КГБ = Клуб на Готините Баби - 148.

  • 58 725
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 010
 Добро утро момичета ! Hug Hug

Олеле Фло - какво те е постигнало ooooh! ooooh!
Дано да минава по-бързо,по-малко да е счупеното ! Hug Hug
Имала глава да пати ooooh! ooooh!
Гушкам те  и се надявам бодрия ти дух да помогне за по-бързо възстановяване  bouquet Hug Hug

Яне - надявам се и при вас да отшумят събитията от лош характер. Съветите на момичетата са в твоя полза.  Hug Hug

Лек и спокоен ден на всички Hug Hug

# 121
  • София
  • Мнения: 2 672
Добутро, добутро!

Мила Фло,  имало да се случва нещо лошо. Няма какво да направиш друго, освен да си почиваш у дома и да се занимаваш с любимо четиво, плетка или... каквото го измислиш. Гледай от по-добрата страна на нещата - пълен релакс! Бързо да заздравее и да не те боли! Много, много те целувам и прегръщам силно, смело момиче!  Hug

Янче, не съм веща по твоя казус, но мисля, че момичетата ти дават разумни съвети.  Прегръдки и целувки а за теб! Hug

Момичета, май и аз няма да мога да дойда на среща в събота или неделя. Днес може би ще  трябва пак да пътуваме и когато се върна, живи и здрави, тогава. Ще разбера в по-късния следобед. Но, каквото и да е - определяйте си среща, пък аз, ако съм тук ще дойда, ака ли не - здраве и живот. Да не объркам вашите плановете само!

Пожелавам ви спокоен ден, то друго и не мога, щото още вали, то не се изваля това лято!

Гъбче, привет и рецепти за арония ще пусна в нашите на 1 страница!  Heart Eyes

П.П. Редактирах си нелепите грешки, така е като не чета педи да публикувам, но и добавям стихотворение, което много ми хареса. На силистренския поет Валентин Чернев:

ЖИТЕЙСКА РЕСТИТУЦИЯ

Какво си взел в живота не пресмятай,
защото има истина прастара –
не подарява нищичко съдбата,
съдбата нищичко не дава даром.

Да, можеш в труден час да теглиш заем,
но лихвата е винаги висока
и всеки ден все връщаш. А накрая,
когато дойде за разплата срокът,
животът всичко спастрено прибира,
изпразва ти и джоба, и хазната.
И няма пред кого да протестираш,
кому да се оплачеш от съдбата.

С мен стана другояч.
От мен предсрочно
животът взе за Кесаря, за Бога...
Но лихвите не бе пресметнал точно.
Безбожно надплатих. И днеска мога
обратно да поискам туй, което
съм плащал някога несправедливо,
и със натрупаното, със отнетото
да преживея дните си щастливо.

Все чаках жребият да се обърне...
Ала животът, който ми остава,
днес вече няма сила да ми върне,
днес няма вече сила да ми дава
това, което вземаше без нужда –
той само дребна сума в шепа стиска...
Аз искам моето, не искам чуждо,
и дребни подаяния не искам!

Съдба, ти само вземаш! Аз не чакам
от тебе реституция щастлива.
По дяволите, да е чувал някой
за брак между живот и справедливост?



Е, Борянче, честит да е празника на всички градинарки!   bouquet

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 10:02 от marina_vladi

# 122
  • Мнения: 18 650
Добро утро
  Веднъж и аз да поднеса кафето.Ми няма хубава новина,това че децата са отплували при мама и тате си е очаквано,малко откачано,но си мисля,след толкова страхове да ги опазиш ,дали господ не е събрал риска,лошото после.в Смисъл за теб. но при свършен факт каквото и да кажем е без голяма полза-всяко зло е за добро,имаш почти два месеца за себе си.Дано не боли много и го приеми за дар от съдбата-нека и теб поглезят и ти се поглези.
И Фло,най-егоистично предположение-ще си повече време тук с нас,за наваксване ...Я се усмихни,момиче,лошото е минало дето се вика,да го погледнем и от тази страна...нали се отваря портата и  да минава и идва добро.

# 123
  • Мнения: 18 650
Забравих да ви усмихна

# 124
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 309
 Добро утро и от мен! Аз днес спах до 8 и кусур Joy наваксвах заради вчера!
Борянке, благодаря за кафенцето, пийвам си с вас.

Малееей, Фло, при мен са бели кахъри. Дано, миличка, не те боли много, а то че ще заздравее крака, ще заздравее! Пази леглото и не ставай, пък както казва Барянка, има си и добрата страна! Прегръщам те силно и ти пращам от положителната си енергия! Hug Hug Hug
Аз днес пак ще тичам по задачки. Уж приготвихме всички документи, затят трябва да пусне за детски, ама кой да се сети, че трябват бележки от у-ще и ЛЛ! Иначе са му завели другите, че вчера бил последния срок. А аз ще взема днес бележките и в понеделник ще му ги пратя пак по автобуса, та да ги занесе. Ама тъй, на когото му е проста главата да са му здрави краката Joy
 Лек ден, момичета, аз след малко ще се изнасям към у-щето на Анжелка. А навън какво се е нагрочило! Вчерашният дъжд в София май ще дойде и при нас.

# 125
  • Мнения: 1 563



Добро утро мили приятелки !!! Hug
Влизам набързо да ви погледна ,че тръгваме за Родопите . Дано да не вали до като пристигнем...

Мила Фло Hug какво те сполетя...????? Rolling Eyes Имало да става.... Добре ,че дечицата са ги прибрали преди това... Ти си със силен дух , та и това ще преживееш , но до като мине ще е зор... Бог да ти помага ,бързо да се възстановиш  и да не Hug Hug те боли. newsm10  love001  love001

Янче Hug аз също се присъединявам към съветите на момичетата.  Успех ! newsm10 newsm10

Ставам да се оправяме и да потегляме ,че времето нещо е нацупено.
До скоро  и хубави почивни дни на всички ви !!!

 sun Kissing Heart sun Kissing Heart sun lovekiss

# 126
  • Мнения: 77
Привет, девойки!  wavey

Фло, миличка, лоша работа! Направо сърцето ми се сви за лошия късмет, който те е споходил! Heart Eyes Hug Two Hearts
Вярно, ще мине, но болки, легло...... тегло си е!
От сърце ти желая на контролния преглед доктора да те зарадва, ти си послушна, стискам ти палци! fingerscrossed thumbsup Flowers Four Leaf Clover

При мен също проза- готвя, чистя, пускам пералня, съдомиялна...... и все работата несвършена!
Добре, че дядо Стефчо си е "верен страж" до скарата, та ме отменя в готвенето! Laughing
Че то и меню трудно се измисля! hahaha
Завчера им изпече сатленка, вчера шишчета, но днес сама ще си се боря в КПП-то, че менюто ни е пилешка супа и пълнени пиперки с кайма и ориз.
Таратора си е "техен патент", прилагат отвреме-навреме наученото от курса по готварство! tooth
Казвала съм ви, че имам здрав сън, поспивам си до късно, но днес реших да стана рано и да им направя "бърза баница", много я обичат децата. Звънна ми джиесема в 7.30 часа, "скачам" аз, обаче до мен го няма Иванчо, станал без да го усетя. Единия спи с мен, а другия с Бори, като всяка вечер се сменят безропотно, знаят си реда, стриктно се спазва и няма караници изобщо! Laughing
Намирам ги и двамата в кухнята, стоплили си прясно мляко, намазали си филийки с пастет и привършват закуската си!
Така, че бързата баница остава за утре, дано баба им да "скокне" навреме, че гладни мъже не чакат! newsm78

Янче, не съм запозната много с юридически въпроси, но подкрепям Дидия, да не бързате! Hug
Дано разрешите и другите проблеми най-скоро! Heart Eyes

Хубав ден девойки!  newsm10  Heart Eyes Hug  Two Hearts Flowers Sunflower
А вие пишете- пишете често, пишете по много, че такива "закопчани в къщи", като мен и Фло/Фло,извинявай за шегата, ама си е така, а ти имаш чувство за хумор, сигурна съм, че няма да се обидиш!"/, да има какво да четем, да съпреживяваме и да цъкаме с език на разнообразния ви и интересен живот, който водите! Joy



# 127
  • Мнения: 18 650
Откраднах за вас,колежки в градината ,ай наздраве за празника

# 128
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

# 129
  • Мнения: 1 082

   Морски привет!Съжалявам те Фло-колко сме безсилни пред съдбата-прочетох за произшествието и аз да не остана на зад впизайки в банята без да искам си ударих болното коляно-за сега слуша...но каквото е.
  Дай Боже 72 часовото примирие при Кари да е за постоянно.
  При повечето от Вас вали а при нас жега до прилошаване-нали хората са дали пари да се пекат..
  УСПЕШЕН ДЕН!!!
 

# 130
  • Мнения: 1 065
Здравейте.
Дойде ред и на кафепиенето .
Борянка,
 благодаря за късметлийското кафе,дано ни е на късмет .

Фло,
много, много съжалявам за случилото ти се.
Прегръдки от мен.
Представям си какво ти е - и болки, и страх, и яд, и неудобство ....
Мъжът ми е с гипс и с патерици от месец- едно кафе не може да си направи ...

Янче,
миличка,  момичетата са ти дали много правилни и адекватни съвети.
Сигурно ти е много притеснено, но и сигурно има и начин  за заобикаляне....
Изчакай, дано се наредят нещата.  ( Ако може, опазете Анжелка  от излишна информация, но вие си знаете...)

Имам проблем с компютъра, та няма да пиша много.
Прочетох всичко на пресекулки, някои постове ме  ,,хващаха'' за сърцето и така ми се искаше да ви кажа нещо мило .... Вече съм забравила на кой какво, но сте ,,моите'' хора и за кой ли път ви казвам, че съм късметлийка, че ви срещнах...

Ставам.
Прегръдки и .... нов месец, нов късмет. Дано!!!




 





# 131
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добрутро в мокрото утро!

Навън е есен сякаш, а не първият ден от най-горещия месец...

Леле, Фло, ама че късмет! Добре че поне децата са си заминали и дедито си е бил при теб. Както го нямаше в някои дни, ако се беше случило тогава, щяха да се пощурят децата около теб. Щеше да има рев на четири гласа...
Ох, дано да не те боли, всичко друго ще се изтърпи. Понеже ние тук толкова те чакахме и нямахме търпение да си дойдеш вече, че да си направим среща, явно пренасилихме съдбата и виж как ни развали кефа, да ни покаже, че друг командва, не желанията ни...
Другото хубаво е, че си се разминала без операция, значи счупването не е много сложно и не е разместено.

Днес ден на градинарите, казвате...
Изобщо не е мой празник тази година. Покрай лошото време,  бебето и баткото, тази година съм кандидат за приза " Най-забравената градина на най-лошата градинарка". Откъм задната страна на къщата, откъдето не влизаме и не минаваме, всичко съм зарязала, все едно не е мой този двор. Така е обрасло, така са пораснали храстите, че направо отчаяние ме обзема, като погледна. Ама какво по-напред да свърша...Особено като съм с Лъчката, нищо не мога да направя, само с него се занимавам.

Един виц харесах:
- Ало, телевизията ли е ?
- Да!
- Предаването "С гъза към селото" ли е?
- Не! Предаването е "С лице към града"
- Е, към селото с какво сте обърнати тогава?

Чао засега.
  

# 132
  • Видин
  • Мнения: 29
       Нема да се шашкате,милимоички! Laughing Блудната дъщеря,по-скоро,заблудената уфсъ,се завърна!
Като съм толкоз смотана...Нямах никакъв мерак да пиша,докато не си гушнах дечицата.То не бе притеснение,не бе чудо!Понеже дойдоха с кола,нали се сещате къде ми е била паркирана душата!
       И тъй... да ви разкажа как и кога дойдоха децата. Две седмици преди пътуването Зари е на нова длъжност- инспектор! newsm44 Вече ще работи в офиса,на бИро и ще отговаря за 160 шофьори-повечето мъже.Единствената българка във фирмата и единствена жена в офиса! Е,как да не се надуе мама,като преяла въшка! newsm62 smile3534 Започват обучения,запознаване с новата работа...В същото време мести багаж в нова квартира,стяга багаж за Б-ия.Каза,че за тези две седмици я й се събират 20-30 часа сън,я не!
       Но на 23.07 в 4ч.сутринта се качват на ферибота и потеглят! С Доби,жената,която го гледаше там/ тя също е от Видин /,а Зари на волана. Минават безпроблемно Франция,Германия,Австрия,Унгария.Навсякъде магистрали,пътища-стъкло!Влизат в Сърбия и нашта решава,че ще мине по пътя за КПП Брегово,че е по-близко до Ново село.Да,ама от Белград до Брегово път просто няма.Минавали са през някакви урви,реки,за дупки няма да говорим.И на всичкото отдолу падат батериите на всички телефони,щото в тупурдията по заминаването,не си е взела зарядно за колата.Трябваше да стигнат в Б-ия на 24.07,четвъртък,към 10ч,а те си дойдоха чак в 1.30 нощта!През това време аз се въртя като муха без глава из къщи и изтерясвам.Но когато ги нагушках и нацелувах,мирясах!
       Сега съм най-щастливата мама и баба на света! Голямо глезотене пада,ама ми е кеееееф...
        Момичета,милички,не съм имала време да ви чета!Излъгах,време имах,ама ищах нямах.Ама вие сте добрички и ще простите на една изперкала,но много щастлива "баичка",както ми казва Доби!
        Флоооо,миличка,ти да не реши,че щом ги няма внуците,крака не ти трябват!Шегувам се ,разбира се/ макар и доста неуместно/!Да се оправяш бързо! Ще зарастне бързо,сигурна съм! Не на колкото години си,а на колкото изглеждаш!Значи за има-няма месец,ще припкаш!
         Засега толкова,че и без това стана "Война и мир"!
         Обичам ви,мисля ви ,щастливея с вас! newsm51 smile3525 newsm51
 
     Светалчо,писали сме заедно! Hug Не знаех,че днес имаме "професионален" празник!Ха,да ни е честит! На всички гъзурчещи се по дворове и градини- да са ни здрави кръстовете и...мотиките! Joy
       
   

# 133
  • София
  • Мнения: 1 529
 EEE Валюшка здравей,много ти се радвам/така ми вика внука понякога..../. Гледай си внука и щерката. Сега къщата ти е пълна. Колко малко са такива дни  изпълнени с щастие. Heart Eyes
Фло,много ти съчувствам,дано не те боли ,а ти се възползвай малко да си починеш ,поглезиш и да ни наглеждаш.
 Янче ,слушай Дидия,тя си има двама юристи в къщата. Забрави случая.  Hug
Светле,то аз като я гледам моята градина от тези дъждове нищо не става. Ни пипер ,ни домати ,ни цветя. Във вторник в Богров е била такава буря ,че е
прекършила прасковата ,и половината ябълка.
 Като заваля снощи в 18ч. проливно та чак преди малко спря.
 Нямахме и ток,та децата бяха на сандвичи.
 Като се върнах от морето все едно  в друга държава съм,влага и студ.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 672

Хей, мацки, къде сте??? От обяд никоя не се меркала тук...  newsm78

Аз ще пътувам утре сутрин, а кога ще се върна Бог знае. Не смея и да предполагам.  Mr. Green

Гъбче, пуснах рецепти за аронията в нашите за теб и Тану, пък и за всички, които желаят. Изпробвани са от мен, само вино не съм правила.  Heart Eyes

Майче, гушка малкия Тео и му се радвай!  Heart Eyes

Светле, ти също и малката и по-големия батко гушкай!  Heart Eyes

Валюш, за теб  пък да не говорим - толкова си щастлива! Радвай се и ти! Извинено ти е отсъствието!  Heart Eyes

Шпунц,  Heart Eyes

Фло, на теб кураж!  Heart Eyes

Да пишете момичета мили и да правите компания на Фло, да й минава бързо времето.  Hug

До нови срещи!




Общи условия

Активация на акаунт