Образование - към какво да се насоча

  • 5 253
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Здравейте! Макар и малко късно, се сетих, че не мога да се задоволя със средно образование.Насочих се към компютърните науки - винаги нещо ме е дърпало натам. Ще запиша специалност Бизнес информатика в УНСС, а като магистър - Софтуерни технологии (Дай Боже, макар че е рано, но се замислям от сега ) в СУ. Та.. според вас, с такава диплома, ще се наредя ли сред програмистите? Защото навсякъде предпочитат диплома компютърни науки, макар че и без виссше взимат на база знания, или да се преориентирам към Застрахователно и социално дело - следователно и финанси?  Peace

Последна редакция: нд, 13 юли 2014, 22:30 от ladyshrew

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само дипломата няма да ти върши работа, както и да я завършиш избраната специалност.
Трябва да си много добра по математика и логика. Да мислиш нестандартно, да се сещаш бързо за решението на заплетена задача, дори и житейска да е тя.
Тогава дипломата и знанията ще ти свършат отлична работа.
Заглавието на темата ти е неподходящо за въпросите, които поставяш, помисли, дали не трябваше по друг начин да си озаглавиш темата, за да получиш повече и по-конкретни отговори.
Аз се интересувам от образование и по случайност имам познания в областта, в която се интересуваш, но и след като завършиш ли ще поставяш такива несвързани заглавия на важните проекти. Това последното е намигване да се замислиш.

# 2
  • Мнения: 183
Само дипломата няма да ти върши работа, както и да я завършиш избраната специалност.
Трябва да си много добра по математика и логика. Да мислиш нестандартно, да се сещаш бързо за решението на заплетена задача, дори и житейска да е тя.
Тогава дипломата и знанията ще ти свършат отлична работа.
Заглавието на темата ти е неподходящо за въпросите, които поставяш, помисли, дали не трябваше по друг начин да си озаглавиш темата, за да получиш повече и по-конкретни отговори.
Аз се интересувам от образование и по случайност имам познания в областта, в която се интересуваш, но и след като завършиш ли ще поставяш такива несвързани заглавия на важните проекти. Това последното е намигване да се замислиш.

Така е, наистина си права. Въпросът ми беше като цяло за тежестта на магистъра и дали той ще ми свърши работа след икономическо образование.

# 3
  • Мнения: 1 768
Точно преди няколко дни коментирах със сина ми тази специалност и той има информация, че специалността не струва. Освен това, доколкото си спомням профилирането в УНСС става на третата година и ще ти трябва бал за тази специалност.
Ето форума на УНСС, ако искаш и там питай
http://forum.unwe.bg/

# 4
  • Мнения: X
Висшето няма да те научи, да програмираш. Трябва, да си мотивирана и да си учиш сама вкъщи много, както и на допълнителни курсове.

# 5
  • Мнения: 183
Знам, занимавах се и още се занимавам с това Grinning искам и да постигна нещо с това желание..

# 6
  • Мнения: X
По - добре запиши информатика (или други подобни) в СУ или ТУ от колкото в УНСС.  Wink

# 7
  • Мнения: 183
По - добре запиши информатика (или други подобни) в СУ или ТУ от колкото в УНСС.  Wink

Повярвай ми, ако можех.. щях  Grinning само УНСС ми е вариант..  Sad

# 8
  • Мнения: X
Щом те влече тази специалност, то записвай тогава.

# 9
  • Мнения: 4 418
Насочих се към компютърните науки - винаги нещо ме е дърпало натам.

Можеш ли да опишеш, кое те е дърпало и дърпа към тях?

# 10
  • Мнения: 6 998
Честно казано, пред УНСС в тая област по-добре ми се вижда академията на Телерик. Но пък диплома за висше не дават Simple Smile

# 11
  • Мнения: 183
Честно казано, пред УНСС в тая област по-добре ми се вижда академията на Телерик. Но пък диплома за висше не дават Simple Smile

Да, аз кандидатствах за Софтуерния им Уни, ама нямаше как да ида на уроците и после на изпитите  Sad Иначе не мога да опиша - много са нещата. Последният път се занимавах с Линукс и колкото повече нерви ми отнемаше, толкова по - приятно ми беше хахаха  Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: X
Няма ВУЗ в България, където да се научиш да програмираш.
Ако искаш само диплома, вероятно в УНСС ще стане най-лесно.

# 13
  • Мнения: 6 998
Т.е. ти в УНСС не смяташ да ходиш на лекции и изпити?  Crazy

# 14
  • Мнения: 183
Ще ходя, но не винаги.. гледам да съчетавам нещата и с мъника, като няма кой да ми помага  Peace

Общи условия

Активация на акаунт