Русия 1

  • 1 055 166
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 3 195
  • Мнения: 6 303
Мани, че сега ще те емне Вени, която как й се обърнаха пръстите да напише, че Захари Стоянов бил, цитирам я, "масон и страхливец"...и българка се нарича още...

ема то четенето не им е силната страна на тях, защото как сказал великий Ленин, "интеллигенция - не цвет нации, а ее говно" Joy

# 3 196
  • Мнения: 14 478
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време. Разказвала ми е за кооперацията, в която живеела. Още на входа се носела такава смрад, че не се дишало. После и обяснили, че в мазето хората гледали прасе, а храната за прасето се "спускала" по сметопроводните шахти директно в копанята му...

Абе кво да говоря изобщо-Нали сте чели "Дванадесетте стола" на Илф и Петров-култова книга и много точно описание на "Гарвановото свърталище", което накрая изгоря. И за отношенията между живущите в него... Mr. Green Култура на отношенията-по руски.
И Висоцки има една песен за общата баня, закована с дъски.
Да се върна на майка ми-когато я поканили на ресторант, с други колежки и колеги чакали вън на студа за маса няколко часа.
Вътре в ресторанта кучи студ и майка ми с дебела жилетка, панталон и ботуши. Руските и колежки, обаче, по рокли с гол гръб и посиняли от студ. На всичкото отгоре и обяснили, че не било прието така с плетена жилетка в ресторанта...при 4 градуса... Mr. Green

 Много смешно ми става руснаци да се бият в гърдите колко са културни. Номера може би минава пред тези, които не ги познават отблизо и историята са я чели само от учебниците...
Сталин изби културните руснаци. Когото не можа да докопа е отдавна избягал в "некултурните" западни страни!

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 13:04 от Герри

# 3 197
  • Мнения: 4 471
Градските легенди набират скорост  Mr. Green.
А мечки и балалайки нямало ли е в Питер по времето на Брежнев...не за друго, колорита в комбинация със студа в ресторанта ще пострада от липсата им.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 13:31 от flambe

# 3 198
  • Мнения: 14 478
Градските легенди набират скорост  Mr. Green.
А мечки и балалайки нямало ли е в Питер по времето на Брежнев...не за друго, колорита в комбинация със студа в ресторанта ще пострада от липсата им.
Ами хората пътуват и гледат. Няма как , когато нещо мирише да не се разбере.
 Иначе аз разбирам желанието на "самые великие" да се изкарат целите в бяло и "самые културные",
нооо....просто не е възможно.
 Сега са тук, по черноморието и ни се набиха на очите-хората даже и да не са ходили в Питер вече ги видяха що за стока са...
 Не са всички такива, няма да си кривя душата, но различните, свестните и културлните са малцинство. Според мен заради чистките е така...

# 3 199
  • Мнения: 2 761
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.


И това не е вярно, това важи само за вас със Вени, защото както казах и преди, само с писане на русофилски глупости по форумите пари не се изкарват. Руското посолство и тях кризата ги удари, та явно вече са ви намалили много рублите Joy

Оф,отново ума сошол... ooooh!

# 3 200
  • Мнения: 1 103
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?

# 3 201
  • Мнения: 14 478
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?
Не Лято.  По онез времена агентите бяха в Париж и Лондон-големите агенти. По-малките в ГДР, Чехия или Унгария.
А на раята даваха да отиде на "обмен" в Москва или Ленинград или да работи в Коми.
И не можеше от Ленинград да мръднеш другаде. Приглашението ти е само за града. Това да пообиколиш и да разгледаш прекрасната страна образец и мечта беше абсурд!!!

Иначе Ленинград-сега "Питер" е много красив град. Личи си, че немци са пипали архитектурата и планирането ..

