През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 441
  • 717
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 2 662
Здравейте в мразовития и снежен ден и от мен!
За мазилата и стриите... нищо, че бременея трети път - не съм компетентна изобщо. Първо съм мързелана - и да купя нещо, ако не се маже само Wink почти не го мажа. Слава богу, явно имам късмет равен поне на мързела ми, защото нямам нито една стрия от двете бременности, надявам се и сега да ми се разминат стриите, че не съм се замисляла изобщо за мазила.
У нас и цветя има, но цъфтящи предимно - по прозорците вътре всякакви цветове домашна теменужка, а отвън имам много саксии с мушкато. В сряда се преуморих да ги прибирам и подреждам.
Чудя се какъв клин да си взема, много ми стягат вече дънките, туники имам доста, но клиновете и чорпогащниците са ми със стегнати ластици и явно няма да мога да ги нося. Ако някоя от вас е купувала клинове и чорпогащници за бременни ще съм радостна да сподели.
Иначе през тези два дни съм се отдала на пълен мързел и гледане на филми.

# 646
  • Мнения: 44
etipet, предната бременност това с теченето на кръв от носа ми беше ужаса! Това беше първия ми симптом и почти до края ми шурваше от нищото, но най-зле беше първия триместър.

Относно цитонамазката, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ това изследване! Пред очите ми видях как за 4 месеца групата може да се промени от 2ра до 5та!!! Процедурата е абсолютно безопасна!
piletta, цитонамазката през 2008 най-вероятно не е била сред задължителните изследвания при бременност, сега е.

Чудя се какъв клин да си взема, много ми стягат вече дънките, туники имам доста, но клиновете и чорпогащниците са ми със стегнати ластици и явно няма да мога да ги нося. Ако някоя от вас е купувала клинове и чорпогащници за бременни ще съм радостна да сподели.
Иначе през тези два дни съм се отдала на пълен мързел и гледане на филми.
http://bstyle.bg/bg/category.php?id=24

# 647
  • София
  • Мнения: 2 662
Родила съм през 2003 и 2007 - и двата пъти са ми правили цитонамазка. Сега също ще направя, защото и без това последните две години съм попрескочила.

# 648
  • Мнения: 1 700
Здравейте момичета!в момента е Бургас е просто ужасно времето вали проливен дъжд и е ветровито ...само е време за спане  Whistling честит ви сняг софиянки  Wink
както каза Слийти наистина има прегредени места за кучетата.за съжаление много пъти ставах свидел как си вкарваха 20 кг куче при 5 кг куче каквото беше моето .играта на големите кучета не е като на малките.клетката в която ходихме по едно време се събираха 7-8 кучета с 10 човека натъпкана,а декарите са много малко ,за да се събираме толкова.да не говоря как веднъж млада двойка си беше вкара джак ръселчето без да кажат че е агресивно и че скача да хапе.и така на няколко места по -ушите ръселчето нахапа моето куче въпреки че тя е добричка и игрива,а после трябваше да се извиняват.усти ли  нямат тия хора да кажат щях да си тръгна,а не да гледам как ми хапят кучето  Naughty точно така се предават болестите по-животните.за съжаление собствениците кучета нямат навика да споменават че тяхното куче е лекувано от разни гъбички или други заболявания и че играта им с тях трябва да е внимателна ,за да не се зарази здравото куче от вече заразеното макар и лекувано не е сигурно дали е напълно доизлекувано.това е положението.все трябва да ги питаш дали им има нещо на кучетата ,а после те гледат като теле.ама извинявам се много аз кучето съм го взела здраво и искам да е здраво,нали затова им правим ваксинациите всяка година,а не да отиде в клетката и да играе с примерно някое куче,което вече е лекувано и то после да се зарази.и после...да си смучем пръстите.много дълго взе да става и тук не му е темата за това спирам с животните.
много обичам цветята но не отглеждам,но моята баба гледа.много са красиви,особено на пролет.бих казала че е много приятно занимание и не е кой знае каква философия и мисля че е много по-лесно да гледаш цветя,отколкото което и да е животно.
а бе момичета вие кога започнахте да мажете крем за стрий при предишните бременностти?
етипет гадно е с това с течението на носа.при мен се е получавало само при много силна настинка и то рядко.дано не продължи. затова пък при мен днес имах някакви болки в нервите около сърцето не много силни и за кратко.имала съм и друг път ,но рядко и се чудя дали не трябва все пак да мина през кардиолог за това особено сега?
Ивче тази цитонамазка от ЖК ли се прави? не съм правила досега

# 649
  • Мнения: 493
в стз сняг нямаме, ама едно кьопаво време днес...

как сте с миризмите - ние преди малко имахме неочаквани гости и толкова силно усещах парфюма на едната посетителка, че се уплаших да не се раздрайфам пред все гости...

а онзи ден като си мих косата в банята и след като си измих косата драйфах от миризмата на шампоана /а по принцип си харесвам как мирише/  #Crazy

# 650
  • Мнения: 1 700
в стз сняг нямаме, ама едно кьопаво време днес...

как сте с миризмите - ние преди малко имахме неочаквани гости и толкова силно усещах парфюма на едната посетителка, че се уплаших да не се раздрайфам пред все гости...

а онзи ден като си мих косата в банята и след като си измих косата драйфах от миризмата на шампоана /а по принцип си харесвам как мирише/  #Crazy
цигареният дим въобще вече не мога да търпя и се задушавам от него и миризмата на прясно боядисано не ми харесва вече.днес като прах ми се струва че миризмата на прах за пране е много силна.преди не я усещах така силно.не мога да понасям миризмата на борче в тоалеатното пате,ама много ми помага понеже като го усетя в тоалетната ме кара по бързо да  Sick сутрин  не си само ти

# 651
  • Мнения: 955
Нямам проблем с миризмите, освен ако не са много неприятни. Като цяло гаденето ми беше слабо и последните дни почти изчезна. Само като съм гладна ми става лошо, за това гледам да не се оставам  Mr. Green.
shinzou, с предната бременност започнах да се мажа през втория месец, но сега все още нищо не съм взела. Коремът вече адски ме сърби и гледам да се мажа повече и по-често с лосиона за тяло, който имам в момента.
Болки в сърдечната област нямам, но на моменти получавам силно сърцебиене. Преди няколко дена ми се случи в банята и продължи толкова дълго, че започнах да изпадам в паника. Знам, че е от бременността, но аз по принцип си имам проблем и със сигурност ще посетя кардиолог. 
Цитонамазка не са ми правили през предната бременност, но сега ще слушам и изпълнявам каквото ми кажат. Най-вероятно ще правя, тъй като последната ми беше през декември.

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Здравейте,
Нищо ново нямам за казване, но да се разпиша днес.
Според мен пък не е по-лесно да се гледат цветя отколкото животни. Поне на мен не ми е лесно. Харесват ми цветята, но не ми се отдават. Предполагам се дължи на това, че ги забравям, забравям да ги поливам за пресаждане и подхранване да не говорим и те си умират мълчаливо. Тук идва предимството на животните, защото щъкат насам натам и не можеш да ги забравиш, а ако се разсеяш напомнят за себе си - идват досаждат, издават звуци и т.н. Ако им е студено през деня ще отидат в по-топъл ъгъл на стаята, а цветята, като се сетя за тях гледам те пресъхнали или премръзнали на прозореца. Опитвам да ги спася, но уви. Обаче упорито купувам нови. Мъжа ми ми се присмива "Вземаш поредното да умориш ли?", а аз  Embarassed
Ще се оплача и от нашата кучешка градинка (и в Пловдив има доста такива). Завзета е от група тинейджъри с хъскита, които си правят там бирени пикници. Освен това някой (има заподозрян) води там бъхливо куче и веднъж беше ад от бълхи - хапеха ме по краката. Кучето ми е обезпаразитено с препарат с продължително действие, но въпреки това единични (1-2) смели се опитаха да го полазят  Sick Освен това в Пловдив никой не си събира изпражненията на кучето. Ние сме едни от малкото и дори си имаме сециална кутиика за торбички на повода на кучето.
Обсъдих цветята и животните.
Мазането: В ежедневието си (не бременно) не се мажа с нищо - никакви лосиони, масла, кремове за лице или ръце. За мен подобни мазаници са върховна досада и губене на време. Кожата ми не е суха, не е и мазна, нормална, еластична и не сбръчкана е. Ръцете ми не изсъхват от никакви препарати и дори от спиртната дезинфекция на работа. Мисълта сега да се мажа ме изпълва с досада и опасение, че само ще дам пари за мазило и няма да го ползвам. Същевременно обаче съм убедена, че ще имам стрии, защото аз вече имам стари такива по гърдите, крема, бедрата от напълняване и сега сигурно ще се добавят и нови. Имам и друга лоша черта обаче, че ми липсва суетата характерна за повечето жени и към тези неща подхождам с доста безразличие, обаче се притеснявам дали мъжа ми няма да се разочарова от това.
Оххх вика ме майка ми.
Изчезвам.

# 653
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета. Не пропускайте цитонамаската и микробиологията. Както преди няколко дни писах точно с тези изследвания ми откриха гъбички. Така, че по-добре навреме да се открият, ако има нещо. И миналата бременност си правих цитонамаски.
Вчера си купих крем да се мажа, пък не знам дали не е рано.
Хубава вечер на всички Simple Smile

# 654
  • Мнения: 955
Мисълта сега да се мажа ме изпълва с досада и опасение, че само ще дам пари за мазило и няма да го ползвам. Същевременно обаче съм убедена, че ще имам стрии, защото аз вече имам стари такива по гърдите, крема, бедрата от напълняване и сега сигурно ще се добавят и нови. Имам и друга лоша черта обаче, че ми липсва суетата характерна за повечето жени и към тези неща подхождам с доста безразличие, обаче се притеснявам дали мъжа ми няма да се разочарова от това.
Оххх вика ме майка ми.
Изчезвам.


Когато коремчето започне да расте и кожата да се разпъва, усещането не е много приятно. Сърбеж, опъване, сама ще изпитваш нужда да се намажеш и да облекчиш сърбежа. Поне при мен беше така. Но ще уточня, че моята кожа е много нееластична, може би не при всеки е така Peace. Аз си имам стрии по бедрата и ханша още от пубертета, а през бременността ми излязоха няколко /3-4/ по корема.Сигурна съм обаче, че ако не се бях мазала, корема ми щеше да прилича на зебра  ooooh!.

# 655
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен,

Аз нямам животни и цветя. Забранени са ми по принцип, защото имам едно сериозно весело количество алергии - прах, акари, цветя, пера, пух...и още. Преди да ми ги оваладеят имах към всички животни. От цветя кихам като луда и се изприщвам. Даже за сватабата бях казала на всички гости вместо цветя да ми носят шоколади. Бях събрала едно чувалче всякакви хубави шоколади.  Blush Laughing

Имам известни притеснения с тези алергии, но се надявам с малко по-специална диета препоръчана от алерголога да не ги предам на бебчо, защото знам колко е неприятно.

Иначе и на мен ми тече кръв от носа, но аз съм свикнала, защото съм с доста нежни капиляри. Най-лесно се спира със солена вода или ампула адреналин на памучно тампонче. Аз си имам адреналин в нас за по-тежките ми ситуации.

Взех си и мазила, засега се мажа само вечер да видя дали няма да се обрина от тях, че и с козметиките имам малко алергични проблеми ама засега върви добре и нямам проблеми. Малко ме сърби коремчето ама явно е нормално.

Тези дни не се сдържахме и казхме на наколко приятели. Някои от тях бяха по-развълнувани и от нас двамата със съпруга. Бяха очарователни и ме радват толкова много.  Hug

Толкова от мен засега, надавам се всички да сме добре и симптомите да не ни мъчат много.  preggo

# 656
  • Мнения: 1 700
Пухитопрекрасно те разбирам.тези сегашните тийнейджъри  си водят мастийте по детските площадки ,освен че оставят бутилките си от бира си оставят и фекалийте на кучетата си.а ти представи си утре ще отидеш да заведеш детето си  площадката където са били те  #Crazy
един следобед бяхме излезнали с ММ да изведем кучето в кучешката клетка и тъкмо си мислехме че няма да има никои.и като ни цъфнаха 5-6 такива младежи с куче-наредиха се на пейката  като пилци на жица и си свиват тревичка.и не им дреме че там деца играят и полицай минават( понякога обикалят цивилни полицай за акция на наркопласьори)  #Cussing out е как кажи ми да остана в тази клетка.направо съм изумена как не ги страх тия хлапета и аз съм била до преди 8 години в такава възраст,но просто моето поколение не беше такова.не ми се мисли за бъдещите и за децата ни като пораснат какво ще е Rolling Eyes
за мазането питам за да знам горе долу кога да започна да се мажа че сигурно ще излезнат стрий в момента съм слаба и като напълнея веднага ще се разтегне кожата.иначе и аз не се мажа с лосиони по тялото .само по-краката след бръснене и лицето,а ръцете само зимата понеже тогава ми излиза сезонна екзема и продължава чак до пролетта.
Немезиданямам сенна алергия,но имам алергия от силни миризми.препоръчвам ти да не си купуваш аерозоли за стая.на мен ми понася всеки,без Амбипур от който се задушавах и кихах,ама кой да ти прочете че пише "че не е за хора чувствителни към силни миризми или с алергии"
дано да минават леко  симптомите на всички preggo

# 657
  • Мнения: 25
И при мен всичко приключи с мисед аборт.
Пожелавам на всички лека бременност и на финала здрави бебчета.
Успех момичета

# 658
  • Мнения: 104
Ditka74, много съжалявам! Бъди силна, гледай напред и скоро чудото отново ще се случи! Прегръщам те!

# 659
  • Мнения: 955
Ditka74, много съжалявам  Sad. Желая ти много сили и вяра, че отново ще изживееш щастите да видиш двете чертички, но този път с щастлив финал  Hug. До тогава, радвай се на двете си момичета, сигурна съм, че много те подкрепят  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт