Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 4

  • 34 912
  • 805
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3

# 1
  • София
  • Мнения: 5 193
Пънче, нали нямаше ти да я пускаш?!  Hug

# 2
  • Мнения: 71
еми така се получи

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте, казвам се Мария и съм чисто нова тук. Затова предварително се извинявам, ако поставената тема е изтъркана и по нея е писано много. Но имам нужда да чуя съвет и няколко окуражителни думи. Правим опити за второ бебе. цикълът ми е редовен на 28 дни + най много седмица закъснение. Сега обаче имам по-дълго такова. Правих си тест, но беше отрицателен - а усетих тежест ниско долу, болки в гърдите, с други думи същите симптоми като при предменструален период. Възможно ли е да е отчел грешно - макар да си взех "Shure check"?
При първото дете стана много бързо, но сега понеже много искам второ, явно нещо съм полудяла и почвам да си внушавам.
Благодаря на всички и хубав ден!

# 4
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Надявам се в тази тема да се спазва добрият тон между потребителите, както и правилата на форума. Темата е за да се дават съвети, които всеки потребител сам преценява дали да вземе предвид. Форумът не е лекарски кабинет и не може да замести компетентното мнение на специалистите, той е място, където могат да се споделят притесненията на потребителките, относно съмненията им за евентуална бременност.
Моля в темата да се задават конкретни въпроси, като се има предвид въпросника в първия пост, като преди това се прочете предоставената информация.
За свободни разговори и емоционална подкрепа в процеса на опитване за бебе, моля насочете се към съответните теми в подфорума.

# 5
  • Мнения: 71
мами доктора каза същото но ми предписа и оргоментрил но каза да не го пия до понеделник нищо друго нито за бременост нито за хормони нито за кисти нито за възпаления или инфекци чудя се да потърсяли второ мнение нямам му доверие каточели това закаснение едвали е просто еитака немислите ли

# 6
  • Мнения: 37
Записвам се и аз в темата и ще ви следя с интерес,както следях предишната Simple Smile,но ще пиша при евентуален резултат,тъй като съм все още в голямото чудене и аз,трябваше да ми дойде на 18-ти и до днес няма,ама да видим  Simple SmileМъчи ме един корем пууууу,аха да дойде и няма никой още,но ми е рано за тестове и така ще си чакам ли чакам.Пожелавам ви успех момичета и дано  Praynig в най-скоро време се похвалим всички  Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте момичета  bye и аз се присъединявам отново.С удоволствие ще следя темата и пожелавам на всички успех в правенето на  newsm32

# 8
  • Мнения: 3 242
мами доктора каза същото но ми предписа и оргоментрил но каза да не го пия до понеделник нищо друго нито за бременост нито за хормони нито за кисти нито за възпаления или инфекци чудя се да потърсяли второ мнение нямам му доверие каточели това закаснение едвали е просто еитака немислите ли

Възможно е просто да си имала ановулаторен месец и от там това закъснение, така че не си търси проблеми насила  Laughing

# 9
  • Мнения: 410
Много хубава нова темичка. Аз също съм от чакащите двете чертички на теста за бременност. Трябва да ми дойде на 24.03 или в по-добрия случай да видя двете чертички тогава и нямам търпение. След овулация, която следях с тестове започнаха да ме болят яйчниците, ту единия, ту другия и ниско долу в коремната област. Най- странното е, че гърдите не ме болят въобще. Миналият месец веднага след ову-то започнах да чувствам болка, а този месец я няма. Моля се да е на път бебока  Praynig Praynig Praynig
Пожелавам на всички чакащи да видят скоро  EFP

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам един въпрос към Вас. Последният  ми цикъл беше на 02.12.2012 г. правих ме опит с приятеля ми на 12.12.2012г. закъсня ми и посетих гинеколога, прегледа ме и за жалост не установи бременност.Предписа ми Дуфастон за да предизвика цикъла, изпих опаковката от 20 хапчета и на 21.02.2013 ми дойде. След това на 14.03 и 16.03 правихме 2 опита и от 18 насам се чувставам много странно. Гърдите ме боляха но за кратко,имам главоболие, и неиздържах и си направих тест на 19.03 и се оказаотрицателен.Тази вечер отново си направих и се оказа отново отрицателен. Според вас дали е рано и ако е така кога мога да си направя тест за бременност за да ми покаже правилен резултат? Ако някоя от вас има съштите или подобни проблеми да ми ми отговори ще съм благодарна за което Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 5 193
Рано е както за симптоми, така и за тестове. Успех!  Peace

# 12
  • Varna
  • Мнения: 159
май доста си избързала с теста ... мисля, че около 12 - 14 дни трябва да изчакаш още..

Shure check ли е най-достоверния и най-ползвания тест за бременност?

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 09:30 от AnMary

# 13
  • Мнения: 3 242
Jobi8693, с този нередовен цикъл нито знаем кога ще ти дойде, нито кога ти е била овулацията.
Изчакай 14 дена след последния ден(16.03.13) на който сте правили опити за бебе и тогава прави тест.

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Записвам се сладурки  Hug
Пънче ,благодаря за темата,добре че си ти  и не оставяш тази така полезна тема да бъде заключена   bouquet
Успех на всички ни този месец Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт