"Селски" номера и пинизи

  • 5 106 840
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 30 810
  • Пловдив
  • Мнения: 23 756
Някой от горните етажи храни "котенцата" и аз редовно чистя пилешки кости, рибни гръбнаци и други боклуци от моята тераса. На първи етаж, отгоре има още 7. Не знам кой е.

Струпай ги на купчинка в асансьора, със съответна бележка, че някой си ги е изпуснал Simple Smile
Ще страдат всички останали, те какво са виновни? Чистя си във вкиснато настроение.

# 30 811
  • Мнения: 18 569
15 eтажен вход с по три апартамента. В събота имаше покана да слезем и да боядисаме входа + да изчистим пред и зад блока. Бяхме 4 човека...
А преди поканата някой съгласува ли със съседите датата, така че да е удобна на възможно най-много семейства? Защото на организирани съботници ако имам планове хич няма и да имам угризения ако не се явя. Нямаме график за сняг, но ММ е от редовните 2-3 ентусиасти, които го чистят, един възрастен съсед инженер на добра воля оправя проблеми с осветлението, ММ редовно пък сменя крушки от нашите лични, аз съм единствената от входа (даже и от блока), която с майки от съседния блок всяка пролет и 2-3 пъти през лятото чистим градинката между двата блока, но плановете не бих си променила за подобни масовки.

Добавям, че половин година ММ досажда на общината, за да ни поставят осветление пред блока и да запълнят дупките на улицата - паркинг. За последното дебна работници, които оправяха близкия булевард и с доста разговори и досаждане на шефа им кандисаха да минат и през нашата улица. Но и на него да му кажат - утре ще боядисваш, иначе си селянин, ще му видят гърба.

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 11:09 от wild poppy

# 30 812
  • София
  • Мнения: 1 340
15 eтажен вход с по три апартамента. В събота имаше покана да слезем и да боядисаме входа + да изчистим пред и зад блока. Бяхме 4 човека...
А преди поканата някой съгласува ли със съседите датата, така че да е удобна на възможно най-много семейства? Защото на организирани съботници ако имам планове хич няма и да имам угризения ако не се явя. Нямаме график за сняг, но ММ е от редовните 2-3 ентусиасти, които го чистят, един възрастен съсед инженер на добра воля оправя проблеми с осветлението, ММ редовно пък сменя крушки от нашите лични, аз съм единствената от входа (даже и от блока), която с майки от съседния блок всяка пролет и 2-3 пъти през лятото чистим градинката между двата блока, но плановете не бих си променила за подобни масовки.

Добавям, че половин година ММ досажда на общината, за да ни поставят осветление пред блока и да запълнят дупките на улицата - паркинг. За последното дебна работници, които оправяха близкия булевард и с доста разговори и досаждане на шефа им кандисаха да минат и през нашата улица. Но и на него да му кажат - утре ще боядисваш, иначе си селянин, ще му видят гърба.

Това е несериозно. Как ще уредим 45 семейства с дата, така че на всички да им е удобно. Няма как да стане. Месец по-рано беше закачено съобщението. Аз лично си освободих съботата сутринта, за да мога да присъствам. По един час, не е толкова много... за цял ден как пък всеки излиза-влиза и никой не слезе поне за малко. От 45 семейства - 1/3 да бяха слезли са поне 20 човека.

# 30 813
  • Мнения: 5 060
Дори и по-малко.  Mr. Green

# 30 814
  • Мнения: 18 569
Закачаш списък с апартаментите на таблото за съобщения с привързана химикалка и 2-3 опции срещу всеки ап. и всеки се чеква. Обявява се датата, в която има най-много ентусиасти. Ако няма за никоя, ясно че групов съботник няма да направите. Следва общо събрание, пари и т.н. В нашия вход няма бол ентусиасти, всеки подхваща едно-друго, когато има време и възможност. Нашите примери ги дадох, други съседи сложиха лампа с фотоклетка за тяхна сметка пред вратата, трети сложиха блокове итонг да не се паркира до самата врата на входа и т.н. Като чистим с приятелки градинката се уговаряме предварително, даже и следобед след работа се е случвало. Уикендите свободно време, в които ММ не работи през пролетта и лятото, са обаче кът и никакви съботници не биха ме трогнали. А не сме от тези, които нищо не подхващат.

# 30 815
  • Мнения: 807
в предишният ми блок 20апарт, събирахме по 1.50 на месец и плащахме на двама доста жизнени пенсионера от блока да оправят всиско около блока, чистене на сняг, събиране на отпадъци и да следят кой къде как паркира /това беше най-полезното/. Те си бяха клюкарки и тази работа им пасваше идеално.

# 30 816
  • София
  • Мнения: 3 434
Късметлия.  Нашия блок има само две млади семейства и от тях се очаква да поддържат входа, защото са млади нали. А пенсионерите на 50 си цъкат наоколо и не им дреме.

# 30 817
  • Мнения: 2 837
Къде има пенсионери на 50?
Аз пък имам лош опит точно с млади.

# 30 818
  • Мнения: 8 912
Кооперацията ни е малка, добре поддържана, живеят основно млади хора и 2 по-възрастни семейства. Общо взето всички пазят и се чисти от външна фирма два пъти седмично. Каква беше изненадата ми, когато до входната врата на сградата, от вътрешната страна, някой китно си е подпрял две торби с боклук. Вчера ги подминах, защото предположих, че по незнайни причини някой ги оставил за момент и възнамерява да ги изхвърли - контейнерът е на 20 метра. Но днес още са си там. Чудя се каква може да е причината да си оставиш боклука на общите площи и да го "забравиш"  newsm78

# 30 819
  • Мнения: X
Същата като да си паркираш кофата за боклук на площадката и да осмърдиш цялото стълбище, за да не ти мирише вкъщи.

# 30 820
  • София
  • Мнения: 12 006
Кооперацията ни е малка, добре поддържана, живеят основно млади хора и 2 по-възрастни семейства. Общо взето всички пазят и се чисти от външна фирма два пъти седмично. Каква беше изненадата ми, когато до входната врата на сградата, от вътрешната страна, някой китно си е подпрял две торби с боклук. Вчера ги подминах, защото предположих, че по незнайни причини някой ги оставил за момент и възнамерява да ги изхвърли - контейнерът е на 20 метра. Но днес още са си там. Чудя се каква може да е причината да си оставиш боклука на общите площи и да го "забравиш"  newsm78
Причината е, че не се е намерил съсед който да вземе вмирисания плик с боклук, да звънне на собственика му и като се отвори вратата да му се каже "забравили сте си нещо отвън", след което боклука да бъде изтърван /нарочно/ и разпилян в коридора на апартамента му. Mr. Green

# 30 821
  • Мнения: X
 на мен ми се е случвало да си забравя боклука както вътре вкъщи, така и пред входната врата. Някой път специално си мисля да го взема на излизане да го хвърля, но забравям и си остава в кофата, или пък го изнасям пред вратата, но докато се обуя, заключа, мисля за други неща и бързам занякъде си е оставал пред входната ми врата.

# 30 822
  • София
  • Мнения: 12 006
на мен ми се е случвало да си забравя боклука както вътре вкъщи, така и пред входната врата. Някой път специално си мисля да го взема на излизане да го хвърля, но забравям и си остава в кофата, или пък го изнасям пред вратата, но докато се обуя, заключа, мисля за други неща и бързам занякъде си е оставал пред входната ми врата.
Ама едва ли го забравяш по 2-3-4 дена?

# 30 823
  • Мнения: 8 912
Кооперацията ни е малка, добре поддържана, живеят основно млади хора и 2 по-възрастни семейства. Общо взето всички пазят и се чисти от външна фирма два пъти седмично. Каква беше изненадата ми, когато до входната врата на сградата, от вътрешната страна, някой китно си е подпрял две торби с боклук. Вчера ги подминах, защото предположих, че по незнайни причини някой ги оставил за момент и възнамерява да ги изхвърли - контейнерът е на 20 метра. Но днес още са си там. Чудя се каква може да е причината да си оставиш боклука на общите площи и да го "забравиш"  newsm78
Причината е, че не се е намерил съсед който да вземе вмирисания плик с боклук, да звънне на собственика му и като се отвори вратата да му се каже "забравили сте си нещо отвън", след което боклука да бъде изтърван /нарочно/ и разпилян в коридора на апартамента му. Mr. Green

Въпросът е, че не се знае, на кого е този боклук - "забравен" е от вътрешната страна на входната врата на кооперацията  Wink Естествено, ако утре е там, ще го изхвърля, но за мен е меко казано неприятно. Усещам, че постепенно губя толерантност към простотията, ако и да се опитвам да съм над нещата.

# 30 824
  • Мнения: X

Ама едва ли го забравяш по 2-3-4 дена?

 Естествено, че по 2-3-4 дена няма начин да го забравя  Laughing Но на никого не би и направило впечатление, защото нашият вход си е кочина. Нямаме нито чистачка, нито някой чисти, за сметка на това се ръси с прах за пране без да се измива после за по-добър аромат, пред входната врата на природолюбителката винаги има кофички от кисело мляко пълни с разни кокали и мазнотии приготвени за животните, търкалят се фасове, мирише на котки, така че моята торба с боклук не би направила впечатление на никого, даже и цяла седмица да остане пред вратата  Tired

Общи условия

Активация на акаунт