Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - VІІ

  • 31 442
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 4 307

Ако му правя домашна каша от елда (не от брашно), то не се ли води пълнозърнеста и според схемата да трябва да се въведе след 8-9 месец?

Елдата не е житна култура, за да е пълнозърнестта в класическия смисъл на думата. Бих я предложила по-рано.

# 91
  • Мнения: 89
Ако му правя домашна каша от елда (не от брашно), то не се ли води пълнозърнеста и според схемата да трябва да се въведе след 8-9 месец?

Аз давам на моя мъник Елда от 7-ия месец. Важно е да знаеш, че тя има малко по-специфичен вкус и е добре да я киснеш поне 30-60 мин преди да я вариш. Когато се развари става мекичка и мн лесно се хапва. Правя я като мн гъст пилаф или в банички. Може да я правиш на крокети с картофче и морков, варени на пара, или същата смес като плънка за баничка. Със сиренце, спанак, жълтък, когато го въведете. Елда, киноа, ориз, сготвени така можеш да даваш така - в тях няма глутен Simple Smile и са супер сгъстител за супички Simple Smile

Boubou Добре дошли Simple Smile

# 92
  • Мнения: 3 638
Благодарности и от мен за страхотното участие по ТВ на "нашите" момичета!  Hug Heart Eyes Ммого хубаво представяне, много се радвам, че вече има и официален дебют за ЗВБ и в националния ефир.  Simple Smile

За педиатърката се каня да пиша утре в блога, ако ми оставят малко време порастналите ЗВБ бебета, дето оживяват и до ден днешен въпреки храненето с парченца и кърменето над 3 годинки  Mr. Green

Иначе нямам много-много нет и не мога да следя редовно, но поне хванах почти навреме предаването  Simple Smile

titolino , никъде не пише, че е забранено даването на каши. Ти си майката и решаваш най-добре за твоето бебе.  Peace Ако кашата е по-гъста, може да се справя и съвсем успешно сам с яденето  Simple Smile

Здравейте! Присъединявам се към вашата група. Предстои ни захранване след около 5 седмици и ще е ЗВБ. Току-що гледах програмата и искам да кажа, че се възхищавам от смелостта ви, гледам че хич няма разбиране и подкрепа за този метод в България. Аз живея в Англия и това е официалният метод, който се препоръчва от всички здравни работници, които се занимават с бебета. Тази педиатърка да вземе да си купи нови книжки! Особено тази част за водата! Simple Smile

Супер! На мен също ми предложиха този вид захранване преди вече повече от 5 години в Холандия,  от консултацията.
Някои хора просто трябва да си опреснят знанията от 1983-а година   Wink

# 93
  • Мнения: 66
Аз се чудя дали мога да добавям към бисквити брашно от рожков. За първи път купих такова вчера.На 11 месеца сме. А за ленено брашно и въобще смлени ядки кога могат да се дадат?

# 94
  • София
  • Мнения: 4 307
Важно е да знаеш, че тя има малко по-специфичен вкус и е добре да я киснеш поне 30-60 мин преди да я вариш.

По-скоро ароматът е странен, на вкус е супер (ъм, за мен, де Blush)! Защо я киснеш? Тя се вари бързо и няма сапонини като киноата, която задължително кисна и преплаквам с течаща вода. Другото, което не на всеки се харесва при елдата е, че като е топла се лигави, но като изстине слепва и няма слузене.

Може ли рецепта за крокетите   bouquet?

# 95
  • Мнения: 531
Titolino, явно повечето от нас преминават през тази дилема. Аз например почнах ЗВД преди месец. След седмица се спрях 1-2 дни на пюрета, които Маги категорично отказваше и плюеше и цапахме все повече, пък и ми отнемаше много време да го направя. След което, бяхме около 4-5 дни само на кърма и пак започнах ЗВД. Еми детото си хапва много добре. Яде по половин краставица, дъвче все повече, а в началото само гълташе и се давеше. Сега като й  свърши храната търси още... На децата им трябва време , но и на нас. Трябва да сме сигурни в това, което правим. И аз бих те посъветвала да даваш 1-2 дни пюре. Да видиш дали на теб и на него ще му допадне. В крайна сметка не само ние решаваме. Да, децата са наши, но тяхното решение е най-важно Peace

# 96
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Да ви кажа и аз съм в голяма дилема. Моята пикличка много се дави. Аз ли не ги режа правилно парчетата, тя ли не може. Днес даже сълзички й потекоха от очите докато преглътне. Мен ме беше страх да я вдигна да не й заседне още повече. Слава богу оправи се сама. Точно в този момент влезе и мъжа ми и като ме метна. Толкова виновна се почувсвах  Rolling Eyes
А иначе вече 8 ден се захранваме и като се сетя в началото как се чудеше какво да прави, а сега малко е задобряла. Хваща сама и поднася към устата.
След скандала с мъжа ми  #2gunfire утре той щял да й даде пюре. Ще го видя и него.

# 97
  • Мнения: 926
Моята дъщеря докато се учеше да преглъща издаваше едни ръмжащи гърлени звуци,от които ми настръхваше косата,това както и давенето преминават след първия месец.

coucoumelle няма да е лошо, ако успееш да вербуваш таткото за подкрепа.И с моя съпруг имахме доста караници отначало,докато не я видя,че се справя добре.Сега той се оправя с "приятелски" настроените роднини.Мъжете могат да са от голяма помощ.

Freed честит рожден ден на хубавото Наде!Да ти е жива и здрава и много да те радва   bouquet Hug.
Между другото важно е и как режеш парчетата.Хубаво е като малкото дето го хване в юмрук да стърчи няколко сантиметра от двете страни.

Днес ще си направим това с децата.Много ми хареса,става бързо и мисля,че е удачно за този вид захранване:http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpab … rilo-ot-tikvichki

# 98
  • Мнения: 239
Sylvana, много апетитно звучи рецептата!

# 99
  • Мнения: 926
Sylvana, много апетитно звучи рецептата!

Получи се добре.На Вики варианта беше с извара и да се омаза с голям кеф.Много обичам да си правя разни неща с цедено кисело мляко.
Някой знае ли как се приготвя в домашни условия, защото не ми се купува.Или има добър купешки вариант?

# 100
  • Мнения: 145
Здравейте, днес моето жизнерадостно дете стана на годинка. Кога отлетя туй време, ееех. Да ми е здраво и все такова енергично Надето и да е свободна душа - това й пожелавам.

Ето тортата, която й приготвих: https://plus.google.com/u/0/photos/105277551388194840547/albums/ … 77551388194840547 и нейната огромна радост: https://plus.google.com/u/0/photos/105277551388194840547/albums/ … 77551388194840547. Рецептата е тази: http://fitnesinstruktor.com/vegan-torta-garash/, но без мед, сложих сушени сливи в блата, сушени кайсии в крема, а вместо какао - рожково брашно. Та тъй.

# 101
  • Мнения: 10 888
Как се прави цедено кисело мляко ли? Ами едно време изсипвахме млякото в тензух и закачахме над мивката да се оттича. След 1нощ или денонощие е готово.
Не съм купувала, не мога да ти препоръчам марка, аз ползвам сметана, когато ми трябва цедено кис. мляко.

Freed, честит рожден ден на Надето, да ти е жива и здрава и много да се радвате взаимно.

# 102
  • Мнения: 180
А ако няма тензух, правиш няколко малки дупки върху капачката (фолиото) с виличка и една-две по-големи дупки на дъното на кофичката и обръщах върху метална скара (аз ползвам металната грил скаричка на мировълновата фурна). След няколко часа би трябвало да е готово изцедено chef

# 103
  • Мнения: 926
Freed тортата изглежда чудесна.Пак поздрави на теб и семейството ти  Hug

Как се прави цедено кисело мляко ли? Ами едно време изсипвахме млякото в тензух и закачахме над мивката да се оттича. След 1нощ или денонощие е готово.
Не съм купувала, не мога да ти препоръчам марка, аз ползвам сметана, когато ми трябва цедено кис. мляко.


Виждала съм баба ми как го прави  ooooh!.Въртят ми се из главата някакви десерти с такова цедено мляко и мнооогоо плодове и искам и малката да може да си пробва, но като се замисля то май и с обикновено мляко ще стане.

Не знам дали за да стимулирам Вики да яде или просто такъв е периода, но последните няколко дни постоянно ям нещо и гледам и на нея да давам.Това добре ама вече хептен не мога да се побера в никой чифт дънки.

А ако няма тензух, правиш няколко малки дупки върху капачката (фолиото) с виличка и една-две по-големи дупки на дъното на кофичката и обръщах върху метална скара (аз ползвам металната грил скаричка на мировълновата фурна). След няколко часа би трябвало да е готово изцедено chef

Много ти благодаря.Задължително ще пробвам.

# 104
  • Мнения: 14
Записвам се чак сега в новата тема.

Аз съм във Виена, с моя педиатър не съм обсъждала, че правя ЗВБ. Но пък като си бяхме в БГ семейството ми прие напълно естествено как се храни Герито. Защото това е най-естественото захранване на попораснало 6-месечно бебе, което само си търси храна и си грабва месце от тавата с пиле с ориз:).  Е, тя вече беше на 8 месеца.
Аз също вече предлагам почти всичко, като готвя безсолно, и не давам мед/захарни.

Общи условия

Активация на акаунт