Mистерия около изчезването на малайзийският боинг от 7 март 2014.

  • 85 400
  • 1 112
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 646
Маргиналчета,продажни без морал хора.
Търси ги в Киев - на Майдана. Същите животни избиха хората в Одеса и свалиха и самолета над Донбас. Хохли.






В момента на Майдан наистина има само бъдло,а за Одесса,как разбра ,кой е виновен?

# 1 006
  • Мнения: X
Хм кулата в Ростов?! Не зная, какви са им правилата, но диспечер да води полет в чужда страна ми се вижда странно.  newsm78
Отново се връщам на изказването на Том Тайлър, който твърди, че в Украйна това е отговорност на украинците.

Ето линк към пресконференцията -официалното становище на руското министерство на отбраната, изразено от генерал от ВВС, с превод на английски. Показва кои точно самолети са били в зоната, на кои авиолинии, и че ги е водила ростовската кула.

http://www.youtube.com/watch?v=pgS7-b3FLn8

Ако смятате, че руския генерал има интерес да лъже, че самолетът е бил воден от Ростов, тогава аз съм пас Simple Smile

Кулата няма  общо с държавата, а и да не забравяме, че самолетите са били много близо до границата на двете държави. В гражданското въздухоплаване цялата земя е разделена на навигационни полета или участъци, или карти, и там всяка регистрирана гражданска кула си има обхват на действие. И се знае много ясно на какви координати те оставя едната и те поема другата кула - знаят пилотите и диспечерите, де, не пътниците, или аз и ти Simple Smile Казвал ми го е граждански пилот. А и из нета може да се намери нещо, ако потърсиш.

Абе който не вярва, да не вярва.....

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 11:03 от Анонимен

# 1 007
  • Мнения: X
Цитат
3) "а вие защо биете негрите" е стар похват в политическата пропаганда. Ако в Сирия (която нито Русия, нито САЩ искат да изпуснат) загиват много повече хора, отколото в Украйна, това означава ли, според вас, че при всеки коментар за Украйна аз трябва да пиша "абе какво ме занимавате с Украйна, я вижте в Сирия какво става". Това е само пример, при това подобен - Русия като чу, че Украйна е тръгнала да гравитира  към другия лагер открито, реши, че вече ще си защитава интересите с оръжие. Същото правят и САЩ. Изобщо аз вече писах, че големите си защитават интереса с цената на всичко. Включително жертви след цивилно население.  


РУСИЯ? С ОРЪЖИЕ?  Laughing Я пак повтори!

Русия няма НИЩО ОБЩО с този конфликт. Ама НИ-ЩО!
Конфликтът изцяло е скалъпен и нахъсван от американците с цел да хапнат газовите местонаходища в Източна Украина за жълти стотинки.
Обаче американците не отчитат факта че си имат работа с руснаци, пък макар и не от Русия.
И пак ще духат супата.


А стига бе! Те там си засаждат нивите със семена за Калашници и си ги поливат и копаят, докато пораснат .... Simple Smile И момченцата от махалата, дето пият бира на пейката вечер, изведнъж започнаха да боравят с военна техника, да локализират самолети в небето и да ги свалят - говоря за украинските военни и транспортни самолети.....

Газови находища в Източна Украйна? Хора, информирайте се поне за какво се води войната там...  Laughing

Не ми се коментират подобни нелепици.  

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 09:59 от Анонимен

# 1 008
  • Мнения: X
Не е воден от Ростов, а от украинците. Даже излезе, че след загуба на връзката с него, диспечера е помолил друг самолет да се опита да се свърже.
Летял е по първоначално запланирания  курс, но диспечера го е накарал да се снижи малко преди това.
Това е по инфо от пресконференцията на Малайзия веднага след катострофата.

Записите не са излязли, а май и не са предадени на холанците (поне не е излизало в пресата).
Отделно така е непоказаните сателитни снимки на американците, както и никакво уточнение в кой район са фиксирали старта на Бук-а.
Останаха с "вярваме, че са опълченците, вероятно по погрешка".

Ами аз все пак смятам, че руският генерал би имал имтерес да твърди точно това, че са водени от Днепропетровск. Вместо това, генералът и на руски, и на английски (разбира се, преводачка от негово име, брифингът има симултанен превод)  заявява, че е воден от Ростов - показва сводката на кулата за онзи период - някъде 10 мин, след като е поет, започва да пада. Ето отново, за четвърти път! линк към брифинга - слушайте го, бе хора, не боли! А ще научите нещо!

http://www.youtube.com/watch?v=pgS7-b3FLn8

Черните кутии са предадени отдавна - от сепаратистите на малайзийците, като собственици на самолета, а те - на холандците - вдигна се много шум в пресата, дори със снимки и видео:

http://www.bbc.com/news/world-europe-28413467

MH17 plane crash: Ukraine rebels give up 'black boxes'

Ето и на руски:
http://lite.rian.ru/world/20140722/1017101002.html

Може ли все пак преди да пишете, първо да четете и да слушате? И е добре да се чете и слуша и на други  езици, освен на български.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 10:17 от Анонимен

# 1 009
  • Мнения: X

Оръжие от къде взимат террористи,защо има хиляди убити руски войници,защо русия обстрелва с ГРАД наши военни на граница?Как пишеш такива глупости,нямала нищо общо,как пак не.Умните хора отдавна разбрали,какво се случва.Тази территория се контролира от руски террористи,те имаха БУК имат и С-200,с което навремето беше свален израелски самолет.Няма гражданска война в Украйна,хората не се страхуват от украинската армия,а от руски убийци.Те оставят трупове,разруха.Пета колонна има навсякъде,в България тя проличава по время на избори.

Наталия, наистина ви съчувствам - на украинците и на етническите руснаци, изобщо на всички, които са хванати в капана на гражданската война в Източна Украйна (независимо от кого е водена, когато е вътре в една държава и касае отцепване на територии, се нарича "гражданска"- иначе те разбирам какво искаш да кажеш). Не обръщай внимание на подобни коментари - хора всякави. За всеки що-годе разумен човек е ясно, че война се води с оръжие, доставки на храна и боеприпаси, и медикаменти, и обучени войници. А тези неща стуват пари и искат организация, за да се доставят на място. Заради големи интереси и печалби страдат отново мирните хора там.

Аз от вчера непрекъснато си мисля какво ще стане с мен, с нас, ако (пази Боже!) на някого стане изгодно да реализира кърджалийския вариант у нас. Поставих въпроса, ама отговор за това как да постъпи правителствоот на България никой не даде. Опитаха се да дадат отговор как да НЕ постъпи Wink, което не е едно и също.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 10:22 от Анонимен

# 1 010
  • Мнения: 1 031
В момента на Майдан наистина има само бъдло,а за Одесса,как разбра ,кой е виновен?

Официалната украинска позиция беше, че те сами са се запалили, за да очернят Украйна и проблемът е техен. Stop Разследване нямаше, същото е и със самолета.
А оръжие и безстопанственост в Украйна колкото искаш. Хора да боравят с него също много (май там военната служба е задължителна)
В Крим от 18 хил. украински военни - 15 хил. останаха на служба към Русия, за какъв морал, отговорност и контрол говорим.

Аз от вчера непрекъснато си мисля какво ще стане с мен, с нас, ако (пази Боже!) на някого стане изгодно да реализира кърджалийския вариант у нас.

Никой няма интерес от такъв вариант. Все пак трябва да има някакъв конфликт на интереси, а в случая такъв няма. Етническите българи намаляват с бързи темпове, по-тъмното население нараства и   постепенно заемат все повече места в обществения и икономически живот. След 50-ина години ще има една БГ с коренно различно население като самосъзнание. 

# 1 011
  • Мнения: X
Ето и малко информация за това кой се бие в Източна Украйна: "войниците на късмета" - "soldiers of fortune"-mercenaries/солдаты удачи.

Скрит текст:
И́горь Ива́нович Стрелко́в (также известен под именем Игорь Всеволодович Гиркин; р. 17 декабря 1970[1][2][3]) — один из лидеров непризнанной Донецкой Народной Республики. В течение нескольких месяцев являлся командиром повстанцев в городе Славянске, в настоящее время возглавляет силы «народного ополчения» в Донецке.

Полковник ФСБ России в отставке и никогда не служил в ГРУ.
Родился и вырос в Москве в семье потомственных военных.

http://argumentua.com/stati/russkie-soldaty-udachi-v-donbasse-de … pravykh-vzglyadov

Уже писалось, что, вопреки утверждениям пропаганды, восстание в Донбассе носит не националистический и сепаратистский, а классовый характер. Но, вопреки логике, его оседлали не левые, а крайне правые силы — в основном прибывшие туда из России.

"Бабай" Можаев - Можаев действительно россиянин. Родился 21 сентября 1977 года в Белореченске (Краснодарский край), в 1990-х годах дослужился в Российской армии до звания старшего сержанта. На Украине оказался «вынужденно» — в Краснодаре его обвинили в покушении на убийство. Обвинения, утверждает Можаев, были сфабрикованы.

«Беркут-Кобр»-Ткаченко

Вероятно, Ткаченко родом из Краснодарского края, воевал в Чечне. Занимался стрельбой и ножевым боем, был командиром «отряда следопытов» — тусовки реконструкторов

Антон Морозов - Морозов родом из Иркутска.

Гражданин РФ Красильников Андрей Владимирович, 1966 года рождения, житель Нижнего Новгорода (позывной «Красный»).

Красильников был старшим оперуполномоченным отделения уголовного розыска Управления милиции ОАО «ГАЗ». Известен он тем, что был осужден Автозаводским районным судом Нижнего Новгорода 31.08.2004 п. «а» ч. 3 ст. 286 УК РФ к 3 годам лишения свободы условно.

После того, как работники отказались «сознаваться», к «беседе» в комнате отделения милиции подключились еще трое милиционеров с металлическими трубами. По словам пострадавшего Александра Лаврентьева, били «сильно и преимущественно по ногам».

И т.н. - в интерес на истината, има и казаци сред тези наемници. Много от тях са се били преди  в Сърбия и Чечня.

В добавка - те и помежду си се карат и бият  - има няколко групировки, контролират определени райони със своите наемни армии и не се подчиняват на единно командване. Изобщо - картината е точно като Афганистан. С тази разлика, че между вождовете повечето са етнически руснаци, родом от Русия, не от Украйна.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 11:55 от Анонимен

# 1 012
  • Мнения: X
И само още нещо - ако някой разчита да бъде информиран само от съобщения на български език, няма шанс.  А дали иска да бъде информиран, това е отделен въпрос Wink

# 1 013
  • Мнения: 4 460


Може ли все пак преди да пишете, първо да четете и да слушате? И е добре да се чете и слуша и на други  езици, освен на български.

Можем, дори и да не подканят назидателно други в темата Wink.

Къде в пресконференцията чу, че го е водил диспечера в Ростов?
Малко да помогна - дават данни от обективния контрол, на самолета има предавател(транспондер), който го локализира и дава координатите му  и друга информация автоматично за диспечерите.
Вярно е, че е много важно да се чете и слуша, при това с разбиране, при това да се отчита, че инфото може да е на проф.сленг, който не разбираме Wink.
Вече има и в уики инфо, с маса публикации (не на бг), но ето две извадки от съобщенията на сам.компания.

Скрит текст:
Malaysia Airlines confirms it received notification from Ukrainian ATC that it had lost contact with flight MH17 at 1415 (GMT) at 30km from Tamak waypoint, approximately 50km from the Russia-Ukraine border.

MH17 filed a flight plan requesting to fly at 35,000ft throughout Ukrainian airspace. This is close to the ‘optimum’ altitude.

However, an aircraft’s altitude in flight is determined by air traffic control on the ground. Upon entering Ukrainian airspace, MH17 was instructed by Ukrainian air traffic control to fly at 33,000ft.


За черните кутии, даже не ми се обяснява пак, откъде ми идва объркването - чаках инфо, че украинците са предали записите от разговорите  с диспечерите в Днепропетровск без да съобразя, че тези разговори ги има на запис в черните кутии и това не е необходимо за момента.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 12:28 от flambe

# 1 014
  • Мнения: X
.......
Къде в пресконференцията чу, че го е водил диспечера в Ростов? .
....

Слагам линк към текста от пресконференцията - написано

Скрит текст:
...............
Уважаемые дамы и господа!

Сегодня от Федерального агентства воздушного транспорта получены материалы объективного контроля Ростовского зонального центра Единой системы организации воздушного движения.

На данной видеозаписи представлена диспетчерская информация о воздушной обстановке в районе города Донецка в период с 17 часов 19 минут до 17 часов 25 минут (московского времени) 17 июля 2014 года.

.....


Диспетчер, заблаговременно контролируя полет воздушного судна, постоянно запрашивает его параметры полета на соответствие заданным.

http://www.mid.ru/brp_4.nsf/newsline/F6C3BBD89AC2532D44257D1D00203CCF

Записът касае данни от кулата в Ростов между 17 часа и 19 минути и 17 часа и 25 минути.

"В 17 часов 20 минут на удалении в 51 километр от государственной границы Российской Федерации по азимуту 300 градусов самолет резко начал терять скорость, что отчетливо видно в табло характеристик воздушного объекта."

Самолетът  започва да пада в 17 часа и 20 минути московско време.


Данните на обективния контрол на Ростовския център - ако това не означава, че го е водил Ростов, аз се предавам Simple Smile  Водил го е който си иска, а Ростов е следил самолета и другите около него, за всеки случай. Което не виждам как променя факта, че каквото и да крият и не публикуват  украинците, ростовците винаги го знаят и ще го кажат.  Щото ги подслушват - и казват, че диспечерът (според мен трябва да е ростовският диспечер, но пък може да е украиснския, а ростовци да го подслушват) съвсем добронамерено си е питал самолета за параметрите му и дали отговарят на зададените.

И най-накрая - който и да го е водил, записите съществуват и ако имаха нещо уличаващо за това кой е стрелял, отдавна щяха да го кажат - ако не украинците, то поне ростовците. Но няма логика тези записи да казват нещо по въпроса - как гражданската кула (която и да е) ще знае кой е стрелял по самолета?

Между другото, излезе информация, но от украинците, че записът от черната кутия показва (на тях им били казали експертите, дето изследвали записа), че самолетът е поразен от осколки на ракета. Засега холанди и лондончани се въздържат да потвърдят. Но и така да е, това какво доказва?

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 12:52 от Анонимен

# 1 015
  • Мнения: X
Новини за черната кутия на МН17:

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article4159805.ece

Flight MH17 crashed because of “massive, explosive decompression” after its fuselage was pierced many times by shrapnel from a missile, analysis from the plane’s black boxes is said to have shown.

British air accident experts in Farnborough have spent days analysing the last minutes of information from the doomed plane’s instruments registered on the Boeing 777’s flight data recorder

Това за декомпресията е повтърдено и от дупките по корпуса, и от състоянието и радиуса, на който са разхъврляни телата. И това, че не са обгорени, че има запазени огромно количество лични вещи, дори работещи телефони!, че паспортите на много от пътниците са цели и невредими - което беше накарало онази блогерка да съчини исторята с подхвърлените трупове. 

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 13:13 от Анонимен

# 1 016
  • Мнения: 4 460
Не, не значи, че го водил Ростов, а че го виждал на радара си и е следил курса му.

Слагам точка на този спор, защото дадох сламка от къде идва объркването ти, но време и нерви да търся подробно обяснение какво е средство за обективен контрол и как може от кулата да изпратят запитване и получат информация за полета нямам.
Достатъчно съм си го загубила докато аз да го разбера, ровейки в специализирани форуми. Wink Wink

