Синеморец – една различна почивка на края на света...

  • 130 087
  • 761
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 883
Здравейте,

След голямо колебание, за нашата почивка избрахме хотел Св. Георги в Синеморец, въпреки някои негативни мнения, които прочетох в интернет. Искам да споделя нашите впечатления от този хотел. С две думи - останахме супер доволни. Обзавеждането в стаите е ново, стаите са големи и уютни, чисти се всеки ден. Хотела е на много удобно място, на 10ина минути от плаж Бутамята и на по-малко до ресторантчетата и магазинчетата в центъра на Синеморец. Някъде тук в темата бях прочела, че снимките не отговаряли на тези в интернет. Нека споделя, че първо преди да резервираме, собственичката на хотела ми изпрати снимки на нашата стая направени на същия ден по мейл, и второ на живо стаята беше дори по-хубава от снимките. Не на последно място, предложиха ни специална оферта за цената на нощувките, по-добра от цените на сайта.

С две думи - бих препоръчала този хотел  Peace

Относно заведенията - любимо ми стана Тръстиките, много приятна обстановка и вкусна риба (и пържени картофки), доволни сме и от Хоризонт, Катерини, Скрития мъж, последния бар на плажа, не съм сигурна за името, както и закуските срещу Катерини  Mr. Green

Веднъж посетихме плажа Силистар и от изчетеното тук бяхме подготвени за таксата за паркинг, но накрая попаднахме на някакъв паркинг, на който никой не ни иска пари (явно има няколко, защото имаше различни табели "паркинг"). Така че, за тези които не им се дават по 6 лв за паркинг, има и друг - безплатен. Не видях точно къде е платения, но предполагам че единственото му предимство е, че е по-близо до плажа. Нашият беше на около 4-5 мин. ходене  Mr. Green

Последна редакция: вт, 29 юли 2014, 14:27 от sisi11

# 286
  • София
  • Мнения: 2 807
Привет от слънчев Синеморец.   grinning039

# 287
  • Мнения: 313
Весели и безгрижни дни, sise_to !

# 288
  • Мнения: 1 159
Само две вечери бяхме в Синеморец, голяма изцяло женска компания. Къща за гости "Донкови", близо до Бутамята. Хареса ни, много ни хареса, не ни се тръгваше! Бях си откраднала от тази тема списъка с добри и лоши отзиви за заведения, но първата вечер, без да разберем, седнахме в "Синята акула". Може и да съм била предубедена, не знам, но не ми хареса! Менюто се състои от едни дребни снимки, от които няма как да разбереш какво има в ястието. Малки порции, горе- долу прилични  на вкус.Сервитьорките ни говореха на "ти" и много фамилиарничеха и се намесваха в разговора ни, което много ме издразни.
Другата вечер намерихме "Скрития мъж" и си прекархме страхотно! Играхме хора, хапнахме на воля, всичко беше чудесно! Само не намерихме пустия скрит мъж!
На Северния плаж ходихме само да видим Велека, иначе си плажувахме близо до квартирата и Бутамята много ни хареса!

# 289
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние вчера се прибрахме от Синеморец. Любимото ни заведение стана Хоризонт, неприятното е, че обикновено вечер няма свободни места. Бистро Нестинарка също ни хареса. След това се нареждат Скрития мъж, Каза Доминго и Афродита.
На плаж ходихме основно на Силистар, такси не сме плащали.

# 290
  • София
  • Мнения: 1 178
На плаж ходихме основно на Силистар, такси не сме плащали.
Не паркирахте там или ...?
Ние тези дни тръгваме, ходим предимно на Силистар, че мъжо и детето много харесват плажа, но ще ходим до там с колата. ММ искаше да вземем велосипедите, но на един колега миналото лято им откраднали велосипедите точно в Синеморец, и решихме - без колелата.

# 291
  • Мнения: 9
Ужасна работа с този цирк, дето изтресоха в селото, по цяла вечер ги слушах с техния африкански таралеж! Добре, че се разкара.
За фамилиарниченето в Синята акула - винаги е било така, така и ще бъде, сервитьорите и шпикерите са едни и същи откакто заведението го има. А и е на село, там всички фамилиарничим. Между другото, говачите са уникални, вече сме приятели с тях Simple Smile
http://urbantrvlr.blogspot.com/2013/01/blog-post_12.html
Синята акула е морски ресторант, няма ги шкембетата, пържолищата, кавърмите, боб-чорбите и дроб-сармите.
Хоризонт е най-стария ресторант, затова е винаги пълен до дупка и лично аз си запазвам маса за вечерта още преди обед. Танчето, Мими и Теди са освен сервитьорки, също и съдържателки на ресторанта, имат невероятната памет да запомнят всеки, който се е хранил в ресторанта им повече от два пъти, бързи са като светкавици, любезни са, абе.. много готини Simple Smile
Единственият ресторант с народна музика в цялото село е Скритият мъж. По едно време и от Хелиос се носеха народни ритми, но като почнаха хората да го избягват, смениха музиката. В Скрития мъж е забранено и за кучета, а пък ние сме с цели 3 Simple Smile
Между другото, нали от тази година има и дюнер - дюнерът е божествен, ако си падате по junk food, опитайте го! Гарантирам за Мишо и Марин, които го правят, няма да се отровите Simple Smile
Бутамята и Силистар се замърсиха за отрицателно време: много народ, много нещо. Усещам как догодина ще ходя през юни на морето. А на Силистар с тези 5 лева за паркинг ми иде да ги гръмна всички кожодери!
Общо-взето изкарах две седмици по скалите, на Липите и в заливите между Силистар и Резово. По другите места беше адски шумно, а на море отивам, за да слушам морето, а не човешки гласове Simple Smile
Ще ходя пак септември, както и зимата, нищо че не става за плаж.
Поздрави  Simple Smile

# 292
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А кой е циркът? Ако случайно е "Иванови" - си заслужава да се гледа (май само за тях знам, че имат африкански таралеж, а програмата им е страхотна!)

# 293
  • Мнения: 3
 Здравейте!
Нека ви споделя и моите впечатления от Синеморец, Стела Марис, Силистар и някои заведения.
Първо за хотела Стела Марис - много ни хареса. Градината им е много красива и добре поддържана / вярвайте това не е лесно/, апартаментите чисти и просторни. Кухните, нестига че са напълно оборудвани както пише на рекламата, ами и всички уреди в тях работят  /невероятно/, в това число  и трите климатика.......работят. Басейнът - чист, персоналът - вежлив и любезен /голям късмет за нас/. За Силистар - вълшебно място, за съжаление малко пренаселено. Велека плаж - много едър пясък, трудно се ходи по плажа, водорасли, голям наклон на брега към морето /абе харесвам го само на снимки/,Бутамята - хубав плаж подходящ за малки деца, плитко е, изглеждаше ми чиста водата  и не много тъпкано, но след Силистар просто немога да харесам друг плаж.
Заведенията .......нашите фаворити са "Каса доминго"  и "Скритият мъж" , храната  - много вкусна, персоналът учтив и любезен /особено на фона на колегите им от "Зафо" -ресторант на главната улица /, цените прилични.
Питиета пристигат на третата минута, храната на около десета или двадесетата в зависимост от технологичното време за приготвяне. Има само една малка подробност, ако желаете да вечеряте в тези две заведения или други от това ниво, нужно е да погледнете тел. номера от нета и да резервирате маса сутринта преди плажа, така гарантирано ще имате място там за обяд или вечеря. Относно "Зафо" - пълно разочарование Confused, бавни са, неорганизирани, липсват пепелници, оливерници и салфетки върху масите им. Хубавото е, че масите са разположени в приятна градина директно върху тревата и ако сте с малки деца тичат и падат на воля без да се
наранят.
Относно "Катерини" - пицарията ............там си поръчахме две пици които чакахме 45мин./при положение че все още небеше и на половина пълно с хора/, момичето което ги донесе обясни че "тази вечер се поръчвали много пици и за това"............ newsm78 ами то на табелата пише пицария .....
не се върнахме повече нито в "Зафо" нито в "Катерини".
Ние изкарахме една незабравима почивка на Синеморец, дано съм ви била полезна.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 13:06 от zozo0

