Да се научим да работим с Excel - тема 2

  • 75 899
  • 732
  •   1
Отговори
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484




-Да се научим да работим с Excel - тема 1

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 23:59 от Ave

# 1
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Благодаря за новата тема. Приятен ден!

# 2
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Много интересно, записвам се да черпя опит и да помагам.

# 3
  • Мнения: 47 982
И аз се записвам
Имам добър запас формули, които си ползвам ежедневно..и дотам
От тук научих доста полезни неща

# 4
  • Мнения: 774
Записвам се да следя темата.
Мислех си ,че знам да работя с ексел докато не ми се наложи да правя разни таблици във версия 2010 и то на български ooooh! ooooh! ooooh!...няма такъв ужас Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 251
записвам се и аз , от работа ни организират 3 дневен курс ама е чак юни

# 6
  • Мнения: 53
Здравейте!
Страхотна тема и много полезна! Вместо запис, въпрос.  Simple Smile Някой използва ли статистическите функции на Ексел. Случайно да знаете от къде мога да си сваля ръководство за използването им. За съжаление хелпа ми е на английски и някои моменти ги изпускам...

# 7
  • Мнения: 805
Здравейте!
Страхотна тема и много полезна! Вместо запис, въпрос.  Simple Smile Някой използва ли статистическите функции на Ексел. Случайно да знаете от къде мога да си сваля ръководство за използването им. За съжаление хелпа ми е на английски и някои моменти ги изпускам...

Ето тук Help-a на български.
И тук нещо интересно от Русенския Университет Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 018
===
И тук нещо интересно от Русенския Университет Simple Smile

това е интересно, а дали има и други разработки за приложение на функции

# 9
  • Мнения: 53
Ето тук Help-a на български.
И тук нещо интересно от Русенския Университет Simple Smile

Сърдечни благодарности!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 2 141
Записвам се и аз тук. В предишната тема има много полезна информация, надявам се, че и в тази ще е така.

# 11
  • софия
  • Мнения: 25 459
Момичета, имам една огромна таблица. В редове имам повтаряне на един и същ текст - напр. грозде 5 пъти, круши 3 пъти и т.н. Искам да извадя само в отделен списък грозде, круши, сливи, т.н.
т.е. сега е:
грозде
грозде
грозде
грозде
круши
круши
сливи
сливи
искам да е:
грозде
круши
сливи

Коя формула трябва да използвам?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 210
zvanche, не ти трябва формула, а филтър  Peace.
Сигурно имаш антетка (заглавен ред) - маркирай го и задай Филтър. Не зная с коя версия на ексел си, на 20007 и 2010 го има като иконка.
Ако обясненията не са ти достатъчни и не се справиш, пиши пак, ще помагаме  Peace.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Момичета, имам една огромна таблица. В редове имам повтаряне на един и същ текст - напр. грозде 5 пъти, круши 3 пъти и т.н. Искам да извадя само в отделен списък грозде, круши, сливи, т.н.
т.е. сега е:
грозде
грозде
грозде
грозде
круши
круши
сливи
сливи
искам да е:
грозде
круши
сливи

Коя формула трябва да използвам?

Може да стане с разширено филтриране. Маркираш таблицата с плодовете, или ако нямаш празни редове/клетки в нея, може да избереш само една клетка от нея. След това от меню Data-Sort&Filter-Advanced се указва:
Copy to another location - за да се копират неповтарящите се стойности в област извън таблицата
List range - би трябвало да е маркирана цялата таблица с плодовете. Ако не е маркирана правилно - коригираш
Criteria range - тук не ти трябва критерий доколкото разбирам, затова маркираш две съседни (една под друга) празни клетки извън таблицата, но на същия лист
copy to - избираш празна клетка, от която да почне копиране на уникалните стойности
Unique records only - това задължително трябва да се маркира.

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 459
 Hug, златни сте!
С Офис 2013 съм, но ми се бъгна таблицата и в понеделник ще продължа да се боря. Не успях да опитам начина предложен от Ясмина Blush

Общи условия

Активация на акаунт