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 13:27 от flambe

# 1 017
  • Мнения: X
Не, не значи, че го водил Ростов, а че го виждал на радара си и е следил курса му.

Слагам точка на този спор, защото дадох сламка от къде идва объркването ти, но време и нерви да търся подробно обяснение какво е средство за обективен контрол и как може от кулата да изпратят запитване и получат информация за полета нямам.
Достатъчно съм си го загубила докато аз да го разбера, ровейки в специализирани форуми. Wink Wink

A, то няма и нужда! Основният обект на дискусия тук беше смело изказаното съждение (не от теб) за това, че украиниците, които водели самолета, криели информацията на своите  диспечери и се държали гузно. На което аз отговорих с този запис. Който ясно показва, че самолетът е следен отблизо от руснаците (кулата в Ростов) и няма начин това за украинците да е вярно. И дори да е бил воден от друга кула, това с нищо не променя факта, че подробни данни за полета, вкл. и съобщенията, разменени с диспечера (който и да е той), имат и руснаците, и ако имаше нещо съмнително за Украйна в тях (че да се държат гузно и да крият, което беше тезата на отрещната страна в спора), отдавна щяха да са го съобщили. Quod erat demonstrandum  

Отделно от горания казус - твоят коментар е подобен на онзи, пак твой, за това, че формално не е терористичен акт. Което и така да е, не променя същността на твърдението, че е инцидент, различен от обикновена самолетна катастрофа (което аз тогава защитавах - в разговор с други, отново).

В този смисъл - какво всъщност искаш да кажеш и да го докажеш с коментара си? Ако е само че аз съм в грешка за това кой го е водил - няма да търся повече доказателства и ще приема тезата ти. Аз нямам проблем да си признавам грешките. При това напълно несъществени за обекта на спора и с уговорката, че това с нищо не променя твърденията ми в настоящата дискусия поради по-горе представените обстоятелства. Ако е нещо друго - чакам да го чуя.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 13:56 от Анонимен

# 1 018
  • Мнения: 12 301
Новини за черната кутия на МН17:

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/europe/article4159805.ece

Flight MH17 crashed because of “massive, explosive decompression” after its fuselage was pierced many times by shrapnel from a missile, analysis from the plane’s black boxes is said to have shown.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/mh17-crash-black- … -hit-9632881.html

DSB spokeswoman Sara Vernooij told The Independent: "I can’t make a comment on what source Mr. Lysenko has... We don’t want to confirm or say anything about the information on the black boxes right now; this in the best interest of the investigation itself. We want to analyse [and] combine information of several sources before we bring out anything, so we can give a coherent view on the whole investigation.
Bringing out fragmented pieces of information is not on behalf of the investigation."

Мисля, че за хода на изследването на черните кутии това е най-достоверният сайт. http://www.onderzoeksraad.nl/en/onderzoek/2049/investigation-cra … mh17-17-july-2014
Обаче те казаха, че първи резултати ще публикуват около 1 август.

Последна редакция: ср, 30 юли 2014, 13:59 от Vapor

# 1 019
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Poppeа, с коментарите си ти си убедена, че руснаците са водели самолета, а не че са го следели, нещо, за което говори flambe. Т.е. основният обект на дискусия е именно кой е водил самолета.

A, то няма и нужда! Основният обект на дискусия тук беше смело изказаното съждение (не от теб) за това, че украиниците, които водели самолета, криели информацията на своите  диспечери и се държали гузно. На което аз отговорих с този запис. Който ясно показва, че самолетът е следен отблизо от руснаците (кулата в Ростов) и няма начин това за украинците да е вярно. И дори да е бил воден от друга кула, това с нищо не променя факта, че подробни данни за полета, вкл. и съобщенията, разменени с диспечера (който и да е той), имат и руснаците, и ако имаше нещо съмнително за Украйна в тях (че да се държат гузно и да крият, което беше тезата на отрещната страна в спора)

Брех, че записващо устройство.

Всъщност някои тук изобщо има ли си идея как работи тази система? Аз си го представям, че се следи точка с номер, която като навлезе в нашето пространство диспечер се свързва с пилота и го насочва до момента, в който точката напусне границата ни. Т.е. цялата отговорност е наша, докато не го поеме друга кула.

Общи условия

Активация на акаунт