През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 447
  • 717
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 493
Момичета аз друго да ви попитам...През 2008ма не ми правиха цитонамаска като бях с малкия бременна

Сега тази лекарка на ЖК иска да ми прави /аз си правих февруари и нямам проблеми, но тя каза, че са минали 6 месеца вече/

Много ми е странно това, з-тото ми е много гадно от тази цитонамаска като я взимат...

на вас взимаха ли ви/ искат ли да ви вземат?

# 631
  • Мнения: 636
аз си правих цитонамазка мин.година  сега пак ще правим нищо не усещам  и нямам проблем с цитонамазката поне мин. година беше така . А за животните имам котка която живее на двора с нея не се занимавам много много , но имам и две мечки(кучета) порода чау-чау  които гледаме вътре у нас сме навсякъде с плочки и нямам проблем с космите а и те не се качват по мебелите . Гледам си ги като деца имат с всички ваксини решат се постоянно хранят се с най-добрите храни . ММ се майтапи че с тези пари да сме отгледали 4 деца до сега и то май си е така . Докато беше хубаво времето по цял ден си стояха на двора само вечер си ги прибирам мием лапи решим се да паднат боклуците . Но като се роди бебето незнам аз много искам да си останат вкъщи но ММ май е против защото са си голяма грижа иска да им правим къща и навън на двора да си живуркат въпреки , но аз се опитвам да го убедя да останат вътре защото навън ще са ми още по голяма грижа та още не сме взели решение . Ще си държа на мойто иначе ако останат до 3ти месец просто няма да влизат в стаята на бебето къщата и сега си я чистя всеки ден прахосмукачка, пърцал ( не ходя на работа -казвам го защото ако ходех сигурно нямаше да успявам).
Мисля че цитонамазка и микробиология са от задължителните изследвания не съм сигурна обаче

# 632
  • Мнения: 1 700
здравейте момичета!охо много сте писали..дори и за инплантатите в циците.аз пък не бих си сложила ако ще да виснат до коленете,като някои африканки  Rolling Eyes е чак пък толкова...
Пухито аз пък съм с малки гърди и ми трудно пак да си намеря сутиен.уж взимам най-малките а те понякога не ми стават на гръдната обиколка,а някои път на чашка  ooooh! аз пък подарих нашето кученце понеже скоро няма да мога да се занимавам с него.много  е енергично бяга навсякъде и на каишката много дърпа и е палаво.просто не си го преставям с големият корем и тя да ме мъкне просто...да не говоря че само аз я изскарвам навън.сега съм с декоративните рибки.нямам оплаквания само чистенето на аквариума при местено ще е сложно.много е успокояващо да ги гледаш и са много смешни като се бият  Mr. Green иначе обичам котките,но сега не мога да си позволя да си взема коте не само заради бебето,ами и заради рибките.аз кое ще гледам бебето или котката как бройка рибките  Laughing тъй или иначе като порасне детето само ще почне да иска мамо да вземем зайче,коте,куче,папагал...както казват повечето деца.аз друго да питам малко е рано ама ми е интересно от кога се започва с бебешките пюрета и примерно ако кърмя кога да започна с бебешки пюрета?

# 633
  • Мнения: 5 173
След 6-ти месец, независимо дали детето е на адапте, или кърма.
Погрешно е схващането, че щом децата са на адапте, значи стомахчетата им се развиват по-бързо и тр да се захранват след 4-ти месец.
Аз захраних на 6м и половина, можех да изчакам и до 7ми съвсем спокойно, но нашите ми оказаха голям натиск и клекнах.

# 634
  • Мнения: 44
За домашните любимци пак да кажа, че те са си част от семейството и не си ги давам. Когато си взимахме кучето бяхме съвсем наясно,че скоро ще дойде момента и за бебе и за това каква отговорност поемаме. И сега чакайки бебе 2 знам, че ще ми е още по-натоварено, но не бих махнала куч! Малката е много грижовна към него, храни го,гали го ,опитва се да го реши, гушка го. Децата се учат на любов към другите създания, разбират и какво е това отговорност.

Относно кърменето, кърмих 16месеца до момента в който и двете бяхме готови да прекратим. Беше много хубаво да имам тази близост с дъщеря ми. Имаше и много трудности, особено с постоянното препълване до последно, умората от нощните ставания, периодите на скоковете в растежа, когато постоянно цокаше и др. Надявам се и с Бебе2 да ни се получат нещата.

И за сутиените... моята мъка. Цял живот и мен продавачки с мноооого опит се опитват да ме убедят, че за да ми става сутиена трябва да си взема с по-голяма подгръдна обиколка. И не разбират проблема на това да си взема сутиен 80-85Д при положение, че измерена подгръдната ми обиколка е 68см и като облека 85Д ми се качва върху циците. И видите ли аз съм луда, че искам хем да ми е добре на обиколка хем и на чашка, бива ли такава наглост. Проблема става съвсем сериозен при бременност и кърмене, защото качвам няколко размера на чашка. Предния път се принудих да си взема сутиени 90д или дд и да ги пришивам, за да ми стават. А толкова тежат, че не мога да спя без безшевно бюстие, което да ги придържа (и разбира се любимата ми възглавница за бременни, за да им е мекичко).
А за вида им след като спрях да кърмя, бях се подготвила психически за по-страшно нещо. Всъщност най-кофти е първия месец след спирането и после кожата започва да се свива, има и прекрасни упражнения за мускулатурата, които стягат допълнително(не съм вярвала че мога да имам такава мускулна треска на гърдите!) Та, ако освен корема, краката и дупето, се мажат и гърдите с достатъчно хидратиращи продукти и се запази еластичността на кожата , а не се стига до нейното сцепване и разкъсване при уголемяването, няма причина с времето да не се събере до стария вид или поне максимално близък до него.

Честит първи сняг Simple Smile

# 635
  • Мнения: 104
Добро утрооооо!!

Ах, тази сутрин колко много ми се спеше, но малкия стана в 6:00 ч. и всякакви надежди да поспя малко повече ми се изпариха! А при нас цяла нощ не е спряло да вали силен дъжд, че и сега продължава, а дъжда така ме предразполага към скок в леглото  Mr. Green

I_v_E, къде вече е заваляло сняг? Ужас, много от рано идва зимата този път.
Относно сутиените си абсолютно права. Според мен най-важното е да ти е удобно и да не се налага да търпиш дискомфорт, особено пък заради някаква продавачка.

За домашните любимци, до преди три години отглеждахме далматинец, който почина от старост. Нов любимец не  не сме си взимали, защото сега живея при мъжа ми в Бургас, а аз съм родом от София и много често пътуваме до там за по седмица и няма на кой да го оставям да го гледа... ще бъде мъчение както за него, така и за нас ако трябва да пътува всеки път...

Един спокоен и мъъързелив уикенд ви пожелавам Wink

# 636
  • Мнения: 44
_Sweety_,

В София се сипе снежец Simple Smile

И моята принцеса се събуди в 6 ч. и въпреки всичките молби за още малко сън се наложи да стана. А откакто й показах какво е навън се е лепнала на прозореца и крещи 'сняг, сняг'. Много е впечатлена и въпреки, че е малко настинала след малко ще я екипирам с ескимоса и ще й направя кефа да разходим кучо в снега.

В Бургас много сериозни правила са въвели за кучовците. Изкарах това лято там с малката и ми направи впечатление, че има ред.

# 637
  • Мнения: 71
Честит първи сняг и от мен.
Гледам за домашни любимци си говорите. В момента имам котка с две малки три месечни котета. От както се помня в къщи винаги е имало котка и куче. Свикнала съм и не смятам да се разделям с тях.
Замислям се все пак да си пусна едно изследвания.
Някоя от вас смята ли да си прави и къде трябва да отида- предполагам в ХЕИ?

# 638
  • Мнения: 5 173
Изследване за какво?
Ако смяташ да правиш на питейната вода, да, в ХЕИ се ходи.

# 639
  • Мнения: 71
Охххх станала съм много разсеяна.
Имах предвид изследвания за токсоплазмоза. Май за нея става въпрос при съжителство с котки.

# 640
  • Мнения: 5 173
Във всяка лаборатория. Аз пусках в Писанец.

# 641
  • Мнения: 531
Момичета аз друго да ви попитам...През 2008ма не ми правиха цитонамаска като бях с малкия бременна

Сега тази лекарка на ЖК иска да ми прави /аз си правих февруари и нямам проблеми, но тя каза, че са минали 6 месеца вече/

Много ми е странно това, з-тото ми е много гадно от тази цитонамаска като я взимат...

на вас взимаха ли ви/ искат ли да ви вземат?
Цитонамаска не е препоръчително да се прави по време на бременност. По-добре откажи, така или иначе си си правила скоро. Може да почака.

# 642
  • Мнения: 216
Алохааа, бремелинки. Simple Smile

Ellle, аз също нямам нито една стрия, не само по гърдите си, а и по никоя част от тялото си. Също така, гърдите ми не са виснали, може би, защото са малки. По-скоро, не са с онази плътност- вирнати  Mr. Green , ако мога така да се изразя.  Whistling А колкото до зърната ми, нямам никаква разлика- преди и след.

Аууу, беба28, тука вече ме барна за болното място.
Имам алпинеум на двора една видах че си го ползва за 00  #Crazy
Както повечето от вас, не могат без животни, аз не мога без цветя. Имам много цветя в къщи. За мое щастие, Виктор не проявява интерес към тях и не ми пипа, нито тези по земята, нито тези по цветарниците. беба28, пусни снимка на алпинеума, аз нямам двор и мн се кефя като видя някъде. Simple Smile Харесвам основно зелени цветя без цвят, тип: дифенбахия, цикас, драцена и още много, няма да изреждам, просто споменах две, три от най- разпространените в домашните условия. Обожавам цветята. Харесвам и с цвят- разбира се, но просто по- ме привличат зеленолистните.  Няма да задълбочавам, че чак на мен ми стана кофти като чух за изпровизираната вц.  Shocked

piletta, помня, че с миналата бременност май два пъти ми взимаха, сигурна съм и, че сега ще ми вземат. 6 месеца вярно са много време.  Не виждам нищо лошо да си направиш. Simple Smile

Само да вметна нещо. Всички пишете за ваксини. Ама аз не се съмнявам, че някой ще си остави домашният любимец без нужните ваксини и обезпаразитяване. Сигурна съм, че всяка една от вас обгрижва отлично типа животичне, което притежава в дома си. Не твърдя и, че съм великата чистница, просто обичам животните, но не и в дома ми, на подовите ми настилки, мебели и т.н. Не понасям косми и съзнавам, че след години, живот и здраве ще водя епична война с децата си за коте/ куче. Въпрос на виждане. Аз пък гледам цветя. Simple Smile Всеки с някакво хоби. Simple Smile

shinzou, за мен захранването се започва около 6- тият месец. За мен, пак да подчертая, по- рано е кошмарно направо, но всеки преценя за своето дете. Така или иначе, в началото ще даваш по една- две лъжички и пак ще си кърмиш, дано да можем- разбира се да кърмим толкова време. А въпросните сокчета- дето уж можело по- рано  Shocked, тях съм ги давала на навършена годинка.

Шушулче, напълно подкрепям поста ти за захранването, но мн рано подпукахме тази тема.

I_v_E, сняг ?!? Къде това? Честит ти иначе де. Simple Smile В Пловдив от снощи вали усилено, но дъжд. Сега малко се поспря, но мн нещо се изля. Ауу, София- сега видях. Simple Smile

Моят малчо се буди в 9 с часовник. Мн обича да си поспива, а и мама с него.

В общи линии това е за сега от мен. Simple Smile

Аууу, не мога да не се изфукам.  Mr. Green Вчера се претеглих, гледам да се следя на няколко дни, за да не се вманиачавам като миналата бременност. Нямам качено нито килце даже. Учудващо, но много обнадеждаващо. Доволна съм, макар, че ми е малко странно с количеството храна, която, буквално поглъщам. Мн съм доволна, макар, че обиколката на краката ми се е увеличила. Това и сама мога да го преценя в огледалото.  Sad

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 16:02 от babyAty

# 643
  • Мнения: 104
Да, I_v_E, правилно си обърнала внимание. Правилата за кучовците в Бургас сериозно се спазват. В парковете и Морската градина има обособени места за разходка без каишка, извън тях трябва и са  вързани.
Другото, което ми прави впечатление (в повечето случаи), след изхождане по голяма нужда, собственика почиства след кучето си. Дано се запази тази тенденция и се развие и в другите ни градове.


Уххх... този дъжд не спира, не мога да изведа Стенли, а вкъщи вече му омръзна и само мрънка. Дано поне утре времето е по-хубаво..

# 644
  • Мнения: 10
Честит първи сняг и от мен, идеално за мързелуване Simple Smile въпрос - случвало ли ви се е ненадейно да ви потече кръв от носа? На мен по принцип не ми се случва, а днес най-неочаквано ме изненада, надявам се е нормален признак на бремеността...

Общи условия

Активация на акаунт