# 3 202
  • Мнения: 4 762
...и пълнят багажниците до горе с храна-това виждам аз като пътуваме...

Абе не че е по темата, но все по-често попадаме на сервитьори-гърци, които добре се оправят с българския. От навиране в багажници и сричане на етикетите от "Русенско варено" ще са го усвоили. Simple Smile

# 3 203
  • Мнения: 1 103
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?
Не Лято.  По онез времена агентите бяха в Париж и Лондон-големите агенти. По-малките в ГДР, Чехия или Унгария.
А на раята даваха да отиде на "обмен" в Москва или Ленинград или да работи в Коми.
И не можеше от Ленинград да мръднеш другаде. Приглашението ти е само за града. Това да пообиколиш и да разгледаш прекрасната страна образец и мечта беше абсурд!!!

Иначе Ленинград-сега "Питер" е много красив град. Личи си, че немци са пипали архитектурата и планирането ..

да, знаех си аз че си вътре в нещата . личи от далече    Twisted Evil

# 3 204
  • Мнения: 2 761
...и пълнят багажниците до горе с храна-това виждам аз като пътуваме...

Абе не че е по темата, но все по-често попадаме на сервитьори-гърци, които добре се оправят с българския. От навиране в багажници и сричане на етикетите от "Русенско варено" ще са го усвоили. Simple Smile

Аз пък попадам на сървитьори българи в Гърция.Израза "мазен като гръцки келнер" не е възникнал от нищото.
Не можах да схвана каква е връзката между българския на гърците и русенското варено.Иначе  на мен по света независимо дали в кръчма или в музей ми говорят на български,руски,полски или каквото там знаят и им заприлича на моят език.
Все пак добре е,че са се постарали да научат няколко думи,докато се опитват да ми вземат парите. Laughing

# 3 205
  • Мнения: 6 303
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.


И това не е вярно, това важи само за вас със Вени, защото както казах и преди, само с писане на русофилски глупости по форумите пари не се изкарват. Руското посолство и тях кризата ги удари, та явно вече са ви намалили много рублите Joy

Оф,отново ума сошол... ooooh!



Ето затова не ти плащат рубли от руското посолство. Щото пишеш неграмотно /иначе по глупости Вени те надминава, няма кой да й вземе първенството, макар че се стараеш, не може да се отрече./. Ама понаучи любимия си език на любимата си страна де, срамота.

Пише се " с ума сошел" и се произнася " с ума сашол". Нито си го написала правилно, нито дори и фонетично не е така.

# 3 206
  • София
  • Мнения: 966
Вселена пишеш глупости ... Българите нямат средства и в огромната си част изобщо не могат да си позволят да отидат на почивка .. така че никакви български туристи не могат да се привлекат . единственото спасение за  бранша са туристите от чужбина,няма ли ги тях - край . единственото нещо което е печелившо у нас е туризма , сега ще го унищожиме и него ..

Хаха, и преди ти казах, не съди по себе си за всички българи...написаното от теб е смехотворно. Българи почиват не само в Гърция и Турция, а и на Малдивите, на Сейшелите, на Палма де Майорка и къде ли не, а в Турция е пълно с български курортисти.

Единственото печелившо у нас било туризма?!? Смешни работи. Виж какъв е делът на туризма в брутния вътрешен продукт, ако можеш да четеш данните на МФ например.

