НОРВЕГИЯ - Тема 45

  • 95 742
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 265
 ЗА ЛЮБИТЕЛИТЕ НА СУШИ..   chef

http://www.coolstuff.no/Sushi-Bazooka

# 16
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Тези дни се "поразходих" с новата карта на google (основно из Берген) и нещата по улиците наистина ми приличат на България. В смисъл, градът не изглежда като град в "най-скъпата държава в Европа". Има си доста запуснати места, дупки почти навсякъде по улиците... Сигурна съм, че обстановката там е напълно различна от България, но чисто визуално тези неща ми направиха впечатление.

Зная, че това е много субективно, но съм сигурна, че не само за мен ще е интересно, ако споделите какви според Вас са позитивните и негативните страни на Норвегия като държава?

# 17
# 18
  • на третия етаж
  • Мнения: 108
Привет, дами!
Предстои ми пътуване през месец септември до Норвегия - Geiranger. Бихте ли ми препоръчали евтини самолетни билети и дали има наблизо летище /освен Осло/.
Благодаря предварително!

# 19
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Билети от Бургас до Molde, който е на 100-тина + км от това градче. Със смяна в Осло.
http://www.norwegian.no/fly/lavpris/?D_City=BOJ&A_City=MOL&a … p;processid=87884

# 20
  • на третия етаж
  • Мнения: 108
Благодаря  bouquet
Засега намерих с Уиз от Букурещ отиване и връщане за  около 100 Евро. Информацията за близкото летище ще ми е от голяма полза.

# 21
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Друг вариант за пътуване до Geiranger е до летище Олесюнд, с двайсетина километра по-дълъг маршрут от този в Molde.
И при двата варианта ще трябва да се качиш на ферибот.
цени на билетите до Олесюнд

Wizz air на кое летище кацат?

Последна редакция: пт, 02 авг 2013, 01:29 от Bittersweet

# 22
  • Мнения: 0
Привет и от мен!
От скоро ми се върти идея за идване към Норвегия, но съм в самото начало на това да се информирам подробно за тази страхотна държава.
С много хубав английски съм и си мислех за Великобритания, но все повече фактори ме карат да се насоча към друга страна.
Та, привет на всички, атмосферата тук е много приятна! Във всяка свободна минута чета старите теми, коментари и линкове!
А съгражданката от Бургас скоро може да очаква включване от мен на лично с въпроси около курса по норвежки в Уърдс-Бургас!
Хубав ден!

# 23
  • Мнения: 426
Здравейте, бях писала преди време, когато приятелят ми (вече мъж) заминаваше за Норвегия.
Преди няколко дни дойдохме заедно и сега се заемам да уча езика.
Исках да попитам мога ли от някъде да намеря филми с българско аудио и норвежки субтитри?

# 24
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Аз пък искам да питам някой от вас, който е от Бургас дали ще си идва скоро и дали мога да си поръчам някакви комикси на норвежки (или детски книжки)?
Днес на курса по  норвежки направо ме засипаха с информация. Уж ги знам думите, разбирам ги в изречение, но когато трябва аз да формирам такова губя ума и дума  Crazy А това с часовника ще ми отнеме повече време да го възприема и да мога да отговарям адекватно и автоматично  ooooh!

# 25
  • Мнения: 14
Аз имам много детски книжки заради малката.Бих ти ги услужила с удоволствие   bouquet

# 26
  • Oslo
  • Мнения: 2
Аз пък искам да питам някой от вас, който е от Бургас дали ще си идва скоро и дали мога да си поръчам някакви комикси на норвежки (или детски книжки)?
Днес на курса по  норвежки направо ме засипаха с информация. Уж ги знам думите, разбирам ги в изречение, но когато трябва аз да формирам такова губя ума и дума  Crazy А това с часовника ще ми отнеме повече време да го възприема и да мога да отговарям адекватно и автоматично  ooooh!
Хахх това с часовника верно си е филм,но не се притеснявай,тук ще го научиш за месец може и по малко,а пък и не всички го използват по учебника  Simple Smile

# 27
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
milenski821, дано наистина да го възприема бързо  Peace

Сега се сещам един въпрос, който ми се върти от известно време в главата, но не съм намерила отговора в предишните теми. Има ли някаква сезонност при търсенето на работа? В България например най-лесно се намира работа от април до септември. И се питам как е в Норвегия?

Последна редакция: вт, 06 авг 2013, 20:25 от cvetulka

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 2
milenski821, дано наистина да го възприема бързо  Peace

Сега се сещам един въпрос, койот ми се върти от известно време в главата, но не съм намерила отговора в предишните теми. Има ли някаква сезонност при търсенето на работа? В България например най-лесно се намира работа от април до септември. И се питам как е в Норвегия?
Ами аз лично хората които познавам включително и аз самия,сме си намерили работа през лятото,но все пак ако човек си има късмет,ще си намери по всяко време !

# 29
  • Мнения: 280
Здравейте,
имате ли идея от къде мога да купя тениска на Dimmu Borgir / Bathory от Осло? Някакъв Рок или метъл шоп  newsm78
Благодаря,предварително  Hug

Общи условия

Активация на акаунт