Октомврийките на линия са вече,нетърпеливи за малкото човече :)

  • 19 876
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
qsenne  чухте ли вече сърчице? И мен ме викат чак в 12 седмица.

# 46
  • Мнения: 13
Момичета тази нощ изгорях от Т - едва я свалих. Имам налеп на сливиците, но лекаря каза, че не е гноен налеп. Освен парацетамол, какво друго мога да взимам? Той ми каза да изчакаме 2-3 дни и ако се наложи - на Оспамокс ще минем - хич не ми се иска, но .......... Но каза че мога и трахизан да смуча, но нали и той има малко АБ?
Давайте всякакви бабешки рецепти, за да избегна прием на АБ.

krasy_alex , трахизанът си е локален антибиотик.Честно казано от всичките лекарства за гърло само той ми помага, защото доста тежко карам ангините. За бабешка рецепта- сутрин и вечер по една лъжица мед с една ванилийка върху нея.Това би трбвало да ти поуспокои гърлото.
Оправяй се бързо! Hug
qsenne и на мен на 19ти чак ми е втория преглед (е, аз ще ходя в четвъртък заради вируса дето съм налепила). И при мен тогава ще бъдат изследванията.Късничко ми се струва, ама те лекарите си знаят работата.Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6

[/quote]
krasy_alex , трахизанът си е локален антибиотик.Честно казано от всичките лекарства за гърло само той ми помага, защото доста тежко карам ангините. За бабешка рецепта- сутрин и вечер по една лъжица мед с една ванилийка върху нея.Това би трбвало да ти поуспокои гърлото.
Оправяй се бързо! Hug
qsenne и на мен на 19ти чак ми е втория преглед (е, аз ще ходя в четвъртък заради вируса дето съм налепила). И при мен тогава ще бъдат изследванията.Късничко ми се струва, ама те лекарите си знаят работата.Simple Smile
[/quote]


Ний с теб така ще си вървим в еднакви дни  Grinning,а за прегледа се чудя дали да не се направя малко на чукната и да си запазя за предишната седмица  Whistling

# 48
  • Мнения: 13
Момичета,
Имаме група и в фейса, тайна е и никой от приятелите ви няма да знае че сте член на тази група, ако решите да се присъедините, моля изпратете лично съобщение на мен или на Ira13, с мейла с който сте се регистрирали в фейса за да ви открием по лесно и присъединим.

# 49
  • Мнения: 1
Чудесна инициатива за групата  bouquet  И аз ще се включа веднага, щом важните хора научат - току виж с някоя позната се засечем и се изпорти работата (параноята не спира да ме тресе, хихи).

Най-накрая успях да си запазя час за другата седмица, в петък ще ходим да видим имаме ли си здраво сърчице Crazy

А понеже в ежедневието съм тотално обездвижена - и през деня и вечер кисна на компютъра - мисля да се запиша на водна аеробика след прегледа, само доки да каже, че е ок. Не мога да плувам и по принцип избягвам да влизам в басейни, но това сякаш е единствения подходящ спорт, за който мога да се навия в момента..

# 50
  • Мнения: 170
Еми, момичета, аз съм с единия крак при вас, с другия в голямото"ами ако...", защото още не са ме гледали на ехо, защото било рано. И едвам преборвам страховете и суеверията, но каквото трябва да става, ще стане, записана или не в темата! Peace
Имам две момчета, две кучета, на 38 съм и в момента съм докторант. Съвсем начинаещ докторант по испанска литература. Попорочетог ви и видях, че сте обсъждали теми, по които имам какво да кажа  Twisted Evil Аз доскоро ходих на водна аеробика в хотел Витоша и е страхотно. Идваше и една жена в 8-ми месец и много добре се чувстваше. В момента временно съм прекъснала докато се изяснят и надявам се да се стабилизират нещата. Не съм решила кога ще продължа, но времето ще покаже. По време на първата ми бременност живеех в Испания и в енда дрогерия ми бяха направили една смес от масла, която беше божествена! Бях с записала рецептата и по-късно пак си я направих в Бг при втората ми бременност. НО съм си загубила листчето, където бяха написани съставките. А толкова си го пазих Grinning  Помня, че имаше масло от пшеничен зародиш, мандариново масло, но какво беше другото...? Надявам се да се сетя дали не съм я давала на някоя приятелка, която още я пази или пък да проверя в нета. Беше невероятна тази рецепта - запази кожата ми и миришеше много много вкусно. Ако я намеря, ще я напиша и тук. Кърмила съм децата си до годинака, но това е тема, която тепърва ще се обсъжда надълго и нашироко Simple Smile Още не ми прилошава, но аз май съм съвсем в началото - калкулаторът ми дава термин 30 октомври. Всичко ще стане ясно другата седмица. Много ми е тегаво да чакам, но какво да се прави... С първите две деца изобщо не съм се задълбочавала толкова, някак много леко и спокойно преживях всички фази и периоди. Сега, обаче, ме е шубе и мисля много. Може да е заради възрастта Simple Smile Раждала съм със секцио и двата пъти заради тесен таз, та и този път ще е така. ГоКо, видях, че и ти си така, само дето при мен е минало повече време. А, и бебето е палнувано, искано и забременях от първия път за изненада на всички. Аз предните пъти от раз забременявах, но не бях на 38. Пожелавам на себе си и на всички вас ембриончетата да се наместят добре и да кротуват до големия финал! Пък каквото ни било писано:peace:...  Peace

  Hug

# 51
  • Мнения: 13
AnaLena,

 Hug Честити ти чертички и много лека бременност, тук май сме най големите, аз съм на 34, но годините нямат никакво значение, важно е човек да се чувства добре. Нашето 3 бебе също е планирано и желано, макар и да е минало малко време и отново да влизам в ритъма на бременна с малко бебе и по голямо бебе. Пожелавам ти все така да се чувстваш страхотно и да докараме до финала   bouquet

# 52
  • Мнения: 13
AnaLena, добре дошла HugПожелавам ти от все сърце всичко да е наред и да видите хубава силна точка съвсем скоро! Ти явно си от октомврийките, които хващат последния влак.Simple Smile Аз имам вкъщи куче и котарак, та да те питам, правили ли са ти някакви специални тестове заради животинките и как се държат сега с дечица? Много ми е притеснено да не се наложи да ги дадем:( 

# 53
  • Мнения: 142
Здравейте Simple Smile) Благодаря за темичката - да ни е пълна само с хубави новини!!
Честито на всички , които са чули вече сърчица ! Simple Smile
Добре дошла AnaLena Simple Smile
Най-сетне и аз успях да се добера до компютъра!Мъжа отиде на курс , детето с дядо си на тренировка - а аз сам сама Simple Smile)))  dance
За мазането - аз предния път започнах с Джонсън , но ми излезна някакъв обрив и минах на Мама Дона (май така беше) и по някое време продължих с мас , но въпреки всичко резултатът е стрии на корема към края на осмия месец ! Сега нищо не съм купувала за мазане още !
А аз да ви се оплача тези дни съм страшно уморена! Днес изчистих едно хубаво вкъщи и после като легнах , ми не мога да стана!!! Ужасно е! Предната бременност също изпитвах умора (права заспивах на работа) , но това се случи към 3 месец чак, а сега много отрано ....офф дано поне е за кратко!
Другото което ми е проблем са цигарите! Предния път ги хвърлих още щом видях двете чертички , а сега ми се пуши все още....по 2-3 на ден ги докарвам...При вас как е??

# 54
  • Мнения: 170
Благодаря, момичета за посрещането и пожеланията! Всички на едно се надяваме Simple Smile
ГоКо, така ще мине всичко наведнъж и после идват ползите от серийното производство  Peace
Гъбчо, ами доколкото си спомням има си изследване за токсоплазмоза в един момент. Нашите кучета се държат прекрасно с децата. Виж, за обратното не мога да твърдя с ръка на сърцето - мачкане, прегръщане, водене на два крака, въобще пълна циркова програма, а животинките пак ги гледат с обожание Simple Smile Стриктна хигиена и безопаразитяване на животните, и може би няма да има проблеми.

# 55
  • Мнения: 13
AnaLena, мерси за успокоението! Ще говоря с лекарката да ми пусне теста и ще заведа зверовете на ветеринар тея дни(те по принцип се обезпаразитяват, ама за всеки случай). Страх ме е че нашия пес е диване голямо, не че ще посегне да захапе, но играчките на бебчо не знам как ще опазим като започне да щъка. Laughing То е рано още да се мисли де, но все се притеснявам да не се стигне до раздяла.