# 294
  • Мнения: 313
Явно нищо не се е променило от миналата година, zozo0 , моите впечатления за "Зафо" и "Катерини" са горе долу същите

# 295
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен с впечатления от миналата седмица.

Бяхме отседнали в хотел Св. Георги, беше чисто, стаите са доста прилични, банята също. Няма градина, което сигурно е минус за хората с деца и храната в бистрото не става. Като цяло обаче бих го препоръчала, за нощуване е ок хотелът.
Относно храненето - Каса доминго ни беше най-близо и най-често хапвахме там - препоръчвам закуските и барбекюто, но всичко беше вкусно. Също така не пропуснахме Хоризонт и Скрития мъж - и на двете места храната е добра, обслужването също, но както всички преди мен са споделили, трябва да имате резервация, иначе е доста рисковано с местата. Тази година открихме и друго заведение, което не бяхме посещавали преди, но така и не разбрах как се казва. Намира се на улицата, която води към Кораба, съвсем малко преди него. Готвят вкусно и винаги е пълно с хора. Някой знае ли как се казва?
Не пропуснахме и този път страхотните и калорични гюзлемета.
Относно плажовете. За първи път ходих на Силистар, много е красиво, но страшно пренаселено за моите представи. А уж отидохме в понеделник, за да избегнем уикенд туристите. Бутамята също е хубав, но и той е доста гъсто запълнен. На любимият ми плаж на Велека все още е по-спокойно, но и там има май повече хора в сравнение с миналата година. Но много хора не го харесват заради едрия пясък и дълбокото море.

Пожелавам приятна почивка на всички, на които им предстои Синеморец.

# 296
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Тази година открихме и друго заведение, което не бяхме посещавали преди, но така и не разбрах как се казва. Намира се на улицата, която води към Кораба, съвсем малко преди него. Готвят вкусно и винаги е пълно с хора. Някой знае ли как се казва?
Казва се Рая, но така или иначе табела няма  Simple Smile И на нас ни хареса.
Ние бяхме в хотел Афродита, в който всичко беше наред, с изключение на мирищещия канал на банята (но четох оплаквания от това тук, във форума, така че не бях изненадана; а и това беше единствения минус). Кухнята на ресторанта е добра, но никак не се престарават със закуската и вечерята, които са включени в цената.
Общо взето много ни хареса в Синеморец, само дето плажовете са много далеко.

# 297
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На плаж ходихме основно на Силистар, такси не сме плащали.
Не паркирахте там или ...?
Ние тези дни тръгваме, ходим предимно на Силистар, че мъжо и детето много харесват плажа, но ще ходим до там с колата. ММ искаше да вземем велосипедите, но на един колега миналото лято им откраднали велосипедите точно в Синеморец, и решихме - без колелата.
Паркирахме там, където не събират такси- на около 50 м. от плажа.


# 298
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
zozo0 в кухнята имахте ли посуда? И ние сме в Стела Марис но няма даже чаши, в които да си сипем вода, на практика няма как да използваме кухнята освен ако не си купи чинии, чаши, вилици, лъжици и т.н............Да добавя, че не им достигат кърпите и последните дни ни оставят 3 вместо 4, добре че си нося за децата от вкъщи. Иначе и всичко останало ни харесва но тези малки подробности малко ме разочароват.

# 299
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи, за последните три години в Стела Марис посуда като такава не е имало. Чаши имаше - стъклени водни. Кана за вода имаше. Тази година чаши нямаше, но като казахме, ни донесоха. Може би да споменете на камериерката... Ние си носим посуда от вкъщи - една чанта се оказва напълно достатъчна.

Общи условия

Активация на акаунт