Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 3

  • 37 692
  • 729
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1
Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 2

# 1
  • Мнения: 226
добро утро.днес съм с 37.1,остава още ден и тогава ще си направя тест,защото 27.01 е денят на предполагаемата ми М.,днес съм като че ли по-добре,нямам толкова силни болки...е ще почакам  Praynig

# 2
  • Мнения: 11
ето го резултата,но снимките не са ка4ествен, извиняваите  http://dox.bg/files/dw?a=49f99b13e3   http://dox.bg/files/dw?a=4b530f679f.с миналата бременност не съм пила фолиева киселина.мисля да из4акам 1 седмица,да си направя пак тест за потвърждение и да посетя гинеколога ми.

# 3
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Започни да пиеш фолиева киселина, независимо от теста. Що, опитвате за бебе е важно в организма ти да има достатъчно количество от нея  Naughty

ПП: На снимката се вижда ясна втора черта , за мен няма съмнение - тихичко честито Hug

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 11:14 от пънче-мънче

# 4
  • Мнения: 77
кристина, овуто ти ще е около 9ти, 10ти февруари

# 5
  • Мнения: 2 286
ето го резултата,но снимките не са ка4ествен, извиняваите  http://dox.bg/files/dw?a=49f99b13e3   http://dox.bg/files/dw?a=4b530f679f.с миналата бременност не съм пила фолиева киселина.мисля да из4акам 1 седмица,да си направя пак тест за потвърждение и да посетя гинеколога ми.

Започни фолиева киселина още сега. Попринцип се пие преди да забременееш.

Лека бременност!  bouquet

# 6
  • Мнения: 226
бравооооооо оп оп още една бъдеща мама,браво Кристина-тихичко честито,успешна бременност   bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 226
 Cry знам ли къде да пиша,страх ме е момичета,мисля си че и този път няма да се е получило,някакво вътрешно усещане имам,че ще остана разочароване  Cry Cry Cry
и само ми се плаче днес,а кръста така ме е схванал,боже чуй молитвите ми  Praynig Praynig Praynig извинете ме,просто се разчувствах

# 8
  • Мнения: 9
Zdraveite mami  Simple Smile
Ako nqkoi ot vas ima mnenie po vaprosa shte se radvam ako pishete Simple Smile
Uvoto mi beshe na 14 tozi mesec,daje si pravih test za tova.S tatkoto svarshihme kakvoto trqbva.Ve4e se nadqvame da e stanalo malkoto beb4e,no vse oshte mi ostavat po princip 2 dena do datata na MC(na 28 trqbva da mi doide).Imam nqkoi simptomi kato - naprejenie i 4uvstvo na tejest v gardite,v4era mi prilosha vnezapno i mi stana losho,izgubih i apetit,gadi mi se otvreme na vreme na vreme.No nai strannoto beshe 4e 4e dnes sutrinta kogato se sabudih mi se pieshe domaten sok adski mnogo,nishto drugo,daje ne mi se mislishe za zakuska.Imam i leki pridarpvaniq nisko dolu.Za parvi pat shte mi e da imam bebe i zatova sam malko obarkana.Daite mnenie Simple Smile

# 9
  • Мнения: 226
FIFI-81 може да се е получило,изчакай до 28 и си направи тест....симптомите са като на бременна,но и аз не знам какво да те посъветвам друго,аз също чакам цикъл утре 27 и ще правя тест,пожелавам ти да е станало бебенцето(аз също имах тази седмица подръпвания и страшни болки в корема след Овуто ми,висока температура,болезнени гърди,даже от 2 дни ходя без сутиен и те изглеждат така,сякаш съм със  Grinning,но всичко е божа работа)  Hug Peace

# 10
  • Мнения: 9
Ami dano i dvete da se zaradvame Simple Smile.
A imash li ideq kakva trqbva da e bazalnata temp na bremennata jena? Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 226
четох и препрочитах из темите във форумите и казват 1.ако темп ти е по-висока от 36.9-37.0 три поредни дни около очакваната М значи е признак за бременност.2.след О темп би трябвало да се задържи или да спадне и точно преди М пак да стане нормална около 36.5...така че това е много относително,има жени,които са нямали темп,други пък споделят,че през първите няколко месеца са поддържали около 37.2-37.4
моята тези две седмици варира от 36.9-37.4 всеки ден я меря,като вечер ми е по-висока,а и тогава ме боли по-силно долу ниско корема.а сега преди малко ми се завъртя главата,сякаш кръвното ми е паднало,но знам ли....дано сме щастливки

# 12
  • Мнения: 11
dundiki,FIFI-81,според мен и двете ще сте щастливки.при мен симптомите бяха същите,освен това ходех по малка нужда през 5 мин.,корема ми беше и все още е мн подут,и се потях пове4е.бъдете спокоини и ще 4акам добрите новини Grinning

# 13
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Писането на КИРИЛИЦА във форума е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Моля използвайте кредор-а горе в дясно от потребителското име.

# 14
  • Мнения: 226
благодаря ти,щастливке   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт