Октомврийките на линия са вече,нетърпеливи за малкото човече :)

  • 19 868
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6


Здравейте на всички в новата тема,дано към края и да сме още повече!     bouquet

"АЗ ЩЕ СТАВАМ МАЙКА"

"КАЛЕНДАР НА БРЕМЕННОСТТА"



Скрит текст:
frosted-28.09.2013 г.
eli70o0 -30.09.2013 г.
iffer-01.10.2013 г.
aani4kap-01.10.2013 г.
anet4e1-01.10.2013 г.
natal 03-01.10.2013 г.
didnik-03.10.2013 г.
Гъбчо-04.10.2013 г.
borqna.m.i-04.10.2013 г.
desi_jul-04.10.2013 г.
star83-04.10.2013 г.
qsenne-05.10.2013 г.
*SlanchogleD*-06.10.2013 г.
GoKo-10.10.2013 г.
Dessy_Emilova-10.10.2013 г.
metli4ka-12.10.2013 г.
TKoycheva-12.10.2013 г.
valenceto-13.10.2013 г
Katya82-14.10.2013 г.
sanar-15.10.2013 г.
veseto87-18.10.2013 г.
bubulina-19.10.2013 г.
aleks12-21.10.2013 г.
emma666-22.10.2013 г.
Adventurer-22.10.2013г.
giuli-23.10.2013 г.
mannuella-23.10.2013 г.
krasy_alex-24.10.2013 г.
Arven_89-24.10.2013 г.
Slynchitse-26.10.2013 г.
AnaLena-28.10.2013 г.
krisi_1979-31.10.2013 г.
Eliza Summers-31.10.2013 г.
Херцогиня фон Дж-то-31.10.2013 г.
Jolina Boris
arscho
ilen83
aani4kap
yanitka_
lopo - октомврийски татко
Resse
gincheto_1
mimi_merry
ira13
mimi_merry
Elitsa Ivanova
sana...
tedyp
Madam S
nevena
baby1
lgeorgieva
Evgenia_a
White_Orchid
Diva4e
MarinaVlady
_Didkata_
miratoneva
white lilac
Miss M
Janet85
dessy737
dessittta
mimozkam
eni_zlat
Grace ♥
mi6on4i
diveto
Kati_Skarlet
shivacheva78
ina_lemon
melinda calisto
Miss M
Melodiya
emma666
troia
Аничка Дребосъчето
miluvka_bg
espri84
poison91
kotence199
Gery_88
provanse
star83
kalinimalini
kalisto_kalipso
darina_mi
jane_anderson
Molli
nellia
poison91
karelia79
Reni_Vo
roverandom
K@M@
stef_ico
dream_girl_86
raya_m


Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 10:33 от qsenne

# 1
  • Мнения: 1
Благодаря за новата тема Hug

Да се оплача, че тази сутрин кафето ми имаше ужасен вкус - пия едно и също от сума време, скоро го смених с безкофеиновата му версия и пак ми беше приятно, но явно ще спирам и него Tired

diveto, и аз отидох на първи преглед в 5 г.с., а на снимката излиза 4-та, но предполагам (надявам се) ще се стабилизират резултатите със следващия преглед.

Чудя се и аз за витамините - пия фолиева киселина откакто почнахме с опитите за бебе, но ме притеснява какво ще остане от зъбите ми, адски податливи са на кариеси и понякога просто се чупят от нищото.. Ще питам АГ като ида след десетина дни, пък да видим.

На мен още никакви изследвания не са ми правени, на прегледа в 7-8 г.с. ли ги пускат?

# 2
  • Мнения: 491
qsenne благодаря за новата темичка   bouquet

Ето една брошура директно от сайта на НЗК, озаглавена "АЗ ЩЕ СТАВАМ МАЙКА" Тази брошура показва какво се полага по здравна каса за периода от установяване на бременността до 30я ден след раждането. Може би е добре да го добавим като полезна информация на първа страничка Simple Smile



# 3
  • Мнения: 6
Аничка Дребосъчето-аз обожавам кафе и особено 3 в 1,но напоследък има вкус на ръжда и го отказах ,за сега. Rolling Eyes

Melodiya-много полезен линк,благодаря!

# 4
  • Мнения: 6
Не съм сигурна дали съм вписала всички,затова предварително се извинявам,ако има пропуснати  Embarassed ,ако някой не се открие,да каже  Peace

# 5
  • Pazardjik
  • Мнения: 19
Аз питах за витамините още в петата седмица като ходих, обаче ми каза само и единствено фолиева киселина. За витамини - имало време и по-нататък. Ако не повръщам - не ми трябвали витамини и други добавки, защото всички необходимо се набавяло с пълноценното и разнообразно хранене. Всъщност, и аз така смятам, така че не настоявах за витамините.

# 6
  • Pazardjik
  • Мнения: 19
Не знам да се оплача ли, похваля ли, ама съм малко в чуденка... Ходих на 14-ти пак на преглед, обаче този път вместо 7-ма седмица, този път АГ-то каза-4-та седмица. Много странно, като се има предвид, че първия път определи точно 5-та без да и казвам датата, пък сега ме прати в 4-та. Нормално ли е според Вас?

# 7
  • Мнения: 491
Не знам да се оплача ли, похваля ли, ама съм малко в чуденка... Ходих на 14-ти пак на преглед, обаче този път вместо 7-ма седмица, този път АГ-то каза-4-та седмица. Много странно, като се има предвид, че първия път определи точно 5-та без да и казвам датата, пък сега ме прати в 4-та. Нормално ли е според Вас?

Да не би да има предвид 4та седмица от оплождането, а не гестационна?

# 8
  • Pazardjik
  • Мнения: 19
уффф, явно да, като се замисля. Правеше едни сметки, кога трябва да е станало оплождането. Явно този път е решила да ги брои така, а пък аз се шашкам. Много благодаря!

# 9
  • Мнения: 10
Записче в новата тема и от мен  Hug

В четвъртък съм на втори преглед при АГ и тогава ще питам и за други изследвания, че миналия път не стана дума  Thinking

Иначе да чукна на дърво нямам сериозни оплаквания, само вечер малко ми става студено и лееееко ме присвива в долната част на корема, ако реша да се разхождам из къщи, затова се завивам и гледам да си лежа..  Peace

# 10
  • Мнения: 4
Честита ви нова тема Октомврийки Wink
Гъбчо аз имах същите опасения и притеснения. Всъщност и аз родих секцио след дълго чудене и решението беше мое, там ми дадоха възможност да реша аз,но аз съм малко частен случай. Мен ме следи Хафузова в 25поликлиника в Младост, тя и ме изражда. Изключително съм доволна от нея, при следваща бременност пак бих с доверила на нея. Докато аз бях там имаше и нормални раждания, доста зависи от самия лекар.
Скрит текст:
Та конкретно за случая ми. Моето бебе до последно не слезе на долу и в деня на термина ми след много обстоен и продължителен преглед, докторката установи че пъпната връв е  доста омотана и може би това е причината да не тръгва бебето. Тя знаеше,че много искам да родя нормално и ми каза,че може да изчакаме още една седмица,като се виждаме всеки ден за да е сигурна как вървят нещата, с надежда бебето да се разплете и да тръгне само, но ако не тръгне ще предизвикат раждане и не ми гарантира,че пак няма да се стигне до секцио предвид пъпната връв. След още два дни картинката беше все същата и след консултация с шефката на родилното д-р Чорбова, реших че няма да чакам повече и всеки ден и нощ да се чудя как е бебето и същия ден ми направиха секциото. Не съжалявам въобще за това решение, защото се оказа, че вече е преносено доста бебето и водите бяха зелени, а пъпната връв доста дълга и добре омотана.

# 11
  • Мнения: 90
qsenne, мерси за темата  Hug
И при мен има тежест и болки от време на време ниско долу, а с предната бременност помня само едни придьрпвания  Thinking Тькмо бях започнала да се шашкам, но сега видях, че има и други мами с подобни усещания.
Ох, като ви чета, вече трьгнахте по прегледи и видеозони, а тук пьрвият преглед е чак 12-та седмица, незнам как ще издьржа Crazy Преди това има само една среща с акушерка, която се сьстои вьв вземане на крьв и урина и половин час разговор и писане на бумаги Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 16
Здравейте, прекрасни мамчета!

qsenne Благодаря за новата темичка Simple Smile  Hug Hug Hug  bouquet
Grace и аз съм с болки като при цикъл. Даже често ми се случва през нощта да ме свива долу корема. На мен сега по принцип ми е и датата за цикъл може и от това да ме свива така. Лекарката при която ходих ми каза, че покрай дните в които трябва да ти дойде през бременността ще си ме наболява корема. Матката започва да се разтяга и е нормално. Аз гледам да не се шашкам Simple Smile



# 13
  • Мнения: 16
_TITI_ и аз съм решила Хафрузова да ми води бременността. Може ли да ми дадеш инфо за нея(на лични да не занимаваме всички тук). Тя още ли е 25 поликлиника? С нова апаратура ли работи? До колкото знам изражда във Вита нали? И още нещо важно- работи ли по ЗК?
Много, много, много  ще съм ти благодарна за инфото   bouquet

Последна редакция: вт, 19 фев 2013, 09:15 от frosted

# 14
  • Мнения: 135
Здравейте на всички ! Аз също съм с леки тъпи болки в корема, появяващи се почти единствено вечер. Освен това усещам и леко придърпване от време на време. Изпитвам огромна жажда, постоянно съм изморена, а от днес имам и силно гадене. Почти не мога да ям. Общо взето това са симптомите ми за сега. Пожелавам на всички лека и безпроблемна бременност ! Simple Smile Hug

Последна редакция: пт, 01 мар 2013, 03:21 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт