За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 146
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 836
А ние, дето кърмим, какво да направим, когато детето смени навиците си (интервал, продължителност, количество) на сукане? Да наемем дойка  Crazy    Peace

# 751
  • Мнения: 11 844
А ние, дето кърмим, какво да направим, когато детето смени навиците си (интервал, продължителност, количество) на сукане? Да наемем дойка  Crazy    Peace

 Joy Joy Joy мдаа за вас това е варианта  Laughing

# 752
  • Мнения: 5 513
Ама и вий като захапахте жената...Като почне една всички след нея.
Има толкова деца които по разни причини са сменили млеката и нищо им няма.Като иска да се консултира с педиатъра.Иначе млякото не се сменя като на детето му е добре.Но може и второто мляко да му понесе.Не че ще изяжда двойни дози.Ако ли не майката ще си има главоболия.
Все пак ние сме минали от там и въпросите и ни се виждат смешни.Ама за нея и бебето са си актуални. Лекции какво знае и какво не знае бебето,да ги прехвърлим какво знае и какво пита майката.

# 753
  • Мнения: 2 850
Deskata8998, задай си въпроса най-добре в Хранене с млека за кърмачета форума.  Там има тема за АМ. Иначе има разлика във вкусовете на различните млека. И да, напълно е възможно бебето да не харесва дадено мляко.

# 754
  • Мнения: 15 379
deskata8998, а колко яде на едно хранене, през какъв интервал и колко мляко изяжда за 24 часа сумарно?

# 755
  • Мнения: 1 630
Момичета, искам да попитам, нормално ли е малката още да точи лиги и да си лапа пръстите? На година и половина е, останаха 1-2 зъба да излизат (може и да са излезли, но тя не ми дава да погледна) и лиги се точат като водопад. Гледам децата по площадките на нейната възраст ни лигавници,ни нищо... Добре, че намерих едни триъгълни кърпи, че не й отива да се разхожда с лигавник. Да не говорим, че ръцете й са нон- стоп в устата  Crazy

# 756
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте!
От 5 нощи дъщеря ми кашля постоянно. По-предната нощ нещо като ларингитен пристъп направи. Вчера за пореден път на лекар - нищо и няма, освен секрети стичащи се назад. Каза само промивки и аспирация. Нищичко друго не изписа. Правя инхалации постоянно - с физ. р-р. Но не се успокоява от това Sad Моля ви дайте ми някакъв съвет, какво мога да дам за да спи спокойно, че покрай нея  и аз, вече цяла седмица съм като зомби на работа /но аз не съм важна / Просто ако можете да ми препоръчате нещо... било то и "бабина рецепта"
  bouquet

# 757
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз при моите деца съм забелязала, че когато правя промивки само с физ. р-р (ние нямаме инхалатор а с капкомер действам когато ми дадат) задната хрема си стои и не се повлиява. Включа ли и лайка в борбата по-бързо минава, лайката сами си я впръскват с шишенца от спрей за нос (беше от някаква солена вода). Често при задна хрема лекарката ми казва да впръскавам морска вода и в гърлото за по-лесно отмиване на секрета. Това последното мисля че го прави и инхалатора при вдишване. Другата ми идея е хомеопат, ако той предпише нещо за това състояние.

# 758
  • UK
  • Мнения: 4 308
И моите още влачат хремата.  Sad Не знам какво да ги правя. Уж нищо сериозно не изглежда, ще ги водя на лекар пак. Бебка е доста по-добре от баткото, на него му се очертава втора седмица да стои вкъщи. Физиологичен разтвор и помпа, това е, но вече цяла седмица и няма никакво подобрение, сополи прозрачни, но в огромно количество, напълниха прахосмукачката.

# 759
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз да питам нещо. Днес се водихме преди градина на профилактичен преглед (консултация), на лекарката и се сториха бледи и двете, ще пусне ПКК през април (сега нямала направления). Питането ми е ако излезе нисък хемоглобин, какво изследване да поискам още? Знам че ще изпише желязо веднага, без нужда не искам да ги насилвам да го пият. Иначе сме здрави, за месец сме и качили по 200-300 гр и пораснали с по сантиметър (в края на февруари в ДГ ги бяха мерили, преди година с няколко дни разлика стана това мерене на двете места и бяха едни и същи мерките, затова и правя сравнение).

# 760
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Ние предната седмица болни бяхме-зачервено гърло и сополки, ушето я болеше... На контролният преглед ок всичко, но с предупреждение, че ще си покашля известно време. Но пък толкова много през нощта не е кашляла досега Sad
Деси, моля те обясни за лайката. От пакетчета ли? Колко време вариш, колко впръскваш, слагаш ли захар вътре?
Чудя се вместо стеримар дали да купя еднократните дозички? Но пък в нас имам цяла банка физиологичен разтвор, който използвам за инхалациите  newsm78

# 761
  • Варна
  • Мнения: 2 678
И аз да питам нещо. Днес се водихме преди градина на профилактичен преглед (консултация), на лекарката и се сториха бледи и двете, ще пусне ПКК през април (сега нямала направления). Питането ми е ако излезе нисък хемоглобин, какво изследване да поискам още? Знам че ще изпише желязо веднага, без нужда не искам да ги насилвам да го пият. Иначе сме здрави, за месец сме и качили по 200-300 гр и пораснали с по сантиметър (в края на февруари в ДГ ги бяха мерили, преди година с няколко дни разлика стана това мерене на двете места и бяха едни и същи мерките, затова и правя сравнение).
Аз серумно желязо съм пускала, при нисък хемоглобин. А нашата педиатърка ей така като вашата и се видя бледа веднъж , пусна ПКК и още нещо към нея, но не се сещам какво. В нас са изследванията.

# 762
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Благодаря за бързия отговор   bouquet
Мисля че Малтофер беше лекарството с желязо. За последно купих преди 1,5 г. и така и не пиха повече от 2 дни от него, първия от любопитство а втория насила. После попаднах на едни таблици с референтни граници според възрастта, та според тях бяхме в нормата за 3 годишни и така го хвърлих. Нямам намерение без нужда го давам, но ако се налага ще измисля начин за приема. То ако можех да ги накарам да си хапват месо щях да съм в пъти по-спокойна, но като знам как го карат само на салатки вкъщи ми е леко притеснено  Blush

# 763
  • София
  • Мнения: 44 122
Направо си поискай направление за ПКК + серум желязо, да не пускате хиляда изследвания.

# 764
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз затова питам и предварително за да съм наясно какво да си поискам Peace Точните думи и бяха "Виждат ми се бледи, но вие сте толкова бели че е възможно да е зрителна измама. За всеки случай ще пуснем по една ПКК".

За лайката правила съм и с пакетчета и насипна. Рецептата ми я каза ЛЛ за 100 мл. вода мисля че 1 с.л. беше (слагам едно пакетче лайка), вари се докато се изпари на 50% течността, добавя се на върха на кафена лъжичка сода за хляб и сол. Като истине се накава с капкомер по 2-3 капки (спрея го измислих заради борбата и впръскават по два пъти)  в ноздра 3-4 пъти на ден.

Последна редакция: пт, 28 мар 2014, 10:33 от desitoo

Общи условия

Активация на акаунт