Наистина да те съжали човек, как живееш ти самата и как живеят хората около тебе, щом си убедена, че българите нямали средства. Ама смениха се времената, преди сигурно е можело да изнасяш лекции в кръжеца "Георги Кирков" и в комитетите за българо-съветска дружба, а сега се иска да разбираш от нещо и да вършиш истинска работа. Трудно е това за русофилите, мъкааа, мъка. Остава ти варианта да отидеш да родиш в Русия и да вземеш от Путин 10000 евро, хаха hahaha
Аз почивка мога да си позволя ,мен не ме мисли мецане ..мога да си позволя почти всеки месец да отделям по 150-200 лв за нови игри за плаистеишън , понеже това е едно от любимите ми забавления вкъщи и пак без проблем успявам да отделя пари за да отида на море всяка година .. българите които ходят на почивка са  малцинство , огромна част от населението ни буквално тъне в мизерия ..по принцип почивам главно в България, но като съм била в чужбина  и като кажа че съм българка , знаеш ли какво знаят за нашата държава ? че сме мизерници и че живеем мизерно .. че имало само мафия у нас , ето с това сме известни .. последния път като бях  на почивка в Испания  през  2009 год . в едно заведение имаше гърци които ме разправяха че на границата на Гърция идвали да проституират българки за "една паница ядене и една кутия цигари" .. а един румънец  пък разправяше че бил във Видин и твърдеше че там било толкова зле че правели кайма от плъхове ... сега незнам дали си измисляха или преувеличаваха ,но това им беше мнението ... а тука мецан ще ми разправя че едва ли не българите масово ходели на почивка в чужбина .. българите ходат да бачкат там , не да почиват ..и какво значи това "кръжеца георги кирков" ? това от твоите младини ли е ? мецане ти си на годините да ми бъдеш дядо и бълнуваш за някакви неща от едно време , които повечето тука не са чували .. да не би да ти липсва комунизма , та само за него пишеш ?

# 3 207
  • Мнения: 3 826
хората от руски произход и русофилите , ако не се изхрачите по България - няма да сте вие ,

има статистика за всичко - %-тът на българи,  пътуващи в чужбина е по-голям от %-тА на руснаците ,пътуващи навън ,
да не говорим за почиващи ,
мин.работна заплата в Русия е ДВА ПЪТИ по-ниска от мин.работна заплата на Могучая ...

# 3 208
  • София
  • Мнения: 5 499
Българското черноморие е мутро-лайно-бетономорие...направо си е мор. Даже ми е гот, че си загубиха клиентите. Не могат да предизвикат съчуствие в мое лице.
А руснаците ходят на ол-инклузив защото не са "отворени" като българите. Българите са по душа предприемчиви и се оправят добре навсякъде. Затова нашего брата мрази някой да го подритва на ол-инклузив, когато ще получи много по-добра оферта другаде.

Турция е по-кофти дестинация от Гърция, защото да излизаш от хотела не е препоръчително-просто попадаш в една неевропейска действителност, която лично на мен не ми е по вкуса, въпреки, че турците са любезни и гостоприемни хора. Българите предпочитат да могат да ходят където те решат, а не организирано с екскурзовод.
 Руснаците се движат на стада и в група, където се обслужват пакетно. Сами руски семейства рядко имат смелостта и желанието да се справят поединично и ако някои го правят, то това са обикновено по-богатите...

Аз пък се кефя на ол инклузива. Не го мислиш къде ще ядеш, пиеш, какво, как да стигнеш и пр. простотии. Които ресторанти си струват по курортите, независимо дали са български или чуждестранни, все са пълни, трябва да чакаш за маса и така. Предпочитам ол инклузива и лежанка на брега или пък круиз на кораб, който също е ол инклузив. Това за мен е почивката. Другата възможност са екскурзии до определени дестинации (ако ни се приходи) - Париж, Лондон и пр., които са за разглеждане на забележителности, там няма нужда от ол инклузив, защото човек отива да обикаля. Така че, дайте си ми на мен ол инклузива на морето...

# 3 209
  • Мнения: 459
Ох, ще падна.... Laughing Заради много културните  руснаци преди време ми развалиха удоволствието от раглеждането на едно от най-очарователните градчета, които съм виждала. Всички сгради в бяло-синьо, както  някои сгради на Санторини. Заради руснаците, които бяха мнозинство при екскурзията, ни отпуснаха само 30 минутки в това градче, щото мамашките трябвало да ходят в Карфур... ooooh!


Може ли човек да предпочете Карфур пред това?! Mr. Green

http://www.google.bg/search?q=сиди+бу+саид&client=safari&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d5kVVZ7wE4GuOIihgfAJ&ved=0CBwQsAQ&biw=1024&bih=672

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 19:57 от mimata67

Общи условия

Активация на акаунт