Детски ясли - всичко на едно място тема №2

  • 38 373
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 23 173
не приемат нови деца заради карантина, но старите може ли да си ходят  newsm78
някак си 21 дни да не ходя на работа хич не ми звучи добре.

# 181
  • Мнения: 15 056
Ходят си, разбира се!

# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Боже, само при нас ли в държавна ясла не събират пари и не искат консумативи Shocked
Аз съм си вкъщи през седмицата, та реших и малката да си почине - не е вдигала Т , но пък подкашля, та тази седмица е почивка Mr. Green
Варицелата, колкото по-малки я изкарат - толкова по-добре Simple Smile Поне моето мнение е такова Simple Smile Баткото я изкара на 1 и 1/2г - с 10тина пъпчици , без хрема, без температура. И белези никакви не останаха Simple Smile Дребната досега съм я събирала 3 пъти с болни от Варицела деца - не хваща... Надявам се поне от яслите да я прихване и са Ми се маха и този дерт от главата hahaha

# 183
  • Мнения: 2 052
не приемат нови деца заради карантина, но старите може ли да си ходят  newsm78
някак си 21 дни да не ходя на работа хич не ми звучи добре.

Ако детето е било в яслата в деня на обявяване на карантината продължава да си ходи. През тези 21 дни  никое дете не може да влиза в яслата. Ако е било болно от нещо друго примерно преди карантината ще го приемат чак след 21 дни.

# 184
  • Мнения: 7 987
Не, и при нас не са събирали пари и не са искали почти нищо. Носим само вода всяка седмица и мокри кърпи всеки месец. Но, може и без тях, разбира се. Само че, ще пие вода от чешмата и ще я бършат с тоалетна хартия като се изака. Simple Smile

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
Сега не знам как е, но когато баткото посещаваше яслата, ако дете е отсъствало, когато е обявена карантината, то може да се пусне, но с писмена декларация от родителите, че са уведомени, че групата е под карантина.
Нови дечица приемаха в другите групи, докато мине карантината на тази Peace

# 186
  • shumen
  • Мнения: 18 132
Не,и при нас не са искали пари,освен при постъпването по 20 лева,от който се купуват консумативи.Носим както казах само мокри кърпи.
Бабма,в нашата ясла вземат нови деца,но в другите групи където няма карантина.
Аз също мисля,че е по добре да е изкарат докато са малки и затова събирам малчо с болни деца,но досега не се е заразил.

# 187
  • Мнения: 1 630
Момичета, един бърз въпрос. Понеже от скоро малката е на ясла и не съм много наясно как се процедира. Проблемът е, че има малко сополки.  Излизат последни 2 кътника и явно е от това, отделно е много нервна и ревяща и от там също тръгват сополи. Пробвах да й сложа капки, но още повече се издразни от тях и рева и още повече тръгнаха сополите. Няма никакви други симптоми на настинка или болест. Заведох я на яслата и обясних на леличките. Вие какво правите в такива ситуации? Трябва ли да я заведа на лекар сега и да я спра от яслата?   bouquet

# 188
  • Мнения: 15 056
Ели, за сополите доста си пописахме! Аз спирам за сополи, други - не. Аз не вярвам, че сополите са само от зъби, по принцип при излизане на зъби отслабва имунитета и детето по-бързо се разболява. Ако са ти я приели в яслата, ок.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
аз съм от тези, които не спират заради сополи, но при условие, че секретът е бистър. Започне ли да се оцветява - не е безобиден и предпочитам да лекувам с бабини рецепти и пресека навреме, отколкото да стигаме до химията Peace

# 190
  • Мнения: 1 630
Разбирам, благодаря ви  Hug. Ами ако се обадят, ще си я взема. Иначе бистри са сополките. А какви бабини рецепти имаш, sweet_maniche? Малката проявява страшен характер и  едва ли ще мога да и капна нещо в носа, но кажи все пак   bouquet

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 6 644
при хрема: мед, клеева тинктура, сребърна вода (и трите давам и за пиене, и разредени пръскам в нослето), преди лягане мажа стъпалата с мас и слагам стрит аспирин като обувам памучни чорапки, крачетата в топла вода с морска сол преди лягане
при кашлица: черна ряпа с мед, семки от люта чушка на палеца нощно време (на малката още не съм и слагала, защото се случва да си лапне пръста), чай от лайка с боров мед, небет шекер
при гърлобол: компрес с извара, чай с мед (обикновен или боров), също небет шекер

За друго в момента не се сещам - това използваме най-често, но рецепти има много Simple Smile

# 192
  • Мнения: 1 630
Благодаря, мила, аз току що намерих тема "сополи и ясла" и се образовам  Grinning. Ще си запиша рецептите.   bouquet

# 193
  • Мнения: 2 358
Да дам отчет за родителската среща. Настойчиво ни предложиха да станем членове на родителското настоятелство, като единственото задължение на настоятелството е да плаща членски внос 10 лв., с нищо друго не се натоварват членовете. Също така да съберем по 50 лв. за още играчки, моливи и други (при постъпване на детето на ясла, всеки родител трябваше да занесе по една нова играчка, книжка с твърди корици и т.н.) и по още 8 лв. за цървулки, защато имали носии, но нямали цървули  Crazy.
Всички групи били по 36 деца.
Питахме и за менюто - бозата била много подходяща за деца от яслена група, отговаряла на всякакви изисквания и била със захар, нищо нямало да им стане на децата от малко сладко, хубаво било и ние вкъщи да им даваме същите храни като от менюто  Crazy
И това в общи линии

# 194
  • Мнения: 15 056
Лелееее, направо се уплаших! А при нас има родители, които мрънкат срещу консумативи в рамките на 3-4 лева месечно!

Общи условия

Активация на акаунт