МАШИНА ЗА ХЛЯБ-56-та

  • 38 532
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 135
Ще си сменям хлебопекарната и се колебая между zelmer и Gorenie. Май повече ме интересува сервизната им поддръжка, сякаш за вторите отзивите са че нямат налични казанчета и перки в сервизите.  На зелмер кой им е офиц сервиз? Приемам всякакви мнения и препоръки ☺

# 676
  • Мнения: 1 291
Мунчо, нали  трябва да си изкарвате бирите с Бонго. Wink  Благодаря.   bouquetГугълнах, но излезе друго...

# 677
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Може ли да споделиш рецептата, айряна с вода мога да заменя предполагам.  Peace
Рецептата е вариация на споделената от Alys (ако не се лъжа):
250мл айрян
50мл зехтин
1ч.л. сол
1с.л. кафява захар
450гр тъмни брашна
(100гр ръжено+350 типово или 150 пълнозърнесто+300 типово)
1/8 кубче жива мая

# 678
  • София
  • Мнения: 2 780
Здравейте, тъй като не успях да намеря рецепти за хляб без бяло брашно за машина, ....

 Не го вярвам Shocked!

Ами не намерих такива, не съм казвала че няма. Имаше без пшенично брашно, но съдържаха, мляко или яйца или нещо, което не мога да сложа заради проблеми с алергия. Ръжените хлябове повечето препоръчват да се правят на ръка. Попитах и тук, но никой не успя да ми отговори. Ако Вие знаете някаква такава (изпробвана) ще се радвам да споделите, защото при тези проблеми с алергиите ми е голям проблем да разнообразявам Tired

# 679
  • София
  • Мнения: 2 923
 "без бяло брашно" и "без пшенично брашно" са коренно различни неща. Освен това в първото изказване нямаше и думичка за някакви алергии, затова си позволих такъв коментар Hug.

П.П. Между другото, лимецът също е някаква пшеница  Peace .

# 680
  • Мнения: 9 991
Kогато бях дете, бях опитвала руски черен хляб. Беше с дебелина на пърленка и много черен.

Лимеца е жито но не селекции както са съвременните и има малко глутен. Не подлежал на пръскане и подобни. Peace

# 681
  • София
  • Мнения: 2 780
Да, за лимецът знам, че е е древен сорт пшеница, но за щастие  е разрешен за децата ми Simple Smile Иначе съвсем щях да се видя в чудо.
Иначе, да- съжалявам, че пропуснах да спомена, че ми трябва рецепта само с брашно (не пшенично), сол, захар ,мая Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 окт 2014, 10:01 от sadlady

# 682
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,
искам да питам на коя програма правите козунаците, и дали ги печете в хлебопекарната или само месите там?

Последна редакция: пт, 31 окт 2014, 15:57 от _Svetli

# 683
  • Мнения: 1 291
Аз го правя по тези инструкции изцяло в пекарната: http://sladkoisoleno.blogspot.com/2012/03/blog-post_19.html

# 684
  • Мнения: 319
Здравейте  Wink, досега само ви четях, но реших да публикувам и аз няколко, изпитани от мен, дегустирани и одобрени от всички в нашето семейство. Правила съм ги и за гости, тези хлебчета се харесват:

Рецепта 1-ви вид за 750гр.:
За този хляб мога да кажа, че става класически бял, голям, мек хляб, с по-твърда коричка, точно като тези от фурните на село Simple Smile
270мл. топла вода
500гр. брашно
1 пакетче суха мая
1ч.л сол
1ч.л захар
10 мл. олио

Рецепта 2-ри вид за 750гр.:
(Този хляб става по-мекичък, по-трудно се реже с нож, защото е като дунапренче, мноого мек, дори коричката му не е толкова твърда, макар това да не е точното описание де и малко по-малък изглежда:)
250мл. топла вода
1 1/2 с.л олио
1 ч.л захар
455гр. брашно
1ч.л сол
9гр прясна мая или 1ч.л суха( понякога слагам и маалко повече суха)

Рецепта 3-ти вид за1 кг. хляб:
(Този става хубав, голям, бухнал хляб, също мек, но с нож се реже по-лесно от горната рецепта т.е могат да се оформят хубави филиики)
300мл. топла вода
620гр. брашно
1 пакетче суха мая
50 мл. зехтин
1с.л захар
1ч.л сол
Всички продукти слагам в последователност- първо течните, после сухите съставки, маята най-отгоре.
Дано да ви харесат рецептите Simple Smile


Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 01:18 от svedi

# 685
  • София
  • Мнения: 2 923
Здравейте момичета,
искам да питам на коя програма правите козунаците, и дали ги печете в хлебопекарната или само месите там?

На френската, изцяло в машината. Нито сплитам нито вадя бъркалки. Правя най-вече козунака на Пина, защото само при него получавам вкус, който плътно се доближава до едновремешните козунаци на баба ми. Ето ти линк за рецептата, като спокойно си слагаш бяло брашно вместо безглутеново: http://celiakbg.blogspot.com/2011/04/blog-post_22.html

# 686
  • Мнения: 9 991
Правих пак ръжено хлебче, с последното такова брашно и с повечко бяло. Месих на ръка и съм сигурна в пропорциите, с половин кубче мая. Сигурно грамажа на хляба беше по-малко, пак се спити отгоре, но е хубаво бухнал и е по-вкусен, като първия, за разлика от втория който не беше но беше по-сбит.

# 687
  • Мнения: 1 291
Сведи, без да те  заяждам, ти предлагам и в темата за рецептите да си качиш мнението. Много вкусни изглеждат хлебчетата. Ако искаш  сподели тук  какви разлики  се получават в хляба при различните рецепти. Този със зептина  си го  представям, защото рецептата за турски хляб, която много обичам е  подобна, но с  повече сол.

# 688
  • Мнения: 319
Мама Барба, благодаря за идеята, не се сетих да обясня кой какъв е, разучавам форума и много се радвам, харесва ми тази тема  Hug, за да не пускам няколко поста, си редактирах мнението и описах там разликите( долу-горе)   chef Wink Flutter

# 689
  • Мнения: 570
Здравейте, имате ли идея защо преди хляба ми стигаше до капака, а сега не може? Слагам еднакво количество продукти. Използвам същото брашно и мая.
Искам да попитам също някой знае ли рецептата за питките на Мак Доналдс?

Общи условия

Активация на акаунт