Децата и ските - 4

  • 17 366
  • 210
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте Simple Smile

Зимата си дойде, а с нея и плановете за снежни забавления.
Тъй като форумът ми препоръча да не подновявам стара тема, отварям нова.
Ще се радвам да ви бъда полезна с всякакви въпроси относно ските и децата.

Весела и снежна зима ви желая  Sunglasses

# 1
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Да започна да питам щом толкова любезно предлагаш услугите си  Hug
Голямата ... На 15 ... С татко си са се екипирали - ски дрехи; ски обувки (нямат само ски и щеки) и ... искат да се научат да карат ... Свободно време: събота и неделя след 13-13,30 ... Местонахождение - София ... Идеи  newsm78 На мен освен индивидуалните занимания, които предлагат от "Витоша ски" друго не ми хрумва ...

Весела и снежна зима  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Привет Simple Smile
Очевидно само индивидуални занимания са възможни, тъй като груповите са целодневни.
Не само Витоша ски предлагат такива, а и другите училища. Въпросът е дали могат да са 13ч. на Витоша или тогава се освобождават в София, защото второто е вече доста късно.

# 3
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Благодаря за бързия отговор  Hug
Ами тя от 9 до 12 е във Френския институт на курс, та надявам се 13 да са вече на Витоша ... Ще потърся данни и за другите школи ... Те си правеха "сметка без кръчмар" - да се учат от 13,30 до към 17 и после да се "пързалят" още час-два ... Ще видим Simple Smile Ентусиазмът е на макс ..., ама май реализацията ще им куца Simple Smile Тя иска и плуване, и испански да учи ... ,ама часовете са 24 само в денонощието ...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 064
Лифтовете спират в 16 Simple Smile  Така че карането си е до 15.30 макс. Другият вариант, като напреднат, е нощно - от 18.00 до 22.00 работи Лалето. Ама преди това им трябват поне 4-5 дни учене на по-леки писти.

# 5
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
И аз тук. Тази година смятаме за запишем дъщеря ни на ски училище (за първи път). Миналата година отказаха с мотива, че е малка. Организира се от ДГ чрез "Марина спорт". Екипирана е. Само каска не сме купили още - от къде да вземем прилична на добра цена?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Отказали са, защото учителките от ДГ ги е мързяло да я обслужват...
Каски има по 27 лв в Декатлон. Аз лично не я смятам за задължителна при начинаещите, но не е и излишна с оглед създаване на навици. И изобщо там има много неща на добри цени, подходящи за начинаещи.

http://decathlon.bg/what-is-wedze/kids/

# 7
  • Мнения: 194
Лита,
защо не изберете ски училище, където дават екипировка под наем? Според мен в началото е добре да се наеме екипировката от школото. Писах вече за това в другата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744582.0;all

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
Училищата не предоставят каски, ръкавици, очила и т.н. Само ски и обувки Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз тук. Тази година смятаме за запишем дъщеря ни на ски училище (за първи път). Миналата година отказаха с мотива, че е малка. Организира се от ДГ чрез "Марина спорт". Екипирана е. Само каска не сме купили още - от къде да вземем прилична на добра цена?
Май на някой не му се е занимавало...
Моята я взеха в 1-ва група на ски, на 3г6м т.е. била е малко по-голяма от твоята. Само ни питаха дали може да изкара без сън, а тя няма проблеми в това отношение.

Още не сме ходили, но как са нещата в Декатлон - като цени и качество?

# 10
  • Мнения: 194
Луда Мара, напълно си права Grinning говорих принципно Rolling Eyes Може би не съм се изказала правилно

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 802
Училищата не предоставят каски, ръкавици, очила и т.н. Само ски и обувки Simple Smile
Точно. Ски и обувки засега не сме купили. Взехме екип, бельо, чорапи, ръкавици, очила. Остана каската.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 209
Въпросче към Луда Мара:
Предполагам ще има ски-училище през зимната ваканция.
Голяма ли лудница става на Витоша?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Чак голяма лудница не. Не повече от всяка събота и неделя.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оооооооо, Луда Мара пуснала поредната тема, а аз повдигнах старата  Blush
...съжалявам...

Та цоп в сегашната.   bouquet

На 14.12 откриват сезона в Боровец.
Който отиде да сподели как е било, ние няма да можем  Tired

Безаварийно каране през новия сезон  Peace

П.П: екипирани са и 3-мата с всичко. Само чакат да има достатъчно сняг и най-вече време.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт