Наситени цветове за детската стая

  • 21 429
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 216
Little wingels на мен лично малиновото повече ми харесва от  синкавотоно, но има нещо в комбинацията между двете(може би бих омекотила нюанса на синьото, да не е толкова наситено  и не толкова зеленикаво)... но най-много ми куца бялата стена между тях... ... бих вкарала в нея от другите два ярки цвята... другото, което никак не ми е на място са цветовете на възглавничките и чаршафите по леглото...

# 16
  • Мнения: 46 553
И на мен не ми се връзват двата цвята. Синьото ще е много добре с наситено оранжево.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 216
Истината е, че и тюркоазеното и малиновото са претенциозни и доста натрапчеви сами по себе си... в еднаква яркост...трудно е, оранжево и тюркоазено... мнеее, малиненото повече бих го сложила до оранжево... обаче бялата стена  си ми остава нелогична, а и трети цвят стена... с яркия лилав стол, стават 3  много ярки, различни цвята в стаята + под - дървесен жълтеникав + много бяло... въпреки, че цветовете си отиват, не ми е балансирано.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 027
Според мен зависи от хората и техните лични възприятия.
Преди 5 години направихме детската стая в  оранжево,  много ни харесваше на всички ... но в продължение на месец-два. След това всички решихме, че при следващия ремонт стаята ще си добие нормалния за нас бяло пастелен нюанс, с цветни акценти.
Много харесвам стаи с наситени цветове по стените, но да не са у нас. За вкъщи предпочитам бели и кремави тонове, дори да стои скучно, на нас ни действат успокояващо.  Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 3 993
Третият цвят на стената не е бяло, а от бежово-кремавата гама. Предполагам, че детето ще настоява за някой нюанс на розово. Тюркоазеният цвят на мен ми харесва много. Съвсем друг е въпросът, като стигнем до тониране на боите, какво ще се получи като цветове на финала  Laughing.  

Човече, ама оранжевото не е на стените, а в детайли от интериора  Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 46 553
Човече, ама оранжевото не е на стените, а в детайли от интериора  Simple Smile.

Ами нямам време сега да търся, пуснах просто каквото излезе първо за въпросната комбинация  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 44 216
Човече, показаните комбинации са свежи, но това, което ти показваш е много, светли към някакво небесно, морско синички и тюркоазени с ярко оранжево.... и в повечето случаи, не са и двата цвята на  стени, а светъл на стената и ярка мебел и усещането е съвсем друго... става  една хубава нежна, светла стая, с ярки  оранжеви акценти. Носят ми такова чудно лятно настроение...но нямат нищо общо със стаята на Little wingels  с тежките, ярки, много наситени цветове.


За третия цвят стена... и кремаво да е, пък не се връзва... три  от 4 стени да са различни...не ми е добре, освен ако в тази кремава не влизат цветовете от другите две ( дали мазилка с   двата тона, като штрихчета, дали тапети на раета, точки или друго, дали просто по някоя линия от цветовете в стената, дали на двата прозореца  ярка щора/перде от ярките цветове, дали стикери, рамки за картини...нещо, така просто ми е като стена, донесена от друга стая)
И със сигурност бих сложила аз лично бял под(дюшаме)

Сега като си мисля, бих си запазила 2 такива много ярки стени, но на другите 2 бих ги комбинирало с нещо такова
http://genesis.bg/uf/item/4832/Muse_331522.jpg
http://genesis.bg/uf/item/5388/Raval341589.jpg
http://genesis.bg/uf/item/5384/321396kidskapers.jpg
за да вкара повече светлина и лекота.... но това си е моето виждане, ако на детето си и харесва  както си е... само бих променила кремавата стена, дори ако ще да е в един от другите 2 цвята.

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 17:02 от Angel_Dust

# 23
  • София
  • Мнения: 6 279
Според мен ярките и наситени цветове са подходящи за детска стая по принцип, но използвани балансирано и разумно. Особено трябва да се внимава с ярките цветове, да не се окажат крещящи  Simple Smile
В момента правим обновяване на детската стая на дъщеря ми, като тя иска поне 2 различни цвята на стените. Проектантът се съобрази с желанието й, ето как ще изглежда стаята й:
http://s1276.photobucket.com/user/Littlewingels/slideshow/Detska%20staya
На мен много ми харесват и двата наситени цвята и комбинацията между тях, но имам леки резерви за това малинено червено в такъв обем на цели две стени. Вероятно ще го огранича само на една или ще го сменим с някое розово по-пастелно.

Много ми харесва стаята. Разглеждах я няколко пъти след коментаритена другите, но пак ми харесва Simple Smile Даже с лилавия стол  Mr. Green Колко е голяма стаята?

# 24
  • София
  • Мнения: 44 216
Другото, което може би ще стои по-свежо, вместо тюркоаза  някакво такова светло лайм до малиненото http://www.bestlivingroomdesigns.com/living-room-ideas/10-best-c … iving-room-ideas/ като на първата снимка.
Изобщо, аз лично бих си поиграла още малко с цветовете.


(Като пита Кати за размера, може би стаята ми идва малка и не много светла, за да побере толкова много силни цветове накуп, надолу в линка  номер 8 събира повече цветове  но някак там стои по-добре, въпреки, че е много по-голяма шарения, хем нищо бяло няма, може би дървесния, чамов цвят успокоява и балансира там много)

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 17:26 от Angel_Dust

# 25
  • Мнения: 3 993
Много ми харесва стаята. Разглеждах я няколко пъти след коментарите на другите, но пак ми харесва Simple Smile Даже с лилавия стол  Mr. Green Колко е голяма стаята?

И на нас ни харесва много Simple Smile. Детето се влюби и в цветовете, и в лилавия стол  Laughing. За мен цветовете са наситени, но не са ярки, нито тежки. Ярки са ми цикламеното и червеното от снимката в началото на темата. Стаята е към 16 кв.м.

Ейнджъл, стаята е много светла, с 2 основни големи прозореца и още 2 странични еркерни, които може да не се виждат на проекта, с висок таван почти 3 м. и т.н.
Както казах, аз не се притеснявам от цветовете в проекта, а от това какви цветове ще се получат реално при тонирането на боите и после как ще изглеждат върху стените. От досегашен опит с ремонти и боядисване, съм се убедила, че винаги има разминаване между каталожните цветове и очакванията за тях и цветовете на стените след боядисването  Confused.  От гледна точка на това разминаване е по-сигурно и по-успешно да се използват пастелни и неутрални цветове. 

# 26
  • Мнения: 7 987
На мен пък не ми се е случвало да имам разминаване в цветовете, но ярки цветове нямам. Два апартамента съм боядисвала (общо 8 цвята) и всички стени са ми точно като цветовете, които съм избрала от карнетката.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 216
Понеже каза,  " но имам леки резерви за това малинено червено в такъв обем на цели две стени." Та приех, че като цвят нещо повече те притеснява...ако е само за боядисването - ако са хубави боите би следвало да се получи,  ще стискам палци да стане така както си го представяте и както е на проекта, а защо не и още по-хубаво Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 6 279
Не може ли да вземете малко количесто боя (напр. 200-300 мл.) и да пробвате дали е желания цвят. Ние така сме правили преди да боядисам хола в оранжево - взехме малко от избрания от нас цвят, но се оказа не точно каквото исках и после го сменихме с друг.

16 кв. м. стая е доста добре. Абе, харесва ми на мен, с кеф бих живяла в нея  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 934
И аз тук, предстои ни правене на детска стая за момиче и момче. Приемам предложения. Hug

Общи условия

Активация на акаунт