Не мога да преценя ...

  • 6 352
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Много искам да кръстя бъдещата си дъщеря на майка ми, но не знам как се възприема това име в днешно време. Остаряло и старомодно ли е вече или все още е харесвано от мнозинството?

# 1
  • Мнения: 6 833
Маргарита не е лошо име, но повече ми харесва Магдалена - звучи по-женствено и нежно  Peace

# 2
  • Мнения: 39 301
На мен много ми харесва. Може би няма много  нови Маргарити, та затова ти се струва остаряло.

# 3
  • Мнения: 309
Маргарита не е лошо име, но повече ми харесва Магдалена - звучи по-женствено и нежно  Peace

Да, но Магдалена няма нищо общо с Маргарита. По-скоро мислех за Маргарет, но нещо не съм много голям фен точно на това име. Laughing

# 4
  • Мнения: 309
На мен много ми харесва. Може би няма много  нови Маргарити, та затова ти се струва остаряло.

Да, предполагам че може и това да е причината. Освен майка ми, познавам още 2-3 Маргарити, които са над 40 и само една, която е на 12-13. Thinking Въпреки че смятам, че това българско и цветно име НЕ БИВА да бъде зачеркнато просто ей така! Naughty

# 5
  • Мнения: 6 833
Вярно, че нямат и не знам защо винаги ги свързвам, може би защото са еднакво дълги.
Иначе Маргарита ми звучи по-добре от Маргарет (това име го свързвам с момиченцето от Денис Белята  Laughing )

# 6
  • Мнения: 39 301
Тук във форума имам една приятелка, чийто дете се казва Ения-Маргарита. Ми харесва ми.

# 7
  • Мнения: 309
Вярно, че нямат и не знам защо винаги ги свързвам, може би защото са еднакво дълги.
Иначе Маргарита ми звучи по-добре от Маргарет (това име го свързвам с момиченцето от Денис Белята  Laughing )


Laughing
Чудех се доста за някое сходно с това име, но така и не можах да измисля и никъде не можах да намеря някое производно на Маргарита ... Confused Confused

Тук във форума имам една приятелка, чийто дете се казва Ения-Маргарита. Ми харесва ми.

Не ми харесва ... може би заради това, че не харесвам двойните имена ... трудна личност съм. Laughing Laughing

# 8
  • UK
  • Мнения: 4 308
Харесва ми. Не ми харесват галените обаче. Как наричат майка ти на галено? Имам позната Маргарита, която някои наричат Грета, Грети. Кръстете детето Маргарита, много е женствено и красиво, но му измислете някакво футуристично и изчанчено модерно галено.  Grinning
А може просто Грета - ето и производно. И това ми харесва. Маргарет не.

# 9
  • Мнения: 309
На галено я наричат Марги. Производно исках да кажа някое име свързано с Маргарита и също като нея да празнува имен ден на Цветница. Точно заради това не можах да измисля и намеря никъде. Грета не ми харесва - много чуждо ми звучи ... Sad Sad

# 10
  • Мнения: 6 833
Аз имам една позната и й казваме Меги, иначе най-често Маги или Марго съм чувала.

# 11
  • Мнения: 309
Аз имам една позната и й казваме Меги, иначе най-често Маги или Марго съм чувала.

Охх баба ми (майката на баща ми) я нарича МаргА и направо ми бърка в здравето, като някой се обърне с това "галено" към нея! Звучи ми как да кажа ... много селско и изпаднало! Laughing Joy

# 12
  • UK
  • Мнения: 4 308
А Маргарет не ти звучи чуждо?  Laughing Мислех, че точно такова звучене търсиш, по-чуждо, по-модерно, затова го предложих.
Маргаритката е цвете, но значението на името по произход е перла. Няма как хем по значение да са свързани, хем да празнуват в един ден.
Избери някое друго цветно име - има много красиви - Лилия, Камелия, Иглика  Flutter Има аналогия някаква и двете ще имат хубав общ празник.

# 13
  • Мнения: 309
А Маргарет не ти звучи чуждо?  Laughing Мислех, че точно такова звучене търсиш, по-чуждо, по-модерно, затова го предложих.
Маргаритката е цвете, но значението на името по произход е перла. Няма как хем по значение да са свързани, хем да празнуват в един ден.
Избери някое друго цветно име - има много красиви - Лилия, Камелия, Иглика  Flutter Има аналогия някаква и двете ще имат хубав общ празник.

Аз съм Лилия, баба ми също. Laughing Значението на името знам че е перла, но празнува на цветница. Името ми харесва, още повече че го носи и майка ми, затова съм се спряла на него. Поради същата причина пуснах и анкетата - да видя колко се харесва и на останалите. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 309
А и аз не исках да ме разбирате, че съм в търсене на име, явно грешно съм се изказала - съжалявам за което. Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт