"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 344
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 28 545
  • Мнения: 22 036
Именно, то от лентите се стигна до количките Simple Smile.

Изчерпаха ли се селските прояви? Аз имам една. Предложих на познати да си сложат багаж в гаражът ми, но условието беше да ми помогнат да разчистя място, защото има тежки неща, които не мога да размествам сама.

Това се случи преди два месеца. През това време, поне три пъти съм напомняла. Осведомих ги и че имам планове, коуто започват от утре. Е, вчера се обадиха, да питат какво става и може ли да настаняват багажа. казах, че не е подготвено място и припомних, че многогкратно съм го подсещала. Почти се фръцнаха, когато казах, че съм заета и няма как да се занимавам с това през уикенда.

Имаше, "Ами сега, какво ще правим". Съжалявам, но аз почивам веднъж в годината и при положение, че съм им дала два месеца, за да се наканят, не ме вълнува, че багажът им ще стои от вън.

# 28 546
  • София
  • Мнения: 19 253
Down Under, подсети ме нещо.
За мен е селско когато обезпокоиш/попречиш - да обсъждаш, че не е станало чудо голямо, какво толкова си го обезпокоил и т.н.

# 28 547
  • София
  • Мнения: 8 933
паркирането е неизчерпаема тема, хората стават все по-изобретателни. на нашата улица вече има 3 “подвижни“ колчета, които можеш да измъкнеш, да паркираш на тротоара и да ги сглобиш обратно, за да не плащаш синя зона (или ако си превишил броя на колите за адрес). знаят се от живущите и работещите наоколо, чудя се дали някой ден на со няма да им хрумне да ги бетонират обратно и да зазидат колите  newsm78
И при нас един чичка така правеше, не махаше колче, но използваше дупката пред гаража. Ами обади се някой доброжелател и от Общината го вдигнаха и глобиха. Вече не спира така.

# 28 548
  • Мнения: 6 565
при нас няма как да ги вдигнат, защото се маха колчето, което е на ъгъла на две пресечки и се влиза оттам, така че колата-нарушител застава на тротоара успоредно на правилно паркирана кола. и освен това има колчета, които май пречат на паяка да вдигне нарушителя, дори и да я няма другата кола. като се засекат няколко познати (например колеги от един офис) си намушкват колите една след друга и нарушителите стават повече.
а, бе, обмисляно е дълго и методично  Mr. Green

# 28 549
  • София
  • Мнения: 1 176
Селско е да си паркираш колата пред къща, където хората са си изчистили и също имат кола. И не просто да спреш, ами да оставиш само 20 см разстояние от вратата, така че и да не може да влезеш/излезеш с количка например.

# 28 550
  • Мнения: 621
Улицата ни е без изход. Направена е от строителя, пред ред кооперации, явно се води "частна" или не знам какво точно, но досега нито веднъж не е минавала каквато и да е машина от там. В същото време е доста дълга и е невъзможно да бъде почистена или опесъчена ръчно. Та може да си представите на какво прилича след многократни снеговалежи и отрицателни температури - огромен слой покривка, сняг върху лед, отгоре още лед и сняг, незнайно колко слоя така, огромни коловози...и излизането и прибирането с кола е трудна мисия.

Ганьо №1, 2, 3 - почиствам си места с триста зора, за да може поне да тръгвам и паркирам по-лесно. Съответно при първа възможност биват заети от здрави готованци на средна възраст, които преди това с безразличие са наблюдавали какво пуфтене и потене е било от моя страна въпросното изравяне. Ок, местата не са поименни, всеки може да си паркира на което пожелае и явно аз съм най-голямата будала да чистя, като знам, че после ще правя същото упражнение на ново място. Ама се дразня много, щото ако всеки почисти веднъж само едно място, всички места ще бъдат почистени и всеки ще паркира една идея по-лесно.

Ганьо №4 - вместо на паркомясто (такива бол), паркира колата на тясната хлъзгава улица, където освен, че на косъм се разминават две коли и при евентуално поднасяне ще стане удар, пречи и на няколко други въобще да излязат. А има собствено, платено паркомясто с колче. Питам: "Защо паркираш тук колата"?! - "Ами не мога да си вляза на мястото". - "Ами почисти си го, лично твое си е!"  - "Аами много е трудно".  - "Ами да, знам, аз изчистих няколко. Тогава просто ползвай някое от свободните". - "Аа, трябва да отида чак там (през няколко коли), далече ми е".  Shocked ooooh! #Cussing out

# 28 551
  • София
  • Мнения: 8 933
при нас няма как да ги вдигнат, защото се маха колчето, което е на ъгъла на две пресечки и се влиза оттам, така че колата-нарушител застава на тротоара успоредно на правилно паркирана кола. и освен това има колчета, които май пречат на паяка да вдигне нарушителя, дори и да я няма другата кола. като се засекат няколко познати (например колеги от един офис) си намушкват колите една след друга и нарушителите стават повече.
а, бе, обмисляно е дълго и методично  Mr. Green
Сигнализира се на Общината и са длъжни да пратят инспекторите с онези жълти (не знам още ли са такива) листчета. Глобата е 30 лв. Много рядко се плаща, но има възпитателен ефект поне поставянето му. А скоро има надежда така поставено листчето да се счита за връчено и тогава няма да има измъкване.

# 28 552
  • Мнения: 22 451
Viktoria09, на такива ганьовци, бих отвърнала с подходящи действия.

# 28 553
  • Мнения: 621
Примерно? Отворена съм за идеи, защото аз наистина нямам такива. 

# 28 554
  • Варна
  • Мнения: 36 627
Питай Уиш. Има интересни идеи с универсално действие, включващи чугунен тиган Simple Smile

# 28 555
  • Мнения: 958
Примерно? Отворена съм за идеи, защото аз наистина нямам такива. 
Пукай гуми, какво чакаш?

Ще паркират те на изчистеното място , мамка им мръсна...

# 28 556
  • Мнения: 3 157
Преди няколко години така изчистих тротоара от сняг,че се образува една доста стабилна стена от сняг,която буквално за часове се циментира,имаше само ,,вратички'' за преминаване на хората,но парко-местата бяха неизползваеми.Това съвесем неволно,но си представям колко поздрави съм отнесла:)

# 28 557
  • Мнения: 621
Питай Уиш. Има интересни идеи с универсално действие, включващи чугунен тиган Simple Smile

Аз какъвто съм дребен пинчер, по-скоро ще се обърне по мен. hahaha

Пукай гуми, какво чакаш?

Ще паркират те на изчистеното място , мамка им мръсна...

Не е нужно да ме иронизираш. Twisted Evil Питах, защото аз наистина не виждам какво да направя и ми стана интересно. Да чистя никой не ме кара, пък и местата не са мои, а за паркиращия на улицата не мога да викна паяк примерно. Та затова дойдох просто да помрънкам тук - ако знаех какво да направя, нямаше да мрънкам, просто щях да го направя. Simple Smile
А, сетих се! Така и така е заледено, мога да избутам колата нощес някъде, че да изтръпне сутринта. Може да си вземе поука. Mr. Green  

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 21:38 от Viktoria09

# 28 558
  • Мнения: X
Ей така от един чугунен тиган тръгват митовете и легендите. Laughing

Виктория, няма какво да направиш. Помрънкай да ти олекне, че няма как да ходиш по улиците с чугунен тиган в ръка.  Laughing

# 28 559
  • Мнения: 13 323
И аз имам селски изпълнения при паркиране, като ми е паркирал някой пред гаража като се прибирам , паркирам зад него запушвам го и се качвам вкъщи, като почнат да ми звънят не отварям поне час -два.
Като излизам от гаража много идеи са ми идвали, но някак нямам смелост за пукане на гуми, съседа мажеше предните стъкла с блажна боя, сега е минал на всякаква храна да мята по колите.

П.с Напоследък много рядко съм имала проблем, дали ни научиха от околните блокове, особено съседа, който е пенсионер и му е интересно и щипката живец да се разправя с такива, дали хората повече взеха да се съобразяват, но напоследък много по-рядко се случва.

Общи условия

Активация на акаунт