diveto ние бяхме решили, че след нова година започваме да бебеправим и от 01.01. ги намалих на 10 цигари и така до 25.01, когато видях двете чертички. От тогава допреди седмица си дърпах сутрин от цигарата на мъжо 2-3 пъти и вечер пак така.От седмица насам непуша изобщо, просто вече не изпитвам нужда, а бях страстен пушач- пушех по кутия и нещо на ден в продължение на 12 години, а 4 години преди това пушех п 5-10 цигари на ден. Опитвала съм се директно да ги откажа много пъти, но не ми се получаваше. При мен тактиката с постепенното отказване свърши работа.Навикът да държиш цигара е най-труден за преодоляване.При мен абстиненцията като ги намаих наполовина беше по-голяма, отколкото след като започнах да подръпвам само сутрин и вечер. Не  е хубаво да се пуши, пък било и по 2-3 цигари, но пък и не смятам като някои мами, че е едва ли не фатално.Пробвай моя начин- когато ти се допуши дръпвай си на някой покрай теб от цигарата,така няма да пушиш цяла и лека полека ще ги откажеш съвсем.

# 56
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
Чета ви от самото начало и все не смея да се запиша. Причината е, че началото на декември месец имах мисед аборт в 12 седмица(бях към юнските мами). Получих зелена светлина от доки след първия цикъл януари месец и  началото на февруари за наше щастие видяхме EFP . Вчера бях на лекар и видяхме сърчице (неописуема радост е), но честно казано умирам от страх да не се повтори същия сценарий. Но както каза AnaLena каквото е писано ще стане независимо дали сме записани или не  Rolling Eyes. Наистина се надявам да си останем всички заедно до октомври и всичко да е наред  Praynig. Нямам деца и бебчето е разбира се много желано. Очакван термин 12.10
  bouquet

# 57
  • Мнения: 7
Цоп в новата темичка!Мерси... Hug
За витамините-в Испания се пият витамини още от започването на опити за бебе,комплекса за бременни има витамини,минерали,мастни киселини,Омега3 и Фолиева киселина.Не вярвам на твърдението,че са вредни,защото били изкуствени,но всеки сам преценя.При първата ми бременност дори ми се скара доктора,който я потвърди,че не съм ги взимала по време на опитите и веднага ми даде 3 кутии,пих през цялата бременност всеки божи ден и никакви други медикаменти,освен желязо по едно време,не съм имала нито повръщане,нито контракции,дори акушерката ми каза,че витамините предотвратяват подобни симптоми.
Уелкъм на новите мами и пак да попитам на колко седмици видяхте сърчице?не знам кога да отида...
За кг.Започвам от 73 този път,дано не стигна 100така... newsm78

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 939
Аз бях спряла цигарите от веднъж, когато  решихме да бебеправим, но се отложи във времето и последния месец си купих 1 кутия и я пуших 5-6 дни като бях сигурна, че няма как да забременея, защото докторите ми казаха, че този месец няма овулация и ето на, бебо реши сега да стане на "пук" на медицината и щом видях двете чертички просто и не помислих за цигара, защото вече не се отнася само за мен,а  и за съкровището ни.
Искам да ви споделя и нещо относно притесненията ви за токсоплазмозата и животните. Като боледувала тази болест мога да Ви кажа, че токсоплазмата е паразит и ако майката е боледувала има имунитет и няма как да се зарази тя както и бебето, ако не е боледувала може да се разболее както сега така и по всяко време, а съществува и вариянта да не се разболее майката, а само бебето. Този паразит може да се "намърда" във вас освен от животно така и от немити ръце, не добре мити зеленчуци и плодове, заразена храна и мн, мн. мн.. други. За да сте спокойни заа животните си(понеже и аз имам котка и вече проверявах) при ветеринарите има едни тестове(приличащи на тест за бременност), взема се кръв от животното, капва се на теста и до няколко минути показва дали животното носи този паразит или не. Ако не го носи и няма контакт с други животни и яде само суха храна няма опасност да се зарази. Има опасност едно животно да се разболее, ако яде прясна храна(каквото и да е друго освен гранули) има опасност да се зарази каквато има при всеки човек и тогава е добре през няколко месеца да се правят тестове. Ако животното стои само вкъщи и яде само гранули, и теста е отрицателен(не е наличен паразит-токсоплазма) няма опасност животното да се разболее.
Надявам се да съм била полезна на тези от вас, които си имат домашни любимци. Тази болест не е шега особено за бременна жена, но при установяване с един обикновен тест, че животното няма този паразит не е опасно.
Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя личния си опит с тази болест с надеждата да помогна на поне 1 от Вас!  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 9
да се запиша и аз в темата днес видях 2те  черти след 8дни закъснение

Общи условия

Активация на акаунт