Парфюмни размисли и страсти - 184

  • 61 138
  • 724
  •   1
Отговори
# 495
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Търся някаква завладяваща алтернатива на Лалик-а, тъй като това е любимият аромат на ММ и не е доволен от нищо друго, което съм му взимала; все се муси и казва, че не му допада, та се чудих за някакъв друг подобен парфюм, но явно няма да е въпросната Ботега... Thinking
Тъй като съм от големите любители на аромата, ще предложа да пробвате
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Terre-d-Hermes-17.html в концентрация ЕДТ. Не казвам, че е същия, но е много близък като усещане и вълнение.
Още по-хубав е http://www.fragrantica.com/perfume/Comme-des-Garcons/Hinoki-2558.html, но пък и цената му е четири-пет пъти по-висока. Сигурна съм, че ще ги хареса и двата, щом е любител на Енкр Ноар, защото имат силно изразено дървесно усещане, на сурова дървесина.
Аз също откривам голяма прилика между Неонатурата на Ив Роше и Кокорико, споделих го на Ре и Атти още при първото помирисване на Кокорико, но личното ми мнение е, че Неонатура е по-добрия парфюм  Peace.
Много ще съм благодарна ако кажете по две думи за Плас вендом на Бушерон,Ричи ричи на Нина Ричи и Идола на Армани,няма къде да ги пробвам,а искам да си самоподаря точно един от трите,благодаря предварително! Money
Взимай Плас Вандом, щом трябва да е един от три, другите просто не са твои  Peace
Хм, и се замислих за сегашния ми топ 10 Thinking, ще бъде добре да си видя какво съм писала преди по-късно.

За момента:
1. Fashion Decree - Atkinsons
2. L’Ambre des Merveilles - Hermes
3. Elixir des Merveilles - Hermes
4. Bois d`Iris - Van Cleef & Arpels
5. Citizen Queen - Juliette Has A Gun
6. Sensuous Noir - Estée Lauder
7. Escale a Portofino - Dior
8. Eau des Merveilles - Hermes
9. Violette Angel -Thierry Mugler
10.Alchimie - Rochas

Нарочно ги избирах от гардеробчето, да съм готова да се разделя с всичко останало от него Mr. Green. Истината е, че нося най-често тях, затова за момента класацията ми е такава. Отивам да си търся старата класация, ако съм имала такава и успея да я открия Whistling

# 496
  • Бургас
  • Мнения: 821
Бях ви питала, но не получих отговор, та ще пробвам пак.
Момичета, може ли да ми кажете нещо за този парфюм   http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Ivoire-15557.html  обмислям да го поръчам на сляпо .

# 497
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   kovatcheva, сърдечно благодаря за предложенията!  bouquet Точно на Terre d'Hermes четох ревюто вчера и останах заинтригувана. Щом и ти казваш, че си заслужава, вероятно ще взема една по-малка опаковка за проба от някой български сайт. Simple Smile

   А има ли къде да пробвам този парфюм, преди да пристъпя към поръчка? Thinking Никак не съм запозната с наличностите по магазинната мрежа...

# 498
  • Мнения: 170
 
   А има ли къде да пробвам този парфюм, преди да пристъпя към поръчка? Thinking Никак не съм запозната с наличностите по магазинната мрежа...

Аз го пробвах в Дъглас, май. Имаше ги и двете версии, но точно ЕДТ ни хареса много.

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 19:19 от gumenka

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Благодаря, ще намина натам в най-скоро време.  bouquet

# 500
  • Мнения: 662
ММ вече 2 год, е все с Терата на Ермес ЕДП.Много е силен,на моменти ми идва да го изпусна случайно на земята,ама после няма измирисване къщата.Kovatcheva като ти гледам топ 10 все едно са мойте,без ТМ-9(не ми допада) и Fashion Decree който за съжаление не познавам,няма и изгледи да се запозная.Чак в Глазгоу го дирих уви!Аз вместо ТМ слагам Коромандел.

# 501
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бях ви питала, но не получих отговор, та ще пробвам пак.
Момичета, може ли да ми кажете нещо за този парфюм   http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Ivoire-15557.html  обмислям да го поръчам на сляпо .
Познавам стария вариант.Яко шипреещо  Бабче.Новия само със го прбвала и за мен е цветна базира,Пише, че е шипър, но ако е такъв, то е някакво супер модернистично виждане за шипър.
Няма начин да света любимите парфюми до десет. за това ще го направя по сходство.
Не слагам номерация, защото ме съм в състояние да дам преднина на някой.
Шипрести бабички
Хард уд
Смолисти еликсири
Димни тамяни
Кожени акорди
Хладни алдехиди
Пачулести бомби
Бабички ориенталки
Цветни бомби
Релаксираща виолеткова пудра
Парфюми, които не ме харесват
Акватици
Плодови
Ванилия
Гурмета
Силно подправкови
Нежно цветни
Супер белоцветни
Захарни сиропи
Доминиращи ярки рози
Супер зелени треви

