Късно отвикване от биберон

  • 14 595
  • 92
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 760
По принцип на хартия всичко е много елементарно:)
И с памперса би трябвало да е така, и със заспиването без родител вечер, да спят по цяла нощ, да не се събуждат за кърмене по никое време, да обичат броколи-проста работа, както го научиш:)
Но децата са различни, ако реакцията им беше еднаква, нямаше бг-мама да се разрастне до тези размери и щеше да има един малък форум:)
Много си права, понеже с голямата всичко мина много лесно, не се е будила нощно време, не съм разбрала от никнене на зъби, биберона го отхапа в буквалният смисъл малко след годинката и просто нямаше как махнахме го от раз, седеше си на гърне без проблеми. Та аз също като много майки тук бях заблудена, че всички деца са така, но това малкото ми го върна и за двете. Буди се често откакто се е родила, зъбите тръгнаха късно и със зор, като се събуди през нощта само бибата я успокоява и нямам намерение да я махам докато не излязат зъбките и не престане да ми се буди, на гърне не иска да седне по никакъв начин. Но докато на човек не му мине през главата е много лесно да даваш акъли, и да обвиняваш майката, че тя е виновна, че детето е с биберон до 2г примерно.

+1  Peace

С първото ми дете всичко беше толкова лесно и просто, че се чудех за какво се тръшкат майките около мен, и им давах съвети, и си мислех какви са глезли Laughing, след второто дете, което ми скъса нервичките, вече не съм толкова отворена и не си позволявам да съдя никого  Laughing
Така че не разбирам остри изказвания и критики към търсещите съвет майки, каквито прочетох от някои потребителки. По-скоро заслужават адмирации за това, че търсят решение на проблема си.
П.С. децата ми обичат броколи Mr. Green, но заслугата не е моя.

# 91
  • Мнения: 1 622
Mysti, и при мен беше така. Големият беше едно кротко, спокойно, спящо бебе, слушащо дете, разбрано и т.н. Малкият нито спеше, нито е спокоен, будеше се до година и нещо, и все още периодично се буди. Като му кажа: "не", отива да направи същата глупост с двоен ентусизън и т.н.
Така че, според мен, ако човек няма поглед върху поне три деца, трудно може да дава съвети, защото лично аз, трудно спазвам собствените си съвети, които съм давала, когато съм имала само едно дете.
Но това малко офтопик. Simple Smile
Примерно: онзи ден му казах, че на градина не пускат с биба и трябва да я махнем. След което той каза, че няма да ходи на никаква градина, след като не може с биба. В момента хем я е засмукал здраво, хем почва да протестира като чуе за градина. Голям успех постигнах:)

# 92
  • Мнения: 4 708
онзи ден му казах, че на градина не пускат с биба и трябва да я махнем. След което той каза, че няма да ходи на никаква градина, след като не може с биба. В момента хем я е засмукал здраво, хем почва да протестира като чуе за градина. Голям успех постигнах:)
Joy hahaha и твоето дете си има май мнение по въпроса. Докато съвпаднат мненията ни зор ще видим. Говорих с моят стоматолог, каза ако не е 24ч с биберона в устата нищо няма да се изкриви, така че да не се притеснявам. А тя ползва само за сън, като се наспи, или сама ми го дава, или със зор я вземам крия и я баламосвам с нещо за да не се сети, примерно как ще излизаме  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт