ПОПОУВЪРСИ /POPOVERS/ - братовчедите на мъфините

  • 24 670
  • 134
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 10 861
Звучи вкусно! Трябва да се пробва,но....
Някой може ли да ме ориентира какво значи 'малки' и 'големи' мъфини? Стандартните хартиени или силиконови формички за мъфини кой размер са newsm78

Тези, за които питаш са малки. От тях ще ти трябват 12 бр. Стандартните форми за попоувърс са с вместимост около 180 мл.

Последните, които приготвих бяха ЯБЪЛКОВИ ПОПОУВЪРС



Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 22:07 от Vanja77

# 106
  • София
  • Мнения: 12 006
Звучи вкусно! Трябва да се пробва,но....
Някой може ли да ме ориентира какво значи 'малки' и 'големи' мъфини? Стандартните хартиени или силиконови формички за мъфини кой размер са newsm78

Тези, за които питаш са малки. От тях ще ти трябват 12 бр. Стандартните форми за попоувърс са с вместимост окло 180 мл.

Mерси Simple Smile
Вече ги пека, направих двойна доза, но с 3 яйца, че 4 ми се видяха в повече за това количество. Пека ги с хартиени формички в едната тава и без хартиени в другата тавата за мъфини, да видим разликите, но ми остана от сместа, поне за другия път ще знам какво количество да забъркам chef А дали ще се опекат т.к. са на различни нива .. не е много ясно.

# 107
  • Мнения: 22 870
Хайде и аз да разкажа моя опит:)
Направих доза по рецептата,в силиконови форми.Предварително включих фурната с формите да се загряват.Остана ми съсвем малко излишно тесто,като ги напълних на1/2 .Не бърках много,но брашното стана на буци и прецедих през сито течността.
Пекох по инструкциите.Попоувърсите бухнаха доста,тези по края на тавата повече.Средните се надигнаха по-малко.Пекох на вентилатор заради силиконовите форми.По-надигналите се попоувърс-чета бяха кухи,другите нямаха кухина,но лесно се пълнят.Като поиcтинаха коричката им се втвърди.
Харесаха се!:)




Само да спомена,че използвах соево мляко вместо краве.

Последна редакция: вт, 04 ное 2014, 16:06 от ДХ3

# 108
  • Мнения: 5 250
Пълен провал и от мен. Направих всичко както трябва. Не разбивах много, загрях фурната. Сложих ги вътре, всичко изглеждаше обещаващо, до момента в който не намалих фурната. Веднага спаднаха и накрая като ги изкарах приличаха на малки палачинки. Никаква коричка не хванаха Tired Дали пък не трябваше да си ги пека през цялото време на високи градуси?

# 109
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
втори опит в метална форма - същите като първите: надуха се, но и долната част се качва нагоре и де факто няма куха част. стават по един пръст дебели, иначе са хрупкави, но не стават за пълнене...

формата беше загрята, не са спадали.

# 110
  • Мнения: 22 870
втори опит в метална форма - същите като първите: надуха се, но и долната част се качва нагоре и де факто няма куха част. стават по един пръст дебели, иначе са хрупкави, но не стават за пълнене...

формата беше загрята, не са спадали.
Да не си ги бъркала много дълго? Аз внимавах много и бърках лекичко,даже брашното ми стана на бучици,но го прецедих,за да не прекаля с разбъркването.Бърках  с тел в една посока.
Тестото го направих по-рядко от кексово,за палачики горе-долу.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 626
Ох, от няколко дни се каня да разкажа, но все забравям.

Значи, правих ги у дома около 3-4 пъти, и стават чудесни, надути, с малка дупчица отдолу, или евентуално без и тогава ги цепя с нож отгоре и си ги пълним по желание.
Та, миналата седмица, реших да покажа на майка ми как стават тези чудесни попоувърси. Аз забърках сместа, както си я правя и у дома. Загряхме нейната фурна на 230 градуса, заедно с намазаната с олио форма, подобна на моята, с 12 формички. Дотук всичко като у дома. И като започнаха да се пекат, не се надуха като гъбки, както стават моите, а приличаха на фотьойлчета. Като ги извадих, не бяха станали кухи и пълненето беше по-трудно. НА вкус бяха същите, но на вид никак.
Ако й бях обяснила как да ги направи и ги бях видяла след това щях да заключа, че не е изпълнила точно указанията. Хем аз ги правих и пак не схванах защо така се получиха. Брашното ми обикновено е най-обикновено, тя си купува разни там по-добри за кексове, баници и т.н.

Явно и самата фурна има значение. Тези дни пак ще направя у дома с лек страх, че може и да не ми се получат. Пък може и от млякото да е, или от яйцата. У дома купувам предимно Верея или някакво UHT, а нейното беше някакво в бутилка.

# 112
  • Мнения: 17 987
Мацата, на вятър ли ги печеш  newsm78

Моите мъфини стават супер на вятър, ако не го включа не се надуват толкова

# 113
  • София
  • Мнения: 1 626
Не, без вентилатор. И затова заключих, че ще станат и на най-простата фурна. На моята с вентилатор не ми харесват сладкишите и не го ползвам почти изобщо.

# 114
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз не бъркам дълго, врътвам няколко пъти с тела.
този път тестото беше леко по-гъсто от предния път и станаха хрупкави, предния път бяха меки.

аз на вентилатор ги пеках и двата пъти.

# 115
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Станаха кухи!  Party

Различното този сполучлив път беше:
1. 3 яйца;
2. Предварително загряти еднократни форми от алуминиево фолио;
3. Без намасляване.

Пекох както досега 15 мин на 230 градуса, после още 15 минути на 180 градуса.

Резултатът беше изяден за по-малко от 5 минути.  hahaha Laughing Joy

# 116
  • Мнения: 2 152
Преди няколко страници бях писал, че доста често ги правя - все по почти и един същи начин и доста често резултата е различен.
Явно си имат свойството да ни озадачават.
Дори един път ми се бяха навили като спирали.
Ама хич не ни пука .... досега не е изостанало и едно за изхвърляне  Laughing

# 117
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
След като седмица точа лиги, реших и аз да ги направя. Като за първи опит не станаха кой знае колко зле. Общо взето - надуха се/макар че после поспаднаха/, втората партида станаха и кухи. Нямаше с какво да ги напълня, та им метнах малко течен шоколад вътре, обаче се престарах и станаха прекалено тежки. Хапнахме по две със щерката и другите останаха. Нищо де, ще се изядат.
И пак ще се правят.


# 118
  • Мнения: 2 152
Браво!
Важното е да не приемаш, че не се е получило както трябвало

# 119
  • Мнения: 1 726
Остана най-накрая време и ги повторих. За мен тайната е в добре загрятата фурна от самото начало за първите 15 мин. и после да се изчакат да се изпекат напълно. Моито форми са силкиконови, 2 форми с по шест гнезда. Едната форма се получиха перфектни, при другата се замотах с наместването в загрятата фурна и пак се надуха, но станаха плътни отвътре, даже две малко се посмачкаха.

Общи условия

Активация на акаунт