АСТМАТА - тема 28

  • 53 001
  • 733
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 494
klem4e, Коки го слушах през нощта-22 вдишвания. Как сте днес?

# 511
  • Мнения: 1 351
klem4e, Коки го слушах през нощта-22 вдишвания. Как сте днес?
Ох, добре сме уж. При нас пак се започнаха едни мъгли , едни влаги.........реве ми се вече. Снощи му направих един Вентолин и 30 минутки след това Пулмикорт . Не е съвсем наред , но ...го отчитам за добре.

# 512
  • Germany
  • Мнения: 7 968
Посъветвайте ме моля какво да правя. Малкият продължава да кашля сухо, като днес е повече от вчера. Вчера го слуша педиатърката и каза, че не чува нищо обезпокоително. Даде сироп за спиране на кашлицата /предполагам, че е нещо като Синекода/, като каза да го даваме само вечер преди лягане за да може да спи, но през нощта пак си кашляше. Сега следобяд го пуснах да играе навън и докато тичаше с децата не е кашлял, но като се прибра се почна Sad Слушах го със слушалките и не чувам свирене. Жизнен е, храни се, играе. Чудя се при това положение да пръскам ли Салбутамол или да изчакам? Обикновенно чакам да чуя свирене и тогава почвам с тежката артилерия, но сега не знам...

# 513
  • Мнения: 519
Колко дни инхалирате вентолин? Вече 5 дни правим по 3 инх вентолин и по 2 пулмикорт. Не е ли много? Освен утре пак да я водя да я чуят и да кажат кога да го спираме. Колко често водите децата да ги слушат като са със спазъм?

# 514
  • Sofia
  • Мнения: 4 491
Зависи колко е тежък спазъма, един път откарахме 1 месец на вентолин. Последният път беше доста лек и пак бяхме около 8 дни. Сега свирене почти нямаше, основно грубо дишане, но вече 4 дни сме на вентолин, утре вероятно ще го спра. За лекарите- първите месеци всеки ден го слушаха, но той беше съвсем бебе. Сега е на 11 м. и тъй като са леки последните два спазъма - по 2 -3 пъти ходим на лекар. През останалото време слушам аз.

# 515
  • Мнения: 732
Мами,някой да е ползвал Атровент инхалер?Моя големия от 6-7 дни пак е със спазъм и отново нищо не му действа,че предлагат да пробваме Атровент.Но мен ме е страх,пище че при деца да се ползва само под лекарско наблюдение.Това какво ще рече,в болница ли?Или да ходим да го следят?

# 516
  • Sofia
  • Мнения: 4 491
Имам спомен, че Nedinka в Белгия го използва за детето си. Може би да питаш нея newsm78

# 517
  • Мнения: 64
Мами може ли да ми препоръчате пулмолог в Стара Загора или Хасково че са ми по=близо.Някакви отзиви за Мумджиева ,Калчева от Стара Загора.Трябва да се ориентирам към пулмолог.Малката ми е на 3 годинки и всяка година по едно и също време прави пневмонии,честичко бронхити и джипито ни каза да я заведа със снимките и изследванията на пулмолог за да ни диспансира.Изписа ни флексотид 1 година да пръскаме.И искам да се посъветвам с добър пулмолог.Благодаря ви

# 518
  • Мнения: 5 989
Препоръчвам д-р Апостолова в Хасково  Peace Ние ходим при нея когато се налага - доволна съм, много е внимателна и обстойна при прегледа. Ако искаш, мога да дам координати  Wink

# 519
  • Мнения: 64
Добре благодаря  Rallichka дай ми.При нея ли сте диспансирани?Ходите ли на профилактични прегледи при нея?С какво работно време е?

# 520
  • Мнения: 64
Би ли предложила и добър педиатър ,виждам че си от Хасково.Аз така и не мога да случа на добър доктор който да ни ликува.Сега последно ходя при д-р Иванова.Тя от Димитровград но работи в детско отделение в Хасково.Някакви отзиви за нея

# 521
  • Мнения: 5 989
http://www.medici.bg/cgi-bin/frontend/index.pl?action=ShowDoctor … 176&FatherID= - ето тук има информация за раб. време, телефона, както и адреса. Кабинетът й се намира в ДКЦ "Св. Георги" - бившата Военна Болница, с/у автогарата.
ani_rozi , моята кукла не е диспансеризирана, ходим когато има нужда с направление. За педиатъра - ние сме при д-р Марио Янакиев - доволна съм,  най-вече от това, че никога не прибързва с АБ, а изчерпва първо другите опции за лечение.
За педиатрите, практикуващи в ДО нищо хубаво не мога да кажа, за съжаление - поне моите наблюдения са, че една песен си знаят и нея си пеят. Не съм посещавала педиатър от там в извънболнична обстановка, може навън да са различни, не зная.
Вие в Хасково ли живеете?

# 522
  • Мнения: 64
Не, не живея в Хасково от Симеоновград съм.

# 523
  • Мнения: 5 989
Не, не живея в Хасково от Симеоновград съм.

Ясно  Wink

# 524
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Момичета, имаме хрип вляво. Личната веднага предложи антибиотик, ама ние пихме преди 3 седмици+медрол. Все се сополее и кашлицата се промени и ето ти - хрип. Каза да не давам вентолин, ами да включа фликсотид и ефирата да си я пием. Антибиотик така и не изписа.
Не мога да се свържа с пулмолога,  а е петък вечер.....
Естествено всичко това без температури... Фликсотида само при пристъп ли го ползвате??Съвсем се обърках вече, отскоро сме в този филм  Cry
Ох, какво да правя?

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 21:26 от Aкеа

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт