Тази тема ме гръмна и уби. За кой ли път коментираме дали е редно да се купуват консумативи, но най-лошото е, че я повдига човек, който не желае да си плаща осигуровките. Искам да попитам авторката- ти къде си води женската консултация, във Варна ли? Толкова много бременни роптаят срещу въпросният списък, а никой не каза и думичка, че по ЗК се полагат 2 ехографии и че всеки път си плащаме по 20-30 лв на месец за да видим как е бебенцето ни. Защо никой не се оплака от това???
Аз родих преди 2 месеца в АГ. С избор на екип, бях си подготвила материалите, струваха ми около 30 лв. Обиколих няколко аптеки, отидох само с единия вид конци ( 4лв бяха), другите ги нямаше. Като ме приеха дадох торбата без никой да ми е бутал списък, никой не ме е питал в предродилна зала за тях. Казаха ми едно " добре, остави ги тук, каквото има все ще е от полза". Поискаха ми само абоката, а като се качих в стаята видях, че конците ми са в торбата. Реших, че няма да я оставя след като ми я връщат. Сега я дадох на една приятелка, която ще ражда скоро там. Всички знаем какво е положението в болниците, разбирам лекарите, плащам си съвестно осигуровките, платих си за екип ( добре, че го направих, защото видях какво се случва ако нямаш), почерпих после екипа, докторът- отделно, защото бях доволна. И за сведение- и аз съм мед.лице, нагледала съм се на всякакви измекяри по болниците и поликлиниките. Съжалявам, но това е точната дума. Не може някои хора вечно да паразитират на гърба на съвестните граждани. Друг е въпросът, че има и такива, които си плащат осигуровките, виждат, че няма възможност и трябва да се доплати и очакват петзвездно обслужване. Нито аз, нито ти, Руби91, ще оправим здравната система в България. И след като си решила да раждаш тук и да не си плащаш осигуровките, ще си изтърпиш условията, отношението. Никой няма да те върне, но заслужаваш да си платиш всичко до последната стотинка. И като отидеш да раждаш по-добре си трай и не изказвай мнение, защото горчиво ще съжаляваш. Колегите са безмислостни към такива пациенти. Пфууу, за какво ли ми трябваше да чета тази тема, коментарите на авторката са уникални, само си вдигнах кръвното........