Октомврийките на линия са вече,нетърпеливи за малкото човече :)

  • 19 888
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Аз съм 6г.с. и 2 дена, а видяхме сърчице вчера. Казват, че 6 седмица би трябвало да се види/чуе. Аз пия Огестан( имах си останал от предния път) в него има и витамини и омега 3 и разни други екстри.
 За цигарите аз ги бях спряла като разбрах, че съм бременна и когато се случи случката пропуших отново с пълна сила   smile3515. Сега и аз като Гъбчо дръпвам по един път на ден, 2-3 пъти от на мъжа ми цигарата, но все по-рядко. Само като психясам много и яхна метлата... #2gunfire

# 61
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
Хайде и аз да се похваля със сърчицето, което видях вчера!!! Понеже това ми е първа бременност и следователно до голяма степен съм напълно незапозната с повечето неща, вчера искрено се забавлявах като видях точката. Докторката започна да обяснява кое е глава, кое тяло, кое зачатъци на крайници и накрая завърши с това, че приличало на мече. В същото време аз гледа и виждам хипопотамче.
 Исках да ви попитам кога трябва да се запиша на женска консултация?

# 62
  • Мнения: 669
По повод на цигарите - преди година ги отказах с помощта на един сайт, в който се регистрирах, в продължение на 2-3 месеца се водех от един инструктор он-лайн, т.е  постепенно спиране, и накрая с никотинови лепенки за 1 седмица и ги спрях. Не пуших 6 месеца, качих 10 кг. и пак пропуших. Сега бяхме решили от 01.01. да започнем с бебеправенето, и мислех да ги откажа, но все отлагах. И миналата седмица, когато видях чертичките реших, че ще ги откажа, но до  вчера вкл. си дръпвах по няколко пъти - 1,2 цигари, днес вече не съм пушила и като че ли вече и не ми се пуши. Надявам се този път окончателно да съм ги спряла.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Аз днес си купих Фолиева киселина,мъжа ми много ме глези-не очаквах  Crazy
Относно цигарите и с първата бременност и сега ми  миришат ужасно много,а пуша от 8 клас
Даже сега като взе да ми става лошо от тях първата ми мисъл беше,да не би да съм бременна
Много ми се припушва от време на време,но самата миризма ме ужасява

# 64
  • Мнения: 0
Привет, мами!
Случи ми се най-хубавото нещо на света, което според прегледа от миналата седмица е в 5-6 г.с. За пръв път ми е и толкова въпросителни се блъскат в главата ми. При мен също има известно разминаване в г.с., според моите изчисления би трябвало да съм била в 7ма г.с., а според доктора съм в 5-6 г.с. Стискам палци всичко да е наред. Следващ преглед - 1 март 2013.

Леко бременеене на всички  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 7
mannuella и при мен от миризмата на цигарите направо  Sick Та благодарение на гаденето  ми беше доста лесно отказването на цигарите Simple Smile
Gery_88  Hug  Hug лека бременност и на теб...

# 66
  • Мнения: 27
Здравейте момичета, влизам да ви се похваля - направиха ми  изследванията  (всичко е перфектно - дано така продължи до края на бременността) и днес чухме сърчицето на бебето, толкова  се развълнувах  , че се разревах в кабинета на доктора.  
За отказването на цигарите-  в момента в който видях  EFP си казах  , че повече никога ама никога
няма да запалия цигара- е да ама не - вечерта  си запалих  една цигара  Embarassed  На другия ден , ми  се пушеше толкова  че изпуших още 2 цигари Embarassed  ,   Embarassedо на 3 ден просто си казах  ''СТОП''  и така вече 4 седмица - да си призная  - Много , много ми се пуши  , но стискам зъби    за доброто на моето малко слънчице!

# 67
  • Мнения: 1
Честити сърчица и две чертички на новозаписаните  bouquet

За цигарите - трайно не се спират с надежди, а с решение. След 12 г. активно пушене, от 6 г. не съм пипвала цигара, и то не под влияние на конкретен повод, а просто така, с желание и от раз. Проблемът, който сама съм изпитвала при безбройните предишни "опити" да спра, е твърдото и погрешно убеждение, че ще е трудно, ще се изпокарам с всички, ще ми е нервно, няма да мога да свърша една работа като хората и т.н. Всичко това е наистина погрешно, трудното всъщност е да се пребори навика да посягаме към цигара в такива и онакива моменти и да се самоубедим, че нямаме нужда от това. Убеждението за мен не беше трудно, взетото вече решение беше очевидно само за добро. Навика заместих със солети, други дъвчат дъвки (но не никотинови, те не помагат, защото поддържат убеждението в нуждата от никотина). И да, качих близо 10 кг. за има-няма месец, но за мен си струваше - теглото впоследствие постепенно коригирах, след като преборих навика да си пъхам всякакви заместители в устата, но цигара не съм пожелала повече.

Извинете за тирадата, но имате най-прекрасния повод да преборите една грозна и вредна зависимост и съм твърдо убедена, че всяка една от вас има волята да го направи още сега Hug

# 68
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета!

По това време ми остава време да Ви прочета  Crazy и да се включа по темите.
Първата бременност се мажех с Перкуталфа, безкрайно съм доволна, това ще ползвам и сега.

А за цигарите ми е болна тема  Blush Първата бременност пушех по цигара-две на ден, някой ден изобщо не пушех, но така и не ги спрях. Сега пак се ограничавам до една, две, пък да видим.
А някой пробвал ли е с електронна цигара? Те не са ли почти безвредни?  newsm78

Хубава вечер на всички!  Hug Hug

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 944
Reni_Vo електронните цигари са по-безвредни от гледна точка на това, че не съдържат въглероден диоксид иначе и на тях изрично пише, че са забранени за бременни жени.Ако си решила да не ги спираш по-добре такава-няма да е напълно безвредна, но поне по-малко и я няма онази ужасна миризма.М пуши такива и въпреки върховното ми обоняние в момента не ме дразни-само за избягването от миризмата си заслужава Simple Smile

# 70
  • Мнения: 11
добро утро мами по едно кафенце  food010 за тези които пият.  Хубав ден на всички.
Относно цигарките и аз все още си дърпам по две цигарки на ден. Embarassed Докато съм на работа и работя не се сещам но като се върна вечер ми се пуши а събота и неделя трябва да правя нещо непрекъснато за да не мисля за тях.

# 71
  • Мнения: 0
Добро утро на всички мами!  Hug И честито на сърчицата за тези, които са ги видели. Малко по малко всички започват да си виждат.. и аз нямам търпение да чуя сърце и докито да каже, че всичко е наред  Praynig
Още когато видях две чертички спрях цигарите, а преди това ги бях  намалила драстично. Сега от време на време зверски ми се пуши, но ще устискам... все пак е важно вече не само и за мен  Party Wink

# 72
  • Мнения: 11
кажете мами от Варна къде ще ходите живот и здраве на консултация  и къде ще раждате мислите ли по въпроса? Още е рано де ама

# 73
  • Варна
  • Мнения: 4 944
Добро утро, мами! shivacheva78 радвам се, че още някой от Варна се показа(за сега сме само аз и Elitsa Ivanova, която идва на консултации във Варна). Аз съм в "Майчин дом" при д-р Евгения Георгиева.

# 74
  • Мнения: 11
eli70o0  аз с първата бременност бях в майчин дом и там родих при Капка Атанасова

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт