Красива и с побелели коси?

  • 21 552
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Мислите ли, че жена под 40 години може да изглежда добре с побелели коси? Питам, естествено, заради себе си  Laughing

Имам един тлъст бял кичур на челото и още по слепоочията, както и тук там из останалата част на косата. Писна ми да се боядисвам, а и усещам косата си изтощена, независимо от сите маски заедно...  Wink

Я кажете и вие, дали само цвета е определящ за добрия външен вид на жената?

# 1
  • Мнения: 919
Е, ясно е, че няма еднозначен отговор на този въпрос. Кой както се харесва.

На мен лично, побелелите коси не ми харесват. Когато видя жена с побеляла коса за мен това означава, че тя не се грижи за себе си, а това е нещо, което никоя жена не бива да си позволява.

На, пак казвам, всичко е въпрос на личен избор и усещане. Имам приятелка, която твърди, че си харесва побелялата коса. Не я разбирам, не я харесвам, но си е нейна работа.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 190
Разбира се, че е проблем.
В танците има една жена, която много ме смущава. Дълго се чудех какво е, накрая вдянах -лицето и е на момиче, косата с много сребро в нея. Оприличавах я на 45 годишна, тя се оказа на 34 Shocked
Косата ти, ако е тотално руса, няма как да я съхраниш през годините без много средства и усилия.
Ако заложиш на един по-естествен цвят, има страхотни бои с натурални масла, които освен цвят, ще ти носят лъскавина и здрав вид на косата.

# 3
  • Мнения: 305
Да де, ама моята е почти черна и това с натуралния цвят не става без изсветляване и допълнително съспиване... Има контраст, който ми харесва, малко като на Круела Девил   Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 35 190
Натуралната гама е поне 30 нюанса кафяво, кафяво към черно и още толкова лешникови, карамелени и една камара други.
Ти си се харесваш, окей.
Аз отговарям:Красива и с побелели коси? Да, на една достолепна възраст.
На Цветана Манева и подхождат чудесно!

# 5
  • Мнения: 1 959
Не харесвам побелялата коса.
Аз самата съм много побеляла коса и това още като бях в двайсетте. Ген ни е.
Но съм русолява и се боядисвам. Ужасно ме тормозят обаче и белите коси по тялото.

Дори и да решиш да не се боядисваш в тъмно, бялата/посребрена коса също изисква грижи,
за да стои чисто и искрящо с живец, а не жълтеникаво или унило.

И все пак - снимка! снимка да решим правилно  Laughing

# 6
  • Мнения: 13 850
Какво да кажа ... ще дам един пример, който оказа голямо влияние върху мнението ми  а побелелите коси като общо .
Когато се запознах със свекърва ми тя беше дори по-млада от мен в момента - на 42 ... с извинение тя ми се стори направо баба- косата й беше 50% побеляла. През цялото време се хвалеше че харесвала естествената красота и затова не си боядисвала косата и не слагала кремове по лицето.  Сигурно това  е нейното мнение и го уважавам но не го приемам за себе си. На 45 въобще не се чувствам баба и не искам да изглеждам такава в очите на другите хора на съпруга си на децата си  и разбира се  в своите собствени .

Смятам  примерно , че на един мъж прошарена коса дори в някои случаи му отива но на една жена не виждам как това да стане. Лично мнение обаче , не искам да го насаждам на никого.

# 7
  • Мнения: 559
Майка ми имаше една приятелка, която никога не се боядисваше, а косата и беше доста побеляла...
Жената беше с хубава бяла кожа и с искрящо сини очи и просто изглеждаше страхотно в комбинация с посребрените и коси! След време не знам какво и стана, но реши да се боядиса и изглеждаше ужасно състарана, така че всичко е относително! Има жени на които им ходи да са с побелели коси и други, които просто не им отиват!

# 8
  • Мнения: 1 788
Аз харесвам побеляла коса.
А има жени, на които им отива страшно много.
Един ден, когато аз побелея и ако не се харесвам как стои на лицето ми, бих я правила с руси оттенъци с някаква безамонячна боя. Или с къна, или с някакъв друг естествен оцветител.
Не мисля, че жена, която има побеляла коса, е неподдържана или прилича на такава.  Stop
Да не говорим, колко момичета млади и жени си правят сив цвят на косата.

# 9
  • Мнения: 36 026
аз харесвам - особено харесвам бели коси и млади лица, невероятно секси ми е и от мъже, и от жени
аз побелявам от 15 годишна и вече съм 99% бяла
много, много бих искала да не се налага да се боядивам, но реакцията на околните е толкова страскаща, че се налага да го правя
като се започне "какво ти се е случило", "защо не се поддържаш", "не се излагай с тази коса" и т. н., че предпочитам да си спестя обясненията и драмите и да сложа една боя

# 10
  • София
  • Мнения: 4 878
Мислите ли, че жена под 40 години може да изглежда добре с побелели коси?

Над 70 евентуално би могла да изглежда добре и то ако е напълно бяла, а не прошарена. Под 40 с бяла коса изглежда по-скоро занемарена, отколкото състарена.

# 11
  • Мнения: 1 780
Красива и с побелели коси - да, защо не!
Има дами които са страшно чаровни с посребрени и бели коси - някак си достолепни! Много зависи от излъчването на жената!

# 12
  • Мнения: 4 569
На мен жена под 60 години с бяла коса ми навява мисли за нечистоплътност и стиснатост (една боя е 2-3 лв, има и за левче).

# 13
  • Мнения: 305
Ох, предадох се - боядисах се Laughing

Овикаха ме яко разни дружки, но пък изчитайки отношението на няколко дами тук пак ме зачовърка...

Доста попрочетох за избора да останеш прошарен, накрая със свито сърце осъзнах, че подобно предубеждение може да ми попречи в чисто професионален план  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 788
Не знам защо хората умишлено си създават предразсъдъци. Това би ме натоварило ужасно.
На мен нито това ми изглежда неподдържано, нито това, още по-малко това, пък най-малко това и всички подобни...  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт