Ebay 94

  • 50 920
  • 751
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 125
Питай в чата тогава (не знам къде е и дали изобщо има в немския ибей).
Или плати директно с ПП.
Или смени с адрес на друг превозвач за проба.

# 436
  • Мнения: 1 495
Когато продавате в Ибей, в полето където трябва да се отбележи вида на пощенската услуга какво задавате? Примерно има:Economy postage,standard postage,international tracked postage? Аз ще ползвам Бг пощите. Кое да избера?

# 437
  • София
  • Мнения: 641
Питай в чата тогава (не знам къде е и дали изобщо има в немския ибей).
Или плати директно с ПП.
Или смени с адрес на друг превозвач за проба.
Много благодаря!
Вчера изпратих на продавача нова покана за фактура и му писах , че ще го докладвам за измама и днес получих фактура.  След като платих  якето вече пътува с номер за проследяване.
Дано го получа и няма проблеми! Praynig
  bouquet  bouquet  bouquet

# 438
  • Мнения: 2 495
Здравейте Simple Smile
Нова съм при пазаруването от Ибей и имам нужда от малко помощ-спечелих един търг, доставката на който е Кълекшън ин пърсън....Писах на продавача и се разбрахме той да ми го изпрати, като ще ми иска още 8 паунда за доставката, щял да изпрати инвойс.Въпроса ми е оттук нататък как се процедира-нещо в ПейПал ли се прави и как да преведа тези 8 паунда?

Благодаря предварително!

# 439
  • Мнения: 1 536
инвойса който ти праща е с нова обща сума. доставка плюс стока

# 440
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Здравейте, предстои ми покупка от щатския ибей на стойност 116 долара с доставка.
Дали ще ми я изпратят на митница, ако поръчам до БГ адрес. Или да пиша на продавача
за всеки случай да ѝ обяви стойност по-ниска от 15 евро?!


Да, ще отиде на митница.Каквото и да пише продавачът, от митницата имат право да отворят пратката и да ти поискат платежен документ, който да удостовери платената сума.
Благодаря ти. Значи ще  платя ДДС-то , а за документ принт на плащането през пейпал.

# 441
  • Мнения: 128
Искам да поръчам верижка със сърчице от 2 части Best friends.
Моля, ако някой е поръчвал и е доволен от качеството, да сподели продавач, модел...
Търся нещо до 10 евро.

# 442
  • Мнения: 330
Включвам се и аз с въпрос:
Мога ли да повдигна кейс за неизпратена стока ( не за неполучена) ?
По всичко личи, че продавача не е и няма намерение да изпрати нещото, което платих.
Не ми отговаря на съобщенията, не е маркирал, че ми го е изпратил, а и артикулът, който купих от него е много под реалната му стойност. Не желая да чакам, трябва да си купя друг такъв.

# 443
  • Мнения: 282
Включвам се и аз с въпрос:
Мога ли да повдигна кейс за неизпратена стока ( не за неполучена) ?
По всичко личи, че продавача не е и няма намерение да изпрати нещото, което платих.
Не ми отговаря на съобщенията, не е маркирал, че ми го е изпратил, а и артикулът, който купих от него е много под реалната му стойност. Не желая да чакам, трябва да си купя друг такъв.

Не всички продавачи маркират, че са изпратили стоката - което не значи, че не са я изпратили.
Не са и задължени да го правят.

Най-добре е да се изчака до посочения в обявата краен срок за доставката и ден-два след него да се отвори кейс, щом въпросът е толкова бърз.

# 444
  • Мнения: 41
Каква сума се удържа за такса за плащането от карта на алианц банк  към ибей ?Плащането беше в долари.

# 445
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Каква сума се удържа за такса за плащането от карта на алианц банк  към ибей ?Плащането беше в долари.

Картите нямат такси за плащане към ибей.Зависи как настроен pay pal акаунта- дали смята валутата по курса на банката или по курса на РР, който не е никак изгоден.

# 446
  • Мнения: 41
Каква сума се удържа за такса за плащането от карта на алианц банк  към ибей ?Плащането беше в долари.

Картите нямат такси за плащане към ибей.Зависи как настроен pay pal акаунта- дали смята валутата по курса на банката или по курса на РР, който не е никак изгоден.

Винаги плащам по курса на банката ,втората отметка .Но днес платих с картата на сестра ми ,защото имма проблем с моята и и е дръпнала 14 долара повече ...

# 447
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
14 долара са голяма разлика.Да не си имала нещо в кошницата и да е минало на една сметка всичко?Аз съм го правила тоя номер преди време..

# 448
  • Мнения: 330
Аз не съм плащала в Ибей с карта, до сега, но съм прехвърляла пари от Пей Пал към карта. В този случай доларът ми  излиза 1.40лв.

Pump17 - благодаря за отговора!
Интересното в моят случай е, че купих три еднакви продукта от различни продавачи от САЩ, те ги бяха обявили на супер изгодни цени, чак не ми се вярваше. Почти веднага след покупката, двама от тях бяха блокирани и ми беше позволено да пусна кейс, седмица след това ми върнаха парите. При третият нещата увиснаха и сега явно ще чакам месец и половина за да отворя кейс.
Чудя се какъв им е бил случаят на тия продавачи?  newsm78 Стоката са я обявили ,,Купи веднага,, без да имат намерение да я изпращат, продават доста бройки и после чакат някой от купувачите да не реагира за да им останат парите ли?

# 449
  • Мнения: 1 495
Някой знае ли какви са условията за продажба на козметика в Ибей? Къде мога да попитам или да прочета?

Общи условия

Активация на акаунт