затруднено положение.
Ще бъда благодарна,ако някой ме насочи ккъм такава жена,която лично познава и се е уверил,че има нужда.В домове не желая да изпращам. Peace

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте!
Повдигам темата с предложение за желаещите да помогнат на деца, пациенти на детско-юношеска психиатрия Варна. След разговор с доктор, работещ в отделението, стана ясно, че за повечето от тези деца, никой освен персонала в отделението не полага грижи. Тръгнахме с идеята да ги зарадваме с подаръци за Коледа, но предвид постоянната им нужда от дрехи, играчки и материали, решихме да направим публична група и всеки да се включи когато и с каквото има възможност.
Това е линк към групата, която моя приятелка създаде: https://www.facebook.com/groups/1665989223685862/?fref=nf   Децата в отделението и училището към отделението са около 20 - 30 на брой на възраст предимно от 1 ви до 7 ми клас (5-15г.). Предвид състоянието им, идрачките могат и да са за деца на по-малка възраст. Децата имат нужда от елементарни неща като моливи, флумастри, блокчета, ножички, лепила, пластелини, пъзели, книжки, енциклопедии, книжки за оцветяване.  
Ако някой няма възможност да купи нещо ново, в отделението с удоволствие биха приели  ползвани, но в добър вид, дрешки, книжки играчки и всичко останало, от което има нужда всяко дете. Голяма част от тези деца са изоставени от собствените си родители и всяка протегната ръка би означавала много за тях.
Тези, които не ползват ФБ, но искат да се включат, могат да ми пишат на ЛС ако имат въпроси.

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 15:37 от mar4ela5

# 111
  • София
  • Мнения: 860
Във София бебешки и детски дрехи, обувки, играчки и т.н. дарих в Енорийския център при храм Покров Богородичен. Всичко беше много запазено и жената много се зарадва, явно има на кой да ги дадат. Приемат и дрехи за възрастни, но само в много добро състояние. 
Ако имате нещо излишно, пишете на parish_center@abv.bg, за да се разберете кога може да минете да го оставите.
П.С. И аз не обичам да изхвърлям на контейнера за циганите...

# 112
  • Мнения: 248
А за Пловдив някой да има информация? Имам доста неща, които не ползваме.....

# 113
  • Мнения: 61
Здравейте.

Имам много играчки и книжки от бебе до около 2 години.

Можете ли да ме насочите къде биха имали полза от тях?

# 114
  • Мнения: 13
Здравейте!
 Управител съм на Център за настаняване от семеен тип за жени с психични увреждания и ви моля ако разполагате с дрехи и обувки, които не носите и могат да влязат в употреба да се свържете с нас. Имаме спешна нужда също и от постелъчен инвентар.  Координатите ни са: с. Горен чифлик, общ. Долни чифлик, обл. Варна, тел за връзка 05146/9999 или 0895645668 - Георгиева

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 17:40 от desige

# 115
  • Мнения: 3
Здравейте, от дома на моята баба имам излишни около 2000 книги и не знам какво да ги правя, пък и това количество ми е невъзможно да пренеса със собствен транспорт. Знаете ли към кого мога да се обърна?

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 108
Здравейте, от дома на моята баба имам излишни около 2000 книги и не знам какво да ги правя, пък и това количество ми е невъзможно да пренеса със собствен транспорт. Знаете ли към кого мога да се обърна?

Има фирми, които се занимават с изкупуване на стари книги и идват и ги вземат от адрес, например тази: http://изкупуваненакниги.com/ или просто потърсете в Гугъл "изкупувам книги" и ще излязат още доста такива.

# 117
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 129
Здравейте две мои приятелки искат да дарят булченските си рокли, а също и балната рокля на дъщеря си.
имали девойки от домове който им предстои бал да се дарят, като булченските предполагам ще може да се направят на бални?

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 108
Здравейте две мои приятелки искат да дарят булченските си рокли, а също и балната рокля на дъщеря си.
имали девойки от домове който им предстои бал да се дарят, като булченските предполагам ще може да се направят на бални?

В тази група във фейсбук събират бални рокли/костюми за деца от домове:
https://www.facebook.com/KrasavitsataiViara/

И ето това, скоро гледах репортажа: http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/vjarvame-v-dob … -abiturienti.html

И тук: https://www.facebook.com/groups/1828503950746952/?fref=ts

# 119
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 129
Здравейте две мои приятелки искат да дарят булченските си рокли, а също и балната рокля на дъщеря си.
имали девойки от домове който им предстои бал да се дарят, като булченските предполагам ще може да се направят на бални?

В тази група във фейсбук събират бални рокли/костюми за деца от домове:
https://www.facebook.com/KrasavitsataiViara/

И ето това, скоро гледах репортажа: http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/vjarvame-v-dob … -abiturienti.html

И тук: https://www.facebook.com/groups/1828503950746952/?fref=ts



благодаря ти много Скарлет  bouquet

# 120
  • Мнения: 1
Здравейте,

Възползвах се от по-горе споменат контакт за връзка с Покров Богородичен за даряване на дрешки за бебе до 80 см. и на две колички. Надявам се да откликнат, надявам се да помогна. (а и да разчистя от неща, които изпълниха ролята си за мен).
Записвам се да следя темата - за информация за нови места с нуждаещи се от бебешки нещица или отделни хора, които познавате/знаете, че имат нужда. Опитах през сайта на подарявам да даря, занесох на едно момиче 2 торби дрехи за новородено - дано всичко да е наред (ситуацията ме остави с горчивина и съмнение).

Усмивки!

# 121
  • софия-napoli
  • Мнения: 211
Здравейте,

Възползвах се от по-горе споменат контакт за връзка с Покров Богородичен за даряване на дрешки за бебе до 80 см. и на две колички. Надявам се да откликнат, надявам се да помогна. (а и да разчистя от неща, които изпълниха ролята си за мен).
Записвам се да следя темата - за информация за нови места с нуждаещи се от бебешки нещица или отделни хора, които познавате/знаете, че имат нужда. Опитах през сайта на подарявам да даря, занесох на едно момиче 2 торби дрехи за новородено - дано всичко да е наред (ситуацията ме остави с горчивина и съмнение).

Усмивки!
Здравейте,ако количката не е дадена бих помолила за майка на 5 деца,най малкото е на 4 месеца и жената няма количка.Няколко майки имаме идея да съберем парички за да и купим.Ако не е дадена количката ще помоля.Пишете ми на лично да ви дам неин телефон и да се разберете.

# 122
  • Мнения: 394
Подарявам дрешки за момиченце. Сега сме на 2,5г.така че имам дрешки за пролет лято, 1,5 г. детенце. Зимни дершки за 1г. И някои за 2 г. Плетени елечета, пижамки. Ако знаете или имате нужда може да ми пишете. Аз съм от Стара Загора,така че ако има мами от града с удоволствие бих им дала дрешки.

Общи условия

Активация на акаунт