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 20:36 от sl

# 502
  • Мнения: 662
Бях ви питала, но не получих отговор, та ще пробвам пак.
Момичета, може ли да ми кажете нещо за този парфюм   http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Ivoire-15557.html  обмислям да го поръчам на сляпо .
Познавам стария вариант.Яко шипреещо  Бабче.Новия само със го прбвала и за мен е цветна базира,Пише, че е шипър, но ако е такъв, то е някакво супер модернистично виждане за шипър.
Няма начин да света любимите парфюми до десет. за това ще го направя по сходство.
Не слагам номерация, защото ме съм в състояние да дам преднина на някой.
Шипрести бабички
Хард уд
Смолисти еликсири
Димни тамяни
Кожени акорди
Хладни алдехиди
Пачулести бомби
Бабички ориенталки
Цветни бомби
Релаксираща виолеткова пудра

Sl давай имена,такива профани като мен нищо не вдяват.

# 503
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Шипрести бабички
Палома Пикасо, Ноуинг, Митсуко, Мис Диор, Гучи 3, Живанши 3, Арте де Гучи,Ароматикс Еликсир, Фам, това на прима Виста
Хард уд, черния Монтал,  М7 новия, ,Амбре на Метре. Уд на Пиге..
Смоли Амбре Фетиш, амбре Абсолю на ТФ,  черните градини на Пиге, миртата на Гутал,амбре султан
Димни тамяни, Черния кашмир, Кралския уд на Армани
Кожени акорди.Отоманската кожа, Кожата на Ланком, Мароканската кожа, Тосканската кожа,Маркиз дьо Сад..
Алдехиди мадам Роша, Климат,Нина, старата
Пачулита Мон пети чери, Кромандел, Прада интенз пачули на ЕТРО
Бабички ориентаки, Синият час, Жики, Шалимар, Самсара...
Цветни бомби, Поема, Фраджиле,, Джио, забраненото цвете..
Виолеткова пудра, Аме моа, Омбре Меркур...

# 504
  • Мнения: 662
Шипрести бабички
Палома Пикасо, Ноуинг, Митсуко, Мис Диор, Гучи 3, Живанши 3, Арте де Гучи,Ароматикс Еликсир, Фам, това на прима Виста
Хард уд, черния Монтал,  М7 новия, ,Амбре на Метре. Уд на Пиге..
Смоли Амбре Фетиш, амбре Абсолю на ТФ,  черните градини на Пиге, миртата на Гутал,амбре султан
Димни тамяни, Черния кашмир, Кралския уд на Армани
Кожени акорди.Отоманската кожа, Кожата на Ланком, Мароканската кожа, Тосканската кожа,Маркиз дьо Сад..
Алдехиди мадам Роша, Климат,Нина, старата
Пачулита Мон пети чери, Кромандел, Прада интенз пачули на ЕТРО
Бабички ориентаки, Синият час, Жики, Шалимар, Самсара...
Цветни бомби, Поема, Фраджиле,, Джио, забраненото цвете..
Виолеткова пудра, Аме моа, Омбре Меркур...
Е сега ми се изясни,не ,че познавам всички,но болшинството да.Ако ги имаш всички ти завиждам благородно,със здраве да си ги ползваш

# 505
  • Мнения: 7 084
Арте де Гучи - чудно ми е  как може човек да ползва този парфюм и да остане жив след това  Shocked
Имах мостра от него, единствен път съм го тествала, после цяла седмица го усещах, бррр...  Stop
Нищо лично, само споделям лични впечатления  Peace

# 506
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Арте де Гучи - чудно ми е  как може човек да ползва този парфюм и да остане жив след това  Shocked
Имах мостра от него, единствен път съм го тествала, после цяла седмица го усещах, бррр...  Stop
Нищо лично, само споделям лични впечатления  Peace
О той е много красиво кадифе...
Имам много по мощни бойни отровни вещества.
Специално  за Арте си има многоброен фен клуб сред познати и приятели.Много комплименти ми е спечелил.
kabo6ar   bouquet, наслаждавам им се на макс
Хората около мен, не само,  че не се оплакват, но  си водят записки за парфюмите ми, и редовно все  търсят, някоя моя бомба.С един познат пилот обърнахме нета за да издирим точно Арте то, за една дама.
Писала съм, как шефа ми се превърна във върл фен на Ароматикс Еликсира....
И Хабанита(как можах да я пропусна по горе)едт, сме търсили с познат....

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 23:17 от sl

# 507
  • Мнения: 13 292
В последно време съм на вълна Hermes.  Grinning Ако почна да правя списък първите пет ще са от там.  Heart Eyes

# 508
  • Мнения: 31 233
О ползвам си Артето на Гучи с голям кеф и големи комплименти ми носи.

# 509
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Лрюбим бранд
моя топ 10 от бранда
Парфюм де Ерме
Руж
24 фобур
Еликсира на чудесата
Калеш
О дьо Ерме
Екипаж
Амбре наргиле
Ирис
Нилските градини

Общи условия

Активация на акаунт