Места за даряване, различни от домовете за деца.

  • 80 567
  • 122
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Привет на всички.
Да пусна темата ме провокираха многото мейли и телефонни обаждания, които ДБМ получава всекидневно. С въпроса "КЪДЕ да дам старите си дрехи? В кой дом за деца?"

Много от пишещите тук знаят, че в домовете все по-рядко приемат дрехи. Причините са различни и не това е идеята на темата.
В същото време има много други места, където вещите ни са нужни, но малко хора имат актуална информация за тях. По принцип няма единна база данни за такива държавни институции. Никой не поддържа такава, никой не актуализира малко наличната, никой не може да каже в даден момент , кои са местата където определни нужди се появяват, но те не стигат до голяма част от обществото.
Ние от ДБМ имаме информация само за около 20 дома за деца и редовно се пише ако има нужда от нещо конкретно. Социално слабите семейства и останалите целеви групи, които подкрепяме са много, но има страшно много места, където всеки би могъл да е полезен ако има информация.
Предлагам в тази тема да пишем за такива места и да събираме информацията. Който каквото знае да го пише и който иска и може да помага.

1. Домове за стари хора.
2. Кризистни центрове.
3. Звена "Майка и бебе".
4. Центрове за обществена подкрепа.
5. Психиатрични клиники.
6.Домове за стари хора с деменции и увреждания.
7. Комуни
8. Социални служби и Отделите за закрила на деца.
9. Домовете за временно настаняване.
10. Помощни училища .
11. Центровете(лагерите) за бежанци.
12. Защитените и наблюдавани жилища.
13. Други НПОта, който подкрепят различни целеви групи.

Моля, колегите от др. НПОта да пишат спокойно и да казват какво е необходимо.

Вероятно пропускам някои, но за тези се сещам сега.
Молбата ми е, за да сме по-бързи и точни, да се дават конкретни нужди, адрес и тел. за контакт.

Хайде, има много места, само трябва да съберем инфото от цялата страна до колкото можем  Hug
Новата Година с нова хубава тема  bouquet

Умолявам всички, които се интересуват от информацията в темата, да НЕ питат тук къде да дарят, а просто да прочетат и да си изберът място. Темата НЕ да се пита, а да се публикува  информация за самите места. МОЛЯ , не питайте в темата, ЧЕТЕТЕ!
Благодаря  Hug

Последна редакция: ср, 30 яну 2013, 21:28 от lavender

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И веднага продължавам.
Инфото е от фейсбук, от днес Peace

1.Цветелина Нешкова, "АРГИ", тел.02/9446389, събира дрехи за бежанските лагери.
Нямам личен контакт Rolling Eyes

 В България има на 3 места:
- в София, в Нова Загора и в Хасковско, като в хасковско са два - в с. Пъстрогор и гр. Любимец. В гр. Любимец лагера е по-скоро транзитен, където бежанците престояват по-кратко време, на затворен режим. След разни процедури ги преместват в Пъстрогор, където ги настаняват в нещо като общежитие с по-свободен режим. Там вече имат и някаква издръжка от 60 лв. В Пъстрогор са настанени предимно семейства. Към момента има 75 деца, 75 жени и мъже. Не се знае обаче децата по възраст и пол какви са. Там има нужда от посуда, дрехи, одеала, храна, обувки, санитарни пособия.
В Любимец има нужда най-вече от мъжки дрехи и обувки. Свържете на лични с  Фейщица за контакт.
 Ето как може да оставите за бежанските лагери даренията си:
През деня приемат дарения на Евлоги Георгиев 167а (Алианс за регионални и граждански инициативи - 02/ 944 63 89), а вечер от 18 до 20ч, бул. Витоша 146 (Асоциация "Свободна Сирия"). За София предлагат и транспорт, тоест дарителят трябва само да сортира дрехите, те минават и си ги извозват.
Имат нужда основно от зимни дрехи, но също така събират и санитарни материали от първа необходимост - дамски превръзки, памперси, салфетки, сапуни и т.н.
 


2. Ето информацията за Курило- психиатричната клиника. Контакт не трябва. Отива се на портала - Психиатрична болница "Иван Рилски", от там пускат до женското отделение и там се качват нещата. Информацията е от д-р Ирина Лазарова, тя е завеждащата отделението. Единствено условие - дрехите да са чисти. Взимат обувки, чанти, шапки, всякакви дрехи. Без шалове и без колани, по обясними причини. Също одеала, чаршафи, отскоро и лекарства, които са останали излишни - нямат особени претенции, те ще си ги проверяват и което не става, го изхвърлят.

3.  http://www.podslon.org/index.php?m=2&style=0&m1=0

4. Наблюдаваното жилище на БЧК " Шарената къща"  в с. Лозен. Ива Михайлова, тел.0888 616416.
Имат нужда от учебници за 8 кл. , чорапи и обувки. Ива ще се включи в темата Peace

5. в Пловдив в звено "Майка и дете" на ул. Стою Шишков 1  приемат дрехи, домашни посуди, чаршафи, пердета, одеяла.... всичко, което е нужно за оборудването на квартира. Капацитета е 9 майки, които след определени месеци биват настанявани в общински жилища - напълно празни и затова всяко подарено нещо им е от полза. Добре е първо да се свържете по телефона  
http://decaisemeistva-plovdiv.org/contacts-zmb.htm

6.Сдружение "Паралелен свят" основано от майки на деца с увреждания също помагат на социално слаби семейства и периодично приемат дрехи. / Пловдив, ул Родопи 70, тел. 0320660247

7.Към Комплекса за социални услуги "Св Георги" Пловдив има:
„Защитено жилище за хора с психични разстройства”
„Преходно жилище за лица с умствена изостаналост”
Там са настанени младежи навършили пълнолетие, повечето от които си нямат близки, бивши възпитаници на домове....  Не отказват шампоани, пасти и четки за зъби, гъби за баня... радват се и на развекателни игри - домино, шах, топки, пъзели.... екстри, за които средства много не се намират    Епизодично приемат и дрехи, но е добре предварително да се уговори . Настанени са общо около 30 младежа.

8. Сдружение "МИГ - Крайморие" - 0886/225 222
Поддържаме школи по приложно изкуство - изработка на имитационна бижутерия, рисуване, изработване на картички, народни танци и изработка на сапуни.
Необходими са ни дрехи, обувки,детски играчки, учебни пособия, хранителни продукти и материали за школите

Галина Димитрова,
председател на сдружение "МИГ - Крайморие" - 0886/225 222

9. Всекидневни вещи, необходими за престоя на децата в детските клиники в София.
Детски книжки - всякакви.
Детски играчки, но не плюшени, конструктори, пъзели - такива неща.
Материали за рисуване - бои, флумастри, листове - всичко. Ортопедията в Горна баня, в детско офталмологично на ИСУЛ, в педиатрията, в 5-та градска - никъде няма нищо такова, а някои от децата са там с месеци:( и родителите им колкото и да се стараят, не могат да занесат много развлечения.

10. Кризисен център за деца -жертви на насилие и трафик, намира се близо до Велико Търново.
Необходими са постоянно (понеже децата се сменят постоянно) запазени и що годе актуални дрехи и обувки, като за девойки между 10 и 18 години. Не ни достигат средства за материали за приложни занимания (фулмастри, хартия, бои, глини, прежди, лепила, мъниста и т.н). Радваме се на ново бельо и чорапи, на козметика и списания.
Verte e човека за контакти.

11. Във Варна.
 
http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/318339224951486/

12.За Фондация "Бетел България"- клон на  Associacion Betel Internacional, Espana
http://www.betelbulgaria.org/

 Неправителствена организация , регистрирана в обществена полза  в регистъра на Министерство на правосъдието за ЮЛНЦ  N 7474/2004 г.за изграждане на защитени жилища и оказване безвъзмездна помощ на лица ,  страдащи от зависимости към алкохол или наркотични вещества,  бездомни лица, младежи над  18 години , напускащи институциите за деца без родителски грижи., подпомагане и консултиране на семействата на зависимите, организираме и провеждаме превенционни програми по училища и младежки центрове, активно работим с медии,други неправителствени и държавни или общински структури по проблемите на зависимите.

нужди, подадени от тях:
 храни, дрехи и обувки,долно бельо и чаршафи,лекарства,почистващи и хигиенни материали.Събираме и извозваме стари мебели,бяла и черна техника,търсим всякаква работа  от полето на дейности , които сме посочили по-горе. Търсим доброволец  ИТ специалист за поддръжка и обогатяване на сайта ни,обучение на офис асистента в ИТ умения .

13. Сдружение  „Подари надежда”.
От село  ,област Пловдив  и се занимаваме изцяло с благотворителност .Съществуваме от 3 години , за това време сме хранели 50 човека ,веднъж седмично –първо,второ и десерт,кофичка кисело млеко и хляб. Дарили сме дрехи,играчки,обувки и пантофки за децата ,както от Скутаре,така и в цялата община Марица,дрехи и обувки за възрастни хора както и посуда и хранителни пакети,одеала,оликотени завивки,чаршафи и други.  Имаме нужда от абсолютно всичко в натура с което можем да бъдем подпомогнати.
телефон за контакти 0878345255.

14. http://amalipe.com/index.php?nav=Contacts&lang=1

Център за междуетнически диалог и толерантност "Амалипе" е водеща ромска организация, която работи за равноправно интегриране на ромите в българското общество. Организацията играе централна роля в организирането на ромското гражданско движение и реализира застъпнически дейности за интеграция на ромите пред държавните институции.

Може да се изпратят дрехи, обувки, аксесоари, помагала, книги, играчки... а вероятно и други неща.

15.   ЦОП /Център за обществена подкрепа/ в град Долна Митрополия, област Плевен.
  В центъра работят и със социално слаби семейства от общината. Приемат дрешки за деца от всякаква възраст, обувки, играчки, памперси. Мейл: cop_d.mitrorpolia@abv.bg,
телефон 06552/ 20-34. За контакт- Кръстева.

16. гр. Трън, ЦОП (център за обществена подкрепа)-дрехи и обувки за деца от 0 до 18г.

Подкрепя и работи с деца в района
Публикувам адреса на ЦОПа, който е в сградата на лесничейството и се открива много лесно.
гр. Трън
ул. "Ал. Стамболийски" 25

077319272-ЦОП

17.   "Център за настаняване от семеен тип за деца с увреждания" към КСУ Олга Скобелева

Настанени 11 деца на възраст между 8 и 12 години. Имат нужда от детски седалки за автомобили. Децата се транспортират всеки ден до специализирани дневни центрове и училища, но поради различните им заболявания / включително психическти/  и малкото персонал , трудно се удържат с обикновенните колани, а седалки не са им подсигурени.
Ако някой може да помогне може да ги отнесе директно в КСУ Олга Скобелева и да каже , че са за центъра или да се свържи с някой от доброволците на ДБМ звено Пловдив, тъй като от известно време посещаваме и този център.

http://www.--reklamen-spam--/video/2013/03/01/390-dom_za_nashite_detsa_video

Последна редакция: нд, 12 май 2013, 21:03 от lavender

# 2
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Да се включа и аз с малко инфо, макар, че твоето е доста изчерпателно   bouquet
Детските градини по селата или в ромските квартали. Там имат нужда и от дрешки и от играчки.
В детските отделения , особено в по-малките градове също понякога имат нужда от играчки и дрехи. Изискванията към играчките е да не са плюшени,  тъй като трудно се поддържат. Задължително дрешките и играчките са чисти, здрави и годни за употреба. Носила съм и храна /АМ , каши/, памперси, биберони, завивки, кремчета за подсичане, но за тези неща, трябва предварително да се чуете със завеждащия отделение, за да ви каже може или не може.
Отделите закрила на детето по населени места не знам как реагират и  дали приемат детски дрешки. Нашите имат оставени няколко кашона дрехи, за да дават веднага и да не ме търсят на пожар. В Дирекция Социално подпомагане също съм оставила доста дрехи, особено преди зимните месеци, за да пооблекат хората, които ходят за различни видове помощи.
Различните видове общежития и центрове за настаняване / за Сф  тези в Красна поляна, Люлин 3 мисля/ там също има нужда от дрехи и обувки всякакви.Но повече инфо можете да получите пак от ОЗД или НПО-та, които работят с хора от тези общежития.
Ако се сетя нещо, ще пиша.
Рос, браво!   bouquet

# 3
  • Мнения: 620
хей момичета за много години  Heart Eyes Браво на вас!  Hug


Правя сега една акция за Нови Хан. Събрах доста неща, играчки, дрехи, рс-и, книги. Та приемат всичко, поне не са ми казали, че не искат нещо.

Ще пусна нова тема, ако някои иска да ми съдейства.

чудесни сте и дрерзайте   bouquet

# 4
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Браво, Роси!  Наистина темата е нужна, защото поради ред ограничения наложени със закони и наредби, в домовете се приема.... кажи речи само въздух  Crossing Arms

Към момента в Пловдив в звено "Майка и дете" на ул. Стою Шишков 1 ни приемат дрехи, домашни посуди, чаршафи, пердета, одеяла.... всичко, което е нужно за оборудването на квартира. Капацитета е 9 майки, които след определени месеци биват настанявани в общински жилища - напълно празни и затова всяко подарено нещо им е от полза. Добре е първо да се свържете по телефона  Peace
http://decaisemeistva-plovdiv.org/contacts-zmb.htm

Сдружение "Паралелен свят" основано от майки на деца с увреждания също помагат на социално слаби семейства и периодично приемат дрехи. / Пловдив, ул Родопи 70, тел. 0320660247/
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0% … 2/126561910698151

Към Комплекса за социални услуги "Св Георги" Пловдив има
„Защитено жилище за хора с психични разстройства”
„Преходно жилище за лица с умствена изостаналост”
Там са настанени младежи навършили пълнолетие, повечето от които си нямат близки, бивши възпитаници на домове....  Не отказват шампоани, пасти и четки за зъби, гъби за баня... радват се и на развекателни игри - домино, шах, топки, пъзели.... екстри, за които средства много не се намират  Mr. Green  Епизодично приемат и дрехи, но е добре предварително да се уговори . Настанени са общо около 30 младежа.
http://ksu-svgeorgi.org/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/







Последна редакция: чт, 03 яну 2013, 15:26 от antom

# 5
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 10:05 от lavender

# 6
Роси, с удоволствие се включвам в темата. И към мен много често се обръщат различни хора с въпроса, къде могат да занесат запазените си вещи, за да ги използват нуждаещи се. Смятам, че е много ценно да има един форум, в който да се срещат хората, които имат нужда и тези, които могат да предложат нещо полезно. Ето сега, например, както ти си писала при нас в наблюдаваното жилище на БЧК в с. Лозен "Шарената къща", имаме много младежи- ученици в различни класове. Знаете, че комплект учебници струват доста. Спешно се нуждаем от учебници за 8-ми клас. Нямаме претенции към издателството. Който има възможност да ни предостави, може да ми звъни спокойно!

Ивелина Михайлова - управител на НЖ
тел. 0888 616 416  

# 7
  • Мнения: 159
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

# 8
  • Мнения: 395
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=677660.0
Ето, тук макар, че тазгодишната кампания приключи, жената пише, че през цялата година ще събира помощи.

# 9
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Да се включа и аз с малко инфо, макар, че твоето е доста изчерпателно   bouquet
Детските градини по селата или в ромските квартали. Там имат нужда и от дрешки и от играчки.
Рос, браво!   bouquet

Не е точно по темата, обаче да споделя опит. Когато имам много ненужни дрехи отивам в началото на някоя ромска махала и ги остявам на видно място. За има-няма 10-15 мин. всичко е взето.
Бях събрала един чувал с плюшени играчки. И него го оставих по същият начин в ромската махала. Децата много се зарадваха на плюшковците.

# 10
  • София
  • Мнения: 673
Здравейте, момичета!

Запис да ви следя:) Ако имате нужда от дрехи (женски) размер 42-44, моля пишете. С детски момичешки за 2-3-4 годишно бих могла да помогна

# 11
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте, момичета!

Запис да ви следя:) Ако имате нужда от дрехи (женски) размер 42-44, моля пишете. С детски момичешки за 2-3-4 годишно бих могла да помогна

Момичета, пуснахме темата, за да се даряват нещата на указаните в началния постинг разни неща.
В момента ДБМ няма нужда от дрехи. Вероятно, много от местата, за които сме писали имат, но всеки трябва да си провери сам за себе си къде ще са нужни задалените от него дрехи. Темата не е за да събираме дарения, а за да помогнем на желаещите да дарят на правилните места. Те са написани в първите постинги.
Ще се наложи всеки сам да си избере, след като се свърже със съответните институции и хора Peace

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

Каква информация точно ти е необходима?

# 13
  • Мнения: 159
Лично аз имам намерение, да изпращам цялата тема на всеки, който ни пише с желание да дарява. Така ще може да си реши къде ще е полезен.
Ако има конкретни нужди за домовете, знаете, че пишем и пускаме теми. Но къде по-нуждаещи се има за елементарни неща в тази държава. И малко хора ги знаят, да не говорим как се създава и поддържа такава база данни.
Както и да е. Ще изчакам ако някой още добави нещо и ще засиля темата във фейса.  bouquet

Добавям и редактирам в горните ми постове някои актуални в момента контакти и нужди. Peace

Здравейте! Страхотна работа вършите. Ще Ви бъда благодарна, ако ми изпратите информация на лични.

Каква информация точно ти е необходима?

Интересува ме къде в Пловдив или района мога да даря дрехи за млади жени/тийнейджърки. Видях, че има доста други теми, които също ще разгледам.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Antom е писала именно за Пловдив и то в тази тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт